Skocz do zawartości

Fullmetal Alchemist


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba jestem jakis inny, bo najnowszy epek byl po prostu swietny. Poprzedniej serii nie ogladalem, mangi nie czytam, wiec kazda sytuacja jest dla mnie zupelnie nowa. Poczatkowo sam wysmiewalem FMA, ale seria calkiem ladnie lapie sie kilku powaznych problemow i nie rozumiem czego od niej tak naprawde wymagacie? Mamy wojne, zemste, zlych, ktorzy wcale nie sa tacy zli jakby sie poczatkowo moglo wydawac - standard, ale podany w bardzo fajny sposob. Do tego jakies zagwozdki moralne z chimerami, wskrzeszaniem ludzi. Jasne, ze wszystko juz bylo!, ale teraz stworzyc cos unikatowego to nie lada wyczyn. Kto dzisiaj zna takie serie jak Welcome to NHK, Texhnolyze czy Mushishi? Jest grupa ludzi, ktora je lubi (w tym ja), ale tytuly nigdy nie trafia do maimstreamu. FMA to imo dobra seria, ale juz zaczyna mnie denerwowac sluchanie narzekania uber znawcow - milego ogladania Naruto i Bleacha.

Odnośnik do komentarza

Nikt nigdzie nie pisze, że był do bani, według mnie zwyczajnie tam gdzie powinien nie był tylko wzruszający.

 

Kto dzisiaj zna takie serie jak Welcome to NHK, Texhnolyze czy Mushishi? Jest grupa ludzi, ktora je lubi (w tym ja), ale tytuly nigdy nie trafia do maimstreamu. FMA to imo dobra seria, ale juz zaczyna mnie denerwowac sluchanie narzekania uber znawcow - milego ogladania Naruto i Bleacha.

Przecież te serie nie są takie stare, chyba większość osób je widziała. Mi tam wcale smutno nie jest, że jest mała grupka fanów doceniająca arcydzieła pokroju "Legend of Galactic Heroes" (-lol stare anime, too long; don't watch), czy też z nowszych serii świetne "Kaiba" (-jezu co to za bazgroły dla dzieciaków). Elita zawsze była mało liczna.

 

Dla niektórych "uber znawców" nowy FMA to tylko taka lepsza wersja Naruto/Bleach. ;)

Odnośnik do komentarza
Dla niektórych "uber znawców" nowy FMA to tylko taka lepsza wersja Naruto/Bleach.

 

A FMA to niby coś więcej? Litości.

 

 

 

 

Dla mnie odcinek mało ciekawy, bo po prostu główny ciężar przeszedł na akcję z Winry, która niestety nie dała rady tego dźwignąć, przez co mi się dłużyło i nudziło.

 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Patent z pokazaniem jak wyglądają z perspektywy Ishabality oczy zwykłego mieszkańca Amestris bardzo fajny. I to tyle jeśli chodzi o fajne rzecz tym tym odcinku. Destrukcja miasta oraz przekazanie the right hand of destruction lepiej przedstawione - a jakże - w pierwszej serii :)

 

Akcja w teraźniejszości to już w ogóle zimna kaszanka. Stopień obciachowości tych moralitetów był wsprost porażający.

Odnośnik do komentarza
Dla niektórych "uber znawców" nowy FMA to tylko taka lepsza wersja Naruto/Bleach.

 

A FMA to niby coś więcej? Litości.

Raczej. Mamy mordowanie calego narodu w celu zdobycia czegos-tam (wszyscy wiemy czego, ale nie bede spoilerowal), organizacje semi-policyjna wraz z state alchemikami, ktorzy sa mega przykrywka dla sami-wiecie-kogo. Jakis tam motyw z zabojstwem niewinnych ludzi (Rockbellowie), reinkarnacja itd. Mozna by jeszcze troche powymieniac, ale nie nazwalbym tego wszystkiego jakas super lekka seria, wielkim banalem w stylu tasiemcowych serii. Chyba, ze wyczekujecie tylko kolejnej walki i zupelnie olewacie to co dzieje sie w tle. Tak jakbyscie nie traktowali tego anime jak normalnego filmu, z zywymi postaciami, a makietami. Ktokolwiek zwraca uwage na dialogi? Kazda z postaci cos w zyciu stracila, czesto cala rodzine, najblizszych ludzi, przyjaciol, mimo wszystko dzialaja, wierza w to co robia i trzymaja sie swoich idealow.

Odnośnik do komentarza

Od jakichś 4 odcinków jest naprawdę dobrze. Co prawda po wizycie w brzuchu Gluta spodziewałem się jakiejś ciężkiej jazdy i traumy, a była znowu jakaś niepotrzebna autoparodia i głupie minki przez większość odcinka. Tak samo to pier/dolenie o pandzie przykre było i zaniżało poziom. Za to ostatni odcinek praktycznie bez zarzutów. Świetny od początku do końca z mocarnym cliffhangerem.

Czyli jednak te głupie, wydawałoby się, rozkminy na temat stanu ciała Ala nie był takie z du/py wzięte :potter:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...