Skocz do zawartości

Oz (HBO)


Dark_Slide

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich co nie chca dac temu serialowi szansy przydalaby sie wizyta Schillingera.

 

Wedlug mnie serial jest po prostu genialny. Po prostu obraz czystej esencji zwyroli, psychopatow, wyrzutkow spoleczenstwa.

Prawdziwe studium psychiki po(pipi)encow.

Genialnie pokazuje, ze pomimo tych wszystkich chorych akcji jakie ci ludzie robia...dalej sa ludzmi. Mozna ich nawet polubic i latwo zapomniec o tym co w nich tak naprawde siedzi, przynajmniej do czasu kolejnej akcji. Ludzki umysl. nasz zmysl oceny glupieje w tym momencie, z jednej strony zdajac sobie sprawe z okropienstw jakie czynili ci bohaterowie, a z drugiej mimo wszystko czujac jednak swego rodzaju sympatie (ktora budzi w nas niepokoj - w koncu jak mozna lubic kogos kto dopuscil sie takich rzeczy?). Ciekawe czy rodziny takich ludzi odczuwaja podobne rozbicie.

 

No i ta ekscytacja ze mozna sobie bezpiecznie poobserwowac takie srodowisko, nie martwiac sie ze jak sie kogos w(pipi)i to skonczy sie to zle.

 

 

Jak z kazdym porzadnym serialem, najpierw trzeba sie wkrecic w klimat, stopic sie razem z przedstawiana rzeczywistoscia - kiedy juz to osiagniemy, nasze doznania znacznie zyskuja na jakosci. Dlatego im wiecej czasu z danym serialem spedzimy, tym lepiej sie to bedzie ogladac (no chyba ze serial jest po prostu slaby / sredni - np. Sons of Anarchy, ktore strasznie zawodzi).

 

Naprawde warto obejrzec - to do czego dochodzi na przestrzeni calego serialu, nie miesci sie w glowie. Malo ktory serial potrafi tak zszokowac jak OZ.

 

 

No ale mnie zawsze interesowaly takie klimaty - filmy dokumentalne o wiezieniach itd. tez lubie ogladac.

Edytowane przez Yabollek007
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Jak ktos mowi zeby po shield i the wire zobaczyc oz no to (pipi) nie wiem co jest grane xd

No tak, wtedy to głupio : ) Ja zacząłęm od OZ i to naprawdę bardzo fajny serial, ale za długi. W późniejszych sezonach scenarzyści oszaleli i mamy takie kwiaty jak:

 

tabletki na starzenie, żeby zmniejszyć koszty utrzymania więźnia, bo wcześniej wychodzi (no kur.wa ET normalnie jest bardziej prawdopodobny), trzymanie w więzieniu azjatyckich uchodźców (no bo gdzie ich trzymać jak nie w więzieniu, gdzie co chwila ktoś kogoś morduje?), czy przerobienie więzienia na hotel/spa dla czarnuchów pod światłym przewodnictwem Adebissiego. O albo jak ten rudy zabił harleyowca wbijając mu krzyż w klatę albo zamurował księdza w ścianie

 

 

A i to nie jest serial dla ludzi, których brzydzą penisy, które występują tu nadzwyczaj często.

Jeśli natomiast jesteś miłośnikiem penisów to śmiało atakuj.

Odnośnik do komentarza

Mnie zawsze rozbrajało w tym serialu, jak co chwila jakiś krewny/znajomy osadzonych w em city trafiał mało że do tego samego więzienia, to jeszcze na ten sam oddział. W ogóle sam eksperyment w postaci emerald city już po kilku odcinkach powinien zostań porzucony, bo skoro i tak co chwila ktoś kogoś morduje, a dragi swobodnie latają po oddziale, to w czym to się różniło od każdego innego bloku ?

 

Nie powiem, oglądało się to bardzo fajnie, szczególnie w kontraście z debilnym prizon brejkiem, ale rzeczywiście ciągnęli ten serial zdecydowanie za długo. 

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
Gość _Milan_

dziwna sprawa, problem w tym ze wg mnie np. tam nie może się w trakcie nic poprawić bo serial jest idealny, jeśli chodzi o klimat to jest cały czas jednostajne upodlenie i degradacja ludzkiej godności.

Akcja jest równomierna, myślę że po prostu serial nie jest dla Ciebie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zwyrolstwo na maksa się wylewa z ekranu. Tylu morderstw co przez te 6 sezonów to nawet w filmach wojennych nie było.

Cięzko się przyznać ale ta patusownia może się spodobać. Chociaż te akcje że całe rodziny trafiały do tego samego oddziału naciągane na maksa

 

 

Jedyne co może być wadą Oz to nijakie zakończenia no i sceny poza więzieniem to porażka.

Edytowane przez Codename
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Skonczylem 3 sezony w przeciagu paru dni. Nie sadzilem ze po skonczeniu The Wire tak szybko cos mnie wciagnie. Rewelacja, moze poza tymi rodzinami, ktore zawsze trafiaja do tego samego pierdla (i czasem nawet na ten sam oddzial).

 

Myslalem tylko ze po koncowce pierwszego sezonu Beecher stanie sie jakims kompletnym skur.wysynem, z cwela w najwiekszy postrach Oswald, niestety troche inaczej to wyglada (chociaz ma swoje momenty).

Odnośnik do komentarza

O'Reily, if she sucks my cock... I'll suck yours.

 

Albo ta

mina Abebisi gdy Schillinger chciał zabić Beechera i był na tyle zdesperowany by iść z tym do murzynów xD

 

 

 

 

EDIT Skończyłem całość jakiś czas temu. Niestety czuć tendecję spadkową, w ostatnich sezonach już nie mają czego wymyślać, a początkowo niesamowicie ekscytujący wątek Schillinger-Beecher-Keller był już nie do wytrzymania pod koniec serialu.

 

 

Podsumowując - to nie arcydzieło na miarę BB czy The Wire, ale nadal polecam.

Edytowane przez Kre3k
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Obejrzałem nareszcie pilota i momentalnie się wkręciłem w ten poyebany świat.

Ten naziol był chyba najlepszy, mam nadzieję, że dostanie więcej czasu antenowego  :drag:

Ogólnie ciekawą ekipę tam mają, jest potencjał do wykorzystania.

I ciekawe, co jeszcze wymyśli McManus, gość ma chyba jakąś misję uzdrowienia systemu więziennictwa.

Edytowane przez Masorz
Odnośnik do komentarza

sezony 1-3 to rewelacja, 4 to pierwsze objawy braku pomysłów na ciąg dalszy, 5 już mocno się wlecze i ładnych kilka raz się można złapać za głowę, a 6 to już zjadanie własnego ogona po stokroć i głupoty momemntami zahaczające o prizon brejka.

 

Jak w ostatnim odcinku 5 sezonu

Augustus dostał kulkę i nagle stwierdził, że czuje nogi, to myślałęm że naprawdę nastąpi cudowne uzdrowienie xD

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...