Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parę pytań:

 

1) Na jakiej gracie szybkości? Przyznam, że w F09 na prędkości szybkiej gra nabierała tempa , w F10 gram na prędkości normalnej i tak...jeżeli gram rodzimą ekstraklasę to gra wydaje mi się za wolna, a jak np- Barcelona - Bayern to szybkość gry jest odpowiednia, jak to jest u was?

 

2) Gram na poziomie klasa światowa ekstraklasę Polonią i za cholerę nie potrafię wygrać wyżej meczu niż 3-ma bramkami...70-80% meczów kończy mi się rezultatem 1:0, 1:1, 0:1. Dużo strzelam zza pola karnego, ale nie trafiłem jeszcze żadnej bomby zza 18-20metrów. W Demku mi to wychodziło Messim super strzały, pomyślałem "prawdziwa radość futbolu", w grze pełnej już nie ma tak różowo szczególnie na naszym podwórku.

 

3) Czy strzał macie na "asysta"? czy jak, muszę coś pokombinować żeby wreszcie parę strzałów z daleka weszło.

Odnośnik do komentarza

Pawlo_PL to jakim grasz systemem?

u mnie w pomocy po jednej stronie joey cole , po drugiej częściej pojawia się yuri,rzadziej malouda, na defensywnym pomocniku essien no i z przodu lamps

The same. Zazwyczaj na lewej gra Malouda, rzadziej Zhirkov (ze względu na prawdziwe mecze), na prawej Joe Cole.Kiedy wstawiam Mikela, to zajmuje on pozycję Essiena, a Michaela ustawiam na skrzydło (taki gracz na rezerwie to nieporozumienie).Essien bardzo dobrze spisuje się również jako stoper (za Ricky'iego).Gram formacją, która w grze jest default'owa, zmieniam w czsie meczu jedynie nastawienie: defensywne lub ofensywne.Wolne wykonuję Lampardem(prawa gałka do przodu i X,pasek mniej więcej do połowy), karne też.Obronę mamy zapewne taką samą (dla mnie najlepsza w PL).

 

Po prostu uważam,ze przy ustawieniu 4-1-2-1-2 grają najlepiej, wpada najwięcej bramek. Ballack jest dobry, ale ma pecha , w Chelsea gra Lamps. ;)

 

Panowie, napisałby ktoś jakie są domyślne ustawienia pada? Bo robiłem aczika, żeby grać w pełni manualnie i nie pamiętam, jakie były ustawienia domyślne. Bardzo bym prosił o odpowiedź :)

 

Auto switching - od 0 do pięciu ruchów gałką w prawo.

 

Assisted

Assisted

Assisted

Semi

Assisted

Odnośnik do komentarza

Po prostu uważam,ze przy ustawieniu 4-1-2-1-2 grają najlepiej, wpada najwięcej bramek. Ballack jest dobry, ale ma pecha , w Chelsea gra Lamps. ;)

a widze kolega nie wykorzystuje potencjalu Ballacka. on nie gra w Chelsea na pozycji Franka. wystepuje niedaleko srodka. Ballack jest na tyle uniwersalny ze swietnie gra sie nim na skrzydle lub w przypadku kontuzji Essiena i Mikela, spelnia sie w ich roli. ten sklad jest na tyle elastyczny, ze wiele pozycji mozna obsadzic jednym zawodnikiem. nie straszne mu sa kontuzje. ;)

Odnośnik do komentarza

Po prostu uważam,ze przy ustawieniu 4-1-2-1-2 grają najlepiej, wpada najwięcej bramek. Ballack jest dobry, ale ma pecha , w Chelsea gra Lamps. ;)

a widze kolega nie wykorzystuje potencjalu Ballacka. on nie gra w Chelsea na pozycji Franka. wystepuje niedaleko srodka. Ballack jest na tyle uniwersalny ze swietnie gra sie nim na skrzydle lub w przypadku kontuzji Essiena i Mikela, spelnia sie w ich roli. ten sklad jest na tyle elastyczny, ze wiele pozycji mozna obsadzic jednym zawodnikiem. nie straszne mu sa kontuzje. ;)

W FIFIE domyślnie gra na prawej stronie, a ta jest u mnie zajęta przez Joe Cole'a.Essien jest za dobry żeby grzać ławę, a na lewej średnio mu wychodzi, bo demonem szybkości nie jest, do tego jest prawonożny.Pozycji Lamparda i Terry'ego chyba nie muszę komentować. ;) Deco za swoją wypowiedź nawet szansy nie dostanie.

Odnośnik do komentarza

Po prostu uważam,ze przy ustawieniu 4-1-2-1-2 grają najlepiej, wpada najwięcej bramek. Ballack jest dobry, ale ma pecha , w Chelsea gra Lamps. ;)

a widze kolega nie wykorzystuje potencjalu Ballacka. on nie gra w Chelsea na pozycji Franka. wystepuje niedaleko srodka. Ballack jest na tyle uniwersalny ze swietnie gra sie nim na skrzydle lub w przypadku kontuzji Essiena i Mikela, spelnia sie w ich roli. ten sklad jest na tyle elastyczny, ze wiele pozycji mozna obsadzic jednym zawodnikiem. nie straszne mu sa kontuzje. ;)

W FIFIE domyślnie gra na prawej stronie, a ta jest u mnie zajęta przez Joe Cole'a.Essien jest za dobry żeby grzać ławę, a na lewej średnio mu wychodzi, bo demonem szybkości nie jest, do tego jest prawonożny.Pozycji Lamparda i Terry'ego chyba nie muszę komentować. ;) Deco za swoją wypowiedź nawet szansy nie dostanie.

jaka wypowiedz?

 

wiesz, ja gram rotacyjnie, dlatego u mnie prawie kazdy ma szanse zagrac. ale ze mnie dobry trener :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Po prostu uważam,ze przy ustawieniu 4-1-2-1-2 grają najlepiej, wpada najwięcej bramek. Ballack jest dobry, ale ma pecha , w Chelsea gra Lamps. ;)

a widze kolega nie wykorzystuje potencjalu Ballacka. on nie gra w Chelsea na pozycji Franka. wystepuje niedaleko srodka. Ballack jest na tyle uniwersalny ze swietnie gra sie nim na skrzydle lub w przypadku kontuzji Essiena i Mikela, spelnia sie w ich roli. ten sklad jest na tyle elastyczny, ze wiele pozycji mozna obsadzic jednym zawodnikiem. nie straszne mu sa kontuzje. ;)

W FIFIE domyślnie gra na prawej stronie, a ta jest u mnie zajęta przez Joe Cole'a.Essien jest za dobry żeby grzać ławę, a na lewej średnio mu wychodzi, bo demonem szybkości nie jest, do tego jest prawonożny.Pozycji Lamparda i Terry'ego chyba nie muszę komentować. ;) Deco za swoją wypowiedź nawet szansy nie dostanie.

jaka wypowiedz?

 

wiesz, ja gram rotacyjnie, dlatego u mnie prawie kazdy ma szanse zagrac. ale ze mnie dobry trener :rolleyes:

 

 

Otwarcie mówił o tym, że nie podoba mu się Chelsea i chętnie przeniósłby się do Interu, bo trenerem jest tam Mourinho.Kiedy okazało się, że ten nie jest nim zainteresowany, Deco zaczął cenić sobie grę w Chelsea i opowiadać jaki jest tu szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza

panowie w samouczku odnośnie dośrodkowań jest 2x kwadrat-półpłaskie,mocne dośrodkowanie , 3x kwadrat po ziemi.(tak było też w PES-ie).ale w fifie jakoś mi to nie działa.może ma ktoś jakiś patent na to?

Dołączam się do pytania. Najgorsze jest to, że jak dam 2 razy B (Xbox, new alternative), to pasek zaczyna mi się ładować drugi raz. Które ładowanie odpowiada wtedy za siłę dośrodkowania? Najgorze jest to, że jak nacisnę B i zaraz drugi raz nacisnę i przytrzymam, to pasek ładuje się, ale za chwilę przestaje i idzie dośrodkowanie. Próbowałem też zrobić tak, że najpierw wciskam B, ładuję pasek do żądanej siły i drugi raz naciskam B, ale coś nie działa to wtedy jako płaskie dośrodkowanie. Tak samo 3 razy B. Jak to w ogóle działa? Jedna z najbardziej niedorobionych rzeczy w Fifie. W 09 ani razu chyba tego nie użyłem.

Wolne wykonuję Lampardem(prawa gałka do przodu i X,pasek mniej więcej do połowy)

Co? Prawa? A nie lewa?

Odnośnik do komentarza

panowie w samouczku odnośnie dośrodkowań jest 2x kwadrat-półpłaskie,mocne dośrodkowanie , 3x kwadrat po ziemi.(tak było też w PES-ie).ale w fifie jakoś mi to nie działa.może ma ktoś jakiś patent na to?

Dołączam się do pytania. Najgorsze jest to, że jak dam 2 razy B (Xbox, new alternative), to pasek zaczyna mi się ładować drugi raz. Które ładowanie odpowiada wtedy za siłę dośrodkowania? Najgorze jest to, że jak nacisnę B i zaraz drugi raz nacisnę i przytrzymam, to pasek ładuje się, ale za chwilę przestaje i idzie dośrodkowanie. Próbowałem też zrobić tak, że najpierw wciskam B, ładuję pasek do żądanej siły i drugi raz naciskam B, ale coś nie działa to wtedy jako płaskie dośrodkowanie. Tak samo 3 razy B. Jak to w ogóle działa? Jedna z najbardziej niedorobionych rzeczy w Fifie. W 09 ani razu chyba tego nie użyłem.

Wolne wykonuję Lampardem(prawa gałka do przodu i X,pasek mniej więcej do połowy)

Co? Prawa? A nie lewa?

Oczywiście lewa, mój błąd.

Odnośnik do komentarza

Gra ogólnie jest świetna, Online działa dosyć dobrze jak na liczbę graczy, którzy są online (~80k), zdarzyły mi się tylko dwa mecze, w których miałem lagi, a zagrałem ich już ok 30. Minusem jest to, że w 90% trafiam na Real Madryt lub Barcelonę, w 9% na ManUtd lub Chelsea. Chociaż przyjemność pokonania tak przepakowanych drużyn moim Arsenalem smakuje bardzo dobrze, ale granie ciągle z tymi samymi teamami zaczyna być nudne. Mówiłem o wersji na PS3.

 

wersja na X360 pod tym względem nie różni się ani trochę

to przykre, bo jak chcesz zagrać sobie lyonem , marsylią, czy dynamem kijów to z góry czekają Cię bęcki

a co do wirtualnych gwiazd..... czy w końcu ktoś mi powie dlaczego w trybie wirtualnej gwiazdy nie zalicza mi gro tzw. "wyzwań"

Edytowane przez helus
Odnośnik do komentarza

Otwarcie mówił o tym, że nie podoba mu się Chelsea i chętnie przeniósłby się do Interu, bo trenerem jest tam Mourinho.Kiedy okazało się, że ten nie jest nim zainteresowany, Deco zaczął cenić sobie grę w Chelsea i opowiadać jaki jest tu szczęśliwy.

no nie masz racji. otwarcie mowil, ze skorzystalby z przenosin do Interu, do Mourinho bo w Chelsea gra zbyt rzadko i nie jest z tego faktu zadowolony.

 

dobra, to nie temat na takie dyskusje. Deco powiem Ci, gra mi sie wysmienicie. czasami zamiast wykonywac rajd po skrzydle Malouda lubie wrzucic Deco i oddawac pilke na lewa strone w celu uspokojenia akcji, wtedy moge zrobic delikatny zryw w prawa strone, wywiesc tym samym obronce i oddac przerzut przez cala szerokosc boiska do J. Cole'a, Ballacka czy Bosingwy, w zaleznosci kto tam jest. jedna z wiekszych zalet tej gry, to fakt, ze mozna w FIFIE 10 grac Chelea stylem do sludzenia przypominajacym ten, ktory mamy okazje ogladac na meczach. ;)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi.

 

Podbijam pytanie qb3ka - coś nie wydaje mi się, blazej10, żebyś tak ośmieszał przeciwników w grze online. Bo przynajmniej ja biegnąc 1 na 1 z reguły bardziej skłaniam myśli ku "CO ROBIĆ? CO ROBIĆ? ZNAM TYLE TRIKÓW, A NIE WIEM, KTÓREGO UZYĆ!!!1!1!!!oneoneone" niż w pełni opanowanemu ośmieszeniu rywala :D

 

I jeszcze jedno pytanie - da radę gdzieś sprawdzić, ile już mam na liczniku czasu gry? Bo nie mogę znaleźć tego centrum statystyk, które było w 09 na przykład.

Edytowane przez Tigro
Odnośnik do komentarza

Ciezko mowic tu o wadzie gry, ze wiekszosc chce grac najlepszymi, tak samo mamy w przypadku kazdej gry online, malo kto ma ochote biegac z glockiem vs m16 ;) Wedlug mnie powinni dac opcje grania po sieci z rownymi statsami dla kazdego teamu, gdzie wybor druzyny bylby tylko kosmetyczny, a umiejetnosci pilkarzy dla obu druzyn bylyby identyczne. Oczywiscie nie jako narzucone rozwiazanie, ale jako opcja gry online byloby moim zdaniem ciekawie.

Odnośnik do komentarza

Ciezko mowic tu o wadzie gry, ze wiekszosc chce grac najlepszymi, tak samo mamy w przypadku kazdej gry online, malo kto ma ochote biegac z glockiem vs m16 ;) Wedlug mnie powinni dac opcje grania po sieci z rownymi statsami dla kazdego teamu, gdzie wybor druzyny bylby tylko kosmetyczny, a umiejetnosci pilkarzy dla obu druzyn bylyby identyczne. Oczywiscie nie jako narzucone rozwiazanie, ale jako opcja gry online byloby moim zdaniem ciekawie.

 

w eliminacjach do FIWC wszystkie teamy mają takie same statystyki... wiec takowa opcja jak najbardziej już jest :P

Odnośnik do komentarza

Wow! Ta gra powinna się nazywać "Jeszcze jeden mecz 2010"(oczywiście w sieci albo na 2 pady). Wczoraj od dawien dawna grałem na konsoli przez 6 godzin non stop. Jest kilka błędów, na szczęście pomniejszych, lagi miałem w 2 meczach na 7(wszystkie wygrałem^^). Grę mam pożyczoną, ale czuję że niedługo kupię fulla.

Odnośnik do komentarza

Po perturbacjach z oszustem na Allegro udało mi się w końcu dorwać nową FIFĘ. Tak jak niektórzy już pisali gra się zupełnie inaczej niż w poprzednich odsłonach. Nie da się już biegać cały czas sprintem. Częściej trzeba korzystać z kontroli tempa przez co rozgrywce bliżej jest do szachów niż do PES ;) Mi to akurat bardzo pasuje ale nie wszystkim może się podobać. Piłka nie jest już przyklejona do zawodnika jak kiedyś przez co łatwiej ją zgubić. Drybling 360 w połączeniu z genialną fizyką i animacją nie raz powodował u mnie opad szczeny. Na początku trochę trudno się przestawić na nowy styl gry, ale po jakimś czasie gra zaczyna przynosić satysfakcję i daje o sobie znać syndrom "jeszcze tylko jednego meczu". Komp gra bardzo agresywnie i często bardzo chamsko. Zdarzył mi się mecz gdzie miałem trzy kontuzje, ale niestety sędzia nie pokusił się o dawanie kartek :/ Ten element trochę do poprawy. Bardzo duże znaczenie ma ustawienie paska defensywny-ofensywny. W ogóle mam wrażenie, że styl gry zawsze narzuca przeciwnik i trzeba się do niego dostosować bo inaczej się przegra... Może z czasem nauczę się dyktować warunki. Jeszcze jedna rzecz która rzuca się w oczy po większej ilości meczy to brak schematów. No chyba że wyjdą one w późniejszym czasie, ale na pewno jest zdecydowanie lepiej w tym względzie niż w zeszłym roku. Ogólnie gra jest genialna i wciąga.

 

Co do GameFace to też macie tak że twarz zaimportowana do gry jest znacznie inna od tej która została zrobiona? I gdzie wpisuje się ten kod na polepszenie statystyk, bo niby każą wejść do sklepu ale tam nie widzę opcji wpisywania kodu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...