Skocz do zawartości

Need for Speed: Shift


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

DLC i Nowy Patch do NFS Shift !

 

Pięć nowych samochodów i nowy tryb za darmo !

 

Data wydania nowego patcha (m.in eliminującego zwolnienia i podskakiwanie aut): 23 Listopad 2009

 

Data wydania DLC dla PS3 europejskiego: 3 Grudzień 2009.

 

 

http://kotaku.com/5409233/need-for-speed-shift-goes-team+based

 

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=122817

 

http://www.youtube.com/watch?v=Rx7b7QVcuwc

Edytowane przez PiotrB
Odnośnik do komentarza

Od dzisiaj mamy dostępny patch 1.02. Zajmuje on ponad 200 MB i eliminuje większość bugów. Znacznie poprawia animację, podskakiwanie aut i samo ich prowadzenie. Trochę się zdziwiłem jak bardzo poprawiono zachowanie się samochodów na torze. Już nie są one takie nerwowe (nawet przy czułości na 100%) i co najważniejsze wyeliminowano podstawowy błąd fizyki jakim było dziwne zachowanie się auta na granicy przyczepności (teraz już dokręcanie kierownicy nic nie daje). Dziwne podskakiwanie aut również wyeliminowano i już nie zdarzają się sytuacje, gdzie tracimy kontrolę nad autem z powodu bugu. Zwolnienia animacji chyba nie udało się w 100% wyeliminować bo gra nadal bardzo zwalnia w ostatnim wyścigu Invitational (McLaren F1 na Nordschleife). Zdążyłem jeszcze zauważyć, że wyeliminowano wkurzający bug, który powodował, że przegrywaliśmy wyścig w pojedynku kierowców mimo, że byliśmy pierwsi. No i jeszcze teraz zapisują się rekordy z wszystkich torów, a nie tylko z niektórych. Polecam sprawdzić bo wydaje mi się, że teraz gra w pełni zasługuje na ocenę 9, czyli taką jaką wystawił HIV.

Odnośnik do komentarza

1 Zwolnienia animacji chyba nie udało się w 100% wyeliminować bo gra nadal bardzo zwalnia w ostatnim wyścigu Invitational (McLaren F1 na Nordschleife).

 

2 wydaje mi się, że teraz gra w pełni zasługuje na ocenę 9, czyli taką jaką wystawił HIV.

 

jeden jest zaprzeczeniem dwa. gra powinna dostać w takiej konfiguracji 6,5 ale pozostałe brakujące ptk to kwestia $$$

 

wracając do samego patcha do już sciągam i przyznam sie że szkoda tyle czasu czekać bo w gre przestałem grać jakiś czas temu, gdy opisywałem swoje problemy i nie zadowolenie. a nawet na turniej w pe sie nie zapisałem bo szkoda mi było marnować czas na złą grę. mam nadzieje że sam patch pozwoli mi na ukończenie gry na 100% i wygranie wyścigów bez zwolnień animacji, bo jeśli moj czas na torze wynosi 2:10 a trzeba zejść poniżej 1:50 i nie można było tego wygrać to mocno licze że tym razem da sie wygrać.

 

tylko tryb online podtrzymuje moją opinie o Shift, nic wiecej.

Odnośnik do komentarza

No wiesz co poiuytr ja nie jestem taki srogi, że daje 2 i pół oczka mniej dlatego, że gra w jednym mało istotnym wyścigu zwalnia :). Ważne jest czy gra nadal zwalnia w wyścigu na Autopolis GP i nie pozwala uzyskać czasu poniżej 1:50. Ja przed patchem swoją drogą miałem tam czas 1:53,8xx, a to i tak nadal prawie 4 sekundy za wolno. Bez zwolnień na tym torze Pagani Zondą R uzyskuje czas około 1:37, więc czas poniżej 1:50 nie powinien być wyzwaniem, gdyby nie zwolnienia. Zastanawiam się czy te zwolnienia to nie wina polskiej wersji czasem bo w rankingach tego toru widziałem czasy rzędu 1:37-1:40. Jutro sprawdzę czy nadal są tam zwolnienia bo jeśli tak to nadal nie możliwe będzie uzyskanie tej jednej gwiazdki.

Odnośnik do komentarza

Może i nowy patch wyeliminował niektóre błędy ale nie wszystkie. Najlepszy przykład to niezaliczanie dobrze wykonanego zakrętu na nordschleife czyli osławionego spowalniacza. Według mnie to błąd gry bo mimo że gra zalicza zakręt- informacja u góry- to mimo to nie odhacza go jako wykonanego na mapie ( nie pomagają ani różne ustawienia ani samochody łącznie z użyciem audi s4). Na karussel zakręt wszedł bez problemu.

Odnośnik do komentarza

1. Kupiem drugą wersje Shifta tym razem z UK bez polskiego jezyka ale nie doszedłem do Tier 4, zwyczajnie wena do dalszego granie uleciała więc nawet nie wiem czy tamten wyścig tak samo tnie sie jak w PL.

 

2. Gdybym teraz miał 100% czyli platyne to czy DLC cofnie osigniecia na 83% jak to jest w przypadku RE5 i wipeout HD. czy raczej pozostanie tyle ile mam procent czyli 90. Bo jeśli cofnie to może się znów zmotywuje albo jakoś wena wróci. szkoda gry poprostu, nawet online przestałem grać bo chamstwo graczy tam wszechobecne jest nie do zniesienia.

 

a karussel zaliczyłem Corvetta podrasowaną na max, tam nie ma błędu, btw, lepiej mi wszedł zakręt na Nordschleife niż na samym karussel bo przynajmniej tyle pędzić nie musiałem. więc ten zakręt trzeba wejść na granicy przyczepności a nie po sznurku i najlepiej z piszczącymi oponami.

 

pograłem troche w online i jest gorzej niż było. gra tnie sie w wyscigach online gdy jest 5 graczy tak samo jak Autopolis GP to raz dwa ze nie moge wybrac Zonda R wiec wybieram MC12 i samochody strasznie skaczą tak jak skakały wcześniej. może przerwa w graniu zrobiła swoje ale jednak ja nie widze poprawy.

Edytowane przez poiuytr
Odnośnik do komentarza

@t3xz

nie ciesz sie tak bardzo np. dalej nie ma muzyki w menu tylko te odglosy;)

 

natomiast co do platyny w shifcie to ten patch jest w ogole nie potrzebny. nawet nie trzeba online'wo wygrywac zadnych odznak takze nie wiem czemu poiuytr tak narzekales ze nie mozesz zdobyc. zreszta prosciutka jest. 20 platynowych odznak jest do zdobycia bez tej za wszystkie gwiazdki i po klopocie

 

E:

przypomnialo mi sie cos jeszcze.

jakie w tym shifcie sa glupie bledy czy tez patenty, np. jak trzeba wygrac 25 wyscigow na trudnym poziomie to wlaczamy obojetnie jaka trase w szybkim wyscigu, ilosc przeciwnikow ustawiamy na zero i gra nam zalicza zwyciestwa choc sie z nikim nie scigamy.

Edytowane przez vip77
Odnośnik do komentarza

 

 

natomiast co do platyny w shifcie to ten patch jest w ogole nie potrzebny. nawet nie trzeba online'wo wygrywac zadnych odznak takze nie wiem czemu poiuytr tak narzekales ze nie mozesz zdobyc. zreszta prosciutka jest. 20 platynowych odznak jest do zdobycia bez tej za wszystkie gwiazdki i po klopocie

 

zapraszam do mnie to ci uśmiech zejdzie z twarzy. gra w tej chwili tnie sie w Tier 3 :/ a wcześniej tego nie było, tylko w Tier 4 gdy na torze było więcej jak 8 przeciwników. a teraz tnie sie już w tier 3 i może niżej też nie sprawdzałem. To wina Firmware.

 

przygotowywali tego patcha pod poprzedni Firmware ale pojawił się nowy i wszystko spierd...ł :( ja pier... ole te gre mam tego dość. teraz nawet w online jest gorzej bo wiecej przeciwników i gra tak samo sie tnie i skacze. a wcześniej to mogłem przyjemnie pojeździć nawet z 5 / 6 przeciwnikami a teraz już nie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie ściągnąłem zapowiadany patch do SHIFT, są w nim nowe samochody i nowy tryb Team racing. patch nie wprowadza nowych trofy jak ktoś zrobił 100% i ma platynę to zachowuje swoje 100 %

 

wracam testować.

 

// edit

 

poprawiło sie działanie serwerów, ale Team Racing to szit jest nic ciekawego, niebiescy przeciw czerwonym. nic interesującego na trasie musi byc co najmniej 4 graczy czyli dwóch na dwóch. tak samo nowe samochody to prawdziwa kupa, muscle cary nie nadające sie do jazdy, a supra to zadna rewlacja po tuningu wolniejsza od Zondy F że nawet o Zonda R nie wspomne. spodziewalem sie potwora co ma jakies 900 koni a dostaje kpine ledwie podchodzącą pod 450 bhp. nie ma co instalować.

Edytowane przez poiuytr
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

od wczoraj mam gierke, niepamietam kiedy tyle godzin pod rzad spedzilem przy jakiejś grze wyscigowej , dlamnie numer 1 wsrod scigalek aktualnie.

niewiem jak bylo przed patchem, ale żadnych problemow nie stwierdzilem :) . Gram tylko z widoku fpp ;) miooodzio!.

 

w dodatku kupilem EDYCJE SPECJALNĄ ,wiec ciesze sie tym bardziej ;)

 

polecam kazdemu kto lubi gry wyscigowe.

 

 

FUCK!!! jakies 20 pare godzin gry poszlo sie walic! . wlaczam dzisaj gre, a tu opcja START KARIERY ,mysle WTF? gdzie moj sewj mysle. No nic wchodze w to i jade 1 wyscig gry, potem mam kupic pierwsze auto, ale kase mam ze starego sejwa i miejsca w garazu zapelnone ze starego swejwa po brzegi , wiec gdy wybieram auto wyskakuje, ze niemam miejsca w garazu, i w tym momencie niezly BUG gry, niedalo sie cofnac ani przejsc dalej .jedyna opcja to usuniecie sejwa:/ . moj zapis splynal w klopie .... gram od nowa :/

Edytowane przez diolek
Odnośnik do komentarza
Gość RejdenForce

 

FUCK!!! jakies 20 pare godzin gry poszlo sie walic! . wlaczam dzisaj gre, a tu opcja START KARIERY ,mysle WTF? gdzie moj sewj mysle. No nic wchodze w to i jade 1 wyscig gry, potem mam kupic pierwsze auto, ale kase mam ze starego sejwa i miejsca w garazu zapelnone ze starego swejwa po brzegi , wiec gdy wybieram auto wyskakuje, ze niemam miejsca w garazu, i w tym momencie niezly BUG gry, niedalo sie cofnac ani przejsc dalej .jedyna opcja to usuniecie sejwa:/ . moj zapis splynal w klopie .... gram od nowa :/

 

Ja też tak miałem tylko w momenice jak brakowało mi do platyny tylko jedego wyścigu, flustracja była przeogromna.

Jedyny plus to to, że 2 razy sobie wszystko zrobiłem.

Myslałem, że update to wszystko wyeliminował...no jak widać nie.

Odnośnik do komentarza

Moze mi ktos pomoc, mam problem? Kupilem gre i nie chce mi sie zainstalowac, zacina sie na 98%. Dodam, ze to juz druga kopia gry (nowa), ktorej nie moge zainstalowac. Z PS3 jest wszystko ok, bo inne gry nie stwarzaja.

 

 

Chlopie troche cierpliwosci!! na tym 98% instalacja zatrzymuje sie na jakies 5minut i potem idzie dalej ...

Odnośnik do komentarza

 

FUCK!!! jakies 20 pare godzin gry poszlo sie walic! . wlaczam dzisaj gre, a tu opcja START KARIERY ,mysle WTF? gdzie moj sewj mysle. No nic wchodze w to i jade 1 wyscig gry, potem mam kupic pierwsze auto, ale kase mam ze starego sejwa i miejsca w garazu zapelnone ze starego swejwa po brzegi , wiec gdy wybieram auto wyskakuje, ze niemam miejsca w garazu, i w tym momencie niezly BUG gry, niedalo sie cofnac ani przejsc dalej .jedyna opcja to usuniecie sejwa:/ . moj zapis splynal w klopie .... gram od nowa :/

 

Ja też tak miałem tylko w momenice jak brakowało mi do platyny tylko jedego wyścigu, flustracja była przeogromna.

 

No co Ty piszesz :ninja: nie straszcie mnie nawet :ninja:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z dźwiękiem - na niektórych trasach, nie na wszystkich przerywają mi dźwięki pojazdu. Od razu naznaczam że laser w mojej 3 letniej ps3 dogorywa i kilku gier nie uruchamia w ogóle lub w niektórych nie doczytuje ścieżki dźwiękowej - dotyczy to muzyki. W większości gier jest jednak w porządku. Większość osób więc stwierdzi że to wina konsoli ale ja chciałbym zapytać tylko z ciekawości czy ktoś miał podobne problemy. Gra instaluje sporo danych nie wierzę więc że akurat odgłosy pojazdów, konkretniej silnika są doczytywane z płyty. Dodatkowo problem przerywającego dźwięku ma miejsce tylko na niektórych trasach choć mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Gra / grał ktoś w Shifta na kierownicy Logitech Driving Force GT . Sprawiłem sobie dziś te cacko i chciałbym zorientować się jak sprawuje się ta kiery przy tym NFSie.

 

z góry dzięki za info

Po ostatniej łatce znośnie bez grzebania w ustawieniach..., jeżeli to będzie Twój pierwszy kontakt z kierownica to na starcie polecam GT5P i Dirt2 (intuicyjne i naturalne sterowanie) jak nabierzesz wprawy to Shift-a (ciągłe walenie w pandy może być frustrujące) z resztą na psstore masz demko obadaj

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nigdy jakoś nie przepadałem za NfS. Ani w czasach PSX, ani nie interesowały mnie odsłony typu ProStreet, czy Carbon (pozdrawiam).

Podobnie było z Shift, choć przyznam, że oprawa robiła wrażenia (zdjęcia). Wszytko zmieniło się po obejrzeniu tego materiału:

 

http://www.youtube.com/watch?v=BiAJpUiCHnk

 

Raptem kilka dni później płyta blue ray z tym tytułem znalazła się w paszczy PS3.

 

Jestem zachwycony. To nie tylko jedna z moich ulubionych gier ubiegłego roku, ale i jedna z najlepszych na tę generację w ogóle.

Bawiła mnie jeszcze na długo po osiągnięciu maksymalnego poziomu. Oba DLC zassałem gdy tylko się ukazały (polecam).

 

To zdecydowanie najlepszy NfS jaki kiedykolwiek wyszedł. Widok FPS jest obłędny. Najlepszy tego typu, jaki powstał dodam. Bez niego ta wspaniała gra straciła by wiele ze swej mocy. Podczas tych kilkudziesięciu godzin z Shift, używałem właściwie tylko jego.

 

Gra nie jest niestety pozbawiona wad. Drift kompletnie tu nie pasuje. Tz. byłby miłym dodatkiem, gdyby był na poziomie tego z GRiD, czy Split/Second. Nie jest.

Druga sprawa to garaż. Bardzo mało w nim miejsca. Grający po pewnym czasie ma na koncie grube miliony i nie ma na co je wydać w zasadzie - przyjmując, że nie sprzedaje swoich pojazdów.

 

Brakuje też kilku modeli. Mamy sporo Lambo, jak i Porsche, a inne marki po macoszemu zostały potraktowane. Szkoda.

 

On line, jest bardzo dobry. Nie przepadam jedynie za drabinką (powinny jakieś CP być, zdecydowanie).

 

Sądziłem, że platynowy dzban da mi bardziej popalić, niż 100% w Dirt2, ale tak się nie stało. W zasadzie (o ile dobrzy jesteśmy), po zakończeniu kariery mamy niemal wszytko zdobyte.

Zależy tez które wstęgi zdobywamy.

 

Od czasów Burnout Pardise, najlepsza gra wyścigowa.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

od czasu zakupu driving force GT , shift na nowo odżył ,i to jak! , teraz granie w tą gierke to sama radość, a każdy udany przejazd trasy, z urwaniem choćby 1sekundy z najlepszego czasu toru , to przyjemność ogromna.

Kierownice kupilem glownie dla nadchodzacego GT5 ,ale juz w Shifcie zwraca mi sie ona po stokroc .od niepamietnych czasow chociaz jestem juz stary 30letni kon, nie mialem takiej radochy z grania jak na zestawie DFGT + Nfs shift.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Witam

Premiera dwójki zmobilizowała mnie do kupna jedynki i jestem w ogromnym negatywnym szoku. Nie spodziewałem się - jako weteran Grida - że gra o tyle nowsza odrzuci mnie graficznie, a do tego powali na samym początku (po godzinie gry !) swoimi bezsensami.

1. Na średnim poziomie przeciwnicy nie stanowią żadnego wyzwania, zrzucałem to na pierwsze kroki kariery jednak w trybie szybkiego wyścigu jest identycznie.

2. Auto samo hamuje gdy strzałki na trasie przechodzą w żółte !!! WTF, jak to wyłączyć ?!

3. Ciułam kase na początku kariery by dokupić jakieś tam ulepszenia do mojej MX5, co jest oczywiście fajne...po czym wybieram w trybie szybkiego wyścigu Lamborghini i w 3 minuty zarabiam kupe forsy, która jest na moim koncie w karierze. WTF x 10.

 

Chyba szybko pójdzie na wymianę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...