Skocz do zawartości

Need for Speed: Shift


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd takie wnioski???

No piszecie ze od krecenia kierownica macie zakwasy i takie tam sprawy...dobra koniec OT ;)

 

Od jazdy gokartami sa zakwasy. Tak napisałem. Czytaj ze zrozumieniem.

 

Tak się składa że pojeździłem trochę w lipcu na gokartach, i jedynie bolało mnie to, że trzeba już kończyć:P Jeździłem akurat z kuzynką, która faktycznie miała zakwasy, ale to raczej efekt zerowego uprawiania sportu:]

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=
A skąd takie wnioski???

No piszecie ze od krecenia kierownica macie zakwasy i takie tam sprawy...dobra koniec OT ;)

 

Od jazdy gokartami sa zakwasy. Tak napisałem. Czytaj ze zrozumieniem.

 

Tak się składa że pojeździłem trochę w lipcu na gokartach, i jedynie bolało mnie to, że trzeba już kończyć:P Jeździłem akurat z kuzynką, która faktycznie miała zakwasy, ale to raczej efekt zerowego uprawiania sportu:]

 

Pytanie tylko co uznajesz za jeżdżenie gokartami. Ja jeździłem tak żeby wbić się na danym torze w 30 najlepszych czasów a to wymaga bardzo szybkiej i równej jazdy. Na kartach jeżdżę od dawna i za każdym razem kiedy próbuję bić jakieś czasy to mam potem zakwasy i ból w rękach. Najczęściej jeżdżę po około 70 kółek, ale już po 25 czuję ból w łapach, dlatego te 70 okrążeń robię z przerwami. Także to może kwestia tego jak kto na tych kartach jeździ.

Edytowane przez =-FEISAR-=
Odnośnik do komentarza

No i został ostatni przeklęty zakręt, Karusell czułem że tak będzie, teraz muszę zaczynać cały tor tylko po to by tam dojechać to 4 minuty i zaczynam od nowa, w(pipi)iający zakręt.

 

ma ktoś jakiś pomysł jak to przejechać, to trzeba na gazie czy żeby strzałki były cały czas zielone ??

 

 

Weź sobie słabsze auto (z 1-2 grupy), podrasuj zawieszenie, szczególnie też hamulce, a obczaisz zakręty za 2-3 razem na każdej trasie.

Odnośnik do komentarza

i oto jak nic nierozumiesz. gra dzięki temu ma mniej realizmu. jak sobie zechce FF to pojadę samochodem. ja właśnie tego nie rozumiem po co ludzie grają z FF tak nie da sie grać. kierownice wyrywa na każdym zakręcie. dużo grałem w RBR i gdybym tam wóczas grał z FF to rąk dzisiaj bym nie miał. ale grałem na DFP a to gorsze koło jest a dziś mam G25 i nie żałuje kasy wydanej bo raz że są gry które pozwalają wyłączyć FF a w innych niestety sie nie da a skoro już nie można to niech będzie

:lol:

Z takim nastawieniem to bym strasznie żałował kasy na te Twoje G25. Podziwiam Cię normalnie.

 

Wiele gier właśnie dzięki systemowi Force Feedback oddaje jako taki realizm. Czujesz kiedy koła tracą kontakt z nawierzchnią i o to głównie chodzi a nie tylko o stawienie oporu przez kierownicę. Wiadomo, że system ten różnie jest wykorzystywany w grach lecz granie na kierownicy bez FF w np. Ferrari Challenge, SuperCar czy GT tak jak jazda Fiatem Punto z włączonym wspomaganiem "City" na torze kartingowym. Litości.

Odnośnik do komentarza

już wcześniej pisałem że gram dużo w RBR, spróbuj tam poszarpać się z kierownicą. auto WRC to nie torówka, a dwa ze wole FF w grach o mniejszej sile, kierownica dłużej przetrwa. i to nie jest tak że do końca z tego nie korzystam, bo korzystam z FF ale w Shift to sie nie nadaje wogóle.

 

wracając do Karusell to strasznie długo dojeżdza sie jakimś złomem do tego zakrętu, przykładowo Sirocco zajmuje mi ponad 5 minut podczas gdy Koenigsegg tylko 4, teraz będe chyba musiał zmienić strategie, poprubuje niższymi kalsami bo wcześniej wszystko zaliczałem Zondą, i wszystkie zakręty na N-ringu też zaliczyłem zondą tylko ten jeden taki specyficzny, słynny spowalniacz że nie dawałem rady.

Odnośnik do komentarza

już wcześniej pisałem że gram dużo w RBR, spróbuj tam poszarpać się z kierownicą. auto WRC to nie torówka, a dwa ze wole FF w grach o mniejszej sile, kierownica dłużej przetrwa. i to nie jest tak że do końca z tego nie korzystam, bo korzystam z FF ale w Shift to sie nie nadaje wogóle.

 

wracając do Karusell to strasznie długo dojeżdza sie jakimś złomem do tego zakrętu, przykładowo Sirocco zajmuje mi ponad 5 minut podczas gdy Koenigsegg tylko 4, teraz będe chyba musiał zmienić strategie, poprubuje niższymi kalsami bo wcześniej wszystko zaliczałem Zondą, i wszystkie zakręty na N-ringu też zaliczyłem zondą tylko ten jeden taki specyficzny, słynny spowalniacz że nie dawałem rady.

 

 

Zaliczyć ten zakręt jest bardzo łatwo, najlepiej weź jakiś wóz 4x4 z 2 poziomu, na pełnej opcji (Evo IX czy S4). Trzymasz się cały czas linii, hamujesz dopiero w ostatniej chwili, nie wcześniej, a mniej więcej w połowie zakrętu zmierzaj ku wewnętrznej stronie, delikatnie dawkując gaz. W końcu się uda, to naprawdę proste (tak nawiasem mówiąc to do zaliczenia wszystkich zakrętów w Europie będziesz musiał 2 razy go pokonać, na N-schleife i Karussell, 1 przejechanie nie załatwi sprawy).

 

Co do FF głupoty gadasz, no ale to już inna kwestia....

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Ja jednak nie wytrzymałem. Sprzedałem tą grę. Stała się nudna, monotonna a online był beznadziejny. Do tego bardzo cienka obsługa kierownicy i słaby model jazdy. Pomijam bugi i tak samo brzmiące silniki (jedynie niewielkie zmiany w dźwięku). Początkowo byłem zachwycony tym tytułem, jednak z czasem coraz mniej mi się podobał.

Odnośnik do komentarza

A ja ciągle czekam na ten patch nr. 2 ...

...

...

za to instalka wyleciała z dysku. Jak będzie patch to się znowu zainstaluje.

Gram w co innego, czekam na Un2, pobijam rekordy w MS na PSP, ogólnie gierka się kurzy na półeczce. Ciekawe czy się ktokolwiek w EA zdaje sprawę, że jakościowo sięgnęli bruku.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

ja pisałem o tym ze Tier 4 gra mocno spowalnia, co strasznie wk.... mam też grania juz dość i nie wiem czy bedzie mi sie chcialo bez tej poprawki wymaganej grac dalej, ostatni zakret jest nie do przejechania, przejezdzam go tak samo jak w N-Ringu i mi nie zalicza, a na Karussel to jakies chore wymagania sa, wczoraj jak gralem to mialem najwyzej 15 klatek, i tak musialem wygrac wyscigi zonda, mclaren, wczesniej pontiac jakos przeszlo ale ostatnio gra tak sie tnie ze nie mozna grac, prawodpodobnie to tez wina spolszczenia, czysto angielsa wersja nie ma takich kwiatkow, sprawdzalem plytke to nie ma zadnych zanieszczyszczem, inne wuscigi jak battle to sa ok, super sie pedzi beez zwolnien nawet, teaz to jest taki wkurzony ze mam ochote rozwalic plyte z gra o sciane a o polskich wersjach gier to mam OSTATNIE najgorsze zdanie.

 

nie wiem czy nie wywalic patcha pierwszego co on wogole poprawia cokolwiek, na pc widze filmiki z yourube i tam gdzie mi gra spowalnia okrutnie to na pc nic takiego nie ma, nie wiem jak na xbox ale wersja ps3 totalnie spierniczona jest od Tier 4, przy predkosci powyzej 200 km/h na tier 3 i nizej wszystko jest super ale tier 4 to juz nie.

Odnośnik do komentarza

@ poiuytr

 

Zgadza się. Też mam polską wersję i gra w niektórych wyścigach strasznie zwalnia. Myślałem, że tak jest w każdej wersji, ale skoro jest inaczej to wielka szkoda. W wyścigu mistrzostw NFS Live na Autopolis GP już wyliczyłem, że tracę 8 sek. na samych zwolnieniach. Czas leci normalnie, a ja mam jakby włączony slow motion.

 

NIGDY żadna gra wyścigowa mi tak nie zwalniała. EA epic fail !

 

 

Do dużych plusów gry można zaliczyć bardzo dobre SI konsolowych przeciwników. Gdy się ich dubluje to zostawiają nam miejsce (przepuszczają nas). Chyba tylko w F1 Championship Edition na PS3 tak było wcześniej.

Odnośnik do komentarza

cieszy mnie to że nie tylko ja tak mam, bo pozwala mieć nadzieje że EA wyda w końcu poprawkę.

 

ale i bardzo przykre bo raz to to, że znakomita gra straciła cały swój urok poprzez niedopracowanie, dwa ze tak mnie to zdenerwowało iż chciałem sprzedać grę w cholerę, myślałem że TYLKO ja mam tak i że to może wina mojej konsoli. głębsza analiza wypowiedzi na forach rozwiała moje wątpliwości. odstawiłem wyścigi z Tier 4 oraz wszystkie Invites do czasu aż pojawi się patch który naprawi slow motion efekt. nie mogę sobie darować że moje czasy odstają na 20 sekund od Friends list a wyścig wygrywam w żółwim tempie.

 

ale i tak odkryłem grę na nowo :potter: za sprawą trybu online, co prawda piękna blasku to jej nie przywróci ale pozwala grać bez przycinania. i zaliczać Badges z tego trybu, długa droga do 100%

 

no i AI też przedłuża grę, chcąc wygrać wyścig albo zając miejsce na podium bez uderzania przeciwników jest wymagające, trzeba rozłożyć wyścig taktycznie, na starcie poczekać, ruszyć z innymi, jak sie robi tłok uciec gdzieś aby nikt w nas nie przywalił i odwrotnie ja w inny samochód, nie zawsze wychodzi. a potem to już jechać delikatnie wolno i sępić na okazje do wyprzedzenia. oczywiście na początku najlepiej zrobić perfect launch który robię dopiero od wczoraj :mellow: i mam zaledwie 50 z 250 do Badge, ehhhh za późno trochę sie obejrzałem z tymi Badgami że można sobie zobaczyć jakich jeszcze brakuje, ale teraz powoli systematycznie brnę bardzo powoli do końca, nie jest łatwo z niektórymi wyścigami jak się ich nie ustawi z Friends to zaliczenie zależy tylko od farta. i jeszcze nie wszystko obczaiłem, generalnie te wyścigi versus, gdzie chyba konsola sama wybiera trase samochód i wybiera nam przeciwnika, od nas zalezy czy wygramy czy nie, jeśli tak to przechodzimy do round 2 i później do 3 i aż do finals a jak nie wygramy to spadamy znów do round 1 :angry2:

Odnośnik do komentarza

Heh zonk z tymi zwolnieniami w polskiej wersji. Jestem w stanie w to wierzyć, bo kiedyś na któraś część (chyba Carbon) miała do wyboru m.in. polski język. Jak się go wybrało to niektóre wyścigi się zawieszały, co zmuszało to resetu konsoli, zmiany na ang i ponownego przejeżdżania tych wyścigów (bo zawieszały się zawsze po przejechaniu mety <_<). Czyli znowu ktoś odpowiedzialny za lokalizacje dał ciała...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie mogę być tego pewien na 100 % czy to wina lokalizacji bo gram na języku angielskim ale j. polski tez tam jest. może to tylko wina kodu gry a może i lokalizacji, nie wiem co tak naprawdę dodanie języka może napsuć, teraz nawet nie ryzykuje ze sprowadzeniem angielskiej wersji z ebay. wole poczekać i przemęczyć wyścigi online to reszta wyścigów w grze jakoś da się zaliczyć.

 

mam ustawiony zawsze angielski i też są spowolnienia. :verymad:

Odnośnik do komentarza

ja myslalem tak jak Emet ze to sie dzieje tylko przy jezyku polskim ale jak to jest tez przy angielskim to nie jest wina lokalizacji. po prostu z(pipi)ana jest po raz kolejny wersja na ps3. bez sensu jest mowic tez ze mam polska wersje gry jak tam mozna wybrac kilka wersji jezykowych. na 99% w jakim kraju bys nie kupil w europie to beda te same jezyki do wyboru. polska edycja to tylko okladka i ksiazeczka

 

@Emet

Carbon to nie byl bo nie mial polskiego jezyka w grze, dopiero od undercover mozna wybrac pl na ps3 :teehee:

Odnośnik do komentarza

Ściągnąłem sobie demko NFSa, wszystko ładnie i pięknie, zastanawiam się nad kupnem. Tylko mam jedno pytanko- czy w pełnej wersji gry jest pełna kustomizacja ustawień kontrolera? Bo w demku na przykład nie dało rady ustawić gazu pod X a hamulca pod kwadratem, czy sterowania strzałkami zamiast analogiem. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

ja myslalem tak jak Emet ze to sie dzieje tylko przy jezyku polskim ale jak to jest tez przy angielskim to nie jest wina lokalizacji. po prostu z(pipi)ana jest po raz kolejny wersja na ps3. bez sensu jest mowic tez ze mam polska wersje gry jak tam mozna wybrac kilka wersji jezykowych. na 99% w jakim kraju bys nie kupil w europie to beda te same jezyki do wyboru. polska edycja to tylko okladka i ksiazeczka

 

@Emet

Carbon to nie byl bo nie mial polskiego jezyka w grze, dopiero od undercover mozna wybrac pl na ps3 :teehee:

Ja nie piszę, że to się dzieje z językiem polskim w Shifcie. Napisałem, że jestem w stanie w to wierzyć bo kiedyś miałem tak w Carbonie na PS2 :P (zapomniałem to dodać ;) )

Odnośnik do komentarza

W końcu jednak wymieniłem shifta na inną grę... Jak większość gier EA - na początku wielkie "wow", a później nudy, bugi i brak tego magnesu jaki powinna mieć gra, chcąca utrzymać gracza przy niej... Z tego wszystkiego, poluję teraz Dirta2 bo coś mi się wydaje, że będzie dużo bardziej żywotna.

 

Shift nie jest złą gra - to z pewnością, ale zupełnie nie rozumiem aż takich peanów dotyczących rzeczonej gry w reckach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...