Skocz do zawartości

Świat Dysku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy na to nie zwróciłem uwagi, Świat Dysku to głównie specyficzny angielski humor, więc pewnie lepiej czytać w oryginale. Osobiście mam sporo jego książek i nie narzekałem na przekład, każda strona to pokłady beki i miodu, więc nie powinno być źle. Osobiście polecam Wiedźmikołaj i Kosiarz, głównie dlatego, że uwielbiam postać Śmierci :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

ja mam wszystkie książki ze świata dysku (i kilka innych prathetta), właśnie dziś kupiłem najnowszą

 

para-w-ruch,big,475141.jpg

 

 

ogolnie moja ulubiona seria i autor, większość książek czytałem 2 razy a niektóre 3-4 razy

 

polskie tłumaczenie jest świetne i ma swój styl który fajnie oddaje humor i żarty (chociaż wiadomo że nie wszystkie żarty słowne da się przetłumaczyć)

 

moje ulubione to

1 pomniejsze bóstwa

2 na gliniantych nogach

3 bogowie, honor, ankh-morpork

4 muzyka duszy

5 potworny regiment

 

velius nie wiem jaki plan sobie założyłeś i jaką kolejność czytania ale powiem tylko że wg mnie nieco późniejsze książki są znacznie fajniejsze. te pierwsze też są fajne ale jednak z czasem pratchett pisał coraz lepiej i fajniej (chociaż z kolei te najnowsze też oceniam nieco niżej, niż te "środkowe")

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Wiecie o czym są "Warstwy Wszechświata" Pratchetta? Czytałem opis, ale to nie to samo jak ktoś opisze. To jakaś nowość w ogóle?

 

to nie nowość, wręcz przeciwnie, książka ma ponad 30 lat, chyba ją czytałem ale dawno dawno temu, i nie pamiętam o czym dokładnie była

jedna myślę ze moja opinia że pratchett na początku nie rozwiną w pełni skrzydeł potwierdza się tez w tym wypadku - pierwsze książki jak warstwy wszechświata, dywan, albo gnomy wg mnie są słabsze niż późniejsze ksiązki swiata dysku

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...