Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Jak trójka pójdzie tropem dwójki, to będziemy mieli ze dwadzieścia postaci w drużynie, ze dwie misje główne i jeszcze bardziej chu.jovy sposób na sztuczne wydłużenie czasu gry. Do tego oczywiście z dziesięć DLC z pierdołami na starcie.

Sam zastanawiam się jak powinni rozwiązać sprawę skanowania planet i urozmaicenia czasu graczom bo ten element jest zbyt czasochłonny i ponadto jest obowiązkowy ze względu na surowce potrzebne do upgrade'ów. Jakiś inny, szybszy sposób skanowania planet byłby mile widziany.

Odnośnik do komentarza

Mało, mało, mało, miałem nadzieję na więcej side questów (jest ich mniej niż w ME), na razie w grze nie mam co robić, codex przeczytany, tak samo jak opisy większości planet. Jeśli Bio zrobi DLC na poziomie to nie mam nic przeciwko nawet jak by co miesiąc dawali kolejne, dla tego uniwersum jestem w stanie poświęcić masę kasy. Zaś jeśli chodzi o oczekiwanie na kolejną część to chyba bardziej czekam na ME4, bo ma być bez Szepcia który widać robiony jest na pół-boga, który (mam nadzieję że nie) uratuje całą galaktykę przed Reaperami.

Odnośnik do komentarza

Tak tylko ze bez naszego hero to juz nie bedzie ten sam efekt;) jakby nie bylo ta postac nie wazne jak wygladajaca buduje klimat - przez moment myslalem ze fajnie byloby zagrac turianinem albo asari, przeciez Bio stworzylo przepiekne uniwersum ale z drugiej strony obawialbym sie ze epickosc jaka mamy teraz nie zostala by zachowana. Co do zadan pobocznych - to imo duza wada ME2. Naprawde jest tego jak na lekarstwo i tez licze na DLC - w grze w pewnym momencie lapalem sie na tym ze jak dalem skan na planete i nie bylo anomalii to juz nawet nie sprawdzalem tylko lecialem dalej

Edytowane przez danielskii
Odnośnik do komentarza

No mnie nowa polityka EA pasuje, o ile tylko DLC będzie czymś więcej, niż tylko kodem odblokowującym content z płytki. Na pewno dostaniemy Hammerhead'a czyli pewnie też nowe mapki pod niego (to DLC było już kilka razy potwierdzane przez Bio więc pewnie wyjdzie najwcześniej), potwierdzone są też nowe side'y. No i EpicFailu48 jeśli dobrze pamiętam Bartek Kujbida wspominał cos o większym DLC w połowie roku. Oprócz tego jeszcze te ploty o kolejnej postaci (mam nadzieje, że za free) czyli kolejna lojalnościówka.

No i ostatnio na Cerberusie był news o nowej rasie Raloi, odkrytej przez Asari, mam nadzieje, że zobaczymy ich już w jakimś DLC.

Odnośnik do komentarza

Znajdę gdzieś poradę jak uratować wszystkich towarzyszy broni?

 

Zdobądź wszystkie ulepszenia statku,wszystkie misje lojalnościowe członków drużyny no i dopasowanie członków teamu do konkretnych zadań,czyli :

 

 

Szyb : Tali

 

Dowódca pierwszej drużyny : Miranda lub Garrus

 

Eskorta : Grunt albo Zaeed

 

Dowódca drugiej drużyny : Miranda lub Garrus

 

Bariera ochrona : Samara lub Jack

 

Odnośnik do komentarza

Znajdę gdzieś poradę jak uratować wszystkich towarzyszy broni?

 

Zdobądź wszystkie ulepszenia statku,wszystkie misje lojalnościowe członków drużyny no i dopasowanie członków teamu do konkretnych zadań,czyli :

 

 

Szyb : Tali

 

Dowódca pierwszej drużyny : Miranda lub Garrus

 

Eskorta : Grunt albo Zaeed

 

Dowódca drugiej drużyny : Miranda lub Garrus

 

Bariera ochrona : Samara lub Jack

 

 

 

 

Zdobądź wszystkie ulepszenia statku,wszystkie misje lojalnościowe członków drużyny no i dopasowanie członków teamu do konkretnych zadań,czyli : zdobyłem i wykonałem mimo to:

 

Szyb : Tali dałem ją do szybu, zginęła zamykając drzwi :(

 

Dowódca pierwszej drużyny : Miranda lub Garrus tutaj dałem Jacoba i przeżył

 

Eskorta : Grunt albo Zaeed dałem Zeeda zginął:(

 

Dowódca drugiej drużyny : Miranda lub Garrus dałem Jack zginęła:(

 

Bariera ochrona : Samara lub Jack dałem Samarę przeżyła

 

Odnośnik do komentarza

A czy ty w ogóle przeczytałeś to co Ci podesłałem?

 

Specjalista może też zginąć jeśli zły jest dowódca drugiej drużyny.

Mi przetrwali wszyscy, z takim ustawieniem:

 

 

Spec: Legion

Dowódca: Jacob

Mój team: Garrus/Thane

Spec: Samara

Dowódca: Jacob

Eskorta: Mordin (Zaeed i Grunt przydają się przy obronie miejscówki)

Mój team:Garrus/Thane

 

 

 

Same lojalnościówki Ci nie wystarczą, musisz rozsądnie po przydzielać zadania,

Jack raczej dobrym dowódcą nie będzie.

 

Edytowane przez Cethu
Odnośnik do komentarza

Znajdę gdzieś poradę jak uratować wszystkich towarzyszy broni?

 

Zdobądź wszystkie ulepszenia statku,wszystkie misje lojalnościowe członków drużyny no i dopasowanie członków teamu do konkretnych zadań,czyli :

 

 

Szyb : Tali

 

Dowódca pierwszej drużyny : Miranda lub Garrus

 

Eskorta : Grunt albo Zaeed

 

Dowódca drugiej drużyny : Miranda lub Garrus

 

Bariera ochrona : Samara lub Jack

 

 

 

 

Zdobądź wszystkie ulepszenia statku,wszystkie misje lojalnościowe członków drużyny no i dopasowanie członków teamu do konkretnych zadań,czyli : zdobyłem i wykonałem mimo to:

 

Szyb : Tali dałem ją do szybu, zginęła zamykając drzwi :(

 

Dowódca pierwszej drużyny : Miranda lub Garrus tutaj dałem Jacoba i przeżył

 

Eskorta : Grunt albo Zaeed dałem Zeeda zginął:(

 

Dowódca drugiej drużyny : Miranda lub Garrus dałem Jack zginęła:(

 

Bariera ochrona : Samara lub Jack dałem Samarę przeżyła

 

Oprócz odpowiednich osób trzeba mieć zdobytą ich lojaność.

Odnośnik do komentarza

Zadanie dotyczące Tali mógł wykonać ale chdzi o to by zdobyć jej lojalność. Czyli w przypadku tali nie wsypać jej przez radą admiralicji. Jak nie miał wyboru czerwonej lub niebieskiej opcji dialogowej to lojalności Tali nie zdobył a to doprowadziło do jej zgonu w ostatniej misji.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

..

.Czyli w przypadku tali nie wsypać jej przez radą admiralicji. Jak nie miał wyboru czerwonej lub niebieskiej opcji dialogowej to lojalności Tali nie zdobył..

.

 

Nie jej, a jej ojca.

Nie mając do wyboru opcji niebieskiej/czerwonej - ciekawy efekt przynosi wybranie opcji [rally crowd], chociaż to chyba zależy od obecności Veetora i Kal'Reegara. Ale można też po prostu powiedzieć, że nie mamy dowodów na niewinność.

 

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

No właśnie nie wiem jak to jest z tą lojalnościówką, tzn. kiedy ją dostajemy, a kiedy nie.

 

Ja w Zaeed'owej olałem to, że mu się śpieszyło i pomogłem pracownikom, przez co nie zdążył zabić Vido, a i tak zyskałem jego lojalność. Może nie ważne co powiemy, i tak przekonamy tali by nam zaufała. BTW po misji z Tali dostajemy maila on jednego z Quariańskich buców, z wiadomością, że już i tak o wszystkim wiedzą.)

 

Odnośnik do komentarza

 

U mnie padł jedynie Mordin, przy obronie bramy - czy to dlatego że uratowałem próbkę z lekarstwem na genophage Krogan? Raczej nie miałem z nim żadnych zgrzytów

 

 

 

Na romans wybrałem quariankę (ah ten akcent) i trochę się zdenerwowałem bo myślałem że pochwali się facjatą ale jednak twórcy byli wyjątkowo wredni...

 

 

Gra najwyższej klasy, godny następca jedynki, fabuła co prawda trochę się rozmyła gdzieś w natłoku pozyskiwania członków ekipy, ale źle nie było. Było trochę bugów niestety, zwłaszcza przy używania Charge'a jako klasa Vanguard - często kończyłem gdzieś na obiektach i zostawał jedynie load game. Koślawy ten engine, denerwowała mnie jego sztywność. Wpadka ze skanowaniem planet - nuda, monotonia, brak możliwości spieniężenia nadmiaru surowców. Reszta w mojej ocenie naprawdę konkret.

Odnośnik do komentarza

@TheAceOfSpades

 

Mordin Ci padł bo nie jest odpowiedni do tego zadania pewniakami są tylko Tali i Legion, nie napisałeś też kogo zabrałeś na dowódcę drugiej drużyny, to też się liczy.

 

 

Mi Vanguard (używany cały czas nie zaciął się ani razy, problemy miałem jedynie na

statku/bazie Collectors'ów,

Szep ruszał z atakiem ale zatrzymywał się na pierwszej napotkanej przeszkodzie i musiałem ją omijać.

Odnośnik do komentarza

Cethu, nie chodzi mi o ten fragment o którym napisałeś

 

 

Ostatni fragment finalnej misji - wybierasz drużynę do potyczki a reszta zostaje. A jeśli chodzi o przewodzenie drużynom - 2x Garrus, którego zabrałem na walkę z larwą Reapera (i Zaeeda jeszcze wziąłem). Myślisz że jak bym na finał wziął Mordina + kogoś to przeżyje?

 

 

Dziwne że Ci się nie zdażyła akcja z Charge, miałem to chyba około 5 razy, lądowanie na skrzyni z której nie da się zejść, raz zablokowałem jakąś windę która zjeżdżała z wrogimi jednostkami...

 

Ale muszę przyznać twórcom genialnego doboru kompanów dla bohatera, a najbardziej mnie zaskoczyła postać

 

 

Legion z ciekawymi informacjami na temat Gethów, sposobu myślenia AI czy VI...

 

Edytowane przez TheAceOfSpades
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...