Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze widzę @Shen, ale ja nie jestem fanem growych escape roomów, więc może dlatego.

 

Ostatnio ze znajomymi graliśmy w Klub Detektywów, czyli takie Dixit na sterydach: jeden z graczy jest prowadzącym w turze, wypisuje on w notatniczkach wymyślone przez siebie pod swoje 2 karty hasło. Na jednym z notatniczków hasła nie ma, więc zostawia puste pole. Tasując, rozdaje innym graczom. Wtedy wykłada pierwszą kartę. Reszta graczy (prócz jednego) też musi się dopasować, a gracz, który nie zna hasła, musi w myślach je sobie odgadnąć. Po wyłożeniu dwóch kart, prowadzący mówi jakie było hasło, a potem każdy wypowiada się, dlaczego wybrał akurat te karty. Na samym końcu mamy głosowanie na to, kto był szpiegiem. Wbrew pozorom gra jest całkiem fajna, polecam :D

 

Generalnie to karty są bardzo fajnie psychodeliczne.

 

Spoiler

15542894227292315-jpg-gallery.big-iext54763241.jpg

 

Edytowane przez Szwed
Odnośnik do komentarza

Wpadłem w planszówki po uszy :obama: 

 

pY701xy.jpg
Wczoraj Nemesis w 4 - sojusze, zdrady potem znowu pakty czasowe aby naprawić statek, potem wbijanie sobie noży w plecy. Na końcu zdrada jednego z graczy i wystrzelenie się samemu przed autodestrukcja statku. Ale karma wróciła - miał na ręku karę z zarażeniem.

Wczoraj ponad 2,5h bitej zabawy. Emocji, docinek, śmiechu. Dla mnie bomba i polecam każdemu z całego serca. 

 

Dzisiaj rozłożyliśmy Szczęki Lwa i heh

Ogólnie gra ma dużo trudniejszy próg wejścia niż tytuły, w które grałem wcześniej. Samo wstępne rozłożenie + zapoznanie się z instrukcją (gdzie wcześniej oglądaliśmy tutoriale) zajęło nam ponad godzinę. Nie liczę ile razy w czasie pierwszych 2 scenariuszy się zastanawialiśmy nad pewnymi mechanikami, doczytywaliśmy etc. Także dopiero od 3 zaczniemy pewnie "płynną grę". Tak czy owak nadal było sporo śmiechu i wczuty w postacie oraz klimat  We wtorek jedziemy dalej :banderas: 

DUmzS3q.jpg

 

AcZ5OSM.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja też zaczynam mocno iść w planszówki. Ostatnie dwa miesiące to więcej gier planszowych niż konsolowych. Wpadł dodatek do Catanu Kupcy i Barbarzyńcy oraz dodatki dla 5 i 6 osób do podstawki i dwóch dodatków, Detektyw oraz Star Wars Zewnętrzne Rubieże, a na dniach dołączy Everdell. Ten Nemesis wydaje się świetny, ale niestety moja ekipa nie gra w tak trudne tytuły. 

Edytowane przez funditto
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, balon napisał:


Shen sprawdzałeś? Albo ktoś inny? Małżonka moja uwielbia puzzle i różne łamigłówki. Rozumiem że by jej podpasowalo? 

Kolezanka w robocie mowi, ze ma prawie wszystkie. Takie bardziej rozbudowane puzzle, gdzie musisz ruszyc glowa. Planuje kupic, ale czekam na bony z roboty do empiku.

12 godzin temu, Starh napisał:

 

Dzisiaj rozłożyliśmy Szczęki Lwa i heh

Ogólnie gra ma dużo trudniejszy próg wejścia niż tytuły, w które grałem wcześniej. Samo wstępne rozłożenie + zapoznanie się z instrukcją (gdzie wcześniej oglądaliśmy tutoriale) zajęło nam ponad godzinę. Nie liczę ile razy w czasie pierwszych 2 scenariuszy się zastanawialiśmy nad pewnymi mechanikami, doczytywaliśmy etc. Także dopiero od 3 zaczniemy pewnie "płynną grę". Tak czy owak nadal było sporo śmiechu i wczuty w postacie oraz klimat  We wtorek jedziemy dalej :banderas: 

 

 

 

Przy podstawce to i tak Szczęki są banalne. Lepiej właśnie zaczac od dodatku a potem wziac sie za duzego glooma.

 

@balon

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

To pewnie jeszcze poczekasz, bo coś mi się widzi, że od zakończenia zbiórki będzie 18 miesięcy czekania na wersję oryginalną i pewnie kolejny rok-dwa na polską. No, chyba, że kickstarter, to te 18 miechów. Też rozważam, bo wydaje się super (zwłaszcza, że jest odwrócona formuła i gramy zombie-bohaterami w podstawce). Póki co przymierzam się do zakupu dodatków do mojej Zielonej Hordy. No i chciałbym to pomalować :D

Odnośnik do komentarza

Moge poczekac, obiecałem sobie, że nie kupie wiecej duzych planszowek, poki nie skonczymy gloomhaven :pawel:

Chociaz kusi mnie to, tylko cena :obama:  https://3trolle.pl/22910-epic-seven-arise-the-board-game-edycja-kickstarter.html

 

 

Zamówiłem uszkodzoną gre z rebel za połowe ceny, a tu lekkie rozdarcie kartonika który i tak się wywala, bo gre trzyma się w woreczku.

270385295_5036674983061654_3023592729351136026_n.thumb.jpg.01bd569bb7aba7502ba59ab78602b830.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, marbel007 napisał:

A co to za grą i ile dałeś? 

Rekawica nieskonczonosci, 29zl. Prosta karcianka, wariacja listu miłosnego, jeden gracz jest Thanosem, reszta Avengersami. Szukałem jakiejś prostej karcianki, gdzie mozna zasady wytlumaczyc w pare minut. Mam taki mały zestaw imprezowy teraz

20220111_221401.thumb.jpg.c83f25eada72bec17f81af144b63d425.jpg

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Shen napisał:

Skoro umie czytać i pisać, to może da rade? Nie grałem w Nemesis, więc nie wiem jak dużo tam faktycznie jest czytania, ale pare osób z forum ma te gre, to może podpowiedza.

Nie ma dużo tekstu na kartach, czasem wręcz kierujesz się symboliką. Trzeba po prostu zrozumieć działanie kart, jak to w planszówkach. Spory jest rulebook i tu jest sporo tekstu ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.01.2022 o 08:57, okens napisał:

Zwlekalem z kupnem Nemesisa po niemiecku i mam za swoje... ceny siegaja juz 180 Euro.

Pozostaje brac angielska ale nie wiem cz, moj synek sobie poradzi i troche lipa :/

W kazdym badz razie to dobra inwestycja.

Widzę, że rebel robi dodruk polskiej edycji w marcu. Nie wiem kto to wydaje w wersji niemieckiej, ale może też sie szykuje nowa dostawa.

Odnośnik do komentarza

@Shen, dokup jeszcze Sabotażystę z dodatkiem. Też jest ultra-prosta, nie ma tekstu na kartach, zasady objaśnisz w 2 minuty. Bardzo fajna, z motywem, że nie wiesz kto jest przeciwko drużynie (w dodatku to nie tylko sabotażyści, ale geolodzy też chcą jak najwolniej dojść do skarbu właściwie). Hit naszych posiadówek ze znajomymi, kiedy jest nas więcej niż te 5 osób.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Szwed napisał:

@Shen, dokup jeszcze Sabotażystę z dodatkiem. Też jest ultra-prosta, nie ma tekstu na kartach, zasady objaśnisz w 2 minuty. Bardzo fajna, z motywem, że nie wiesz kto jest przeciwko drużynie (w dodatku to nie tylko sabotażyści, ale geolodzy też chcą jak najwolniej dojść do skarbu właściwie). Hit naszych posiadówek ze znajomymi, kiedy jest nas więcej niż te 5 osób.

lukne, mate do gry masz?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiliśmy ostatnio, ale zupełnie nie jest potrzebna. Czasem po prostu upierdliwie trzeba patrzeć czy karty się nie rozjechały (albo czy nie ma za mało miejsca, bo powinno być 7 rzędów), ale jest to raczej bezproblemowe. Jak nie szkoda Ci tych 10 zł to możesz wziąć bo jednak pozwala łatwiej to wszystko okiełznać, ale nie jest potrzebna do gry tak naprawdę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Miałem nie kupować kolejnych dużych gier, ale zapowiedzieli dodruk Posiadłości Szaleństwa na luty. Podobno niski próg wejścia i fajnie to się prezentuje, do tego sporo fanowskich scenariuszy w nieoficjalnej aplikacji.

Swoją drogą troche wkurwia mnie to już, że te planszowki trzeba kupować szybko, bo zaraz znikaja i potem trzeba liczyc na dodruk albo zakup od januszy.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...