Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zjadł na godzinę/półtorej przed 60-80 gram brązowego makaronu,by mieć więcej glikogenu.Optymalnie na 30 min przed byłoby wypić 20 gram BCAA i ze 200-300 mg kofeiny z żeń szeniem.

 

Ciekawe czy są asy co ładują się efedryną przed takim maratonem. :lol:

Odnośnik do komentarza

 

Ja bym zjadł na godzinę/półtorej przed 60-80 gram brązowego makaronu,by mieć więcej glikogenu.Optymalnie na 30 min przed byłoby wypić 20 gram BCAA i ze 200-300 mg kofeiny z żeń szeniem.

 

Ciekawe czy są asy co ładują się efedryną przed takim maratonem. :lol:

 

Ja bym rozważył efkę tylko na 10 km w ilości do 30 mg :)

Odnośnik do komentarza

Będę starał się urwać więcej, ale będzie ciężko. W niedzielę, w Lublinie "Pierwsza dycha do maratonu". Zapisałem się i dam z siebie wszystko, oby tylko organizm pozwolił. Jakieś protipy co jeść przed zawodami, jak trenować?

 

No i przebiegłem swój pierwszy bieg w zawodach. Było super, chociaż na to się nie zanosiło. Myślałem że popełniłem duży błąd, bo ruszyłem za najlepszymi i na 1 km miałem czas 3:45, na drugim również bardzo mocno, no i się zmęczyłem, zaczęli mnie wyprzedzać. Na szczęście kryzys trwał do 5 kilometra. Zacząłem biec swoim równym tempem. Ostatecznie zająłem 182 miejsce na co najmniej 860 osób, bo się jeszcze dopisywali w ostatniej chwili. Czas to w endomondo 45:45, w ostatecznych wynikach kilka sekund więcej ale poniżej 46. Świetna atmosfera, doping, oklaski, dupeczki. Każdy dostał powerade na mecie, kubeczek wody na 5 km, medal,ciepły makaron z sosem, jabłko i śliwkę, 10% zniżki w sklepie biegowym oraz paczkę makaronu (jednego ze sponsorów). Kolejna "dycha" w listopadzie, serdecznie polecam.

 

HZ9BaV.jpg

 

i medal

 

10419021_10202751140319378_9023933786948

Edytowane przez Cosmos
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Ja mam ogólnie prawą nogę słabszą i czasem mnie pobolewa, szczególnie udo. Kilka lat temu zwichnąłem rzepkę i bardzo możliwe że to od tego. Kumpel fizjoterapueta mówi żebym się zapisał na jakąś rechabilitację, pomio że w tej  chwili akurat wcale mnie nie boli, ale w przyszłości może być gorzej.

Odnośnik do komentarza

bardzo fajny wynik!

 

ja w sobote biegłem też 10km, ale od ostatniej piętnastki 30.08 nie biegałem wcale - na te 10km poszedłem tak bardzo rzutem na taśmę, 20 minut przed startem się pojawiłem i praktycznie "na czas" stanąłem na starcie. jak na 3 tygodnie przerwy od biegania to całkiem spoko, nie zdechłem pod drodze :)

 

będę miał jakieś foto i wykres to dorzucę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja już grubo od ponad miesiąc mam naciągnięty mięsień pod samym pośladkiem. Kontuzji nabawiłem się grając w piłkę, no i teraz niestety mam problemy z bieganiem. Przy siedzeniu potrafi mnie nawet to boleć.

Jak masz żel do zamrażania(takie coś zamknięte szczelnie) to przykładaj na przemian do chorego mięśnia z gorącym prysznicem,okresowo zwiększ spożycie białka i zdrowe oleje-olej lniany,jets przeciwzapalny,nie nadwyrężaj tego miejsca,możliwe że to pomoże,jak tak cisnę łydkę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Być może to, że ruszyłem za najlepszymi jednak zaprocentowało, nie wiem w sumie ale warto to rozważyć. Potrenuję jeszcze szybciej te pierwsze dwa kilometry i zobaczymy czy uda mi się zejśc poniżej 46 minut bez późniejszego kryzysu.

 

Ja zdecydowanie wolę zacząć spokojnie, by gdzieś od połowy przyśpieszać. Jak na początku przesadzę to później mam problem.

 

@krupek - a ile mniej więcej to kosztuje? Na necie coś mi mignęło, że koło 25-30 zł.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że pewnie ten temat był wałkowany, ale czy da się wysokobiałkową dietą utrzymać obecny stan mięśni, przy bieganiu kilka razy w tygodniu ? Pudzianem nie jestem, ale chciałbym w przyszłości uniknąć wychudzonych rąk. Popatrzyłem na niektórych biegaczy i nie wyglądało to fajnie.

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...