Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd ta fama o nieprzydatności suwaków. Według mnie ma to spory wpływ na poczynania piłkarzy na boisku. Żeby to sprawdzić, można właśnie cofnąć linię obrony i raz np. dać na maksa agresję przy odbieraniu piłki, a drugim razem ją całkowicie obniżyć. Jak się w obu przypadkach zachowuje obrona? Tak samo? Jak dla mnie, kompletnie inaczej. Jak ktoś ma problem z kryciem napastników to polecam bardziej drugi wariant. Co do np. ataku, to ma się to podobnie, bo np.suwak "oddawanie strzałów na bramkę" (nie pamiętam dokładnej nazwy, nie mam konsoli przed sobą), odnosi się raczej do częstotliwości wybiegania napastników na wolną pozycję i rotację przed polem karnym przeciwnika. Jasne jest jednak, że sama częstotliwość oddawania strzałów zależy od nas(patrz Koso), a tu widocznie mamy źle nazwany suwak :potter:. . Warto pobawić się tymi suwakami, ale w sposób metodyczny podchodzić do oceny efektów. Jeżeli nie zmienimy za bardzo swojego sposobu grania, to kręcenie w jedną czy drugą stronę nic nam nie da. To tyle.

 

P.S. Z tego co zauważyłem, grając online, nie mamy takiej możliwości,ale grałem w ten sposób 1 raz, więc mogłem przeoczyć :whistling:

dzięki panowie ale już się dowiedziałem że można ustawienia suwaków przypisać pod którąś ze stron d-pada i w online w opcji szybka taktyka włączyć.

Odnośnik do komentarza

Pajgi masz TROCHĘ racji :potter: ale pytanie brzmiało: jak sprawić by obrona nie grała tak wysoko. I tego się nie da zrobić. Agression na 1 , pressing też i dalej grają zbyt wysoko.

 

 

Pamiętacie ostatni mecz Polska -Niemcy na mundialu? Leo wymyślił by grać z Niemcami nasza defensywą wysoko. Skutki znamy. Taka dygresja :teehee:

Odnośnik do komentarza

To też jest zależne od ustawień: pozycji na boisku, strzałek i pracowitości (obrona, atak), oraz suwaków odpowiedzialnych za atak, bo np. szybkość rozgrywania akcji (czy coś takiego) powoduje, że w przypadku ustawienia na "szybko" cała drużyna rozpierzcha się po boisku i nie utrzymuje pozycji, co ma znaczenie, gdy przeciwnik odbiera piłkę. Należy pamiętać, że przesunięcie jednego suwaka dużo nie zmieni, potrzebny jest odpowidni mix. To jak w Football Manager, kto grał ten wie:). Skończmy z mitami szerzonymi przez Kosa na potrzeby recenzji :good2:

 

Edit. Jak wrócę do domu, skończę grać w Uncharted 2, to podrzucę gdzieś tam, w jakimś tam dziale (odpowiednim)swoje ustawienia i udowodnię, że się da( nie grać wysoko ustawioną obroną) :). Z tego co pamiętam, to Piast Gliwice lub Polonia Bytom, mają dobrze zdefiniowaną linię defensywną. Tips nr 2, polecam też "napaleńcom", nie nadużywać X w każdej sytuacji, gdy przeciwnik ma piłkę :whistling:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Jasne wysoka obrona jest be.

 

Tylko ze ci sami kolesie, ktorzy narzekaja ze nie moga ustawic sobie obrony cofnietej maja pretensje, ze przeciwnik jakos caly czas ma na nich pressing i nie moga zadnej akcji stworzyc i bramy padaja bo on przejmuje pilke i ...

A granie czterema srodkowymi obroncami to juz w ogole smaczek :D

 

Ostatni mecz Polska Niemcy, to byl jedyny mecz w ktorym Polacy podjeli walke z Niemcami od pamietnego 74.

Poza tym warto sobie przypomniec jak padaly bramki zanim palnie sie glupote, ze to niby wysoka obrona zawinila...

Odnośnik do komentarza

Grześ ciekaw jestem ile goli tracisz....

 

 

Pajgi, bije się w piersi!!!! Masz rację z tymi ustawieniami. Spróbowałem zagrać Polonią Bytom (sugerowaną przez ciebie) i rzeczywiście to działa! Ale (pipi)ens- jak mogli to tak ponazywać?

 

np suwak "strzelanie" ma taki opis : "decyduje jak często twa druzyna będzie decydowała się na strzał". Nosz (pipi)aaaa. Zasugerowałem się tym co napisał Koso...ale rzeczywiście, trudno było pomysleć inaczej.

 

Co do meczu Polska Niemcy. Wysoką obroną można zagrać ale warunek jest jeden: trzeba miec klasowych bocznych defensorów. Druga bramka wpadła wprawdzie "z doopy" (po indywidualnym błędzie) ale pamiętacie napór Niemców w początku meczu? O ile pamiętam jednego gola nie uznana (spalony), potem był słupek.

Odnośnik do komentarza

Podbiję z lamerskim (chyba) pytaniem.

 

Jak zmienić taktykę podczas meczu ( tę, którą przypisuje sie pod klawisze kierunkowe)? Gdy gram za pomocą gałek nie ma sprrawy, krzyżak w dół, pojaiwa się menu, wybieram opcję i tyle.

 

 

Gdy gram krzyżakiem (wolę tak, 11 lat z PES zrobiły swoje, wiem, że sporo tracę tym sposobem ale...) NIE MOGĘ UCZYNIĆ tego samego za pomocą analoga. Analog w dół i menu rozwija się i po niecałej sekundzie znika. Poradźcie coś pls

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

wlaczam mecz rankigowy, nie rankingowy odapalam formacje wszystko ok, patrze dalej a tu nie ma wlasnej taktyki ?? co jest grane czy w meczach o stawke nie mozna ustawic szczegolow dotyczacych pressingu i innych szczegolow ? a moze gdzie indziej sie to wlacza np juz podczas meczu ?? prosze o odp... z gory dzieki

musisz najpierw wejsc w edycje formacji z glownego menu, zapisac sobie taktyke i przypisac na d-pad (krzyzak) wtedy pdczas meczu wybierzesz krzyzakiem swoja wlasna

 

 

O to mi właśnie chodzi- tylko, że preferuję grę na krzyżaku i za pomocą analoga nie mogę zmienić taktyki podczas meczu. Coś robię nie tak? Help please please

Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

Pavlis - nie zawsze tak jest.

Pawlo_Pl - zapewne dołączyłeś do zespołu swojego gracza, dlatego podbiło o 0,5 gwiazdki, więc achieva za wygranie ligi zespołem 1 gwiazdkowym już nie dostaniesz.

Nic straconego, zacząłem od nowa (wczoraj rozegrałem zaledwie 5-6 meczów).Wybrałem drużynę z 0,5 gwiazdki + mój zawodnik, co w rezultacie dało tę jedną.W życiu bym nie przypuszczał, że tak przyjemnie gra się "słabymi" drużynami. ^_^

 

Jest jeszcze achievment za 5 gwiazdek jako manager w ciągu 5 sezonów.Grając na World Class będę miał full do 5 sezonu?(wiem, że poziom ten utrudnia m.in. negocjacje,ale czy trudniej awansować?)

Odnośnik do komentarza

jakis tam kolejny patch sie zbliza, mniejsza o to, wazniejsze ze wiemy juz co bedzie lepszego w FIFA11:

 

- Hello, Will the new update include gameplay improvements or any technical issues? I was thinking about the goalkeeps issue (he can easily be lobbed, he is too far in front most of the time). Thanks!

 

- No, the new update addressed NON gameplay feedback. We used the demo to identify gameplay feedback. We believe the goalkeeper is still significantly better than 09. He?ll be even better again in 11.

 

masakracja ;) to sie nazywa szczerosc do bolu

Odnośnik do komentarza

Może i masz rację Grzes ale powiedz czy nie sądzisz, że mimo wszystko pomysł by goalkeeper wybiegał AUTOMATYCZNIE jest kretyński? Nie lepiejby było aby wychodził z bramki na żadanie? Jak mogli wpasć na taka niedorzeczność to ja pojęcia nie mam.

 

 

 

Osobiście nie umię zastopować goalkeepera na lini. Wiem, że trzeba klepnąć 2x "trójkąt" (Y na X360) w "odpowiednim momencie" ale mi nie wychodzi. Pogodziłem się z tym faktem, na szczęście ostatnio trafiam na typów, którzy marnują takie akcje :teehee:

Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

Może i masz rację Grzes ale powiedz czy nie sądzisz, że mimo wszystko pomysł by goalkeeper wybiegał AUTOMATYCZNIE jest kretyński? Nie lepiejby było aby wychodził z bramki na żadanie? Jak mogli wpasć na taka niedorzeczność to ja pojęcia nie mam.

 

 

 

Osobiście nie umię zastopować goalkeepera na lini. Wiem, że trzeba klepnąć 2x "trójkąt" (Y na X360) w "odpowiednim momencie" ale mi nie wychodzi. Pogodziłem się z tym faktem, na szczęście ostatnio trafiam na typów, którzy marnują takie akcje :teehee:

2/4 bramek wpuszczam właśnie dlatego, że mój bramkarz wybiega i jest lobowany, 1/4 to moje błędy(podanie do przeciwnika bramkarzem - dlaczego ja to robię? :blink: ), reszta na koszt randomowości gry.Oczywiście mówię o singlu.

Edytowane przez Pawlo_PL
Odnośnik do komentarza

Znam osoby, które narzekały na FIFA za bierność bramkarzy w poprzednich edycjach, gdy przeciwnik wychodził sam na sam. Tutaj musicie przyznać bramkarze potrafią czasami takim wyjściem jednak uratować zespół przed utratą bramki. Zgadzam się z grzes l, że problemem jest nadmierna celność lobów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...