Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, okens said:

On jest juz trohe zaprawiony w planszowkach( catan z dodatkami, memoir 44 itp.) dlatego smialo moge celowac w bardziej zaawansowane mechaniki( z rozsadkiem oczywiscie). Mysle, ze wzbiore wsiasc do pociagu dla niego i zamki dla siebie. 

 

Od siebie jeszcze polecę 7 cudów świata: pojedynek. Świetna gra na dwie osoby oraz Osadnicy: narodziny imperium

Odnośnik do komentarza

Mnie powoli rośnie ochota na odkup Nemesisa. Ostatnio był po 270-330 na Rebelu i Empiku czy Allegro. Chyba któryś Nemek dołączy w końcu do mojej kolekcji jak da radę kupić za ok 3 stówki. 

Ostatnio wpadły :

IMG_20211022_181637.thumb.jpg.55f0e8d0a3800288f8244dfe465f6b43.jpgIMG_20211011_172203.thumb.jpg.2c46ac511ec7ae981beb0cba0c8b174d.jpg

Plus matą do podstawki. Będzie grane. Detektyw bardzo mi przypadł do gustu mimo, że gram go solo. Jeszcze 5 sprawa i mam skończoną podstawową kampanię. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, marbel007 said:

Mnie powoli rośnie ochota na odkup Nemesisa. Ostatnio był po 270-330 na Rebelu i Empiku czy Allegro. Chyba któryś Nemek dołączy w końcu do mojej kolekcji jak da radę kupić za ok 3 stówki. 

Ostatnio wpadły :

IMG_20211022_181637.thumb.jpg.55f0e8d0a3800288f8244dfe465f6b43.jpgIMG_20211011_172203.thumb.jpg.2c46ac511ec7ae981beb0cba0c8b174d.jpg

Plus matą do podstawki. Będzie grane. Detektyw bardzo mi przypadł do gustu mimo, że gram go solo. Jeszcze 5 sprawa i mam skończoną podstawową kampanię. 

Daj znać jak Mr. Jack. Chciałem kupić by z narzeczoną pograć 

Odnośnik do komentarza

c048363ecb6a3776adb3463fc5ada29b.jpg


Kurdę to everdell to,faktycznie mało mistrzostwo świata, wciąga niesamowicie. Który dodatek jest najciekawszy? Z minusów tandetne drzewo, nie przetrwa za długo.


Powoli też czaje się na Descent Legendy Mroku, gra podobna do posiadłości szaleństwa, czyli planszówka połączona z aplikacją, co nie każdemu podejdzie. Możliwość rozgrywania scenariusza na kilka sposobów to fajna rzecz i ciągle biję się z myślami czy kupić, bo tanio nie jest.

9a14ad5465fa0b3f59244210c1e5a2fa.jpg

Odnośnik do komentarza

Jesli dokupisz swieto lata to podobno calkiem udany dodatek a to trojwymiarowe drzewo( ktore tez mi sie rozpadlo krotko po zlozeniu) jest zastapione zwykla planszetka( sama wygoda).

 

 

 

Odskakujac od tematu

 

Ogladacie na youtube jakies recenzje, newsy itd.? 

Ja ostatnio coraz czesciej ogladam Asie z On Table. Babka zna sie na rzeczy, ma trafne uwagi i mozna chyba zaufac jej opiniom

Odnośnik do komentarza

Ta babka z On Table tak średnio bym powiedział, za dużo materiałów, za dużo gadania, idzie w ilość bardziej niż jakość. Zdarzało jej się też zmieniać zdanie z odcinka na odcinek (jak to baba). Kiedyś oglądałem ale szybko mi się przejadło.

 

Z mniejszych kanałów mogę polecić Wyjdzie w graniu, wnikliwe recenzje okraszone dobrym humorem.

 

https://www.youtube.com/c/WyjdziewGraniu/videos

 

Poza tym nie oglądam nic regularnie, w zasadzie tylko gdy gdzieś mnie zainteresuje konkretny tytuł, to szukam recenzji. Oglądam też tutoriale malowania figurek, jest to bardzo relaksujące, taki prawie że asmr.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.10.2021 o 14:02, Sedrak napisał:

Daj znać jak Mr. Jack. Chciałem kupić by z narzeczoną pograć

Jak małżonka raczy to ja chętnie, bo kupiłem trochę w ciemno, zasady już ogarnąłem i wygląda na fajne. Czeka na testy. 

15 godzin temu, okens napisał:

Ogladacie na youtube jakies recenzje, newsy itd.?

Ja oglądam chłopaków z Pogramy TV

https://youtube.com/c/PoGraMyTV

Fajne podcasty, recki z klimatem:

 

Ostatnio ciekawy wywiad z Adamem Kwapińskim.

No i oczywiście Portalowe Planszówki TV

https://youtube.com/channel/UCHgXll5dsNl3CFvjp_tHTCA

Co piątek o 14 na żywo Ignacy Trzewiczek nadaje zawsze jakimś tematem przewodnim a ich 20 lat Portalu spowodowało, że to jest mój top wydawca w pl pod kątem komunikacji z graczami. Choć jeszcze ich ciężkich gier nie biorę. 

Asię z On Table czasem zobaczę niedzielne newsy. Kiedyś jeszcze Kawę Rozmówki i Planszówki oglądałem z Łukaszem Wookim Woźniakiem. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.10.2021 o 14:02, Sedrak napisał:

Daj znać jak Mr. Jack. Chciałem kupić by z narzeczoną pograć 

Bardzo fajna gra. Mega szybko łapie się zasady. W obu rolach gra się trochę inaczej. Po kilku rozgrywkach łapie się też trochę strategii. Muszę popytać w necie, bo mam 2 wątpliwości - gra sugeruje, że po każdej z 4 pierwszych rund gaśnie 1 latarnia, a po tym dopiero Mr Jack określa czy jest widoczny czy nie. Więc wychodzi na to, że w pierwszej rundzie bez sensu, że w ogóle się pali pierwsza latarnia. 

 

Generalnie super. Kupiłem za 50 zł i gra jest warta tej ceny. Nie ma dużo komponentow, więc wyższa cena IMO jest przesadą. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jestem laikiem jeśli chodzi o planszówki. Więcej niż raz to pograłem tylko w kilka z nich, więc domyślam się, że są lepsze pozycje, ale niedawno kupiliśmy z żoną Catan, w którego dość często graliśmy u różnych znajomych, i znowu się wkręciliśmy. Zawsze graliśmy tylko w samą podstawkę lub z dodatkiem z Wyspami, bo słyszeliśmy, że inne dodatki są słabe.. Trafiła się jednak okazja na kupno dodatku Miasta i Rycerze i jesteśmy nim zachwyceni. Wkręciliśmy się na tyle mocno, że teraz gramy co weekend. Chętnych jest piątka, więc póki co się zmieniamy, ale w najbliższym czasie dokupimy dodatki na 5-6 osób. Przy okazji chciałem zapytać jakie jeszcze dodatki do tej gry warto dokupić. 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Ja mam stresa przed Black Friday - jak zaczną wchodzić promki to się chyba nie powstrzymam... Żona pytała o listę na święta i gdzieś ją jeszcze zupgradeowałem i chyba ma 20 pozycji.

W dodatku zamówiłem wczoraj Pandemic Legacy Sezon 1 w dadada.pl - 177 zł preorder, premiera za 2 tyg. 

Kupiłem też ostatnio Pret a porter Trzewiczka... na razie na półkę i z miejscem już średnio. 

Trzeba trzymać portfel na uwięzi ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.