Skocz do zawartości

Świat Dysku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem niedawno Kolor Magii (nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z twórczością Praczeta), no i muszę powiedzieć, że trzeba nadrobić zaległości jak najszybciej. Jaram się, no. Świetne motywy, jak np (daje w spoiler ale chyba każdy to czytał)

Rincewind atakujący Czarnobrodego (wymawia nibyzaklęcie, a tak naprawdę dezorientuje typa, podbiega i kopie go w krocze xD)

.

Odnośnik do komentarza

Zakupiłem niedawno Kolor Magii (nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z twórczością Praczeta), no i muszę powiedzieć, że trzeba nadrobić zaległości jak najszybciej. Jaram się, no. Świetne motywy, jak np (daje w spoiler ale chyba każdy to czytał)

Rincewind atakujący Czarnobrodego (wymawia nibyzaklęcie, a tak naprawdę dezorientuje typa, podbiega i kopie go w krocze xD)

.

Lyknij Pieklo Pocztowe i Swiat Finansjery tez :good:

Przy pierwszej momentami nie dawalem rady tak sie smialem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Za discworld.pl

Mamy dla Was - fanów Terry'ego Pratchetta - wspaniałą wiadomość. Tegoroczne walentynki będą naprawdę wyjątkowe, bowiem właśnie w najbliższą niedzielę - 14 lutego, o godz. 13:40 - Telewizja Polska wyemituje pierwszą część filmu "Koloru Magii"! Część drugą natomiast, będziemy mogli obejrzeć tydzień później - 21 lutego - także o 13:40 w TVP1

Od siebie dodam, że warto obejrzeć, choć szczególnego wrażenia nie robi i do lektury pewnie nie zachęci.

Ale Samwise Gamgee jest.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Spryciarz z tego Praczeta. Książka o tematyce piłki nożnej raczej trafiłaby tylko do męskiej części czytelników, więc dorzucił kobietę jako główną bohaterkę i obserwatorkę wydarzeń. Faceci się cieszą trafioną tematyką, kobiety utożsamiają się z Glendą i jedynie faceci niezainteresowani futbolem mogą poczuć się pokrzywdzeni oraz upośledzeni.

Wątek meczu robi dobrze tej książce, problemy egzystencjalne kucharki już mniej i mnie w pewnym momencie zaczęła irytować swoim pier'doleniem, ale za chwilę przyszła w sukurs końcówka z relacją z meczu. Do tego czasu miałem wrażenie, że za mało piłki w książce, ale właśnie wtedy rozpoczął się mecz (od razu skojarzył mi się z "Shaolin Soccer"; dobry film) i zrobiło się naprawdę komicznie.

Pratchett ostatnio zdecydowanie... "jak brzmiało to kuchenne określenie?", ach tak - "w dobrej formie".

Odnośnik do komentarza

Faceci się cieszą trafioną tematyką, kobiety utożsamiają się z Glendą i jedynie faceci niezainteresowani futbolem mogą poczuć się pokrzywdzeni oraz upośledzeni.

I tak powinni się tak czuć.

 

Cóż, tematyka skłania do przeczytania, będzie mój pierwszy Preczet od czasów Piekła Pocztowego(chyba).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To lepiej przeczytaj kolejne z serii o straży, każda kolejna lepsza od poprzedniczki (może z wyjątkiem Thud! który moim zdaniem nie pobił Straży Nocnej, ale i tam jest dobry).

Cykl o straży w kolejności chronologicznej:

 

Straż! Straż!

Zbrojni

Na glinianych nogach

Bogowie, honor, Ankh-Morpork

Piąty Elefant

Straż nocna

Łups!

 

Ewentualnie można zaliczyć do niego też Prawdę i Potworny Regiment, ale w tych dwóch książkach straż nie jest na pierwszym planie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...