Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

 

Co do GameFace to też macie tak że twarz zaimportowana do gry jest znacznie inna od tej która została zrobiona? I gdzie wpisuje się ten kod na polepszenie statystyk, bo niby każą wejść do sklepu ale tam nie widzę opcji wpisywania kodu.

 

W sklepiku masz 3 bonusy z czerwonym wykrzyknikiem. Jeden z nich możesz dostać za darmo po wpisaniu kodu.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj rozegrałem 3 spotkania, notując 3 zwycięstwa.

 

Wszystkie bramki strzeliłem w kuriozalnych sytuacjach, po błęddach obrony, jakich bardzo rzadko można doświadczyć oglądając relacje telewizyjne. Niesforni defensorzy zostawiali mych napadziorów samych sobie i wątpie by mój oponent miał na to wpływ.

 

jak wyglądały gole? Dwa razy znalazłem się na czystej pozycji na poziomie lini wyznaczającej połowę boiska- Van Persie wypruł do przodu, ciągnąc za sobą czwórkę niesfornych defensorów.

 

Trzeci i czwarty gol padły w sytuacjach gdy...hm, wyglądało to tak, jakby obrona próbowała robić pułapkę offsideową. Krok do przodu w momencie podania, ale zrobiony tak niefortunnie, że droga do bramki została wolna.

 

Fifa 09, mimo iż "sztywna" (brak dryblingu 360 odczuwalny), mimo, że też z błędami- była lepsza, dojrzalsza.

 

Najbardziej w(pipi)ia mnie przypadkowość Fify (wynika to w dużej mierze z kretyńskich zachowań obrońców).

 

Czekam na patcha, chociaż wątpię by przemodelowano gameplay

Odnośnik do komentarza

Może masz pecha. Ja zagrałem kilkadziesiąt meczy, a słupki mogę policzyć na palcach jednej ręki. A co do dziwnej obrony to też z początku wydawało mi się że tylko wybiega cały czas bezmyślnie do przodu przez co traciłem dużo bramek, ale można to opanować. Nie robi się tego w jakiś konkretny sposób (przez zmianę taktyki czy nasikanie czegoś), ale po jakimś czasie ma się nad nią coraz większą kontrolę, coraz bardziej się ją czuje i jakoś zaczęli biegać tak jak trzeba ;)

Odnośnik do komentarza

Może masz pecha. Ja zagrałem kilkadziesiąt meczy, a słupki mogę policzyć na palcach jednej ręki. A co do dziwnej obrony to też z początku wydawało mi się że tylko wybiega cały czas bezmyślnie do przodu przez co traciłem dużo bramek, ale można to opanować. Nie robi się tego w jakiś konkretny sposób (przez zmianę taktyki czy nasikanie czegoś), ale po jakimś czasie ma się nad nią coraz większą kontrolę, coraz bardziej się ją czuje i jakoś zaczęli biegać tak jak trzeba ;)

 

 

Pewnie, trening czyni mistrza. Jednak nie powiecie, że to i tak nie jest sporym minusem...

 

Na stronie EA podano listę zmian, jakie przyniesi patch. Jedna z nich brzmiała tak: (cytat z pamięci, luźne tłumaczenie)

 

"al piłkarzy w trybie on line nie jest na poziomie legendary. Patch to zmieni".

 

Mam nadzieję, że obrona zacznie się zachowywać poprawnie, żtyczę sobie równiez dostać mozliwość kustomizacji taktyki. Dowolnej kustomizacji

Odnośnik do komentarza

Jak:

- ustawic obrone. ciagle wychodza do przodu nadziewajac sie na prostopadle podania. nawet na najdefensywniejszym ustawieniu, jakie w zyciu widzialem nie ma absolutnie zadnej poprawy. jak grac w polu karnym, gdzie mi po kilku jednoczesnie kryje jednego zawodnika zostawiajac reszte, dzieki czemu konsola na moim polu karnym gra sobie z klepki... w takim razie jak zrobic cos podobnego w polu karnym przeciwnika ???

- jak przecinac te podania, konsola praktycznie kazde podanie przecina, co wyglada wrecz kuriozalnie, zawodnicy sterowani przez maszyne sa ustawieni IDEALNIE, jak w schematach szkicowanych przez Gmocha

- co zrobic, zeby bardzo krotko kryc przeciwnika - konsola stoi centymetry od kazdego mojego zawodnika, przez co nie mam miejsca na boisku, kazda druzyna musze grac jak Barcelona, na jeden kontakt... parodia

- jak odbierac pilke tak jak robi to maszyna - potrafia wslizgiem zabrac pilke zza plecow mojego zawodnika, gdy ja probuje takich wslizgow w najlepszym wypadku konczy sie to zoltkiem

 

 

Gra jest pelna bugow i nie zasluguje na ocene jaka otrzymala, chyba ze w kontekscie tego, ze jest najleosza wirtualna pilka, czyli z braku laku. mecze wogole nie przypominaja pilki noznej, w zadnej strefie boiska nie ma miejsca, ciagly pressing, konsolowe grajki sa jak pitbulle, nie da sie spokojnie rozegrac akcji, trza ciagle wymieniac pilke, co jest kompletnie bez sensu i nie ma zadnego przelozenia w prawdziwych meczach. konsola bez trudu odbiera pilke, nawet zza plecow, natomiast odbiory gracza koncza sie w sporej liczbie gwizkiem - po(pipi)kowate faule to kolejna zmora tej gry. granie slabymi druzynami nie ma w tej grze sensu, poniewaz trzeba grac schematami i ze schematami sie zmagac, konsola robi bramki tylko w dwojaki sposob: bieg ktoryms ze skrzydel (nie da sie bocznych obroncow przypisac na ich nominalna pozycje, bo ich tam i tak nie ma !!!!!), albo wykopem bramkarza, zgraniem przez napastnika pilki i sam na sam. strzelanie bramek takimi druzynami to tez smiech na sali - jakiej by pozycji nie mieli, jakby nie strzelali, to i tak albo w bramkarza albo w trybuny, trza zmusic bramkarza do wyjscia z linii i podac - bezsens totalny. zwody nie wychodza, bo oni tego nie umieja robic, nic nie potrafia. wygrac z konsola to nie sztuka, ale kazdy mecz jest praktycznie taki sam.

 

co innego granie druzynami pokroju Barcelona, Real, Chelsea, Inter itp. no ale przeciez nie o to chodzi, zeby grac tylko terminatorami, lubie grac lige Slaskiem i chce, zeby to choc w czesci przypominalo gre w pilke a nie jakies parodie.

 

Co do oceny tego Kosa calego, to on pewnie jest z pzpn-u

Odnośnik do komentarza

Jak:

- ustawic obrone. ciagle wychodza do przodu nadziewajac sie na prostopadle podania. nawet na najdefensywniejszym ustawieniu, jakie w zyciu widzialem nie ma absolutnie zadnej poprawy. jak grac w polu karnym, gdzie mi po kilku jednoczesnie kryje jednego zawodnika zostawiajac reszte

 

 

 

Gra jest pelna bugow i nie zasluguje na ocene jaka otrzymala, chyba ze w kontekscie tego, ze jest najleosza wirtualna pilka, czyli z braku laku.

Co do oceny tego Kosa calego, to on pewnie jest z pzpn-u

 

 

Zgadzam się. Na dziewić ta gr nie zasługuje. Koso dał ciała z recką. Nie wymienia żadnych poważnych przywar w recenzji. I znów pojawia się pytanie co lepsze: recenzja gry w bieżącym numerze czy RZETELNY text nr później. Mam nadzieję, że Ściera oraz Poznaniak przemyślą tę kwestię. Co o obrony to... nie da się....spędziłem nad tym kilka dni, niczym Gmoch właśnie kreślącustawienia, kombinując by poprawić obronę. Nic to nie dało. EA z(pipi)ało sprawę.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie największa wada tej gry to rozłączenia online, wczoraj z kolesiem lepszym ode mnie ( statystycznie tylko - 25 poziom) wygrywałem 5:0 i w 73 minucie mnie wy(pipi)ało z mojej winy. ;))

 

A co do obrony. To proste. Jak ja jestem lepszy od kogoś to on mi nie ma prawa strzelić gola, chyba, że się rozluźnie. Jeśli ktoś jest lepszy ode mnie to on mi strzeli ze 3 gole a ja nie mam nic do powiedzenia. Prosta analogia.

Odnośnik do komentarza

Kolejny zonk. Ograniczona ilość tworzonych postaci. Chciałem sobie stworzyć najlepszych klasyków(w XI Klasycznej nie ma np. Maradony i Pelego lol) a tu dupa. Max to chyba coś koło 22 piłkarzy. MEGA MINUS jak dla mnie. Ciekawy jest tez bug(spotkałem 2 razy podczas gry drużynowej w sieci) gdy napastnik wybija piłkę wykopującemu bramkarzowi. Komicznie to wygląda.

Odnośnik do komentarza

A co do obrony. To proste. Jak ja jestem lepszy od kogoś to on mi nie ma prawa strzelić gola, chyba, że się rozluźnie. Jeśli ktoś jest lepszy ode mnie to on mi strzeli ze 3 gole a ja nie mam nic do powiedzenia. Prosta analogia.

 

Jesli tracisz bramkę po swoim błędzie, przykładowo przeciwnik mija cię zwodem, zagapiłeś się etc, to wszystko ok. Ale jeśli tracisz bramkę Z WINY CPU ("bo panowie obrońcy pobiegli sobie do przodu") to już nie jest ok.

Odnośnik do komentarza

Miał ktoś jakieś problemy ze ściągnięciem Estadio Santiago Bernabeu? Ja próbuję odkąd tylko wypuścili ten stadion, i za każdym razem wywala mi błąd "Nie można teraz tego ściągnąć"

Spróbuj z ps store marketplace

 

Jak dalej nie zadziała, to upewnij się, że ściągasz z odpowiedniego regionu (pal albo ntsc).

Edytowane przez Kazuma
Odnośnik do komentarza

A co do obrony. To proste. Jak ja jestem lepszy od kogoś to on mi nie ma prawa strzelić gola, chyba, że się rozluźnie. Jeśli ktoś jest lepszy ode mnie to on mi strzeli ze 3 gole a ja nie mam nic do powiedzenia. Prosta analogia.

 

Jesli tracisz bramkę po swoim błędzie, przykładowo przeciwnik mija cię zwodem, zagapiłeś się etc, to wszystko ok. Ale jeśli tracisz bramkę Z WINY CPU ("bo panowie obrońcy pobiegli sobie do przodu") to już nie jest ok.

 

No ja nie mam takich problemów, gdy gram ze słabszym przeciwnikiem. Więc nieczęsto zdarza mi się tracić takie bramki.

Sajgon zaczyna się gdy pojawi się ktoś lepszy ode mnie, potrafiący grać presingiem. Czyli nie to co 90 procent ludzi gra online w fifię, a te pozostałe, lepsze 10 procent ludzi.

Odnośnik do komentarza

No niestety 90% ludzi zachowuje się na boisku(szczególnie w 10 vs 10) jak totalne debile. Zero podań. Najgorsze są dzieci, które łatwo poznać po wzroście piłkarza(155cm w kapeluszu). Ci nie dość, że tylko dryblują to jeszcze piszczą do mica :/ A mecze 1 vs 1 rankingowe sobie chyba odpuszczę do wydania patcha. Dziś 3 wygrałem, ale zawsze kolesie wychodzili w 90 min. meczu. Jeden w dodatku zrobił to śmiejąc się bezczelnie do mica. Mega irytacja gwarantowana, dawno tak kogoś nie wyzywałem ^^

Odnośnik do komentarza

 

No ja nie mam takich problemów, gdy gram ze słabszym przeciwnikiem. Więc nieczęsto zdarza mi się tracić takie bramki.

Sajgon zaczyna się gdy pojawi się ktoś lepszy ode mnie, potrafiący grać presingiem. Czyli nie to co 90 procent ludzi gra online w fifię, a te pozostałe, lepsze 10 procent ludzi.

 

No nie mów, ze nigdy nie straciłeś bramki przez te randomowe animacje obrońców. Gdy podanie przelatuje koło nich włącza im się cudaczna animacja odbioru (klękanie i inne wygibasy) co czasem powoduje odbicia piłki wprost pod nogi rozpędzonego napastnika. Niesamowicie mnie to wkurza, bo tak właśnie tracę 90% bramek.

 

Irytujące są też sytuacje gdy większa ilość typa znajduje się blisko piłki i każdy próbuje ją przejąć. Piłkarze się popychają, przewracają i ogólnie loteria kto dostanie piłkę. A jak jeszcze wmiesza się w to sędzia... n/c

 

No i jeszcze pressing. Grajkowie się w ogóle nie męczą, wskaźnik staminy jest tylko dla pokazu chyba. Denerwujący motyw, bo ciągły pressing nie jest w ogóle karany. O spokojnym rozegraniu akcji można pomarzyć.

 

To wszystkie moje zastrzeżenia póki co, daleeko do symulacji, ale jako arkejd fifa sprawuje się dobrze.

 

Jak macie plejaka, to chętnie pykne spara ID: Kaz_pol

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...