Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, smoo napisał:

Z karcianek takich dla wiekszego grona i przystepnych, to Eksplodujące kotki i Odjechane jednorożce (oba polecam w wersji NSFW :D) oraz oczywiście Munchkin.

 

Jesli dla dwóch osób to Zombiaki Trzewiczka, Gejsze, Osadnicy Narodziny Imperium, 7 cudów Świata.

Zombiaki są się jeszcze kupic? 7 cudów ostrzegam, że podstawowa wersja jest min na 3 graczy (wiem bo dostałem w styczniu i do dziś nie grałem), jak na 2 to celuj w wersję Pojedynek. 

Hm, muszę się przyjrzeć tym Kotkom. Kurcze, mam fazę na planszówki a dziś Zamki Burgundii za 125 zł w Empiku i Roll for the Galaxy za 150 zł w Portalu z 2 grami gratis. Sporo ostatnio promek... 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, marbel007 napisał:

Hm, muszę się przyjrzeć tym Kotkom.

Ja bardzo polecam, podstawowe zasady można ogarnąc podczas pierwszej partyjki, można grać w 2 osoby, ale prawdziwa zabawa zaczyna się od 3 i więcej. Duże emocje, taka trochę karciana wersje rosyjskiej ruletki. Dodatek trochę drogi, ale moim zdanie było warto, bo dodatkowe karty dodają więcej strategii.

Nie jest to jakiś ambitny tytuł z "głębią", ale jak chcesz z kims pograć na spotkaniu przy piwku bez tłumaczenia zasad przez kilka godzin to bierz w ciemno. Praktycznie na każdym spotkaniu wyciągam pudełko z kotkami.

 

edit: no i koniecznie koszulki, koszt kilku złotych a karty szybko sie zajezdzaja

Odnośnik do komentarza

Zaprosiłem dziś przyjaciół - małżeństwo. Gra 4 osoby oni plus ja i żona. Chciałem wspólnie rozegrać pierwszą sprawę Detektywa w gronie bliskich znajomych i pokazać ciekawą mechanikę rozrywki. Wcześniej sam rozegrałem VI sprawę - darmową by się zaznajomić z regułami. Super się bawiłem. 

Generalnie dziś totalna porażka. Graliśmy już wspólnie we Wsiąść do Pociągu, Tajniaków, Kolejkę (tu średnio, bo krytyka odnośnie mechaniki), z kumplem w Robinsona, z żoną W Terraformacje Marsa, ale Detektyw nie siadł wcale. Za dużo wg zebranych zbędnych opisów, nie dających nic wyborów. Już po pierwszym najdłuższym dniu ekipa chciała do podsumowania i zacząłem żałować, że w ogóle ich zaprosiłem. Zero wczucia w klimat i rozwalony fun z gry i poznania fabuły. Zepsułem sobie grę, bo wolałbym teraz zagrać sam a chyba teraz już się nie da :/ W kolejne sprawy też zagram sam i chyba będzie więcej funu. Sprawy nie rozwiązaliśmy, jedynie pierwsze pytanie wyszło.

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad poszukaniem jakichś normalnych ludzi do grania. Graczy. Bo teraz wyszło, że innych "przymuszam" będąc jakimś geekiem freakiem :(

 

Te Eksplodujące Kotki to będzie max na te towarzystwo. 

Robinson dla żony to też zbyt wysoki level (nuda), ale kumpel w coopie bawił się nieźle. 

 

Coopy czasem nie wchodzą wśród niektórych. Widzę że część jak granie to nap...lanie nawzajem na punkty albo przeciw sobie. 

 

E. 7 Cudów Świata muszę skumać jeszcze ale w sumie nie chce mi się ;)

Edytowane przez marbel007
Odnośnik do komentarza

@marbel007
na takie spotkania to mamy właśnie kotki, pędzące żółwie czy nawet klasyczny monopol. Na szczęście mam też kumpli (ha tfu) graczy, spotykamy się minimum dwa razy w miesiącu i dlatego kupiłem ten small world, bo prostackie party games zaczynają już nudzić i to samo z graniem na konsolach. Rozglądam się jeszcze za czymś, na oku mam Aquatica, Abyss, Everdell i Zombiecide. Wybór jest za duży i głupieje. Coś z biciem potwór bym chciał i chyba to zombie wjedzie.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Shen napisał:

, pędzące żółwie czy nawet klasyczny monopol.

Wtf? W żółwie gram z dziećmi. Monopol się już kurzy. Jak spróbowałem Pandemii (moja pierwsza "nowożytna" gra pomijając Riska czy jakieś Uno) to do Monopoly nie ma już powrotu. Może z dziećmi kiedyś.

Teraz moje top to Robinson, Terraformacja Marsa i właśnie Pandemia. Jak jestem tolerancyjny, to jak ludzie uważają, że jest dużo zasad w Pandemii, Detektywie czy TM to IQ takich graczy oceniam nisko. Trzyma mnie jeszcze po porażce w Detektywie. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Shen napisał:

Ja się naoglądałem recenzji i wpadło mi w oko Gloomhaven, ale kogoś pojebało z ceną za troche tektury xd

Jawa of the Lion wchodzi niedługo albo nawet już jest. Za ok 200 zł. 

Mnie zaś z tych większych i droższych tytułów ciekawi Posiadłość Szaleństwa... I miałem plan, przy nadwyżce gotówki by to zakupić. 

Odnośnik do komentarza

Właśnie oglądałem recke, polska wersja ma wyjść w wakacje, cena bardziej znośna, mniej scenariuszy, ale jak się wkrece, to moze wtedy bedzie latwiej wydac kase na podstawke.  No i niby pierwsze 5 scenariuszy jest w formie samouczka, łatwiej bedzie wprowadzic nowe osoby. Babka dała 10/10, a z tego co widzialem ,niezbyt czesto sie jej to zdarza.

 

6 minut temu, marbel007 napisał:

 

Mnie zaś z tych większych i droższych tytułów ciekawi Posiadłość Szaleństwa... I miałem plan, przy nadwyżce gotówki by to zakupić. 

dużo tego, jeszcze Horror w Arkham i Cthulhu: Death May Die dobrze się prezentuja, ale nie spotykam sie z kumplami na tyle czesto, zeby miec tyle gier xd

Odnośnik do komentarza

Z tego co oglądałem to nie trzeba apki, a kumpli graczy mam, więc o to sie nie boje. Patrzyłem po lokalnych gralniach, zeby wpasc i przetestowac, ale nie widze, zeby gdzies to mieli, wiec pewnie wezme wersje light w formie Szczęk lwa, mam bony z roboty, to mnie wyjdzie ponizej stówki.

Odnośnik do komentarza

No właśnie pisza, że tak średnio ten Wiesiek jeśli chodzi o mechanike, że dobry jak ktos chce zaczac przygode z przygodowymi grami. Ja jeszcze mysle, moze te wersje podstawowa wezme, figurki mnie nie jaraja, a jak nie siadzie to i tak sprzedam z zyskiem bo są bonusy tylko dla zbiórki. No a to Gloomhaven w wersji lajt niby bardziej przystepne. Moze sie moja ekipa przekona, w sumie oni graja wiecej niz ja.

Smallworld przyszło, pół godziny wyciskałem żetony z wyprasek, jutro pierwsze granie.

20210524_215103.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Mnie przerażają gry z mnóstwem żetonów, figurek i kart. Robinsona takiego mam i ogarniałem długo zasady, ale teraz jestem już na maksa zadowolony. Nakupiłem Escape roomów do rozkminy teraz w tym Escape Tales i widzę, że to bardziej zaawansowany jest temat. I fajnie. Czuję się podjarany jak 3 lata temu VR odkryłem. Nowa forma zabawy :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...