Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, xtomashx napisał:

Albi to w ogóle poleciało z tym pre orderem. Duża część osób (w tym ja) zamówiła grę w swoich ulubionych sklepach (lub w tych co jeszcze były) w wyższej cenie. Taki trochę niezbyt dobry ruch z ich strony. 

Sklepy podbiły cene bo był hype na gierke, ja sobie czekałem spokojnie.

Odnośnik do komentarza

U mnie tez małe zakupy, nie ograłem jeszcze poprzednich dodatkow a kupilem kolejne. Plus taki, ze wiecej juz nie ma.

Szczeki za tydzien bede testowal, bo moja ekipa do grania wyjechała. Chyba, ze odpale tryb solo, zeby ich pozniej szybciej wprowadzic w mechanike.

20210810_162128.thumb.jpg.6281b3811108dea517b47a30bc768b23.jpg

 

@marbel007 daj znac jak to Na skrzydłach, gra wyglada pieknie, ale mam w co grac na długo

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.08.2021 o 23:04, Shen napisał:

@marbel007 daj znac jak to Na skrzydłach, gra wyglada pieknie, ale mam w co grac na długo

Ale to pudło jest ciężkie. I nie wydaje się nieskomplikowana i już mnie krew zalewa jak mam zaś tyle mechanik ogarniać. 

Natomiast wykonanie jest świetne, nawet instrukcja ma ciekawą gramaturę papieru. Plansze są świetne, że smaczkiem na odwrocie (wygląda jak jakiś album), karty ptaków też pięknie wykonane, z wieloma informacjami, mimo, że ze smakiem (nie nawalone), no i Domek dla ptaków do rzucania kośćmi :sweat:

A no i jajka, kosteczki, żetony... Przeraża mnie to. Podobno gra jest przyjemna i łatwa, w końcu dostała Spiel des Jahres w 2020 (2019?). 

 

Może zagram przez weekend ale raczej w przyszłym. Teraz bym chciał rozegrać ponownie Nemesisa lub Detektywa kampanię pociągnąć. 

 

2 godziny temu, Shen napisał:

Kusi, gra wygląda ładnie i podobno łatwa do ogarniecia :D

https://sklep.portalgames.pl/kolekcja/marvel-united/marvel-united

 

Ja mówię stop. Cena za komplet ryje beret. Chciałbym przetestować, ale w karcianki to ja na razie nie gram za dużo (wcale?) . Może będzie na Planszówkach w Spodku, bo się wybieram. Myślałem, że to polska wersja tego w co Ty grasz. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No cena z dodatkami to przeginka, odnoszenie wrazenie, ze te planszowki to juz jak gry na konsole sie robia, wyciac zawartosc i dopierdolic dlc do oporu.

https://sklep.portalgames.pl/marvel-united-gra-5-dodatkow-przedsprzedaz  :obama:

Sama podstawka podobno mała regrywalnosc i trzeba szybko dokupic kolejne pudła. Moze wezme sama podstawke na probe, zobacze jeszcze. Szczęki lwa juz do mnie lecą, moze uda się w weekend przetestowac w trybie solo.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Shen napisał:

No cena z dodatkami to przeginka, odnoszenie wrazenie, ze te planszowki to juz jak gry na konsole sie robia, wyciac zawartosc i dopierdolic dlc do oporu.

https://sklep.portalgames.pl/marvel-united-gra-5-dodatkow-przedsprzedaz  :obama:

No i gdzie to trzymać. Tak patrząc na zawartość to w większości powietrze musi być. Znów bigboxy będą sprzedawać. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Shen napisał:

Niezła gównoburza ze szczękami, że wybrakowane. Mam nadzieje, że moje bedą okej, bo chce w to zagrać a nie zwracac.

Co konkretnie? Pamiętam, że była afera z Nemesisem, że kafelki w innych kolorach, błędy na kartach, pleśń... 

 

Ktoś będzie na Pyrkonie w ten weekend? Letnie Targowisko to chyba event specjalny pod planszówki. Stanowisko Portalu robi wrażenie. Aż chce się kupować ;)

 

Odnośnik do komentarza

Skazy to by mnie bolały... A krzywe wycięcia, no w sumie nie podpadnie aż tak jak wypchniesz żetony. Na ostatnim musiałem się przyglądać. To fotki z Twojego egzemplarza? 

 

E. Krzywo jak w pierwszych wydaniach Portalu. Prezes Trzewiczek opowiadał jak pierwsze ich gry były drukowane i kaszerowane w spółdzielni niepełnosprawnych - no i tam każda taka wytłoczka wyglądała inaczej bo wszystkie grafiki ręcznie były nakładane. 

Edytowane przez marbel007
Odnośnik do komentarza

Ciekawa kolekcja. O tych Szarlatanach nie pierwszy raz słyszę, ale nie mam pojęcia o co chodzi. 

2x Bloodborne i 2x Carcassonne? A z mega hitów wydaje mi się, że jeszcze tylko Everdell. 

Żałuję, że 7 Cudów Świata mam w podstawowej wersji, a nie Pojedynek, bo ta moja od 3 osób. Słyszałem, że ma opcję na 2 graczy, z mojej najnowszej edycji to już wycięto z instrukcji a w necie nie mogę znaleźć żadnych reguł. 

Odnośnik do komentarza

Szarlatani to zajebista gra push your luck, gdzie warzymy mikstury poprzez wyciąganie składników ze swojego worka. Ten worek także "budujemy", kupując nowe składniki, ulepszenia.

 

Bloodborne to podstawka i dodatek, wprowadzający nowych wrogów, bossów, bronie i dodający dwie nowe mechaniki.

 

Carcassonne mi się tak spodobało, że wziął big box xd Mam jeszcze dodatek Księżniczka i smok, który dodaje negatywną interakcję i można usuwać meeple z planszy.

 

A 7 Cudów Świata Pojedynek, to chyba najlepsza gra dwuosobowa, must have w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Rozi napisał:

 

A 7 Cudów Świata Pojedynek, to chyba najlepsza gra dwuosobowa, must have w kolekcji.

Nie wiem jak miałbym wytłumaczyć mojej, że kupuję drugi raz tę samą grę. W sumie podstawowe 7CŚ dostałem na urodziny. Niby trafiony prezent ale po jednej partii w jako takim gronie nie przyjął się (poza mną bo ja większość tytułów bym regrywał). Może jednak jakoś wymienię... 

Odnośnik do komentarza

No i jak tam te Szczęki? 

Ja miałem dość intensywny jak na mnie tydzien planszowy. 

Zagraliśmy kilka razy w Sagradę - w końcu coś lekkiego, prostego i dla wszystkich. Gra faktycznie prosta, trochę losowa i czasem nie ma się wpływu na przebieg rozgrywki jak kolory nie dochodzą. No ale generalnie spoko. 

Następnie wszedł ostatni Escape Room z SERII Unlock. IMO najsłabszy. Niby najtrudniejszy z 3 dostępnych w wydaniu, ale część zagadek była dziwnych i nielogicznych. Pierwsze 2 sprawy świetne, szczególnie mnie urzekła zagadka kodem na końcu 2 sprawy (z myszą). 

Dalej rozegrałem 3 sprawę Detektywa. Miałem przerwę chyba niecałe 2 miesiące więc siedziałem chwilę nad moimi starymi notatkami, 2 razy słuchałem podsumowań poprzednich spraw na Antaresie a potem się okazało, że sprawa praktycznie nie miała nic wspólnego z głównym wątkiem :lol:Jednak generalnie sprawa świetna i z presją czasu. Gralem chyba 3 h jak każdą poprzednią (sam), ale to przez moje niezdecydowanie. Jednak nietypowość rozwiązań, zagadka (których mam nadzieję będzie więcej w Wiedeńskim Łączniku) świetne. Gorąco polecam.

No i wczoraj grałem z kumplem w Szachy po gigantycznej przerwie (no kilka razy grałem w tym roku na telefonie) i przyjemność nie minęła. Klasyczna strategiczna gra jest nieśmiertelna. 

A jeszcze towarzysko we 4 zagraliśmy w Mordę którą kumpel sobie upatrzył jak szukał prezentu dla mnie. To Gra karciana, która polega na odpowiedzi na losową zaczepkę. Ciągniemy kartę odpowiedzi i każdy odpowiada z dostępnych opcji. Beka miejscami niezła. Najgorsza odpowiedź otrzymuje Hasło morda i dostaje punkty ujemne. Fajne ale dla odpowiedniego towarzystwa IMO. 

A dodatkowo zaznajamiam się z zasadami Pod wrogim niebem. Zapowiada się nieźle. 

 

PS. Sprzedałem Nemesisa :( Ale za to mam/będę miał z 5 innych tytułów. Cóż.

 

PS2. Ktoś wybiera się na Planszówki w Spodku?? Mój pierwszy konwent :) zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...