Skocz do zawartości

Poker


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

Mają podpisane kontrakty z pokerroomami ;) Zbierają zapewne grubą kapuchę z rake'u. Oczywiście oni tego wprost nie mówią, ale można się domyślić. Zresztą zapytam się kumpla, który jest tam judgem, i się wszystkiego dowiem.

 

PS: Ja za niedługo dojadę do 5000 strategy points i zainkasuję 100$ :D A dzisiaj wyrobię silverstar na Pokerstars i sobie kupię za punkty 24$. Srogo.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

PokerStars No-Limit Hold'em, $0.25 BB (9 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

 

MP2 ($16.25)

MP3 ($26.05)

CO ($9.85)

Button ($4.80)

SB ($10.25)

Figlarz (BB) ($15)

UTG ($24.40)

UTG+1 ($25.40)

MP1 ($24.75)

 

Preflop: Figlarz is BB with ad.gif, as.gif

3 folds, MP2 bets $0.75, 4 folds, Figlarz raises to $1.50, MP2 calls $0.75

 

Flop: ($3.10) 7s.gif, 6h.gif, 3h.gif(2 players)

Figlarz bets $1.50, MP2 calls $1.50

 

Turn: ($6.10) th.gif(2 players)

Figlarz bets $3, MP2 raises to $6, Figlarz calls $3

 

River: ($18.10) 6c.gif(2 players)

Figlarz checks, MP2 bets $5.50, Figlarz raises to $6 (All-In), MP2 calls $0.50

 

Total pot: $30.10 | Rake: $1.45

 

Results in white below:

Figlarz had Adiamond.gif, Aspade.gif (two pair, Aces and sixes).

MP2 had Qheart.gif, 9heart.gif (flush, Queen high).

Outcome: MP2 won $28.65

 

 

____________________________________________

 

 

Je.bany bad beat :/ Straciłem na tym donku 20$ w dwa rozdania. W tym powyższym stiltowałem i wrzuciłem na stół 15$, po czym je przegrałem. Czułem, że na turnie złapał flusha, ale tilt zrobił swoje. Pier.dolony donk.

 

Dobrze, że chociaż dzisiaj na plus.

Odnośnik do komentarza

Hej Figlarz, nie ma co się martwić. Zły Call po flopie. Poker to gra, która polega na tym, aby skłonić do błędu przeciwnika. Ty to zrobiłeś, statystycznie, twoje zagranie było dobre, to się liczy. Bad beats to nie są błędy, tylko te kilka procent, które się należą kolesiowi, who is ona a draw. Łatwo mi to mówić, bo dużo grałem fixed limit. W no limit jest podobnie, tylko wahania stacka są kilka razy większe. IMO tak 3maj a będziesz winnig player.

 

P.S. sorx za makaronizmy ale polska terminologia pokerowa kuleje.

Odnośnik do komentarza

Figlarz uważam, że jednak popełniłeś ogromny błąd na riverze. Twoje przebicie all-in absolutnie nie miało prawa bytu. Koleś pokazywał siłe od początku a ty miałeś jedynie parę Asów + szóstki ... Tragiczna karta jak na takie zagranie. Biła Cię każda 6, każdy kier, para siódemek i para trójek, a i pewnie coś jeszcze. Chyba zagrałeś licząc na blef przeciwnika, ale on pokazał w tym rozdaniu aż nazbyt siły, nie było miejsca na ten all in. Sam nawet pewnie bym tego nie sprawdził, ale to kwestia czytania rywala. Ogólnie to nie bad beat, tylko błąd z Twojej strony. Jeśli miałbyś to przegrać, to przynajmniej trzeba było zminimalizować straty a po takim flopie i turnie mogłeś tego uniknąć ...

 

To tylko moje zdanie, następnym razem decyzja będzie znowu Twoja :)

Odnośnik do komentarza

No poggrałem se wczoraj trochę dłużej tym razem.

 

18/28 xD

Przegrałem fartem, dostałem KJ w kolorze, żem wszedł olyn, bo dużo chipsów nie miałem już, koleś sprawdził. Pokazał KT. Na stole król i jakieś dwa śmietniki, na turnie też nic znaczącego. W tej chwili czułem zapach jego żetonów bo brakowało mi jednego pika do koloru. A tu kur.wa na riverze wskakuje dycha na czerwono i pożegnałem się z turniejem ;]

 

Nie poszedłem od razu do domu i z innymi co poodpadali, zrobiliśmy sobie miniturniej. Osiem osób, dycha na wjazd i możliwość jednego rebuy'a za dyszke. W puli uzbierało się 120plnów. Dotarłem do 'płatnej strefy', a że straszliwie chciało mi się spać, to w pewnym momencie wszedłem za wsio z K8 chyba i przesrałem;] Odebrałem wygraną i poszedłem do domu spać ;p

 

Poker lajf>>>poker w necie ;]

Odnośnik do komentarza

@ medusa & hakenbusz - przecież wiem, że zagrałem źle. Napisałem zresztą, że miałem tilta. Ale to nie zmienia faktu, że ten szmaciany donk ograbił mnie z hajsu z takim gó.wnem dwukrotnie. Mimo tego wyszedłem na plus jeszcze tego dnia :D Zaraz się zabieram za dzisiejszą sesję.

 

EDIT: Szybkie kur.wa podsumowanie dzisiejszej pier.dolonej sesji...

 

PokerStars No-Limit Hold'em, $0.25 BB (9 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

 

UTG+1 ($26.40)

MP1 ($5.25)

MP2 ($4.65)

MP3 ($12.70)

CO ($9.30)

Button ($18.05)

SB ($24.60)

Hero (BB) ($5)

UTG ($25.25)

 

Preflop: Hero is BB with Kspade.gif, Kclub.gif

3 folds, MP2 bets $1, 4 folds, Hero raises to $5 (All-In), MP2 calls $3.65 (All-In)

 

Flop: ($9.40) 8heart.gif, 3club.gif, 9spade.gif(2 players, 2 all-in)

 

Turn: ($9.40) 7diamond.gif(2 players, 2 all-in)

 

River: ($9.40) 7spade.gif(2 players, 2 all-in)

 

Total pot: $9.40 | Rake: $0.45

 

Results in white below:

Hero had Kspade.gif, Kclub.gif (two pair, Kings and sevens).

MP2 had 5heart.gif, 6heart.gif (straight, nine high).

Outcome: MP2 won $8.95

Edytowane przez Figlarz
Odnośnik do komentarza

PokerStars No-Limit Hold'em, $0.25 BB (9 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

 

BB ($16.65)

UTG ($12.85)

UTG+1 ($24.70)

MP1 ($10.95)

MP2 ($5)

MP3 ($34.70)

CO ($15.95)

Button ($15.90)

Figlarz (SB) ($5)

 

Preflop: Figlarz is SB with Kspade.gif, Kdiamond.gif

4 folds, MP3 bets $1, 2 folds, Figlarz raises to $5 (All-In), 1 fold, MP3 calls $4

 

Flop: ($10.25) 4heart.gif, Jclub.gif, 10spade.gif(2 players, 1 all-in)

 

Turn: ($10.25) Kheart.gif(2 players, 1 all-in)

 

River: ($10.25) 2heart.gif(2 players, 1 all-in)

 

Total pot: $10.25 | Rake: $0.50

 

Results in white below:

Figlarz had Kspade.gif, Kdiamond.gif (three of a kind, Kings).

MP3 had Aspade.gif, Qheart.gif (straight, Ace high).

Outcome: MP3 won $9.75

 

________________________

 

Nie wiem co mam powiedzieć po takiej sesji... Wczoraj Blackmedusa był świadkiem je.banych suckoutów, a dzisiaj jest jeszcze gorzej. Te dziwki grają wszystkim, a ten je.bany soft tylko im pomaga i daje im zarobić na biednym studencie z polski. Wczoraj -30$, dzisiaj do tej pory tylko -10$. Jak tak dalej pójdzie to zbankrutuję w tydzień...

 

PS: Wybaczcie, że dwa posty pod rząd, ale w jednym nie zmieściło się. "Za dużo grafik". Zresztą jeszcze chciałem jedno rozdanie wrzucić. Niestety nie dało się trzeciego posta napisać...

Edytowane przez Figlarz
Odnośnik do komentarza

Trochę z Figlarzem pograliśmy w nocy. Humoru to on nie miał za dobrego, ale kilku donków przy stole zostało porządnie przez niego zje.banych za karę :D.. Co do tej taktyki, grania all-in w wysokimi parami, to pewnie jest dobra, ale do czasu jak widać :). Soft nie soft - this is poker !!

 

Ok Figlarz teraz możesz już wrzucać rozdania :)

Odnośnik do komentarza

Nie no bez sensu. pech i tyle. Przecież z para vs. dwie niższe karty to ponad 80% preflop pot equity. Ja bym tak grał ile wlezie, na kilku stołach, to przyspiesza "działanie statystyki na twoją korzyść". No a jak taki downswing zagraża bankrollowi, to wiesz co robić. Zejść na niższe stawki żaden wstyd ;P

 

Aha, i jeszcze jedno. Gdzieś mi się obiło o uszy (oczy), że na PokerStars mniejszy stack ma mniejsze szanse na szczęsliwy board i najczęsciej przegra z większym stackiem. Nie wierzę w to oczywiście, sam gram na PS, ale w trakcie wielu Sit'n'Go odniosłem wrażenie że... nieważne co, tak tylko pi@#$%le.

Odnośnik do komentarza

Nawet mnie nie wqrwiajcie z takimi teoriami ... Nigdy o tym nie słyszałem i słyszeć nie chcę !!...

 

Ale :

 

Dziś w turnieju na 18 osób (4płatne) nie dostałem żadnej karty z którą można by cokolwiek zagrać!! Żadnej !! Max A-8 i para 7, myślałem, że się wykończę. Jeszcze nigdy nie grałem tak tight. Finałowy stolik, zostało nas 5ciu, ja na shorcie wiadomo, nie mogłem nic grać bo koleś za mną był max agresywny, zresztą karta mu żarła i co chwilę eliminował kolejnych graczy. Czekałem tylko na moment aż będzie cokolwiek by się podwoić lub pożegnać. Dostaję A-8 na SB, wszyscy przede mną fold, wymarzona sytuacja, wchodzę all-in a on sprawdza - wiedziałem że to zrobi, pokazuje 8-8, uśmiechnąłem się w duchu, zawsze to 3 outy dla mnie :) ... A na flopie 8-8-8 turn to 8 i river 8 i tyle mnie widzieli :D

 

Z tego co po przeczytaniu tego posta zobaczyłem na niskich stawkach to ---- nie, nie chce mi się wierzyć ... zdarza się każdemu ..

 

 

This is poker ...

Odnośnik do komentarza

Wiem, że lubisz grać po pijaku :D

 

Ja się zaraz zabieram za poranną sesję, bo o tej porze najwięcej donków big stacków.

 

EDIT: Pierwsza grywalna ręka dzisiaj, czyli tzw. OWNED

 

PokerStars No-Limit Hold'em, $0.25 BB (9 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

 

UTG+1 ($25)

MP1 ($28)

MP2 ($64.35)

MP3 ($21.45)

CO ($22.45)

Figlarz (Button) ($5)

SB ($25)

BB ($27.35)

UTG ($24.40)

 

Preflop: Figlarz is Button with Kclub.gif, Kdiamond.gif

UTG bets $0.75, 1 fold, MP1 calls $0.75, MP2 calls $0.75, 1 fold, CO calls $0.75, Figlarz raises to $5 (All-In), SB raises to $14, 5 folds

 

Flop: ($13.25) Aclub.gif, Jdiamond.gif, 6heart.gif(2 players, 1 all-in)

 

Turn: ($13.25) Aspade.gif(2 players, 1 all-in)

 

River: ($13.25) Qclub.gif(2 players, 1 all-in)

 

Total pot: $13.25 | Rake: $0.65

 

Results in white below:

Figlarz had Kclub.gif, Kdiamond.gif (two pair, Aces and Kings).

SB had Adiamond.gif, Aheart.gif (four of a kind, Aces).

Outcome: SB won $12.60

 

Edytowane przez Figlarz
Odnośnik do komentarza

Sorry, że znowu post pod postem, ale muszę się pochwalić ;) Pierwsze takie spektakularne osiągnięcie w mojej pokerowej karierze. Stwierdziłem, że po kilku tygodniach grania na cashu zagram sobie dla odmiany jakiegoś turniejka. Padło na MTT z BI 1$. Do turnieju się zapisałem, kiedy już zajmowali miejsca, więc jak widać troszkę się spóźniłem... Początek turnieju o 12:00. Zacząłem od super tight gry, żeby nie paść ofiarą jakiegoś donka. Udało mi się troszkę poprawić stack z początkowych 3000, a potem już po kilku udanych akcjach byłem w ścisłej czołówce do samego końca turnieju. Przez długi czas byłem nawet stackleaderem. Aż do samego końca prowadziłem mocno i dopiero kiedy nas było trzech straciłem fotel lidera. Przez cały turniej miałem 3 razy szczęście, kiedy wygrałem coinflipa, ale nie były to all-iny, tylko "załatwianie" shortstacków. Raz tylko miałem AA i zrobiłem steala. Finałowa ręka to A6s vs QTo i TKT na flopie, który mną pozamiatał. Koniec turnieju o 20:44, więc prawie 9h gry. Nic, i tak jestem szczęśliwy, bo to spory zastrzyk do mojego bankrolla. Część wypłacę, a część zachowam sobie do gry na NL50. Tutaj lobby turniejowe:

 

turniejc.jpg

 

:2pl:

Odnośnik do komentarza

no ja dzisiaj też najlepszy występ w karierze;]

6/30 w trzeciej rundzie turnieju.

 

Po drodze raz miałem strasznego farta, dostałem A6 chyba, na stół dwie piątki i szóstka jakiś, cały czas sprawdzałem po podbiciach. na turnie jakiś śmietnik, koleś wszedł all in za w sumie niedużą kwotę, to go sprawdziłem, mało brakowało a sprawdziłby jeszcze typ z nami, ale zrezygnował;] na riverze doszła kolejna szósteczka, ja miałem full z trzema szóstkami, a on z dwoma piątkami hehe.

 

Na finałowym stole, w przeciągu jakichś 15minut, dostałem dwa razy AA ;)

zostało nas siedem osób w końcu, blindy były 400/800. w łape złapałem AJ w pikach, co z chęcią podbiłem o BB, jedna osoba weszła. Na flopie As, jakiś śmietnik i czwórka. Podbiłem o kolejne 800, a mój przeciwnik przebił moje wszystkie żetony więc musiałem wejść all-in, co też uczyniłem.

On pokazał Asa i dwójkę, na turnie wpadła piątka, a na riverze co? Oczywiście trójka i musiałem iść do domu hehe. W sumie nawet się nie wkur.wiłem, bo nie spodziewałem się, że dobrnę tak daleko ;p

Edytowane przez alienator
Odnośnik do komentarza

ja jak jeszcze pykalem to wygralem turniej i 1100 $ ;) szybko jednak pozniej przez pyche i chciwosc przegralem spora tego czesc. dlatego juz nie gram w pokera. jak w zadnym innym sporcie, tutaj najwazniejsza jest psychika. tylko to sie liczy na dluzsza mete. umiejetnosci wiem ze mam, ze o(pipi)al byl kazdego z Was po kolei. ale to tylko jednorazowo, na dluzsza mete Wy wygracie, bo mnie $ utopi.

 

edit : no i graty Figlarz, graty :D

Edytowane przez pogromcamuch
Odnośnik do komentarza

Ok 1000$ odlozony, raport z uzbierania drugiego (technicznie 700, bo po odlozeniu wygranej wzialem na wejscie 300)

 

beztytuuhhh.th.jpg

 

+400$

 

 

ddddh.th.jpg

 

+200$

 

 

Szkoda, ze wszyscy sie mnie przestraszyli i uciekli i ze z tego 2 rozdania zgarnalem tylko 200$ (dobrze, ze to koles mial incjatywe i chcial cos nasciemniac idac twardo;DDD)

 

 

Trzeba przyznac, ze karta dzis zre (to rozdanie z kareta bylo genialne, nic tak nie wkurza jak dobra karta i masowy fold na stole, koles pewnie mial kolor po flopie, a przynajmniej tak to wygladalo:}, ful na starcie tez bezbledny, bog mnie kocha), poki co 3 godzinki grania i 1300$ do przodu

Odnośnik do komentarza

Ja pier.dole... tutaj kwoty idą w tysiące złotych, a ja... prawie pozbyłem się $50, które dostaje się na start od PokerStrategy. Tylko pierwsze dwa dni grania SSS były owocne (+$13), reszta to już regularny downswing. Najpierw próbowałem na Party Poker, ale po przegranej $18 w jednej sesji postanowiłem resztę kasy przenieść na PokerStars, bo tam więcej big stacków, poza tym kumpel, który miał podobny downswing na Starsach zaczął ładnie klepać i szybko odrobił to $50. Wczoraj pierwsza sesja na Starsach i... $7 w plecy :/ Ja nie wiem - wydaje mi się, że gram 100% SSS, wrzucam rozdania na forum, które są potwierdzane przez sędziów... Ja wiem, że downswing może trwać dłuższą chwilę, ale nie wiem, czy mój bankroll to wytrzyma.

 

Nic to... jeszcze raz przejrzę artykuły i jak wtopię resztę kasy, to się na szydełkowanie przerzucam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.