Skocz do zawartości

Valkyria Chronicles 2


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wygląda to znów tak źle, chociaż nadal w pamięci mam tą piękną grafikę z jedynki na PS3 i dość ciężko mi odżałować, że tak doskonała gra jaką jest VC została zredukowana do gierki na psp...

 

Co za czasy, jak już gra nie jest strzelaniną, w której krew leje się w ilościach hurtowych, nie ma super duper efektów graficznych i główne postaci nie wyglądają jak napakowany wiejski głupek w pancerzu/mundurze to już gra ma małe szanse na sukces na stacjonarnych konsolach. Następna część albo zostaje wydana na psp, co zwiększa szanse na zyski ze sprzedaży lub w ogóle nie powstaje...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Ogółem ta generacja jeśli chodzi o jrpg warte polecenie ssie totalnie-mało dobrych tytułów,a każdy sprzedał się FATALNIE.

 

Boję się,że konsument na rynku zmienił się do tego stopnia,że jedynym jrpg który na tej generacji osiągnie dobrą sprzedaż będzie Final Fantasy(i w JPN Dragon Quest),każdy inny tytuł skazany jest na pożarcie :/

 

W sumie to nie dziwie się,że wszyscy prawie wydawcy przeszli na konsole przenośne lub Wii gdzie koszty produkcji są śmiesznie małe w porównaniu do ps3/x360 :/

Odnośnik do komentarza

Heh, muszę się z tobą zgodzić Ficuś jeśli chodzi o tą generację. Jak dla mnie poza paroma wyjątkami jest ona jednym wielkim rozczarowaniem. Jak tak dalej pójdzie to chyba naprawdę rozważę zakup Wii lub DS'a bo tam przynajmniej wychodzą jakieś konkretne jrpgi, horrory i inne oryginalne tytuły, których na próżno szukać na x klocku i ps3...

Odnośnik do komentarza
sorki za OT, ale doloze pare slow do zdania kolegow wyzej - ta generacja nalezy do gier typu slasher ( a'la DMC). Zobaczcie ile filmikow jest z tego gatunku gier w nadchodzacych tytulach.

 

Oj nie teraz rynek zdominowala generacja graczy , dla ktorych FPS albo TPS na padzie to szczyt marzen i ambicji, a tradycyjne konsolowe gatunki czyli mordobicia,jrpgi, slashery czy platformówki leżą.

Odnośnik do komentarza

Szczerze ?

Dla mnie FF XIII nie jest żadnym mesjaszem, pieniądze i czas jaki włożono w ten i przeszłe projekty z tej serii nie są na ręke każdego wydawcy (no ludzie to S-E !!).

Osobiście prędzej polegałbym na Atlusie (oczywiście, narazie nic oficjalnie nie wiemy o ich udziale na dużych konsolach poza dystrybucją kilku rpg'ów) gdyż to mniejsza firma, gdyby jej udało się wydać jakiś tytuł na duże konsole (Persona 5 ??, bo Strange Journey NA PEWNO będzie na DS/PSP/Wii) i osiągnąłby fajną sprzedaż, tu mówilibyśmy o sukcesie !

Odnośnik do komentarza

Też nie wiem, co ludzie widzą w tym FFXIII, fakt to kolejna "ostateczna fantazja" ale robienie z niej jakiegoś zbawiciela dla jrpg to już zakrawa na paranoję...

I muszę się zgodzić z Czekoladą, co do Atlusa. Firma nie jest co prawda molochem, wydającym ogromną ilość gier, ale wystarczy się popatrzeć na ich poprzednie produkcje i zauważymy, że każda z nich była bardzo dobra i jeśli tylko Persona 5 wyszłaby na stacjonarne konsole i odniosła na nich sukces to można mówić o tym, że gry z gat. jrpg mają szanse w tej generacji. Gry od S-E, a zwłaszcza te z serii FF są tak rozpoznawalne i znane, że nawet nie trzeba im reklamy by sprzedały się w takiej ilości by przyniosły S-E zyski. Inną sprawą jest to, że moim zdaniem są one o wiele bardziej mainstreamowe i przystępne niż choćby gry Atlusa, którego tytuły pokroju Persona są na tyle specyficzne, że nie każdemu przypadną do gustu, co wiąże się z mniejszym zyskiem. A co dopiero mówić o obecnej generacji graczy nastawionych na szybką i łatwą rozgrywkę...

 

A wracając do VC2 to ciekawe, czy zobaczymy starych znajomych z oddziału siódmego. Może w tej części Welkin będzie jakąś szychą w kwaterze dowodzenia :lol:

Odnośnik do komentarza

Ale wiesz poniekad taka sytuacja "teorrytycznie" nastapywala juz kilkakrotnie, czy to za sprawa sprzedazy White Knight Chronicles czy Demon's Souls (no moze z tym drugim przesadzam zeby az tak niesamowicie sie sprzedal).

Jedno jest pewne w Japonii obecnie jest mania na co najmniej 5 rzeczy - Pokemony, Dragon Quest, Megaten, Final Fantasy i Monster Hunter - W sumie jakby tak pomyslec wlasnie na zasadzie "gra nie musi byc dobra, wazne ze to tytul X ludzie go kochaja i i tak to kupia w mld sztuk !" To i moze to bedzie jakis przeskok w branzy.

Mysle ze sam Fajnal az tak duzo nie zdziala, ale w kupie doczekalibysmy sie powrotu na stare tory, pytanie tylko czy tego na pewno chca producenci (albo potencjalni klienci) ??

 

 

Wybaczcie za offtop.

Odnośnik do komentarza

czasy miłości graczy do jrpg już nigdy nie wrócą i musimy się z tym pogodzić.W Japonii rządzą już tylko serie wymienione przez DrCzekoladę,a poza Japonią sprzedaję się dobrze tylko Final Fantasy.Takie są fakty-jrpg w większości upchnięto do kategorii gier z mniejszymi budżetami,na mniejsze konsole :/

 

tyle offtopu z mojej strony :)

Odnośnik do komentarza

Ja bym wyraził pogląd, że poza Japonią jRPG nigdy nie były szczególnie popularne. Prawdziwy sukces osiągnęło tylko Final Fantasy, a poza tym zdarzyło się kilka przyzwoitych wyników innych gier (np. DQVIII czy SO3). Powody mogą być różne np. specyfika tych gier która nie trafi do graczy z zachodniego kręgu kulturowego. W Polsce, choć wiem że to margines, można było dostrzec wyraźny regres tzw. sceny jRPG po tym gdy do historii przeszło PS1 i dziecinnie łatwy dostęp do biblioteki tytułów z tej platformy (torrenty, emulacja i brak kosmicznych wymagań sprzętowych z tym związany, przerobione konsole itd. itp.). Nie bez przyczyny FFVII i VIII są najpopularniejszym częściami serii na co wpływ może również mieć obecność tych gier na PC, najpopularniejszej u nas platformy do grania.

 

Co do samej Japonii to akurat polemizowałbym czy jest jakoś szczególnie dramatycznie. To co ma się sprzedawać - sprzedaje się. Na liście Dr. Czekolady można by jeszcze spokojnie upchnąć Kingdom Hearts (pół miliona sprzedanych kopii 358/2 Days). Otwartą kwestią pozostaje też forma SaGi po kilkuletniej nieobecności. Wcześniej było to jedno z najpotężniejszych IP w swoim gatunku. Poza tym chciałem zauważyć, że nie zawsze gra musi sprzedawać się w jakichś medialnie nośnych liczbach. Np. Infinite Space Segi sprzedał się na poziomie ok. 60.000 i to wystarczyło żeby rozszedł się chyba cały nakład (i nie widać aby Sega próbowała zwiększać dostawy do sklepów). Są też gry jRPG skierowane do weteranów (że tak powiem), tworzone przez takich ludzi jak Kazuya Niinou, sprzedające się dostatecznie dobrze aby ich twórcy mogli być wierni sobie przy kolejnych produkcjach.

 

Swoją drogą, nawiązując do VC2, przy okazji zapowiedzi Famitsu twórcy przyznali, że obecność na handheldzie nie oznacza że w przyszłości VC nie wróci z powrotem na konsole stacjonarne.

Odnośnik do komentarza

Wobec tego, na miejscu Segi nie zapominalbym o starszej siostrzyczce i dalej wydawal DLC !

Sega moglaby utrzymywac 2 czesci, jedna na PS3 i jedna na PSP (na ta druga imo tez moglyby wychodzic DLC, toz to do tego jest wrecz stworzone).

Mysle ze poniekad to uszczesliwiloby fanow ktorzy nie dysponuja handheldem (w tym mnie ^^).

 

 

 

Tylko blagam - zadnych poslizgow z wydawaniem ich na inne store jak poprzednio !

Odnośnik do komentarza
Czytam kilka faktów (platforma, zmiany w systemie) o kontynuacji gry która mi się podoba i której jeszcze nie skończyłem?

I myslisz ze NIKT nie napisze nic w tym temacie, o rzeczach o ktorych jeszcze nie wiesz ??

Jakbym ja tego nie zrobil to ktos inny :lol:

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...