Skocz do zawartości

Oz (HBO)


Dark_Slide

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kumpel przyniósł mi płytkę z nowym serialem. Opis był mało zachęcający, bo po bajkowym Prison Breaku dążacym do dna nie miałem ochoty na serial o więzieniu. Jednak... już po pierwszym odcinku powiedziałem PB może buty lizać Oz. Jeżeli przyprawiało Was o wymioty kiedy widzieliście miłe i fantastyczne więzienia jakie odwiedział Michael Scofield zacznijcie oglądać Oz. Jak do tej pory obejrzałem 3 odcinki i jestem zachwycony, ale nie ma co się dziwić w końcu to produkcja HBO, a jeszcze nigdy mnie nie zawiedli. Ktoś oglądał?

 

http://www.hbo.com/oz/

Edytowane przez Dark_Slide
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Koncze juz s2. Serial calkiem fajny, interesujace postacie jak i watki (moj ulubiony to prawnik vs aryjczyk :)). Duzo znanych osob (glownie) seriali. Pan Eko z Losta, taki koles z Terminatora: Kroniki, niski badass z Herosow, porucznik z Dextera, Centrala z Matrixa, itd ;), . Szkoda ze na poczatku szybko usmiercili fajne postacie :/. Oglada sie przyjemnie ani chwili nudy w tych 55 minutach. HBO i Showtime umieja robic dobre seriale. Ja wracam do Oz ;)

Filmy/seriale osadzone w wiezieniach maja superowy klimacik. PB (s1) czy Felon. Sa jeszcze jakies inne seriale w tych klimatach?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Serial skonczony :(. Szkoda ze koniec ale przynajmniej w dobrym stylu - bez ciagniecia jak to Lost czy PB. Co prawda Dark_Slide ze Oz ma zakonczenie ale zalezy jak to ktos rozumie. Byc moze spoiler ale nie zawiera jakis elementow fabuly,itp

serial konczy sie tak jakby mialbyc kolejny sezon, spodziewalem sie bedzie pokazany koniec kazdej postaci tzn 20 lat pozniej, czy 5 lat pozniej w wiezieniu ktos go zabil,itp

 

 

10/10

 

Zna ktos o podobnej tematyce serial?

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu
Teraz są już do 4 sezonów i z tego co wiem tłumaczone jest dalej. Co tydzień wychodzą napisy do kolejnego odcinka.

 

Dzieki za info

 

Wlasnie jestem w polowie 3 sezonu i jedyne co moge napisac to masakra!

Jeden z lepszych seriali jakie widzialem a widzialem ich na prawde sporo

Beda jakies masakryczne akcje jak

odgyzienie kutasa podczas blowjoba

czy

wydlubanie oczu

?

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

2 sezon skonczony. Jest lepiej, wulgarniej, ostrzej niz w pierwszym sezonie. Widac tworcy z poczatku badali teren i nie pokazywali zbyt duzo zwyrolstwa, ale w drugim to juz mocna jazda. Gwalty, gejowskie pocalunki, morderstwa. Die Hard fani prison brejka powinni to obejrzec, zeby dojsc to wniosku jaka dziecinade wczesniej ogladali ;]Swietny, mocny serial.

Najlepsze postacie: Beecher i Vern, a ich konfikt to jeden z najbardziej chorych rzeczy jakie widzialem. Zwierzeta pierd...ne ;]

Odnośnik do komentarza

Beecher i Chris Keller to moje ulubione postaci, chociaż nie mogę powiedzieć, żebym do nich pałał sympatią. Raczej jest w nich pewien... pociągający mrok prosto z głębi ludzkiej duszy. Swoje momenty na pewno ma też Adebisi - poczekaj tylko.

Odnośnik do komentarza

Obejrzalem tylko pierwszy sezon i chociaz mi sie podobal, to tyle mi wystarczylo. Mimo cliffhangera jakos nie ciagnie mnie na razie do obejrzenia kontynuacji. Nie wiem nawet czemu. Jedyne co naprawde mnie irytowalo to pseudofilizoficzne chrzanienie obracajacego sie goscia na wozku. Szybko sie zauwaza, ze nie ma nic do powiedzenia. Tylko zapycha czas.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość _Milan_
Beecher i Chris Keller to moje ulubione postaci, chociaż nie mogę powiedzieć, żebym do nich pałał sympatią. Raczej jest w nich pewien... pociągający mrok prosto z głębi ludzkiej duszy. Swoje momenty na pewno ma też Adebisi - poczekaj tylko.

 

Adebisi jest moja ulubiona postacia ;]

wkur,wial mnie neiziemsko jak w 1 sezonielatal z ta przekrzywiona czapka i krzywa morda, no ale pozniej to juz dal czadu.

Najlepsza akcja adabisiego to gdy zaatakowalo go dwoch wlochow, jednego spizgal do nieprzytomnosci, a drugiego zgwalcil na kuchennym stole, kur.wa xD

 

Swietna postac, niby neandertalczyk, ale pod koniec okazalo sie ze cos tam ma pod ta czacha.

 

 

a co do serialu jako coalosci, niewiele obrazow tak potrafilo mnie zdolowac, konflikt beechera i schillingera ( nie szilindzera ;]) jest mega brutalny, bezsensowny, a najgorsze ze dostaje sie przede wszystkim rodzinom.

Serial lykalem nalogowo, ale przez nich czasami az czulem niechec, tym bardziej gdy pod koniec

beecher po wyjsciu na wolnosc wrocil spowrotem przez wkretke kellera,

to juz bylo zbyt mocne.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Podpisuję się pod postem Milaneza (chociaż najbardziej pasował mi Beecher po przemianie w Wolverine'a - swoją drogą genialny motyw ;]).

 

Trochę smutno, bo te sześć sezonów minęło jak z pejcza pierd*lnął.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Skonczylem...Doskonala rzecz. Przez te 6 sezonow Oz mnie wkur,wial, bawil i kopal po ryju. Swietna historia, nietuzinkowe postaci, zero kompromisów, zwyrolstwo, olbrzymia dawka brutalnosci. W sumie to najlepsza rzecz jaka widzialem o tematyce wieziennej. Wprawdzie w 4 sezonnie dziwaczne rzeczy sie dzialy, niekoniecznie w pozytywnym tego slowa znaczeniu ale calosc to majstersztyk. Najlepsze postaci - Vern, Keller i Adebisi (Beecher rowniez wypasiony, ale dopiero w kooperacji z Vernem lub Kellerem, jakkolwiek by to nie brzmialo ;]) ale inni tez daja rade.

Wspanialy serial. Cholera, skonczylem wszystko co najlepsze od HBO, co ja teraz poczne? : (((

 

Tom Fontana has never made any bones about the fact that he willingly sacrifices factual accuracy for dramatic purposes. In particular, Fontana has indicated that he believes that maximum security wings like Emerald City are significantly safer than depicted on his show. Chuck Zito, who plays Chucky Pancamo on the show, and who is one of only two cast members(the other is 'muMs da Schemer') to serve prison time, has commented that Oz is a heightened version of the reality of prison. The amount of violence, sexual assaults, and drug abuse which is depicted on the show is far in excess of reality, but most of the activities depicted have a base in fact.

Edytowane przez Snejk
Odnośnik do komentarza

Polski tytuł być może brzmi "Pohamuj entuzjazm". Zawsze mi się myliło! W każdym razie chodzi o "Curb Your Enthusiasm", serial Larry'ego Davida (twórcy "Seinfelda"). Zazwyczaj "Curb..." jest wymieniane jako jeden z filarów Złotej Ery HBO, zaraz obok "Sopranos", "Deadwood", "The Wire" i "Seksu...". W tym roku, po kilku latach przerwy, serial powraca ze swoim siódmym sezonem. Miałem nawet walnąć notkę na bloga o tym serialu, ale chyba jest na to zbyt popularny.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.