Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawlo_PL

PES moze się juz nigdy nie zmienić,ale jeśli ktoś gra w niego od lat,to nie da się od niego całkowicie odzwyczaić.Wiem to z autopsji.

Tak, tylko ze PES nie przypomina juz praktycznie w niczym wczesniejszych, sporo lepszych czesci, w ktore z wielka checia sie zagrywalem.

Dlaczego FIFA nie rządzi na max(IMO ocywiście,to moje zdanie i mam do niego prawo):

- plastykowe modele zawodników(przez co mam wrazenie biegania "laleczkami",modlele są za małe[wiem,mozna przybliżyć kamerę,ale nie o to chodzi])

Nie mam pojecia o co ci chodzi z tymi za malymi zawodnikami.

- nazwiska na koszulkach dla niewidomych(dlaczego czcionka jest taka duża? W przypadku krótkich nazwisk widać,że są większe litery,a naprawdę tak nie jest)

Jeszcze moze przyczepmy sie do za malego rozmiaru buta u niektorych pilkarzy.

- "balonowość" strzałów(nigdy nie będą one tak soczyste jak w PESie.)

Strzaly co prawda moglyby byc zrobione lepiej i tutaj sie zgodze, ale na pewno nie nazwalbym ich balonowymi.

- blur na powtókach(mało to realistyczne,a w PESie powtórki są ostre jak brzytwa,przy nie oszukujmy się lepszej grafice)

Tu masz racje, przyznaje sie bez bicia, ogolnie wstawki w FIFie sa lekko powiedziec spierd.olone i akurat w ten element gry nie wlozono duzo pracy.

- brak cutscenek(zblizenie do twarzy zawodnika)

Ze co kur.wa? Ty chcesz grac w pilke czy w MGSa?

- powtórki bez polotu(wyglądają tak sztucznie,że pomijam je najszybciej,jak tylko to mozliwe.Jeśli uda mi sie przeprowadzić ładną akcję,sam włączam powtókę,bo na zblizeniu wyglada to o wiele lepiej)

Nie wiem jak wedlug ciebie powinna wygladac powtorka z polotem. Nie sadze zeby PES mial takowe.

- ustawianie się do strzału(zawodnicy przykładają się bardzo nierealistycznie,wyma(pipi)ą kończynami,wywaracają się w śmieszny sposób[na plecy])

Na moje oko to zawodnicy w FIFie przykladaja sie z 3x ladniejsza animacja niz ci w PES...

- piłkarze tacy jak Ivanović,Zhirkov,Alex,Pique itd nie mają odpowiednich twarzy.Dlaczego? W PESie każdy młody,dobrze zapowiadający się zawodnik ma prawdziwą twarz(rozgrywki to nie zmienia,ale przyjemnosć z grania jest większa,jeśli jest się "prawdziwym" fanem growych kopanek)

Patrz 3 pytania wstecz.

- zbyt wiele słupków i poprzeczek

W porownaniu z 09 jest ich juz mniej, grajac w demo juz mnie to tak nie wkur.wia jak w poprzedniej czesci.

- ale ja chcę wstawić napastnika za bramkarza!

A ja chce zebym mogl wyjsc trenerem na boisko i zaje.bac z plaskacza sedziemu za nietrafna decyzje. No kur.wa mac czemu tego nie ma??!!

 

 

Ogolnie wiekszosc twoich argumentow jest na jedna pilke. Tzn. nie ma sie za bardzo do czego przyczepic, to znajdziemy cos na sile. Oczywiscie, jak sam napisales, to twoja opinia i masz do niej prawo. Ale nastepnym razem przyjdz z jakimis konkretami.

 

Mówiłem(pisałem),że fan FIFY nie zrozumie,fan PESa od razu będzie wiedział,o co mi chodzi.Czepiasz się mojego argumentu z wielkoscią nazwisk na koszulkach,twarzami zawdoników? Dlaczego w takim razie większości przeszkadza brak licencji w PESie? Niech biegają w mundurkach szkolnych...

 

Trener w prawdziwym meczu nie mógłby zagrać na bramce,zawodnik z pola i owszem.

 

"Tak, tylko ze PES nie przypomina juz praktycznie w niczym wczesniejszych, sporo lepszych czesci, w ktore z wielka checia sie zagrywalem."

Tak? Ja słyszałem,ze od lat się nie zmienia...

 

"Na moje oko to zawodnicy w FIFie przykladaja sie z 3x ladniejsza animacja niz ci w PES..."

W trakcie meczu tak,na powtórkach widać,jak sztucznie to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Mówiłem(pisałem),że fan FIFY nie zrozumie,fan PESa od razu będzie wiedział,o co mi chodzi.

A kto ci powiedzial, ze nie jestem fanem PESa. Owszem jestem, a raczej bylem od jego pierwszych czesci, az do teraz, gdzie dalej ru.chac sie nie dam.

Czepiasz się mojego argumentu z wielkoscią nazwisk na koszulkach,twarzami zawdoników? Dlaczego w takim razie większości przeszkadza brak licencji w PESie? Niech biegają w mundurkach szkolnych...

No wiesz, brak licencji i bieganie w strojach z w-fu to jednak troche wieksza bolaczka niz za duze (twoim zdaniem) napisy na koszulkach.

Trener w prawdziwym meczu nie mógłby zagrać na bramce,zawodnik z pola i owszem.

Ok, powiem inczej, zebys zrozumial. Jak czesto zdarza ci sie wstawic zawodnika z pola na bramke?

 

"Tak, tylko ze PES nie przypomina juz praktycznie w niczym wczesniejszych, sporo lepszych czesci, w ktore z wielka checia sie zagrywalem."

Tak? Ja słyszałem,ze od lat się nie zmienia...

No wlasnie dlatego nie przypomina juz starego dobrego PESa. Wierz mi lub nie, ale to co sie sprawdzalo rewelacyjnie na PS2, na next-genach juz nie daje rady...

"Na moje oko to zawodnicy w FIFie przykladaja sie z 3x ladniejsza animacja niz ci w PES..."

W trakcie meczu tak,na powtórkach widać,jak sztucznie to wygląda.

No i tu sam sie przyznales. Sory, ale ja wole miec ladnie wygladajace strzaly podczas meczowych akcji w real-time, a nie podniecac sie ich wygladem na powtorkach. Prosze cie, wyjdz i przemysl co piszesz.

Odnośnik do komentarza

kolego Pawlo_PL

wiesz mi ze wiekszosc graczy co zachwyca sie nowa fifa grala/byla fanem pes...tak jak kiedys w (pipi)e mielismy brak licencji w pes tak teraz mamy gdzies jakies repley, litery na podkoszulkach itp drugorzedne sprawy....bo...najwazniejszy jest gameplay...a ten dla wielu milosnikow fubolu goruje od jakiegos czasu nad pes...

Odnośnik do komentarza

Niestety po przeczytaniu recki okazuje się,że nie poprawili tnących się replayów z dema,szkoda.

tyle ze to nie jest ostateczna wersja kodu...

To JEST ostateczna wersja kodu.Stąd ocena ostateczna,a nie wstępna.

To była nie zlokalizowana wersja tylko(ENG,a nie PL).

Koso z tą nędzną grafiką w PESie lekko się zbłaźnił,albo on ma inną grę niż reszta świata(co by tłumaczyło genialnych bramkarzy,którzy w demie ssą pałkę :lol: ).

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

Dlatego cholera jasna piszę,ze to MOJE zdanie.Żeby było śmieszniej,w tym roku kupuję FIFE 10.Czy ja nie mam prawa głośno powiedzieć,co mi się nie podoba? Spinacie się, jakbym się z waszymi dziewczynami przespał.Ja wolę oglądać gole na powórkach,ty podczas meczu,czy ja się o to kłócę?

 

Forebode@ Napisy na koszulkach nie są za duzę,chyba,ze ktoś ma krótkie nazwisko(np Xavi).Kiedy koszulka się rozciąga,to wygląda to conajmniej śmiesznie.Pierdoła,ale wszystko składa się ze szczegółów.

 

"Ok, powiem inczej, zebys zrozumial. Jak czesto zdarza ci sie wstawic zawodnika z pola na bramke?" Nie często,ale jednak się zdarza.FIFA pracuje na miano symulatora,a o ile się nie mylę,symaulator polega na jak najlepszym oddaniu rzeczywistości.

 

"No wlasnie dlatego nie przypomina juz starego dobrego PESa. Wierz mi lub nie, ale to co sie sprawdzalo rewelacyjnie na PS2, na next-genach juz nie daje rady..." Dlaczego? Co takiego wydarzyło się w twoim życiu,że tak diametralnie zmniejszyło zabawę z gry w PESa.Kiedyś fajnie grało się z kumplem,więc dlaczego teraz miałoby się coś zmienić? Do grania z CPU - FIFA,z kolegą - PES.

 

No i tu sam sie przyznales. Sory, ale JA WOLE miec ladnie wygladajace strzaly podczas meczowych akcji w real-time, a nie podniecac sie ich wygladem na powtorkach. Prosze cie, wyjdz i przemysl co piszesz.

Dobrze napisałeś,TY WOLISZ.Ja wolę "podniecać się ich wyglądem" na powtókach.O co ci poszło z tym ostatnim zdaniem? Takie nerwy mogą być przejawem fanboizmu,więc pilnuj się.

 

 

 

Kolejny minus:

 

- brak możliwosci zapisywania powtórek na dysk twardy konsoli.

 

Na zakończenie,bo nie będę robić bałaganu w tym temacie(chociaż i tak juz się zrobił),cytat z subforum PESa:

 

"FIFA10 jest spoko ale tylko dlatego, że w poprzednich latach była badziewiem,a pes w tym roku jest średni, a to dla tego, że wcześniejsze części(chodzi tu o pesa 3i5)były za(pipi)iste!"

Edytowane przez Pawlo_PL
Odnośnik do komentarza

Niestety po przeczytaniu recki okazuje się,że nie poprawili tnących się replayów z dema,szkoda.

tyle ze to nie jest ostateczna wersja kodu...

To JEST ostateczna wersja kodu.Stąd ocena ostateczna,a nie wstępna.

To była nie zlokalizowana wersja tylko(ENG,a nie PL).

Koso z tą nędzną grafiką w PESie lekko się zbłaźnił,albo on ma inną grę niż reszta świata(co by tłumaczyło genialnych bramkarzy,którzy w demie ssą pałkę :lol: ).

Gdzie Koso napisał,że grafika w PES 2010 jest nędzna? :unsure: No chyba,że u ciebie "nie powalająca grafa" jest równoznaczna z nędzną ;)

Odnośnik do komentarza

Tru,moja pomyłka,nieuważnie czytałem :blush:

Gra też nie jest dnem jak to przedstawia Forebode i kilku innych chcących pokazać swoją nienawiść do piłki Konami.

 

EDIT:

A jednak napisał,że w kwestii grafiki jest nędznie.Poczytaj dokładnie ostatnią stronę pod koniec recki.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

"No wlasnie dlatego nie przypomina juz starego dobrego PESa. Wierz mi lub nie, ale to co sie sprawdzalo rewelacyjnie na PS2, na next-genach juz nie daje rady..." Dlaczego? Co takiego wydarzyło się w twoim życiu,że tak diametralnie zmniejszyło zabawę z gry w PESa.Kiedyś fajnie grało się z kumplem,więc dlaczego teraz miałoby się coś zmienić? Do grania z CPU - FIFA,z kolegą - PES.

Nikt sie nie spina, to jest czysta dyskusja.

 

Wyjasnie ci co mialem na mysli. PES niestety jedzie ciagle na tym samym silniku od czasow PS2. Na owym sprzecie wygladalo i ruszalo sie to znakomicie, niestety na ps3/x360 potrzebuje juz usprawnien, ktorych zoltkom nie chce sie zaimplementowac. Ta seria stoi w miejscu, a tak byc nie moze. Konami chyba ma zamiar zbijac kase na takich jak ty, mowiac ze stare jest dobre, tak naprawe majac wszystkich fanow w du.pie i nie robiac kompletnie nic, zasypujac jedynie co roku nowymi obietnicami... Nie wiem jak ty, ale ja wlasnorecznie zarobione pieniadze wole ulokowac w cos co spelnia moje oczekiwania i widze w tym prace ekipy to tworzacej. Tak jest wlasnie w przypadku FIFy 10. Sluchaja glosu fanow, poprawiaja bledy wytkniete przez zarowno nich jak i serwisy/prase. Tak to powinno wygladac.

Edytowane przez Forebode
Odnośnik do komentarza

Ja nadal nie widzę, żebym napisał "grafika jest nędzna". Jest: "co do grafiki (...) - nie ma się co czarować, znów jest nędznie". Nędznie=nędzne zmiany w grafice (nie sama grafika), po raz kolejny. Grafika jest powyżej średniej. Samymi twarzami zawodników trudno mecz rozegrać :) Oczywiście jeśli kogoś rajcują garbaci zawodnicy stojący w rozkroku, których oglądamy przez 90% czasu gry, może przymknąć oko na recenzję ;)

 

Zresztą zdaje się, że to temat o FIFIE, więc warny się posypią ;>

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja nadal nie widzę, żebym napisał "grafika jest nędzna". Jest: "co do grafiki (...) - nie ma się co czarować, znów jest nędznie".

To jest to samo,tylko nie napisane dosłownie.W fife mamy za to ogromny przeskok graficzny,nie ma co.

I to co lubię najbardziej - pierwsze 2 bramki w demie FIFKi wpadły oczywiście po słupkach.

Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

Ader@ Miałem juz nic nie piasać,ale to właśnie w FIFIE grafika nie wiele się zmieniła.Mam PESa 2009,grałem w demo 2010 i naprawdę,jeśli o ten element chodzi,PES znacznie bardziej się rozwinął.

 

Tak jak napisał koso,skończmy offtop w temacie FIFY.

Edytowane przez Pawlo_PL
Odnośnik do komentarza

Widzę, że Koso tu zagląda, to szybkie pytanie: wiesz coś więcej na temat Ultimate Team (będzie od razu / później jako DLC)? Jakby był od raz to chyba bym się polał ze szczęścia :)

Cytat z recenzji ;)

 

 

 

"W menu widnieje Ultimate Team, jednak w wersji review jest niedostępne - ciekawe czy zostanie dodane za darmo, czy ponownie trzeba będzie za nie zapłacić."

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie tyle to ja wiem. Liczyłem, że może Koso ma jakieś wtyki i jakieś nowe info będzie miał :)

Wcześniej myślałem, że UT będzie dopiero w marcu (tym bardziej, że nigdzie EA się nie afiszowało z nim w 10), ale teraz mam nadzieję na wcześniejszy termin. Dla mnie to był najlepszy tryb ever w fifie.

Edytowane przez malcher
Odnośnik do komentarza
Gość Marvelous

Dobre, kurde dobre. Po takim nędznym filmiku wiesz jaka fizyka piłki jest. Podania do nogi, a gdzie mają iść? jak w PES byle gdzie tylko nie do adresata? przecież tam to już w ogóle piłka chodzi jak po stole. Daj spokój. A jaka piłka nie była schematyczna? chyba normalne, że po setkach, tysięcy meczów zrobi się schemat, który "wchodzi" i jest gwarantem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...