Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, okens napisał:

Marbel co z tym nemesisem? Wszyscy sie nad nim strasznie spuszczaja i w sumie sam chcialem kupic. Czyzby jednak gra mogla sie komus nie podobac?? ;)

No nie zrobiła na mnie wrażenia takiego jak się spodziewałem. Gra może się podobać, jednak ja nie kupiłem tego klimatu (ba nawet specjalnie Aliena oglądałem by się wczuć). Może dlatego, że to AmeriTrash więc nie ma zbierania punktów, tylko to taka ala przygoda. Cele są indywidualne, więc ni to coop ni rywalizacja. Długo się uczyłem zasad, a ostatecznie i tak miałem problemy, by dobrze grać. Miałem zamiar w miniony weekend dać jeszcze szansę, ale trafił się kupiec i poszło. Trochę było przykro, ale po czasie nie żałuję. Mam za to Wiedeńskego Łącznika, Sagradę, Pod Wrogim Niebem, Steamrollers i kupię jeszcze MikroMakro lub Osadników NI, albo jeszcze co innego. Już mam i tak za dużo gier, które czekają na swoją kolej. 

 

PS. Prowadzicie gdzieś swoje statystyki? Kolekcji, rozgrywek. Gdzieś mi się obiło, że na BGG coś takiego można robić... 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, smoo napisał:


Jak oceniasz Osadników (The Settlers)?

 

 

To mój wczorajszy nabytek. Jeszcze nie grałem, ale mam sentyment do Amigowych Settlersów a ta gra po części jest podobna. Jak oglądałem gameplay w necie to wyglądało na szybkie i proste. Jednak te instrukcje to jakiś koszmar. Aż odechciewa się grać. Mam cichą nadzieję, że w sobotę w Spodku podpatrzę, albo nauczę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 31.08.2021 o 19:18, marbel007 napisał:

Na razie wystarczy, choć promki na Planszówkach w Spodku mogą zachwiać tym postanowieniem

IMG_20210904_204929.thumb.jpg.27742b77291e4e96d78f3c6b9aeea89e.jpg

Hmm... :whyyy: Planszówki w Spodku. Trochę promek było. Portal pozamiatał cenami, Neuroshima wyszła mnie z rabatem 63 zł. Ale na wszystko mieli rewelacyjne ceny, w tym np Detektyw i W. Łącznik za 99 zł każda. FoxGames miało paletę promocji, która się rozeszła w 15 minut. A jakbym miał więcej czasu to bym tam siedział do wieczora i pewnie jeszcze coś kupił. Żałuję trochę, że nie wziąłem czegoś jeszcze z nowości, np. Santa Monica, bo mnie intrygowało, ale już rozmach zakupów mnie przytłoczył. Miałem okazję zobaczyć Szarlatanów z Pasikurowic i pogadać z wystawcą o tej grze. Za to Rebel miał ceny z kosmosu, żadnych IMO okazji na event. W sumie wziąłem dla siebie tylko Neuroshimę i Kolejowy Szlak od Lisków za 15 zł. 

Poza tym spotkałem tych gości:

IMG_20210904_112925.thumb.jpg.76c03598f48a0c87963466097750652b.jpg

Gdyby ktoś nie rozpoznawał to chłopaki z Pogramy na YT - ten po lewej to ja ;)

Impreza w pytkę, tylko szkoda, że nie miałem całego dnia (poniżej kolejka do kasy po grabieży ze wspomnianej palety FoxGames). Więcej zdjęć nie wlezie :/

IMG_20210904_121518.thumb.jpg.2b4d8be103517a740c8102746b4c0653.jpg

IMG_20210904_110544.thumb.jpg.92330b5674f8861d134328c784529327.jpg

IMG_20210904_140419.thumb.jpg.f46d6369fe0e7f4f371d34c3bb0c8504.jpg

Edytowane przez marbel007
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Łoooo... Będę śledził. Jednak pewnie będzie tona plastiku za miliony zlotych/euro. 

Jak po DGP? Ktoś coś ogral, kupił? Ja mocno się wstrzymywałem by nie kupić Karak dzieciom czy Rallyman GT lub Drogi do Eldorado. Wziąłem dzieciom Dragomino a sobie wczoraj odebrałem dodatkowe sprawy do Detektywa. 

IMG_20211011_172203.thumb.jpg.511e99e140d6d043dedb6e6711a655ea.jpg

Była jeszcze mata do gry ale zapomniałem wrzucić ;)

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, WisnieR napisał:

Mam do wydania bon na 300zł w Allegro w kategorii kultura i rozrywka. Myślę żeby sprawić sobie jakąś dobrą planszówkę. Chodzi za mną nemesis, ale w tej cenie miałbym Roots + Na skrzydłach + Cytadelę. Sam nie wiem....

Ja właśnie sprzedałem Nemesisa i kupiłem ok 4 innych gier za tę kasę. Zatęskniłem lekko za Nemkiem kiedy wpadło 3 kumpli, ale z drugiej strony i tak mnie przerosły zasady. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, WisnieR napisał:

Mam do wydania bon na 300zł w Allegro w kategorii kultura i rozrywka. Myślę żeby sprawić sobie jakąś dobrą planszówkę. Chodzi za mną nemesis, ale w tej cenie miałbym Roots + Na skrzydłach + Cytadelę. Sam nie wiem....

Everdell masz?

Odnośnik do komentarza

Za 300pln Nemesisa nie kupisz (nowego), więc chyba problem sam się rozwiązał.

 

Natomiast jesli jesteś fanem Aliena i masz ekipę do grania, to brać jak najbardziej.

 

Z innych dużych gier z figurkami, jeśli takowe Cie interesują, rozważ np Blood Rage, Cyklady, Death May Die, Zombicide 2ed.

 

Poza tym np Robinson Crusoe, coś co każdy powinien sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Heroes 3- jedna z gier mojego zycia, niesmiertelna. Jednak nie jestem sobie w stanie wyobrazic jak sensownie przeniesc mechanike na planszowke. Sam fakt zlozonosci- budowa miasta, rozwoj bohatera/ bohaterow, taktyczne turowe bitwy, eksploracja mapy- wymagalyby chyba za duzo komprpmisow. No ale dam sie pozytywnie zaskoczyc

Edytowane przez okens
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, okens said:

Mam ochote na jakas planszowke i zastanawiam sie czy wiecej potencjalu maja zamki burgundii big box- mimo fatalnej estetyki? Czy tez moze nemesis, chociaz nie wiem czy 9 latek z ktorym bede gral dobrze to ogarnie? 

A wsiasc do pociagu? Ma to jakis potencjal czy tez moze to gra typowo pod nowicjuszy? 

Zamki Burgundii są zajebiste. Mam stara edycję i polecam. Nemesis nie grałem. Wsiąść do Pociągu bardzo fajna, luźna gra, ale nic wymagającego. Z tych tytułów myślę, że tylko ostatnia będzie dobra na 9 latka.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...