Skocz do zawartości

Fullmetal Alchemist


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Bez żadnych spoilerów, gdzie znajduje się anime względem mangi? W ogóle ile będzie tego odcinków wiadomo?

 

Odcinek rewelka. Mustang mocarny jest. Nowa seria jest dużo spójniejsza i konsekwentniejsza niż pierwsza, co bardzo mi się podoba.

Wstawek komediowych nie jest ani mniej ani więcej niż poprzednio, ale przyznaje że są one mniej zabawne.

Odnośnik do komentarza

Nowy odcinek jakiś dziwny. Nagle z dupy wyskakuje Hohenheim. Po raz kolejny leży dramaturgia. Coś, co w pierwszej serii było odkładane w czasie i było bardzo mocno zaakcentowane, tutaj dzieje się od niechcenia, tak po prostu. Już pomijając fakt skąd Ed nagle wziął się w Risenbool, bo ostatnio był na pustyni przy ruinach Xerxes o_O

Do tego nie wiem czy to wina subów Eclipse, czy po prostu tłumaczenie tego całego myku z transmutacją trupów jest tak mętne i nielogiczne. Ktoś tu coś mówił na temat spójności ? :rolleyes: Po raz kolejny przekonuję się, że wersja wydarzeń z pierwszego anime w większości przypadków odpowiada mi o wiele bardziej.

 

Odnośnik do komentarza

Fakt, niektóre sformułowania odnośnie transmutacji brzmią idiotycznie, nieważne czy po ang, czy pl. Ale jaki to ma związek ze spójnością? Na razie za mało wiadomo, by powiedzieć czy to się kupy trzyma, ale widać przynajmniej intencje twórców by to wyjaśnić krok po kroku.

 

Risenbool leży po drodze do Xerxes. Daleko dalej, ale siłą rzeczy wracając z pustyni nie sposób o nie nie zahaczyć. I spotkać tam z du.py Hohenheima. ;) A ten, jak przystało na postać tajemniczą, miał swój krótki występ bez konkretów. Przyjdzie co do czego, to się pojawi i pewnie przyjdzie mu zaraz zginąć. Taka już dola tego typu postaci.

 

Z jednym się zgodzę; dramaturgia leży. Nie równa się niektórym innym serią, ale nie wiem czy chciałbym by

wykopywanie zwłok przez nastolatka

(z bieżącego odcinka) było pokazane realistycznie. Oczywiście rozmowy Ed'a i Al'a już dawno się zrobiły tendencyjne, ale skądś podtytuł serii się wziął.

 

Ogólnie nie kwalifikuje tego anime do worka z poważnymi seriami, więc nie mam zarzutów odnośnie niektórych jego płytkich elementów. Ogląda mi się to fajnie i stawiam je na równi z poprzednią serią. Tamtą jednak zniszczyła zdawkowa i jakaś taka tandetna końcówka.

Odnośnik do komentarza

O właśnie, bo miałem już raz zapytać, ale zapomniałem. Czy w mandze pojawia się Kimblee ? Bo póki co pojawił się na chwilę w pierwszym odcinku i tyle go było. W oryginalnej serii był związany z ekipą Greeda, czyli że miałby się w ogóle nie pojawić ?

Wystarczy proste tak/nie bez zbędnych spoilerów :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...