Skocz do zawartości

Call of Duty: Modern Warfare 2


Rekomendowane odpowiedzi

Co do single, to jest naprawdę świetnie. Non stop coś się dzieje i nie ma czasu na złapanie tchu. Skrypt na skrypcie, ale co z tego, skoro jest mega widowiskowo i o to właśnie chodzi. Graficznie jest bardzo porządnie, ale do KZ2 sporo brakuje.

oj sporo. bardzo irytuja mnie trawy, ktore sa pionowymi teksturami. ktos napisal, ze podobaja mu sie plonace drzewa. w ktorym momencie? ogien jest zrobiony naprawde dobrze, ale drzewo, a szczegolnie jego korona to kolejna tekstura. pod tym wzgledem IW sie nie popisalo. tak naprawde nie zwraca sie na to szczegolnej uwagi, ale po takich tytulach jak Killzone 2 czy Uncharted 2, to razi po oczach.

 

A czego się spodziewałeś po grze multi, jadą na tym samy silniku już ładne parę lat. Grafika na xbox360 jest b.dobra, a na PS3 można powiedzieć że jest dobra bo Killzone 2 czy Uncharted 2 to poziom wyżej. Najlepsze są oceny w serwisach internetowych gdzie gra dostaje 10, dychę to można dać ale za grywalność, miód czego mf2 nie brakuje.

 

najgorsza cholera to że muszę jeszcze 1 dzień poczekać bo kurier z grą na ps3 nie dojechał

szczęście w nieszczęściu że sąsiad na x360 dostał i jako tako już obadałem to i tamto.

Edytowane przez goggy
Odnośnik do komentarza

10 listopada godzina 12.00 poszukiwanie CoD MW2. Tesco - ale occcco chodzi :whistling: , Empik - może będziemy mieli po 18.00 albo w czwartek :pardon: , MM - kurier przywiezie może po 15.00. Kurde jedna z większych premier a gry nie ma. Spragniony udaję się do Reala wchodzę na dział z grami a tam na półce MW2 w cenie 189zł.

Sprint do kasy, całe szczęście, że nie było kolejki bo już byłby Deathmatch. Później szybko na parking do samochodu pozostało już tylko 15km do odpalenia gry - no i du...a trzeba stać w korku :mad:

W końcu dojeżdżam do garażu wprowadzam auto, jeszcze tylko kilka minut i będę już w domu i będę GRAŁ. Nagle telefon, żona dzwoni i mówi kup chleb no ja cię przepraszam.

15minut później misja chleb zaliczona trofeum zdobyte.

Nareszcie w domu.

Włączam cały sprzęt, drążącymi rękami wkładam płytkę z grą i co ..... Należy zrobić update Firmaware do 3.01 :wacko: , kurde balans robi się. Skończyło się uruchamiam ponownie grę a tu, że trzeba pobrać patch 1.01 - jaki patch - nowa gra a już są problemy :verymad: . 15mb później uruchomiła się gra i pojawia się ekran z napisem START - no kurde a gdzie jakieś intro, które mnie wprowadzi w klimat (pewnie to było to w czasie poszukiwań gry po sklepach) szkoda. Mówi się trudno naciska się START i żyje się dalej.

Na początek sprawdzę Multi i co? Gra mówi żebym lepiej najpierw sprawdził kampanie. No dobra pewnie wie lepiej. Uruchamiam kampanie jest intro, jakieś takie zielone, dużo zielonego jakbym miał kartę hercules i zielony monitor do PC. Przebijają się jakieś fragmenty z MW1 no i koniec intro. Hmm ciekawe no ale nic.

Pierwsza misja - chwila już coś takiego było w MW1 - pewnie ma zapoznać z tajnikami sterowania. Dobra lecimy dalej ... żeby nie ujawnić treści to powiem, że po drugiej misji przerwałem bo zaczęło mnie zastanawiać dlaczego nie wpadło żadne trofeum.

Krótka weryfikacja na forach i no faktycznie są problemy :fool: . No ja pie....... Nic sprawdzę Multi.

Wszystko fajnie wyszukiwanie meczy itp. ale ogólnie mam wrażenia panowania jakiegoś chaosu, pewnie trzeba się przyzwyczaić. Zagrałem kilkanaście meczy dotarłem do 17lvl i nasunęła mi się taka refleksja ? Czy ta gra to faktycznie MW2 może powinna się nazywać MW1. Zmian w grafice nie widać wielkich, do Killzone 2 i U2 nie ma co porównywać według mnie nie ta liga (ktoś na forum nie wiem jakim mówił, że graficznie ona zmiażdży nie wiem co i nie wiem komu). Ogólnie Multi fajne masa możliwości konfiguracji broni, perków itp. Ale śmiem twierdzić, że ta gra mogła być wydana jako DLC przynajmniej mapy. Ginie się faktycznie szybko ale zabiją się również. Co mnie na razie zdziwiło to, że nie widziałem jeszcze żadnych magików biegających ze snajperkami jak to było w MW1. Same mapy są różne jedne graficznie są super inne znowu jakieś takie biedne (lotnisko i dach wieżowca). Uważam, że przez dwa lata nie wiele usprawnili to co widzieliśmy w MW1. Nie widać tej różnicy jak w przypadku U1 i U2.

 

Plusy:

- Fajne multi z wieloma możliwościami kustomizacji

- gra działa płynnie

- migracja hosta

 

Minusy:

- spierniczona sprawa z trofeami

- migracja hosta może przyprawić o zawał serca gdy długo się gdzieś migruje :shok: (myślałem, że konsola się zawiesiła)

- gdyby nie nowe mapy to można by powiedzieć "ale to już było"

 

Na dzień dzisiejszy grę oceniam na 8/8+ bez singla. Jak wszystko naprawią to dopiszę nową ocenę. Według mnie gra absolutnie nie zasługuje na 10 a na 9.5 to musiałbym się długo zastanawiać. Mam nadzieję że żaden recenzent nie napisze, że mamy nową jakość w grafice bo będzie to kłamstwem. Gdybym za grę zapłacił więcej niż 189zł to byłbym wku...

 

P.S. Tak biednie wydanej instrukcji do gry to ja dawno nie widziałem :(

Edytowane przez K_J
Odnośnik do komentarza

Inne pytanie: jak głośno chodzi wam napęd BD w PS3 w czasie grania w MW2?? Bo mi bez przerwy mieli, tzn. wydaje z siebie "klikające" dźwięki.

 

A sama gra super, cały czas coś się dzieje. Po zagraniu w KZ2 i U2:AT graficznie nie robi już takiego wrażenia :P

U mnie też "mieli", więc bez obaw ;)

Odnośnik do komentarza

Być może patch ściaga się tylko z wersjami NTSC. Ja pobierałem jednego patcha wczoraj i był oznaczony prawdopodobnie numerem 1.01. Wygląda więc na to, że tylko część graczy dostała patcha 1.02, a pozostała część będzie musiała poczekać aż przejdzie procedurę weryfikacji(?). Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku MW1 - patch europejski wyszedł (znacznie) opóźniony w stosunku do amerykańskiego.

Odnośnik do komentarza

Po uwadze Jokera n/t ocen postanowiłem je sprawdzić i wychodzi na to, że Activision wyłożyło tonę kasy na sponsoring bo ocena na poziomie 9.5 na IGN lub zdarzające się 99/100 to już żenada a nie zaskoczenie. COD4 przetarł szlaki ale im więcej gram w MW2 to stwierdzam, że to wszystko mogłoby wyjść w patchu. Singiel jest krótki, średni i miejscami tak wqrwiający, ze witki opadają. Atak sowietów na USA to już wogóle sciencie fiction. Myślałem, że skupią się bardziej na wojnie w Afghanistanie a tu taki Resistance 2 lajt motiv.

MW3 w takiej formie już nie przejdzie. Grą roku MW2 też raczej nie będzie no chyba że kubły dolarów polecą do redaktorów.

Odnośnik do komentarza

Mnie także gra rozczarowała, bo nie dośc że single jest krótszy to jeszcze groszy (mniej ekscytujący) od poprzedniczki. Oczywiscie Filmowoś akcji skrypt pogania skryptem te same schematy co w Cod4. Grafika nie robi już takiego wrażenia po tym co widziało sie w przeciągu 2 lat od wyjscia poprzedniczki i można powiedzie ze jest tylko "dobra".

Ale ludzie powiedzą że solą tej gry jest Multi i tu też sie zgodze ale po pierwsze co mi sie nie podobało to mapy, które nie trzymają poziom bo sa lepsze i gorsze. Oczywiscie dech w piersiach zapiera mozliwoś ustawień jaka daje nam gra ale moim skromnym zdaniem jak by wydali patcha do cod4 z tym to by nikt by nie narzekał.

Bo MOIM ZDANIEM MW2 jest tylko średnim rozszerzeniem genialnego cod4 8+/10

Odnośnik do komentarza

W sumie może macie troche racji, ale moim zdaniem to przechodzi w momencie jeśli tak jak ja kupuje się gre w okolicznym supermarkecie sieci Sainsbury's za 26 Funta czyli mniej więcej 12o pln. nie wiem ile ta oferta będzie trwała ale chyba kupie 10 sztuk i wystawie na Ebayu. Cena za wersje xbox i ps3 taka sama

 

link

http://www.sainsburys.co.uk/sol/shop/technology/computing_and_gaming/gaming/newreleases/list.html?sort=default&hnav=4294962731&pageNumber=2

Edytowane przez Sqtr78
Odnośnik do komentarza

Mnie także gra rozczarowała, bo nie dośc że single jest krótszy to jeszcze groszy (mniej ekscytujący) od poprzedniczki. Oczywiscie Filmowoś akcji skrypt pogania skryptem te same schematy co w Cod4. Grafika nie robi już takiego wrażenia po tym co widziało sie w przeciągu 2 lat od wyjscia poprzedniczki i można powiedzie ze jest tylko "dobra".

Ale ludzie powiedzą że solą tej gry jest Multi i tu też sie zgodze ale po pierwsze co mi sie nie podobało to mapy, które nie trzymają poziom bo sa lepsze i gorsze. Oczywiscie dech w piersiach zapiera mozliwoś ustawień jaka daje nam gra ale moim skromnym zdaniem jak by wydali patcha do cod4 z tym to by nikt by nie narzekał.

Bo MOIM ZDANIEM MW2 jest tylko średnim rozszerzeniem genialnego cod4 8+/10

Najwazniejsze ze dziala bez problemow czy to na singlu badz multi w niemal stalych 60fpso w dobie gier gdzie framerate wynosi ponizej 30 (GTA4), okolo 30 (Gears2), stale 30 (Batman AA)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...