Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Masz jeden strój opcjonalny (A raczej zmianę kolorków) dla każdego członka ekipy. I możesz go zmienić w menu drużyny tylko wtedy gdy wykonasz misję lojalnościową danego towarzysza.

 

Niestety Bioware pod tym względem poszło w stronę japońskich erpegów. To w nich ustalany jest z góry wygląd postaci wliczając w to nawet strój albo styl stroju. Mi tam brak customizacji ubrań towarzyszy nie przeszkadzał ale zacznie przeszkadzać czerpanie większymi garściami z jRPG. Jeśli do tego dojdzie i będziemy mieli czarodziejki z księżyca za towarzyszy, śmieszne stworki za wrogów i ckliwe historyjki jako questy poboczne to Bioware jest u mnie skreślone. Na razie tylko się biernie przyglądam kupując i grając namiętnie w ich gry ale jeśli będą brać więcej zapożyczeń z idiotycznego gatunku jakim są jRPGi to czara goryczy się przeleje i zupa stanie się za słona.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Jak będziesz kompletował ekipę to w pewnym momencie ta ruda dupa stojąca przy mapie galaktyki zacznie cię informować, że dane osoby z załogi chcą z toba pogadać. Tak zaczynasz misje lojalnościowe dla każdego z towarzyszy. Pytałeś się jeszcze o modele statków - otóż jak go kupisz w sklepie to automatycznie jest on umieszczany w odpowiednim miejscu w kajucie kapitańskiej. Tuz nad komuterem osobistym i terminalem ze zdobytymi acziwami. Porozglądaj się troche samemu to znajdziesz.

 

W jedynce nie było chyba czegoś takiego. A co do strojów to w jedynce co chwile można było zmienić wygląd stroju na jaki chcieliśmy.

Tak dokładnie. Jak sam zauważyłeś - w jedynce.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Sorry że tak męcze. Ale czy te misje lojalnościowe są misjami pobocznymi czy zawartymi w głównym wątku? Przyznam szcerze że jedynke skonćzyłem tylko przez przejście głównego wątku bez misji pobocznych z braku czasu. Może tym razem mi się uda ale ciekaw jestem czy misje lojalnościowe są w głównym wątku czy w pobocznych.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Misje lojalnościowe to jest rodzaj misji pobocznych. Nie trzeba ich robić by skończyć główny wątek. Ja mam pomysł. Nie zwerbuj wszystkich ziomków oraz nie rób w ogóle misji lojalnościowych i przeleć przez Omegę 4. Mówię ci będzie ogieńdym zupełnie inne przeżycie niż gdybyś zrobił w grze wszystko co jest w niej do zrobienia.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Takie male "ale" - jesli juz chcesz robic poboczne, lojalnosciowe to pod zadnym pozorem nie bierz sie za misje z IFF. Ta misje musisz wykonac na samym koncu, w momencie, gdy KAZDA inna wykonasz. Jesli zrobisz odwrotnie to uznaj, ze czas, ktory poswieciles jest stracony bo nic z tego co chciales zrobic nie wyjdzie.

 

Edit - of koz IFF przed Omega 4.

Edytowane przez Firekage
Odnośnik do komentarza

Według ciebie od czego jest skrót IFF?

 

Całe szczęście, że se umiem takie info wyszukać ale to co piszesz nie jest prawdą. Misję IFF można zrobić przed skończeniem lojalnościówek innych kompanów i żadnych reperkusji nie będzie. Ja tak zrobiłem bo chciałem mieć

Legiona

szybciej w ekipie. Później kończyłem lojalnościówki i byłem wstanie uratować wszystkich po przejściu przez Omegę 4. Chyba, że

 

to uznaj, ze czas, ktory poswieciles jest stracony

 

to coś innego niż próba najlepszego przygotowania ekipy do misji końcowej. Jeśli tak to wytłumacz co miałeś na myśli.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Według ciebie od czego jest skrót IFF?

 

Całe szczęście, że se umiem takie info wyszukać ale to co piszesz nie jest prawdą. Misję IFF można zrobić przed skończeniem lojalnościówek innych kompanów i żadnych reperkusji nie będzie. Ja tak zrobiłem bo chciałem mieć

Legiona

szybciej w ekipie. Później kończyłem lojalnościówki i byłem wstanie uratować wszystkich po przejściu przez Omegę 4. Chyba, że

 

to uznaj, ze czas, ktory poswieciles jest stracony

 

to coś innego niż próba najlepszego przygotowania ekipy do misji końcowej. Jeśli tak to wytłumacz co miałeś na myśli.

 

Jest prawda, bo jesli nie wykonales wczesniej misji lojalnosciowych, a zabierzesz sie za IFF to :

 

istnieje duza szansa, ze zaloga Ci zginie, a jesli nie ona to ktos z NPCow

dlatego, ze wykonanie IFF powoduje od razu

atak na Normandie i porwanie ekipy, po ktora wyruszasz

i by miec dobre zakonczenie

musisz od razu ruszyc za nimi w poscig, a jesli zaczniesz konczyc misje lojalnosciowe to nie zdfazysz uratowac zalogi

 

Odnośnik do komentarza
Gość Soul

Panowie dobra wiadomość dla posiadaczy PS3, gra na 100% ukaże się, właśnie na tą konsolę 8) Wiadomość prosto od zaprzyjaźnionego mi kolegi, który "jest najbliżej korytka" więcej nie mogę napisać. Na E3 prawdopodobnie pierwsze wieści-pokaz?

Odnośnik do komentarza

bo jesli zaczne robic po IFF reszte questow to nie zdaze.

 

No tak, nie ma czasu na inne ale tą jedną można.

BTW mam pytanie do tych co już ukończyli grę

 

Zastanawia mnie czy jeśli będziemy zwlekać z ostatnią misją, nie zdążymy uratować załogi i na dodatek wysadzimy bazę, przez co TIM się na nas wścieknie to czy potem na Normandii znowu mamy pełną ekipę, czy, tak jak powinno być, jesteśmy tylko my (Szep i kompani) i Jocker?

 

 

PS: Co do ME na PS3 - no szkoda, był taki fajny exclusive.

Odnośnik do komentarza

Uratować załogę to tyłko naszych z ekipy, czy tez tych ze statku (pionki)?. Kurde bo przechodze misje samobójczą parę razy i mirinda mi ginie bo jest pokazane na demku, a jak ją biore do siebie to tego demka nie ma, że umiera, ale i tak achiv nie wpada, a jej pózniej w biurze nie ma. Jest w ogóle możliwość zdobycia tego achiva jak sie nie ma trzech lojalnych towarzyszy? Legion, Miranda, Samara? Użycie medi-żelu likwiduje opcje zaliczenia osiągniecia?

Odnośnik do komentarza

Broń jak broń, ale najfajniejszym DLC za ten kod jest nowa postać, Zaeed - taki zabijaka w stylu Vinny'ego Jonesa. Mocny wojownik, fajna dodatkowa umiejętność (granat zapalający). Na INSANITY jednak już mniej przydatny.

 

Za to teksty ma w pytę, no i jego lojalka też nieźle czesze.

Odnośnik do komentarza

Kurde nikt mi nie ginie a achiv nie wpada nie wiem co jest grane? :/ Po kilka razy juz przechodze

 

tunel: tali

druga grupa: garrus

biotyk: jack

eskorta: doktorek

 

i nie chce wpasc za ch.uja :/

 

Nie posiadam lojalnosci legiona, mirandy i samary, ale innym wpada jakos achiv. Jest jakas mozliwosc ze to zalezy od randoma?

 

edit: i po grze bez przypadek usunalem sobie savey ;/;/;/;/;/

Edytowane przez Fuji
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...