Skocz do zawartości

Świat Dysku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

- pod koniec wakacji powinniśmy doczekać się polskiego wydania trzeciej części "Nauki Świata Dysku" - "Darwin's Watch"

- na jesień planowany jest drugi dyskowy komiks - "Blask Fantastyczny" - z ilustracjami Stevena Rossa, podobnie jak w "Kolorze Magii".

- także na jesień (okolice września) planowany jest kolejny tom Świata Dysku - "Going Postal".

Plany te mogą jeszcze ulec zmianom, jednak na pewno będziemy mieli rok pełen Pratchetta

źródło discworld.pl
Odnośnik do komentarza

Przypomnialem sobie Eryka i Piramidy, szybko poszlo, bo lubie Pratchetta i kiedys pochlanialem jego proze namietnie. Skocze jutro do biblioteki zobaczycz, czy cos maja, jak nie to do ksiegarni po jakies knigi. Lykac film Colour of Magic?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Piekło Pocztowe (Going Postal)

 

pp2_48bbfd6e5d84c.jpg

 

Moist von Lipwig to artysta oszustwa. A także hochsztapler i człowiek, który musi dokonać życiowego wyboru: zostanie powieszony albo postawi na nogi konające usługi pocztowe w Ankh-Morpork. To trudna decyzja. Musi dopilnować, by przesyłki docierały na miejsce, choćby na przeszkodzie deszcz, grad, śnieg, psy, Przyjazne i Dobroczynne Stowarzyszenie Pracowników Pocztowych, zły prezes zarządu kampanii semaforowej oraz nocny zabójca. Randka z Adorą Belle Dearheart też byłaby miła.

 

Premiera 9.09.2008

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

A ja dopiero nadrobiłem "Straż Nocną" i co mogę powiedzieć, to fakt, że cykl o straży wciąż nie do zdarcia. Mocno mrocznie tym razem, dużo trupów, śmierci, "dynamicznych" scen walki, fajny sposób wysławiania się Carcera (czuć skur'wysyństwo, a przed oczami staje mi ten zabijaka z siekierą z "Bohatera Ostatniej Akcji" ;P), a wszystko okraszone szczyptą absurdu, tak charakterystycznego dla mieszkańców Ankh-Morpork.

Jest dobrze, absolutnie mi się cykl nie nudzi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Przeczytałem ostatnio "Równoumagicznienie", "Ruchome Obrazki" i "Eryka" i o dziwo, najbardziej spodobał mi się krótki, posiadający nieco ponad sto stron "Eryk" (i wcale nie dlatego, że dzięki temu nie zdążyłem się pogubić w fabule). To taki Praczet w pigułce, skondensowany, a humoru w nim tyle, że mógłby obdzielić trzy inne książki z serii. Gdyby nie fakt, że wcześniejsze książki warto przeczytać z uwagi na lepsze poznanie Rincewinda i Bagażu, to polecałbym tę książkę na początek przygody ze Światem Dysku. Po jednym, dwóch wieczorach lektury można stwierdzić, czy się podoba, czy nie, choć właśnie warto byłoby wcześniej zaznajomić się z Magiem i jego sługą dla lepszego efektu.

 

 

Moja rekomendacja. <pieczątka>

Kmiot.

Odnośnik do komentarza

Świat Dysku należałoby zacząć właściwie od Koloru Magii, doskonale wprowadza w klimat.

Jeżeli chodzi o dalsze części to lubiłem naprzemienne czytać cykle z Rincewindem i Strażą, dzięki temu wszystko było taki różnorodne :)

Dal mnie najbardziej nie pasuje cykl z wiedźmami, czemu? Nie mam pojęcia..

 

Piekło Pocztowe w trakcie czytania - przednie, mam w kilku formatach, jeżeli ktoś chce, mogę podesłać ;)

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
W sumie masz rację Kmiocie, na początek też dobra jest 'Straż! Straż!' jeśli chodzi o cykl o straży, ja od tej zaczynałem i bezdennie wsiąkłem w Świat Dysku ^^
"Straż! Straż!" to początek cyklu o straży miejskiej i oczywiście nadaje się na początek, bo praktycznie wszystko jest tam przedstawiane na świeżo, dopiero wprowadzając w opowieści o życiu miejskim miasta. To dobry wybór na początek, a wspomnienie o dialogu z hasłami przy bramie to bawi mnie do dziś.

 

 

Świat Dysku należałoby zacząć właściwie od Koloru Magii, doskonale wprowadza w klimat.
No Ameryki nie odkryłeś, sugerując, żeby serię zacząć od.... jej początku. Nie wiem jak na to wpadłeś.
Dal mnie najbardziej nie pasuje cykl z wiedźmami, czemu? Nie mam pojęcia..
Cykl o wiedźmach jest tak jakby 'mocno kobiecy'. Rzeczywiście bywa mało atrakcyjny, ale już wolę wiedźmy, niż wyrwane z du'py "Piramidy" na przykład.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.