Skocz do zawartości

kupno konsoli xbox vs ps2


ja__

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, nie tłumacz nam tutaj Xboxa, chodzi o wybór lepszej konsoli biorąc pod uwagę upodobania autora. Wychodzi na to, że lepiej jak weźmie Xboxa i już, nie musimy wyjaśniać tego, dlaczego PS2 sprzedało się w 150 milionach konsol a Xbox nawet nie w 50.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Posiadam obydwie konsole i wydaje mi się, że PS2 jest lepsiejszą konsolą a to za sprawą biblioteki gier, które to ciągle są wydawane... I będą nadal! Już niedlugo np. wyjdzie hit z PS3 - Motorstorm... a gry na X nie są już produkowane od ładnych paru lat... Ale to już Twój wybór.

TIP: Konsole kupuję się aby grać a nie słuchać muzyki i oglądać filmy, ale mam nadzieje, że to wiesz ;)

Edit: Pamiętaj, że jeśli kupisz X to będziesz miał nie mały problem z zaopatrzeniem się w nowe, oryginalne akcesoria (chociażby pady etc.)

Edytowane przez timo86
Odnośnik do komentarza
to będzie bardzo duży błąd .

jakies argumenty, skoro typ lubi gry akcji a nie trawi japonszczyzny

a chociażby to, że na X nie wyjdzie już żadna "gra akcji" a na PS2 bankowo kilka :P

 

Lubie sportówki, strzelanki (jak w to się gra na padzie?), platformery, gry akcji pokroju GTA, jakimiś mordobiciami tez nie pogardzę.

Halo, Half-Life 2, Doom3, Riddick. Dziękuje A co do grania w FPSy na padzie to:

balon, "s"-ka >>>>>>>>>>> dual shock.

we wszystkie wyżej wymienione można grać na PC, więc po co męczyć się na padzie :P

jeśli podawać przykłady exclusive'ów konsolowych to raczej ze strzelanek polecałbym Black (na PS2 i X), Time Splitters (PS2)

 

 

platformery, gry akcji pokroju GTA, jakimiś mordobiciami tez nie pogardzę

noo to jeśli lubisz platformery, gry akcji pokroji GTA, mordobicia to wybór oczywisty - PS2

platformery: Jak&Daxter - 3 części (a zapowiedziana jest kolejna :P ), Ratchet&Clank, Sly,

gry akcji: The Getaway -2 części, GTA, Driver'y i Godfather'y ;)

mordobicia: Tekken - 3 części, Soul Calibur -2 czesci, rózne Mortale ;)

 

no ale to nadal Twój wybór ;)

Edytowane przez timo86
Odnośnik do komentarza

słuchajcie. Konsola jeszcze nie kupiona - ciągle się waham, ALE nie piszcie mi czegoś takiego

 

to będzie bardzo duży błąd .

 

Pisałem bez fanboyizmu, a to właśnie na to zakrawa. Zero argumentów, nic.

 

Co ma mi do zaoferowania PS2 (czego nie zaoferuje mi iX) jeśli odliczyć z listy gier te wszystkie ckliwe japońskie rpg (wiele zacząłem, żadnego nie skończyłem), casuale i inne gry w których jest więcej bezsensownej, naciąganej gadki zamiast rozgrywki?

Odnośnik do komentarza
Co ma mi do zaoferowania PS2 (czego nie zaoferuje mi iX) jeśli odliczyć z listy gier te wszystkie ckliwe japońskie rpg (wiele zacząłem, żadnego nie skończyłem), casuale i inne gry w których jest więcej bezsensownej, naciąganej gadki zamiast rozgrywki?

napisałem powyżej :) 0 japońszczyzny :P bo PS2 to nie sama japońszczyzna ot co :P mimo iż MGS jest japoński to klimatem rozwala, powinieneś tą gre sprawdzić - a tylko na tej konsoli masz taką możliwość. I nie jestem fanbojem - mam X i PS i wiem przy czym spędzałem więcej czasu ;) Pzdr.

Edytowane przez timo86
Odnośnik do komentarza

To że na PS2 nadal wychodzą gry to raczej żaden argument, bo przecież są to -z małymi wyjatkami nieudolnie skonwertowane tytuły z curent-genów (sprawdzć oceny i recenzje) - porównywałbym raczej najwieksze hity z obu generacji, których i tak masz spokojnie na kilka lat grania.

X ma również tę zaletę że w duzo dobrych gier zagrasz po "polskiemu" po spatchowaniu ;)

Odnośnik do komentarza
we wszystkie wyżej wymienione można grać na PC, więc po co męczyć się na padzie :P

jeśli podawać przykłady exclusive'ów konsolowych to raczej ze strzelanek polecałbym Black (na PS2 i X), Time Splitters (PS2)

nie kazdy lubi/ma mozliwosc grania na pc :)

 

platformery, gry akcji pokroju GTA, jakimiś mordobiciami tez nie pogardzę

noo to jeśli lubisz platformery, gry akcji pokroji GTA, mordobicia to wybór oczywisty - PS2

nie powiedzialbym, popatrzmy:

 

platformery: Jak&Daxter - 3 części (a zapowiedziana jest kolejna :P ), Ratchet&Clank, Sly,

Oddworld: Munch's Oddysee, Conker: Live & Reloaded, Blinx, poza tym te ktore tez sa na PS2 tyle ze ladniejsze, jak np Crash,

gry akcji: The Getaway -2 części, GTA, Driver'y i Godfather'y ;)

Doom3, HL2, GTA, Fable, Knights of the old republic (no to bardziej rpg, ale nadal action ;) ), Stranger's wrath, Soldier of fortune itd itp

mordobicia: Tekken - 3 części, Soul Calibur -2 czesci, rózne Mortale ;)

Dead or Alive 3, Soul Calibur 2, UFC, WWF itd

 

jak widac, nic nie jest takie oczywiste ;)

aha, xboxa nie mam, wiec nie ma mowy o fanboyowaniu ;)

 

Odnośnik do komentarza

Platformery: ps2: Jak 1-3, Rachet 1-4, Sly 1-3 łącznie 10, na xboxa wyszły 2 godne uwagi: Conker i Munch's które i tak są dużo gorsze od tych na ps2 ^_^

Gry akcji: ps2: Mgs 3, Socom, Gow 1-2, Dmc, Re4, Onimusha, Getaway 1-2 xbox: Fable, Knights of the old republic, Stranger's wrath, MechAssault

Bijatyki: ps2: Vf4, TTT i T5, SC3, Doa2 a na xboxa tylko Doa3 i znowu duża przewaga ps2 :D

Strzelanki Fps: ps2: Killzone xbox: Doom3, HL2, Far Cry, Halo 1-2, Riddic no tutaj xbox daje rady ;)

 

No i na ps2 wyszło Ico i Shadow of Colossus dwie najlepsze gry tamtej generacji ^_^

Edytowane przez pleju
Odnośnik do komentarza
he,he nie ma to jak wypisywać swoje pewniaki na ulubioną , pomijając "przypadkowo" ciekawe tytuły na konsolę konkurencji ;)

ok, na X jest Ninja Gaiden, za(pipi)iste Rallisport Challenge - 2 czesci, Forza Motorsport i Project Gotham Racing - 2 czesci (gra jest świetna, godny następna MSR z Dreamcasta), ogólnie X jest bardzo przyjazną konsolką aczkolwiek jeśli ktoś chce być "na czasie" z grami i kupuje sprzęt żeby grać w to co jest w bibliotece i w to co ma dopiero wyjść to lepiej wybrać PS2... Wg. mnie X jest fajny jak już poprzełazi się wszystkie dobre pozycje z PS :) - ot taka konsolka dla kolekcjonerów którzy lubią odkurzać starą bibliotekę świetnych gier :)

aaa no i ze strzelanek na X jest świetny Far Cry Instincts którego nie ma ani na PS2 ani na PC :D

Edit: ale i tak żadna z tych pozycji nie przebije klimatem wyżej wspomnianego ICO i Shadow of The Colossus - nie zaprzeczycie ;)

Edytowane przez timo86
Odnośnik do komentarza

Ja sobie sprawiłem Xboxa rok temu i konsola mnie oczarowała swoimi możliwościami multimedialnymi. Jeśli rozpatrujesz również ten aspekt to xbox jest najlepszym odtwarzaczem dla TV SD jaki można sobie wymarzyć. Odtwarza wszystko od avi aż po filmiki z youtube'a. Co do gier to pierwsza konsola Billa posiada mocny zbiór exclusivów, ale to czy są lepsze niż na PS2 to oczywiście kwestia gustu. Ja 5 lat temu wybrałem PS2 ze względu na dostępne na niej gry i dzisiaj zrobiłbym to samo. Patrz na gry i nimi się kieruj

Odnośnik do komentarza

Piszecie ze na PS2 wychodza jeszcze gry - pewnie wiekszosc to crapy zerujace na nazwie X-Men Origins: Wolverine, Mercenaries 2,itp. Chyba jest male prawdopodobonienstwo trafienia dobrej gry ktora wychodzi na duze konsole pomijajac sportowki.

 

pley- Jet Set Radio Future, The House of the Dead III, THPS 2x (polaczenie 1+2 czyli najlepsze czesci), Wreckless, Unreal Championship + 2, Midtown Madness 3, Tom Clancy's Ghost Recon 2 Summit Strike (moze i jakis R6 jest exem), 2 Ampedy i Otogi.

Odnośnik do komentarza

Przy wyborze konsol poprzedniej generacji patrzy się na gry, które juz wyszły a nie na to co ma jeszcze wyjśc bo wiadomo, że będą to tylko crapy lub crapo-średniaki. Shtas napisał coś z czym się zgadzam. Patrz na gry. Jak prześledzisz bilblioteki tych past genów to będziesz wiedział dokłądnie co kupić. chyba, że na obydwie konsole jest tyle samo interesujących cię tytułów. Wtedy autor miałby problem z wyborem.

Odnośnik do komentarza

Sam się zastanawiam nad jakimś past genem ... Miałem Ps2 z twardzielem 120 gb i hdd loaderem i gier miałem mase na niej , ale i tak milej wspominam x którego też miałem z dyskiem tylko 8 gb. Nie wykorzystywałem nawet 10% tych wszystkich możliwości multimedialnych, emu też jakoś olałem . Tylko NINJA GAIDEN BLACK się liczyło i z tego też powodu mam zamiar kupić ponownie pierwszego X . Moja 360 ma E-74 i... dla mnie jakoś duszy nie ma ta konsola , niby ten Fallout3(jestem fanem serii) i Bioshock mnie przy niej trzymają ale... Pozbywam się next gena i kupuje jedynego słusznego past gena Microsoft Xbox. Na Ps2 jedynie mnie kręcił Front Mission 4 , MGS 3(boska gra) i Resident Evil 4 ale to i tak nic przy NGB z poczciwego pierwszego x

 

 

Ps:Do znawców ma sens podłączenie pierwszego x do tv lcd HD Ready (nie mam już starego SD tv) ?

Odnośnik do komentarza
Sam się zastanawiam nad jakimś past genem ... Miałem Ps2 z twardzielem 120 gb i hdd loaderem i gier miałem mase na niej , ale i tak milej wspominam x którego też miałem z dyskiem tylko 8 gb. Nie wykorzystywałem nawet 10% tych wszystkich możliwości multimedialnych, emu też jakoś olałem . Tylko NINJA GAIDEN BLACK się liczyło i z tego też powodu mam zamiar kupić ponownie pierwszego X . Moja 360 ma E-74 i... dla mnie jakoś duszy nie ma ta konsola , niby ten Fallout3(jestem fanem serii) i Bioshock mnie przy niej trzymają ale... Pozbywam się next gena i kupuje jedynego słusznego past gena Microsoft Xbox. Na Ps2 jedynie mnie kręcił Front Mission 4 , MGS 3(boska gra) i Resident Evil 4 ale to i tak nic przy NGB z poczciwego pierwszego x

 

 

Ps:Do znawców ma sens podłączenie pierwszego x do tv lcd HD Ready (nie mam już starego SD tv) ?

Jesli podłączysz componentem to jak najbardziej-niemal wszystkie gry z x-a pierwszego obsługują progressive scan (ostrzejszy, stabilniejszy obraz) , a duzo jest "chodzących" w 720 p- sam wiele gier odkryłem niejako "graficznie" na nowo ;)

Krótko mówiąc x podłączony componentem daje o wiele lepszy obraz na lcd niż podłączony dobrym rgb do zwykłego, nawet dobrego SD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...