Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Swoja droga mam juz za soba pierwszy mecz on-line , oczywiscie zostalem zmieciony :P ...ale nie zeby koles zachwycal gra...nie potrafil glupiego wolnego czy roznego wykonac pozadnie, o jakims finezyjnym rozgrywaniu czy sztuczkach technicznych juz nawet nie wspominam...ot jego cala taktyka polegala na ciaglym trzymaniu biegu...koles idealnie wykorzystywal to co gra premiuje...czysty arcade

 

Jak zlapiesz troche skilla to sam sie bedziesz smial z tego postu. Gdzie jak gdzie ale w FIFA akurat sprint slabo poplaca gdy przeciwnik umie grac obrona... W dziewiatce co prawda wypuszczalo sie najszybszych na prostopadle podania ale i to mozna bylo powstrzymywac.

Odnośnik do komentarza

Napisze jedno: Lets fifa :D

 

Gierka w porównaniu do pesa 10 jest miażdżąco lepsza :) Jutro kupuje , powiedzcie mi tylko:

 

1.Da się coś zrobić żeby na radarze mi kropki nie znikały ? Strasznie mnie to irytuje.

2.Jak się robi fifową wersje super cancel ,r1 + r2 ?

3.Czy gracie na defaultowej kamerze ? Bo ta jest troszke inaczej ustawiona od pesowego normal long czy wide i ciężko mi się przyzwyczaić .

 

Nie chce mi się nawet pisać czemu się przesiadam, fifa ma tyle zalet względem pesa że aż ciężko w to uwierzyć szczególnie ludziom ze starej gwardii którzy pamiętają różnice pomiędzy pese3 a fifą 2004 :)

 

 

p.s.

Lobowanie goalkippera jest boskie :D

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

Napisze jedno: Lets fifa :D

 

Gierka w porównaniu do pesa 10 jest miażdżąco lepsza :) Jutro kupuje , powiedzcie mi tylko:

 

1.Da się coś zrobić żeby na radarze mi kropki nie znikały ? Strasznie mnie to irytuje.

2.Jak się robi fifową wersje super cancel ,r1 + r2 ?

3.Czy gracie na defaultowej kamerze ? Bo ta jest troszke inaczej ustawiona od pesowego normal long czy wide i ciężko mi się przyzwyczaić .

 

Nie chce mi się nawet pisać czemu się przesiadam, fifa ma tyle zalet względem pesa że aż ciężko w to uwierzyć szczególnie ludziom ze starej gwardii którzy pamiętają różnice pomiędzy pese3 a fifą 2004 :)

 

 

p.s.

Lobowanie goalkippera jest boskie :D

 

A to nie Ty tak strasznie nas krytykowales gdy zachwalalismy FIFe?

 

Super cancel to R1+L1 z tego co pamietam... W obronie to dziala jako proba przechwytu pilki niedaleko sie toczacej... Niech mnie ktos poprawi jak sie myle...

 

Edit:

Radar daj 3d wbrew pozorom jest bardziej przejrzysty.

 

Kamera domyslna tylko zoom zerowy i kat troche zmieniony (ja lubie ja troche nizej - latwiej ocenic gdzei pilka upadnie)

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Tak ja :) Ale głównie to że piszecie o niej w temacie o pesie bo już tobie odpowiadałem że nigdzie nie napisałem że nowoczesna fifa je blee a jedynie że wole pesa. Czasy się zmieniły, fifa ma to czego nigdy nie miała--> grywalność a teraz od kiedy ma wystarczy dodać masakryczne licencje i ponoć dobry online wychodzi że aż żal nie kupić ;]

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

hmm, a niech ktoś mi powie, czy ma podobny problem do mojego. Otóż podczas grania online tracę połaczenie z serwerami ea ;/ nie za każdym razem, ale po statsach mi to pojechało ;o, bo oczywiście jak mnie wywala to przegrywam (często wygrany) mecz i w tej chwili mam na koncie zamiast 2 to 5 porażek. Konsola podpięta kablem, porty na ruterze pootwierane ;/ Wina gry, dostawcy netu, konsoli ?

Odnośnik do komentarza

Po 12 latach ciorania w ISS/PES (co było pierwsze na PSX - ISS 97 czy Deluxe ? Wiem, że to miałem ;) ) i po obadaniu demka PES2010 stwierdzam że na jakiś czas pożegnam serię KONAMI. FIFA10 bardzo podeszła mi do gustu, aż tak że wczoraj zamowiłem własną kopie na PS3 ^_^ Do tej pory graliśmy z kolegą w demo, jednak nadal nie mogę skumać paru rzeczy, da tutaj się wypuścić piłkę przed siebie i wyzwać obrońcę na pojedynek biegowy ? Nie umiem również złamać akcji do środka, w PES2009 można było efektownie zejść z prawego skrzydła do środka i oddać strzał, tutaj nie mam zwodu r2 więc kombinuję gałką, z różnym skutkiem :lol: W każdym razie ten tytuł daje mi masę radochy, tak jak dawniej PES.

Edytowane przez Pelle
Odnośnik do komentarza

Aby wypuścić piłke przed siebie i wyzwać przeciwnika na pojedynek biegowy musisz wychylić prawego analoga w kierunku ktorym chcesz, aby Twoj gracz wypuścił piłe. Uważaj jedna, bo działa to dość czule i lekkie wychylenie gałki nie po prostej, lecz troche po skosie - i zaowdnik wypuści futbolówke w nieco innym niż pożadany kierunku.

Odnośnik do komentarza

zapraszam do rozgrywek online na CSL, powstal wlasnie nowy laddre dla fify 10, zmierzcie sie z najlepszymi, wklejam newsa z ich stronki:

 

Z roku na rok, grono fanów gry FIFA stopniowo się powiększa. Obecna wersja pretenduje do miana najlepszej gry piłkarskiej, goszczącej na konsolach. Peany pochwalne na jej cześć nie słabną, a każda kolejna recenzja ocieka komplementami. Społeczność graczy tego tytułu już nie może się doczekać 2 października, gdy oficjalnie na półki sklepowe trafi FIFA 10.

 

Jak co roku, nadszedł czas na nową wersję FIFA i nowe laddery w polskiej sekcji FIFA10 w Consoles Sports League - CSL

 

 

 

Podobnie, jak w poprzednich sezonie, gracze będą rywalizować w:

 

FIFA 10 Ladder 1on1

 

 

Dla najlepszych graczy, dzięki uprzejmości polskiego oddziału EA, mamy do rozdysponowania nagrody rzeczowe, w postaci gier tego wydawcy.

 

Nowością jest nagroda dla gracza, który w sezonie rozegra największa liczbę spotkań w ladderze 1on1. Dodatkowo, co miesiąc najaktywniejsi otrzymają:

 

Konto premium na dwa miesiące

 

 

Planujemy także cykliczne turnieje. Będą one rozgrywane raz na dwa tygodnie, a ich triumfatorzy spotkają się w turnieju finałowym, który ukoronuje cały cykl. W turniejach przewidujemy atrakcyjne nagrody, a zwycięzca całego cyklu, wzbogaci swoją bibliotekę gier o nowe tytuły. Szczegółowe informacje z datami turniejów podamy już wkrótce.

 

Rozgrywane mecze:

 

* Sezon adidas live ustawiamy na off

* Stopień trudności gry - World Class

* Czas gry - 5 minut.

 

* Przy remisie po 90 minutach z doliczonym czasem gry, jest rozgrywane dogrywka, gdy gracze nie zaakceptują remisu. Karne po 120 minutach meczu nie wliczają się w oficjalny wynik spotkań na arenie CSL.

 

* Tryb gry - Rankingowa

 

 

 

O grze decydują nie tylko ustawienia jej parametrów, ale również ludzie, którzy przez cały sezon, będą czuwać nad porządkiem i grą fair play - jak wiadomo, liczy się tylko czysta gra i miła zabawa. Oto oni:

 

Admins Team Poland.FIFA

 

pajoj Zizikus VanShooter

 

Nasza ulubiona, wirtualna piłka, nowe "dziecko" EA FIFA 10, wkracza u nas w pełny sezon. Wszystkich, którzy nie mogli się doczekać tej wirtualnej kopanki, zapraszamy do wspólnej zabawy. Nie czekaj i dołącz już teraz do naszych lig!

 

Zapisy i rozgrywki w FIFA10: Ladder 1on1 już są aktywne.

 

 

Zapisy do laddera FIFA 10

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy

CSL Admin Team

Odnośnik do komentarza

A mnie jedna rzecz w tej grze za(pipi)iscie wku.rwia...(pipi)any handicap - jezeli konsola sobie wymysli ze jakis spotkanie mam przegrac...to choc bym sie zes.ral...przegram...przeciwnik bedzie mi odbieral za kazdym razem bez problemu pilke, moj kazdy odbior bedzie sie konczyl albo faulem albo i tak strata pilki...itd itd...sory ale cos takiego za(pipi)iscie mi nie odpowiada

Edytowane przez Xymek
Odnośnik do komentarza

A mnie jedna rzecz w tej grze za(pipi)iscie wku.rwia...(pipi)any handicap - jezeli konsola sobie wymysli ze jakis spotkanie mam przegrac...to choc bym sie zes.ral...przegram...przeciwnik bedzie mi odbieral za kazdym razem bez problemu pilke, moj kazdy odbior bedzie sie konczyl albo faulem albo i tak strata pilki...itd itd...sory ale cos takiego za(pipi)iscie mi nie odpowiada

 

 

To nie do konca tak. (Mnie to w PESie strasznie wkurzalo wlasnie kiedys gdzie byly druzyny preferowane). FIFA ma cos takiego jak motywacje i forma druzyny i ona wplywa na zachowanie. Jak masz taki ciezki mecz jak piszesz, a jednak uda Ci sie wbic brame to druga druzyna siada na dobra chwile. Wtedy jak uda Ci sie dobic to potem powinno byc latwiej. Jak jednak Ci nie idzie to druga druzyna znowu zaczyna cisnac i moze zrobic sie obrona Czestochowy i brama moze wpasc z niczego a wtedy oni sa na fali i dopiero jest ciezko.

 

Tutaj zaczynaja byc wazne strategie i zachowanie druzyny.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Fajnie by bylo jak bardziej doswiadczeni gracze w specjalnym temacie podzielili by sie swoimi poradami co do taktyki, sposobow gry itd zarowno na konsole jak i zywego przeciwnika.

 

Kiedys cos takiego naskrobalem do FIFA 09 tyle ze sie zdezaktualizowalo troche (twierdze na podstawie dema) - glownie punkt 3 i 7.

 

Po tym poscie jest troche fajnej wymiany zdan co i jak (tez o obronie).

 

Grunt to duzo grac i kombinowac.

Odnośnik do komentarza

A mnie jedna rzecz w tej grze za(pipi)iscie wku.rwia...(pipi)any handicap - jezeli konsola sobie wymysli ze jakis spotkanie mam przegrac...to choc bym sie zes.ral...przegram...przeciwnik bedzie mi odbieral za kazdym razem bez problemu pilke, moj kazdy odbior bedzie sie konczyl albo faulem albo i tak strata pilki...itd itd...sory ale cos takiego za(pipi)iscie mi nie odpowiada

 

http://www.psxextreme.info/topic/77568-fifa-10/page__st__120__p__1929109entry1929109 :/

 

Nową fifkę obadam w weekend.

Odnośnik do komentarza

jestem po pierwszym dłuższym pograniu, wrażenia na gorąco - gra się w to zupełnie inaczej niż w FIFA 09 no i demo kłamało, gra jest inna i parę rzeczy zmienili chyba w ostatnim momencie (jest wolniejsza + kilka dość dużych tweaków), no ale po kolei :

 

- gra się wolniej niż w demie

 

- grafika gorsza niż w 09, nie taka ostra(PS3) ale po 3 meczach miałem to w (pipi)e

 

- skończyło się bieganie szybkimi napadziorami, bardzo łatwo kasuje się takie akcje przede wszystkim przez to że obrońcy doganiają teraz każdego (Ronaldo/Messi/Walcott/Ribery/Kaka itd) ; wygląda to tak że nawet jak już kogoś odstawisz to za moment on cię dogania i jest szarpanina żeby go przejść (trzeba szybko ustawić się przed niego tak żeby cię def nie mógł wyblokować) ; to jest ewidentny nerf na online'owych graczy którzy ustawiali np ronaldo na atak i biegali nim na pałe licząc na speed - tego już nie ma, to co mi obrońcy robili z CR/Messim to aż śmiech, co chwile leżał na ziemi ; nie wiem czy mi się to podoba do końca, ale taka jedna niby drobna rzecz zmienia grę bardzo

 

- gra premiuje rozklepywanie obrony w jeszcze większym stopniu niż 09, momentami gra wyglada jak szachy (albo mecz Serie A) gdzie wyczekujesz jakiejś luki albo otwarcia w obronie) ; prostopadłe piłki dalej są najmocniejszą bronią, L1+/\ nie jest juz tak skuteczne, trzeba rzucić je naprawde perfekcyjnie żeby przeszło ; do klepek wychodzący gościu dosć długo się zabiera, nie da się grać superszybkich klep jak w 09, czasem trudno przyspieszyć przez to grę, trudniej grać jak Arsenal, łatwiej jak Barcelona =)

 

- strzały, no na razie to jest moja zmora, spaściłem już całą masę setek i nie jest to fajne uczucie =) w skrócie to co wchodziło w 09 tu nawet nie wiem czy trafi w bramke :< strzały z daleka cięzko wyczuć, napełniam pół paska i leci w trybuny albo 10 metrów od bramki wtf - cieszy mnie że zmienią coś z tym w patchu bo jest zbyt czułe ; co nie zmienia faktu że żeby strzelić setke trzeba dobrze się ustawić ciałem do piłki (!) inaczej poleci zazwyczaj w bramkarza ; ale pasek siły mogliby spatchować bo jest dziwny

 

- bardzo łatwo gra się w defensywie, przede wszystkim przez to że obrońcy zabierają piłki przy pressingu, nowe rozpychanie bardzo im pomaga, bardzo często przewracają napadziora bez faulu waląc z bara :) jest też dużo małych fauli po pressingu, które sędzia odgwizduje częściej niż w 09

 

- sędzia w co 2gim meczu jest trafiony piłką albo blokuje (WTF?) rozegranie akcji bo stoi na linii podania - idiotyczna "nowość", naprawdę już im się kończą pomysły co by tu dodać i wrzucają takie bzdety

 

- komentarz Szpaka i Szaranowicza - mają więcej debilnych tekstów ale to dobrze bo mozna się pośmiać trochę, gorzej że zbyt często to co mówią nie pokrywa się z wydarzeniami, barsoz duzo błędów, w kilku meczach było ich tyle co w FIFa09 przez rok grania (serio) np "prowadzą spokojnie 1-0" a jest 0-0...aż musiałem spojrzeć na wynik lolz

 

ale ogólnie gra się bardzo przyjemnie, jest tak miło że nie myślę nawet czy PES będzie dobry czy nie (co dla PESowca jest dziwne) , jest jeszcze lepiej niż z 09, wiedziałem to już po kilku meczykach online...ojciec grać!

 

PS.

3 nowe celebrejszyns

baby - (trzymać R2) prawo, lewo

boksowanie ala Cahill - (trzymać R2) prawo, prawo

salto ala Klose - (trzymać R2) góra, góra

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

To i ja jak obiecałem coś napiszę.

 

Komentarz wiadomych panów - czasem zgodnie z grą, czasem coś zupełnie nieoczekiwanego walną. Np. De Ceglie poddawał piłke głową do Buffona a Szpaku mi mówi że super obrona. Śmiech śmiechem ale tak nie może być.

 

Generalnie mi się gra podobnie jak w 09, choć ciężko przestawić się na tego cholernego analoga. Gdy czasem biegne prosto i normalnie dociskam w strone gdzie biegnie napastnik to kciuk troche schodzi co denerwuje i żeby go dać miejsce to trzeba się zatrzymać, albo przytrzymać drugim kciukiem. Na krzyżaku nie miałem tych problemów. Poza tym nie jest dokładny, mam więcej niecelnych podań, bo niejednokrotnie ciężko idealnie zrobić np. bok-dół lub inne zagranie. No ale drybling 360, więc nie ma innego wyjścia tylko grać tak dalej.

 

tryb menedżerski - mieli wyeliminować błędy że outsider wygrywa 5:0, tabela jest zupełnie inna niż realnie, a zespoły typu trzygwiazdkowe kupują gwiazdy za gruby szmal.

 

Jestem w połowie Serie A (gram Juve) tabela wygląda w porządku, ale np. Genoa która stała się dobrą drużyną jest 17. Raz przegrała z Parmą 7-1. No ładnie.

Ja po wygraniu meczu w pucharze miałem tekst że nie tego sie spodziewaliśmy od zarządu, lub coś podobnego. Po remisie z Bologną, że super rezultat z silnym rywalem. Oczywiście nie że miałem teksty z du.py co każdy mecz, ale pojawiły się. Symulacje też nie są do końca takie jak miały być, konsola zrobiła mi chyba 4 remisy i 1 porażke na 8 czy 9 meczów? Jasne że wpadki się zdarzają, ale na konsoli nie powinny mieć miejsca dwa razy pod rząd ze średnimi lub słabszymi zespołami. Czyli nie jest tak do końca super jak miało być poprawione.

 

Online - rozegrałem kilka spotkań, i wk.urviają mnie opóźnienia w reakcji. Mieliście to samo? Bo ja chyba tylko 1 mecz na 5 miałem komfortowo. W ogóle nie się nie czuje że ma się kontrole nad drużyną.

 

To na razie tyle.

 

A tu polecam bardzo ciekawy gol, niejeden zresztą tak walnąłem http://www.easportsfootball.co.uk/media/play/video/9763016

Ale akcja z bramkarzami już była omawiana, więc można się pośmiać bez słów.

Odnośnik do komentarza

145 za nówke to prawie darmo

 

napisze o moim 1wszym meczu online z wczoraj w nocy, bardzo zacięty i ładny dla oka każdy miał swoje szanse (widze że nie tylko ja psuje setki na potęgę) , no i dogrywka : zbliża się 120 minuta i dostaje kontre która kończy się golem

 

I W TYM MOMENCIE chciałem roz(pipi)ić pada o ściane, (pipi)nąć nim tak żeby nic z niego nie zostało, powstrzymało mnie tylko to że nie mam zapasowego ; czyli SĄ EMOCJE :P

 

szczerze to singleplayer to nuda, gra pokazuje pazur w sieci gdzie można spotkać niezłych gości no i jest jakieś wyzwanie ; i co najważniejsze - naprawdę cieszyłem się z goli (bo trudno o nie) po prostu jest satysfakcja i fun z fajnych meczyków

 

FIFA ma to czego nie miała nigdy - syndrom "jeszcze jeden mecz" , naprawdę chce się w to grać

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

i tu się zgodzę ;] ja tam zawsze grywałem w pesa i wiadomo jak jest, hd era to nie era pesa. Dopiero w zeszłym roku skusiłem się na fifę i od tego momentu większość czasu spędzonego online to gra w fife (w 09 rozegrałem coś koło 1500 spotkań online :o) ;] dla niej zostawiłem fpsy haha (doszedł do tego głód piłki związany z kontuzją kolana ;p) Jedyne co mnie może oderwać od dziesiątki to chyba tylko uncharted2 ;] I jak już pisałem radość z gry odbierają mi tylko disconnecty, które łapię od czasu do czasu.

Edytowane przez maUpEck
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...