Skocz do zawartości

Poker


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

Texas holdem (oprócz tego że jest lepszy) jest najbardziej popularny i znajdziesz więęęęęęcej chętnych do gry. A zamiast grania na wirtualną kasę (co jest ZUPEŁNIE bez sensu, bo każdemu wisi wynik) już lepiej zastartować freerolla - też za darmo, ale przynajmniej część graczy gra na serio no i można wygrać realne $. Pamiętam mój pierwszy (i jedyny) freeroll, 2500 graczy (z czego połowa nie przyszła, z reszty połowa była pijana lub nie znała zasad), 5 godzin gry i półtora dolara za 9. miejsce :mellow:

 

Jeżeli chodzi o książki to z tego nauczyłem się zasad, podstaw i wkroczyłem na zwycięską ścieżkę - http://www.twoplustwostore.com/twoplustwo/...mp;productID=36. Jak ktoś zna podstawy to chyba lepiej Harringtona zakupić, ale IMO nie jest to najłatwiejsza lektura na początek.

Odnośnik do komentarza

PokerStars No-Limit Hold'em, $0.50 BB (9 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

 

Figlarz (UTG) ($50.10)

UTG+1 ($12.30)

MP1 ($51.55)

MP2 ($8.50)

MP3 ($33.85)

CO ($2.80)

Button ($32.70)

SB ($50)

BB ($92)

 

Preflop: Figlarz is UTG with 10club.gif, 10heart.gif

Figlarz bets $2, 3 folds, MP3 raises to $4, 4 folds, Figlarz calls $2

 

Flop: ($8.75) 6heart.gif, Jclub.gif, 10spade.gif(2 players)

Figlarz bets $3, MP3 raises to $10, Figlarz raises to $19, MP3 calls $9

 

Turn: ($46.75) Jheart.gif(2 players)

Figlarz bets $11, MP3 calls $10.85 (All-In)

 

River: ($68.45) Jdiamond.gif(2 players, 1 all-in)

 

Total pot: $68.45 | Rake: $3

 

Results in white below:

Figlarz had 10club.gif, 10heart.gif (full house, Jacks over tens).

MP3 had Aspade.gif, Adiamond.gif (full house, Jacks over Aces).

Outcome: MP3 won $65.45

 

 

_______________________

 

KURWA JA PIERDOLE !!!

 

Dzisiaj w ten sposób już 100$ się poszło pier.dolić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Fixed limit to świetna odmiana pokera. Na pewno bardziej skomplikowana niż granie SSS w NL. Clown, jak nie znasz angielskiego to ucz się szybciutko, bo bez tego nie masz czego szukać w pokerze. Wszystkie poważne książki są po angielsku. Po polsku można znaleźć coś na allegro, nie widziałem tych pozycji ale na 90% to chłam. Na pewno na stronach pokerroomów są jakieś samouczki dla początkujących i pewnie będą też po polsku. Jeśli będziesz zdyscyplinowany to na początek powinno wystarczyć. Tak dopóki nie nauczysz się obcego.

Odnośnik do komentarza

hakenbusz - nie wspominaj o swingach, bo właśnie mam downswinga, z którego nie mogę się uwolnić ;/

 

Btw. byłem we wtorek na turnieju live. BI 25zł, same donki, a ja odpadam na 32/55, bo nie mam kart ;/ Kiedy już mnie zjadły blindy i byłem totalnym shortem, to dostałem A9o, z którym musiałem pushować. Przegrałem z AQ :(

Odnośnik do komentarza

W ogóle z tego co czytam, to masz zezowate szczęście ostatnio ;) Wkleiłbyś jakieś okazałe zwycięstwo, żeby nie odstraszać od tematu. Między innymi dlatego zaprzestałem grania Sit'n'Go, w każdym turnieju szczęście jest niezbędne. Po drodze do zwycięstwa nie da się uniknąć takiego momentu, że cały stack zależy od flopa, a szanse są 50/50. Im większy turniej, tym więcej szczęścia potrzeba, a już przy trzech takich sytuacjach szansa na przetrwanie to 12,5 %. Nie za dużo. Dlatego też zachęcam do granie fixed limit, gdy pierwszy raz go obczaiłem, wydawał mi się absurdalny, ale nie jest :D

 

good luck

Odnośnik do komentarza
W ogóle z tego co czytam, to masz zezowate szczęście ostatnio ;) Wkleiłbyś jakieś okazałe zwycięstwo, żeby nie odstraszać od tematu. Między innymi dlatego zaprzestałem grania Sit'n'Go, w każdym turnieju szczęście jest niezbędne. Po drodze do zwycięstwa nie da się uniknąć takiego momentu, że cały stack zależy od flopa, a szanse są 50/50. Im większy turniej, tym więcej szczęścia potrzeba, a już przy trzech takich sytuacjach szansa na przetrwanie to 12,5 %. Nie za dużo. Dlatego też zachęcam do granie fixed limit, gdy pierwszy raz go obczaiłem, wydawał mi się absurdalny, ale nie jest :D

 

good luck

Dzięki za wsparcie ;)

 

PokerStars No-Limit Hold'em, $10.00+$0.40 Tournament, 10/20 Blinds (10 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

 

MP2 (t1880)

MP3 (t1490)

CO (t1470)

Button (t1430)

Figlarz (SB) (t1480)

BB (t1500)

UTG (t1250)

UTG+1 (t1500)

UTG+2 (t1500)

MP1 (t1500)

 

Figlarz's M: 49.33

 

Preflop: Figlarz is SB with Kdiamond.gif, Kspade.gif

5 folds, MP3 bets t40, 2 folds, Figlarz raises to t160, 1 fold, MP3 raises to t1490 (All-In), Figlarz calls t1320 (All-In)

 

Flop: (t2980) 6heart.gif, Jclub.gif, 9club.gif(2 players, 2 all-in)

 

Turn: (t2980) 2heart.gif(2 players, 2 all-in)

 

River: (t2980) Kclub.gif(2 players, 2 all-in)

 

Total pot: t2980

 

Results in white below:

Figlarz had Kdiamond.gif, Kspade.gif (three of a kind, Kings).

MP3 had Aheart.gif, Aclub.gif (one pair, Aces).

Outcome: Figlarz won t2980

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kurde, dzisiaj sobie grałem turniej Springfull na pokerstars i zająłem drugie miejsce, Wii uciekło mi sprzed nosa ;/

 

to rozdanie mnie wykończyło.

 

********** # 8 **************

PokerStars Rozdanie nr 29961621877: Turniej nr 162006151, Turniej darmowy Hold'em No Limit - Poziom XXXI (8500/17000) - 01/07/2009 1:36:32 CET [30/06/2009 19:36:32 ET]

Stół '162006151 11' 9-max Miejsce nr 2 to rozdający

Miejsce 2: jamal_0077 (1246588 żetonów)

Miejsce 3: mistrzuni0 (1453412 żetonów)

jamal_0077: wpłaca ante 2125

mistrzuni0: wpłaca ante 2125

jamal_0077: wpłaca małą ciemną 8500

mistrzuni0: wpłaca dużą ciemną 17000

*** KARTY WŁASNE ***

Gracz mistrzuni0 otrzymał [5c 6c]

jamal_0077: podbija 68000 do 85000

mistrzuni0: sprawdza 68000

*** FLOP *** [7d 8c 7c]

mistrzuni0: zagrywa 51000

jamal_0077: podbija 476000 do 527000

mistrzuni0: podbija 839287 do 1366287 i wchodzi all-in

jamal_0077: sprawdza 632463 i wchodzi all-in

Niesprawdzony zakład (206824) zwrócony do mistrzuni0

*** TURN *** [7d 8c 7c] [Ad]

*** RIVER *** [7d 8c 7c Ad] [Td]

*** POKAZANIE KART ***

mistrzuni0: pokazuje [5c 6c] (parę Siódemki)

jamal_0077: pokazuje [Kh Qh] (parę Siódemki - Asa+Króla kickerem)

jamal_0077 wygrał 2493176 z puli

*** PODSUMOWANIE ***

Łączna pula 2493176 | Prowizja 0

Stół [7d 8c 7c Ad Td]

Miejsce 2: jamal_0077 (rozdający) (mała ciemna) pokazał [Kh Qh] i wygrał (2493176) z parę Siódemki

Miejsce 3: mistrzuni0 (duża ciemna) pokazał [5c 6c] i przegrał z parę Siódemki

 

 

później już tylko oliny i w końcu śmierć ;].

Odnośnik do komentarza

PokerStars No-Limit Hold'em, $1.00+$0.20 Tournament, 15/30 Blinds (8 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

 

SB (t1460)

BB (t2190)

UTG (t1390)

Hero (UTG+1) (t1420)

MP1 (t2670)

MP2 (t1345)

CO (t1490)

Button (t1535)

 

Hero's M: 31.56

 

Preflop: Hero is UTG+1 with Qspade.gif, Qclub.gif

UTG calls t30, Hero bets t120, 1 fold, MP2 raises to t1345 (All-In), 4 folds, UTG raises to t1390 (All-In), Hero calls t1270

 

Flop: (t4170) Kdiamond.gif, 3diamond.gif, Jdiamond.gif(3 players, 2 all-in)

 

Turn: (t4170) 6club.gif(3 players, 2 all-in)

 

River: (t4170) 7heart.gif(3 players, 2 all-in)

 

Total pot: t4170

 

Results in white below:

UTG had 9, 9 (one pair, nines).

Hero had Q, Q(one pair, Queens).

MP2 had 5, 4 (straight, seven high).

Outcome: Hero won t90, MP2 won t4080

 

 

 

IDŹ PAN W CHUJ !!!

 

 

Nie rozumiem jak można było tak to "rozegrać". 54s reraise all-in to jest śmiech na sali. Nawet gdybym był MEGAshortem, nie zrobiłbym czegoś takiego. Dzięki temu rozdaniu odpadłem z turnieju, bo potem nie zdołałem się podnieść...

 

Downswing + rybki = w(pipi)ienie

Odnośnik do komentarza

No chyba pier.dolnę na łeb...

 

PokerStars No-Limit Hold'em, $3.00+$0.40 Tournament, 100/200 Blinds (3 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

 

BB (t4040)

Hero (Button) (t4895)

SB (t4565)

 

Hero's M: 16.32

 

Preflop: Hero is Button with Aclub.gif, Jclub.gif

Hero bets t800, 1 fold, BB raises to t4040 (All-In), Hero calls t3240

 

Flop: (t8180) 8spade.gif, 3club.gif, Kdiamond.gif(2 players, 1 all-in)

 

Turn: (t8180) 5heart.gif(2 players, 1 all-in)

 

River: (t8180) 10club.gif(2 players, 1 all-in)

 

Total pot: t8180

 

Results in white below:

Hero had Aclub.gif, Jclub.gif (high card, Ace).

BB had 5diamond.gif, 4diamond.gif (one pair, fives).

Outcome: BB won t8180

 

Odnośnik do komentarza

Taaa, trudno wmówić sobie, że to co właśnie zrobił nasz przeciwnik to beznadziejny błąd, gdy przez ten błąd wygrał dużą pulę. Ja ostatnio dostałem AA UTG. bet, raise, reraise, cap na wszystkich streetach (fixed limit) na riverze to samo, bo pokazał się as na flopie i miałem nuts aż do ostatniej karty, którą była ósemka. Okazało się, że koleś cały czas grał z 97o. Na flopie miał gutshot draw i dostał swoją 8 na riverze. Ale przez wszystkie rundy debil podbijał. I tak ich kocham, bo fixed nie daje takich pleców w przypadku nooba-farciarza. Cóż, powodzenia

Odnośnik do komentarza

PokerStars No-Limit Hold'em, $3.00+$0.40 Tournament, 25/50 Blinds (7 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

 

UTG (t1440)

MP1 (t1820)

MP2 (t3215)

CO (t920)

Button (t1890)

SB (t1250)

Hero (BB) (t2965)

 

Hero's M: 39.53

 

Preflop: Hero is BB with Kheart.gif, Kdiamond.gif

UTG calls t50, 1 fold, MP2 calls t50, 1 fold, Button calls t50, SB calls t25, Hero bets t400, UTG calls t350, MP2 raises to t750, 2 folds, Hero raises to t2965 (All-In), UTG calls t1040 (All-In), MP2 calls t2215

 

Flop: (t7470) 3spade.gif, 5diamond.gif, Aheart.gif(3 players, 2 all-in)

 

Turn: (t7470) Aclub.gif(3 players, 2 all-in)

 

River: (t7470) 10heart.gif(3 players, 2 all-in)

 

Total pot: t7470

 

Results in white below:

Hero had Kheart.gif, Kdiamond.gif (two pair, Aces and Kings).

UTG had Adiamond.gif, 10diamond.gif (full house, Aces over tens).

MP2 had A, 8 (three of a kind, Aces).

Outcome: UTG won t4420, MP2 won t3050

 

 

Czuję się zaszczycony, ze pokerstars dba o to, bym miał trochę adrenalinki przy grze ;) Tutaj tylko się uśmiechnąłem pod nosem, bo nic innego nie byłem w stanie zrobić...

 

_______

 

Ale mimo tych bad beatów jestem na plus dzisiaj ponad 20$, bo gram cały czas swoje A-game i nie pękam aż tak bardzo przy niekorzystnych rozdaniach.

Odnośnik do komentarza

Ano byłeś Figlarzu, byłeś....

 

Rozumiem , że A-Game polega na zagraniu 3,7*pula , albo 9*BB, albo czegoś tu nie rozumiem.. Wiem tylko jedno, że z KK nie zawsze się wygrywa a szanse są chyba na poziomie 75-85%... Nawet jest szansa, że ktoś ma AA i wynosi ona 0,48%...

 

Reasumując..

 

To nie żaden bad beat czy temu podobne, tylko czysta matematyka.. :) ..

 

Na 100 rozdań wygrywasz średnio 80 z KK, także 20 na sto przegrasz. Jest jeszcze kwestia ilu chłopa wejdzie w tego all'ina ?? ... Ogólnie jednak tak się to ma :).. Ja to wiem i ty to wiesz, pokaż zatem częściej te 80% wygranych KK a wtedy będziemy mogli dyskutować w o wiele lepszych nastrojach ...

Odnośnik do komentarza

Ja nie mówię, że każde KK muszę wygrać, bo dobrze o tym wiem, że tak nie jest. Chodziło mi akurat o 'udział' wszystkich czterech asów w rozdaniu, mimo iż byłem bardzo z przodu przeciwko obu graczom. Smaczku dodał fakt, że byłem w niezłym downswingu i mnie to nieźle dobiło, ale się nie załamałem. Nie chcę dyskutować nad 'badbeatowością' tego rozdania (chociaż wprawdzie był to bad beat, bo szanse były ok. 80-15-5). Tak samo można mówić o każdym bad beacie "żaden bad beat, tylko matematyka".

 

Ale i tak od wczoraj DUUUŻY plus, więc nie płacze ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Chyba przenoszę bankrolla na Full Tilt Poker. Gra tam ktoś ? ;)

 

Gram od paru miesiecy, z powodzeniem. Dobry soft jak na moj gust, swietna opcja last hand, gdzie mozna zobaczyc rozegranie calego rozdania. Gowniane frerolle, ale moze to dlatego ze dostalem pierwsza kase od pokerstrategy (czy bankrollmob?nie pamietam) i wiele turnieji bylo restricted. Full graczy, o absolutnie kazdej porze pokoj na sit&go wypelnial mi sie w pare sekund choc mozliwe, ze preferujesz cash games, sorry, jeszcze nie czytalem calego tematu. Mnostwo walnietych delikatnie rzecz ujmujac Amerykancoe, ktorzy graja takie rzeczy, ze smiech na sali, nic tylko zgarniac zetony. Jednak mam srednie porownanie, na innych serwisach gralem raczej freerolle sporadycznie, od razu mowie. Ponadto bezcenne jest zobaczyc jak Durrrr, Patrik Antonius, Gus Hansen siedza przy paru stolach Omaha Hi na blindach 400$ 800$, gzdie durrr ma w grze 1.000.000$ i jedzie na takie drawy (robiac piekne suck-outy), ze glowa mala :D

 

 

(pipi)a, poraz któryś już od dwóch dni gościu jedzie allin z SB, call mój z AcKc, gościu ma AK off i.....układa mu się flush...4 karty...litości

Edytowane przez Manior
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakos z nudow sprawdzilem z powrotem Everest Poker, ktory zrobil na mnie niekorzystne wrazenie za pierwszy razem (pisalem tu o tym). Ogolnie to sie przekonalem. Jest mniej pokoi, a grafika jest paskudna, ale jednak ludzie tam grajacy to debile, no i jednak fajna jest ta opcja ze zbieraniem summit points za kazde rozdanie. Gram dwa dni i uzbieralem 4000 SP. Jednoczesnie zapisalem sie do vip klubu (za darmoszke) i za miesiac bedzie mi sie to naliczac minimum 600%. Kazde 10 000 SP mozna sobie wymienic na 40$ albo "kupowac" za te punkty rzeczy ze sklepu Everesta.

 

Oceniam, ze po dwoch miesiacach bede mial jakies 115 000 SP (no w tym miesiacu spokojnie te 15 000 zrobie a w przyszlym mnozymy to jeszcze przez szesc) . Limit zamiany na kase wynosi 750$ (no i tak spoko), ewentualnie w sklepie Everesta mozna to wymienic na ps3, bravie, sony vaio czy inny stuff. Czyli gram i wygrywam z leszczami i jednoczesnie od niechcenia biore za darmo bravie, konsole, skuter podwodny czy inne go wno. Gdzies musi byc haczyk, bo jakos za banalne to sie wydaje;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...