Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

No ale 750 zł taniej! 

Tak BTW to mnie śmieszą takie akcje. No niby jest jakiś Kickstarter nowej gry, więc twórca ma fajny (lub nie) pomysł i go prezentuje potencjalnym fundatorom. Jednak w tym przypadku oprócz dodatkowych bonusów typu postacie, scenariusze, ładniejsze kości czy pudełko od razu są 3 dodatki! To tak jakby wyciąć z gotowej gry elementy i dać w DLC. 

KS jest bardziej wykorzystywany jako tuba propagandowa, marketingowa, bo jak to twórca projektuje grę i od razu 3 duże dodatki? 

Ja rozumiem takie Everdell, gra osiągnęła sukces i teraz kto chce bierze wypasioną wersję i tyle. Albo Robinson - Edycja kolekcjonerska. Normalnie nie będzie wydana chyba, że społeczność chce. I cyk ufundowane, będzie dla fanów. 

Łukasza Woźniaka szanuję za kanał na YT bo mnie też wprowadził bardziej w świat planszówek, ale ten projekt z rozmachem, ale IMO jest przesadzony. Mnie jakoś mechanika nie przekonuje po tym co widziałem w necie. Nie do końca wiadomo czy będzie hit a tu już dodatki.Po zajawkach w necie to wziąłbym za tyle kasy Nemesisa czy/i Posiadłość Szaleństwa i jeszcze by zostało.  Trochę skok na kasę. IMO. 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie KS miał chyba pomagać niszowym projektom, śmieszy mnie, że koleś który już wydał kilka gier i ma za sobą cd projekt prosi o kase na takich portalach. Ja odpadam jednak, nie biorę nawet tej najtańszej wersji. Pooglądałem gameplaye, poczytałem o poprzednich grach tego typka i rozsądek wziął górę. Wolę zainwestować w dodatki do marvela a w sierpniu koniecznie Gloomhaven Szczęki Lwa, na to mam hype.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, marbel007 napisał:

No ale 750 zł taniej! 

 

Za planszówki, które możesz ustawić na półce w biblioteczce i które ogrywasz w świetnej ekipie przy łisky i cygarze?  - Prawie darmo.

 

Za yebane train sim world na ps4 poszło mi prawie tyle samo. A już nie włączam, bo nie mam na piętrze u siebie plejstationa nawet.

Odnośnik do komentarza

Planszówki to nie jest tanie hobby i nigdy nim nie było. Przykładowo, Nemesis zanim zapowiedziano dodruk chodził po około 1000pln (mowa o nówce w folii, z drugiej ręki "trochę" taniej). Dodruk na dzień dobry cena 470pln i po wyczerpaniu nakładu znów idzie w górę.

 

Generalnie starsze tytuły których nakłady się wyczerpały często osiągają zawrotne ceny.

 

A do nowych gier to jak z DLC - podstawka tania a do tego milion dodatków płatnych extra, do tego playmaty, koszulki, dice traye i nie wiadomo co jeszcze, a kolekcjoner chce mieć wszystko.

Odnośnik do komentarza

Gdybym znalazł jedno z pierwszych wydań Magii i Miecza w którą pykaliśmy  z chłopakami w bodaj, że 1988 w ciemnej piwnicy bloku moich rodziców tocząc walki z ŚP " kociarą' która dokarmiała koty na osiedlu i zawsze przy naszej piwnicy czekała  foremka z wątrobami i innym shitem dla catsów i opierdalała nas ta kobieta, że "normalne dzieci bawią się na trzepaku" i nie gonią kotów. No, ale przecież nikt ich nie gonił. 

      Ta edycja gry Games Workshop była splamiona woskiem świec przy których godzinami graliśmy, potem rozgrzanych wyobraźnią młodzieńczych czerepów, oraz naszym chłopięcym, czystym zapałem do gier zespołowych, a zamiast figurek były podstawki plastikowe do kartoników.

Barbarzyńca, to zawsze ja. Mag, to cherlawy ziom z czwartego piętra. Reszta to z reguły randomy z innych bloków.

Niepowtarzalne chwile. 

Jakiś czas później Kaliber 44 poleciał z kawałkiem " magia i miecz" i wspomnienia wróciły. Piękne i zarazem chujowe czasy. Tak było. 

 

 

 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Shen napisał:

Wkładam w koszulki 900 kart, a tu już mi piszą na grupie na fejsie, że dla bezpieczeństwa najlepiej w dwie koszulki karte wsadzić :pawel: chyba mnie jeszcze az tak nie popierdoliło

Fajne skrzynie sobie ogarniają do karcianek, droga zabawa się robi

No trzeba z planszówkami uważać, bo można nieźle przegiąć. Ja się szykuje na jakieś zakupy, choć powstrzymuje mnie miejsce w szafce, ale lista na różne okazje tylko rośnie. 

Odnośnik do komentarza

Wstyd się przyznać ale nigdy w Catana nie grałem. Ostatnio rozkminiam Roll for the Galaxy i zamówiłem wczoraj... 

Nemesisa! Odżałowałem i jutro będzie. Jak oglądałem instrukcję w necie to po niej samej się zajarałem. Za jej cenę mogłem mieć z 5 innych ale postanowiłem się nie rozdrabniać. 

Jest tu trochę graczy planszowych... Jakie jest Wasze Top5? 

Odnośnik do komentarza

Ja mam trochę gier, ale nie takich hardcorowych i czasochłonnych. Chyba najbardziej elite jaką kiedyś dostaliśmy z żoną jest GoT, ale tylko zajrzałem do środka i leży, bo sama instrukcja to niezła lektura, nie mówiąc już o innych aspektach, a głównie o czasie potrzebnym do gry. Jeśli zaś chodzi o Osadników z Catanu, to jak najbardziej polecam. Bardzo przystępna, nie trzeba wiadra czasu no i rozgrywka bardzo przyjemna i trzeba pomyśleć "taktycznie". Z tym, że minimum do gry to trzy osoby, a cztery to max. No i są dodatki, ale ja posiadam tylko Żeglarzy i jest spoko. Zresztą sama podstawka wystarczy jak najbardziej do świetnej zabawy.

Topki jako takiej nie mam, bo stosunkowo mało, szczególnie ostatnio gram(no i gier też jakoś szczególnie dużo nie posiadam), a z racji niewielkiej ilości czasu preferuję stosunkowo krótkie czasowo klasyki jak Chińczyk, młynek, warcaby, czy grzybobranie albo rajd z synem :rayos: Czasem z żoną odpalimy też Wilki i Owce albo karciane Zombiaki 2 (tak, wiem, że to nie planszówka :reggie:). Natomiast dawno już nie graliśmy w Scotland Yard, Mystery of the Abbey, Świat dysku, czy oczywiście top of the top.... Talizman, którego mam piękne wznowienie jak i OG :sir: (co prawda bez pudełka, bo gdzieś przez dekady się zdezintegrowało, ale mniejsza).

No, ale niestety brak większej ilości czasu, takoż więcej graczy, no i przede wszystkim gierki kąsolowe wpływają na długi już czas abstynencji nad czym ubolewam :frog:

Natomiast wszystkie wymienione wyżej tytuły jak najbardziej polecam :potter:

Edytowane przez Luqat
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja swoją topkę jeszcze tworzę. Przede mną przecież Nemek, 7 Wonder że znajomymi muszę pyknąć w końcu i Rolla. Poza tym obecnie Robinson, Terraformacja, Pandemic to moje top. Detektyw też robi. Jeszcze 3 sprawy przede mną. 

A co do Zombiaków to czekam na reedycję. 

Trochę jestem zły na siebie, że trochę lżejszych, mniejszych tytułów nie mam... Jak jakiś Azul czy Splendor. Gier dla każdego. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Shen napisał:

gra za cztery i pół bomby a kontroli jakości to chyba żadnej

 

Mam aktualny dodruk i chyba nie mam tych błędów. Wiem że był problem z tymi kaflami pomieszczeń i czernią na nich. Na razie nie zauważyłem tego u siebie. Jeszcze nie grałem i że 2 tyg nie pogram przez Euro i wyjazd planowany. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Konkretne pytanie, jakie planszówki, szczególnie z tych nowszych, polecacie do grania w 3 osoby? Ogólnie chodzi o uniknięcie efektu gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta, przez który np. Ryzyko jest praktycznie bezsensowne w takiej konfiguracji. 7 wonders sprawdza się z kolei świetnie, jakieś inne propozycje? Najlepiej w ogóle takie z jak najmniejszą dozą bezpośredniej agresji wobec oponentów, tylko żeby każdy sobie coś tam ogarniał.

Odnośnik do komentarza

Mam jakąś teraz manię - na OLXie utworzyli w końcu dział Gry planszowe i dali 1 zł na przesyłkę. Przeglądam i coś wymyślam, ale najbardziej mnie wkurzają ludzie, którzy nie odpisują na wiadomości. 

 

Przy okazji zaczytałem, że była zbiórka na nowe Nemesis Lockdown... A to gra standalone bardziej a nie dodatek. Jest Pledge meneger otwarty (late pledge) ale dołączyć chyba mogą ludzie, którzy wsparli cokolwiek. Podstawowy zestaw to 100$, ale jęzor wywalony na bogaty zestaw:

https://gamefound.com/projects/awaken-realms/nemesis-lockdown#/section/project-overview

Ktoś się załapał? Może by się szło dopisać? 

Edytowane przez marbel007
Odnośnik do komentarza

Ja zamówiłem tutaj https://3trolle.pl/19846-nemesis-lockdown-polska-edycja-kickstarter.html

 

Tylko tu jest Lockdown + wszystko co do niego dodają, nie ma dodatków do pierwszego Nemesia, te (tzn Aftermath i Medyka) mam zamówione osobno. No i data wydania została przesunięta co najmniej na wiosnę.

Edytowane przez smoo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, smoo napisał:

Ja zamówiłem tutaj https://3trolle.pl/19846-nemesis-lockdown-polska-edycja-kickstarter.html

 

Tylko tu jest Lockdown + wszystko co do niego dodają, nie ma dodatków do pierwszego Nemesia, te (tzn Aftermath i Medyka) mam zamówione osobno. No i data wydania została przesunięta co najmniej na wiosnę.

Ja jeszcze swojej podstawki nie rozegrałem ani razu, jednak takie bogate wydania, aż się proszą o rozbicie świnki skarbonki. Skąd wiadomo, że premiera przesunięta na wiosnę?? Piszą, że wrzesień. 

 

U mnie wpadły nowe, familijne tytuły. Moim zdaniem bardzo fajne. 

IMG_20210707_165917.thumb.jpg.5eb48ccdb5bd25f2563fe1dcad95cdee.jpg

IMG_20210716_220637.thumb.jpg.79385559ee3beaf2c555c28047bdbe35.jpg

Klasyczny Labirynt bardzo przypadł do gustu. Prosta mechanika ale przyjemna do pogrania. 

Domek fajny, ale nie aż tak, jak myślałem, mimo to pozutywnie. Typowe granie na punkty w ramach mechaniki. 

Nogi za pas bardzo ciekawe, jeszcze nie graliśmy. 

Decrypto nie zdążyłem odebrać przed wyjazdem że znajomymi, ale zbliżają się urodziny syna, to się przetestuje na ludziach. 

 

Z innej beczki - korzystacie z mat do gier? Nie za tanie to, ale widzę, że do wielu gier dostępne. Daje to coś? 

Edytowane przez marbel007
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, marbel007 napisał:

Ja jeszcze swojej podstawki nie rozegrałem ani razu, jednak takie bogate wydania, aż się proszą o rozbicie świnki skarbonki. Skąd wiadomo, że premiera przesunięta na wiosnę?? Piszą, że wrzesień.

 

Na którymś update dotyczącym KS była informacja że mają obsuwę, a znając poprzednie wydania Awaken Realms to nigdy nie wyrabiają się na czas. Wersja angielska pewnie będzie pod koniec roku, a polska kilka miesięcy później. Wciąż jescze trwają beta testy z tego co mi wiadomo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.