Skocz do zawartości

One Piece


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

O ja, tam przecież momentami są takie babole tlumaczeniowe... ciekawe czy wszystko zrozumiałeś jak należy :D

Epic faile tego typu (patrz na imiona) - chapter z czasów między alabastą a skypią gdiześ.. nawet shichibukai przetłumaczyli na seven god of pirates xd... i marizoya zamiast mariejoa. zresztą w najnowszych też jest tego mnóstwo, mogłeś juz czytać polską wersje :P mangareader ma najgorsze tlmaczenie(co prawda wychodzi jako pierwsze, wiec wszyscy czytają)

http://i.imgur.com/rtQzJ.jpg

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Ja się boje, że cały ten hajp na te wszystkie tajemnice, moze nie wyjść nam na dobre :P Czym jest One Piece, co oznacza D.? Co się działo w pustym wieku? Skąd się wzięły owoce? To chyba trzy największe niewiadome w OP, na których wyjaśnienie ludzie czekają już latami i zapewne jeszcze pare kolejnych będą musieli. Oda musi to naprawdę solidnie przemyśleć, żeby fani byli usatysfakcjonowani po dziesiątkach różnorakich teorii, których się naczytali przez ten czas :P Ja jestem dobrej myśli, bo fabularnie Oda jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

 

Co do ludzi z literką "D" i jej wolą to można snuć pewne przypuszczenia, że są to potomkowie tego wielkiego kraju z epoki pustego wieku, który został zniszczony przez założycieli Światowego Rządu. Praktycznie każdy z "wolą D" walczył i walczy z Rządem (nawet Teach).

Ja za to czekam na wejście na plan dr Vegapunk'a. Człowiek o którym praktycznie nic nie wiadomo, a już ma swój wkład w historii One Piece.

Odnośnik do komentarza

farmer, zacząłeś już tę mangę czytać wreszcie :D?

 

estel - no w środy to koczuję na mangareader, aż się pojawi pierwsza wersja, a potem czytam mangarule(czyli wersja na batoto) jak wyjdzie, żeby się upewnić, czy mangaredaer czegoś nie spartoliło :P

 

Co do Royal coś tam, to to mniej więcej oznacza shichibukai po jap. Ale ja wole oryginalną nazwe, a nie tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza

Wiem, ale jeżeli przez 5 chapterów jest 7 gods of pirates czy cośtam, później shichibukai, a później nagle Royal cośtam to wprowadza to niepotrzebny chaos. Chociaż podejrzewam, że i tak każdy czytający ogarnia temat, to jest to denerwujące. Jak dla mnie Ci panowie mogą nazywać się nawet "kupa", byleby tego używali konsekwentnie.

 

Przywykłem, że w fajnalach wyzywają mnie od stolców ;]

Odnośnik do komentarza

btw, obejrzyj sobie 10 kinówke, bo jest nawet spoko, przed nią obejrzyj/przeczytaj chapter 0 w mandze(o ile jeszcze tego nie zrobileś), Była tam mowa o Shikim, jedynym kolesiu, który uciekł z Impel Down. I w kinówce słomki z nim walczą. Nie wiadomo czy jest kanoniczna, no ale sam Shiki pojawił się w mandze, więc obejrzeć chyba można :P

Poznasz głosy postaci i w ogole, zasmakujesz wersji animowanej :P W ogóle anime mimo wszystko powolutku możesz sobie oglądać. Choćby dla tych kilku genialnych scen i mega za(pipi)istych głosów postaci.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Wiesz jak były jakieś konkretniejsze walki np. Luffy z Crocodilem, czy Zoro z tym gościem z CP9 to sobie oglądałem na yt chwilkę, ale szybko zrezygnowałem.

 

Stoją, gadają, animacja średnia, do tego głos Luffiego jest tak w(pipi).iający, że uszy mi krwawiły. Dzięki, wolę mangę ;)

 

Jak są rzeczywiście jakieś epic momenty w anime to mógłbyś coś podlinkować to sprawdzę. Chociaż ostatnio oglądam filmy od Bones albo Madhouse, gdzie animacja miażdży, więc wątpię żeby zrobiło to na mnie wrażenie ;]

Odnośnik do komentarza

Jak możesz tam mówić o głosie Luffiego :( Nikt nigdy nie śmiał narzekać na jakikolwiek głos słomków, bo sa za(pipi)iste. Jestes pierwszą osobą jaką spotkałem, której się nie podoba. Laska, która podkłada mu głos jest epicka whui :(

 

Animacyjnie raczej słabo, no ale czego oczekujesz po tasiemcu :P, Ale spoko, zaraz ci wychacze najlepsze kawałki.

 

 

Luffy vs Blueno (końcówka)

http://www.youtube.com/watch?v=jAFbEhTeo6U

 

Luffy vs Lucci jest spoko, animacja w kratke, raz świetna, raz przeciętna, więc ciężko wybrać, najlepiej obejrzyj sobie całość, finał roz(pipi)ia zarówno animacyjnie jak i emocjononalnie:

 

http://www.youtube.com/watch?v=pXzumyOblG4

 

37 min oglądanie XD, trochę dużo. Początek ucięty, ale już sobie daruj, ale to obejrzyj, choćby dla samego finału. Zrób to for me :*

 

 

To trochę zajmie, więc zajmij się tym, a ja ci następnyc poszukam. Generalnie do dobrą animacje mają tylko walki Luffiego, więc niczego innego sie nie spodziewaj jak momentów z nim xD

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

ww.youtube.com/watch?v=pKdSp0f6rSk

ww.youtube.com/watch?v=NulzUeFg2ec

ww.youtube.com/watch?v=qFeRZGRhvI8

ww.youtube.com/watch?v=IQ-BW_kxZt0

 

ogolnie to masz sakuge jedną

ww.youtube.com/watch?v=miq-QvHLMJ8

 

łatwiej bedzie :D

 

Ogólnie dużo jest nawet takich momentów, ale ciężko wyszukać. Te sobie obejrzyj i bedzie dobrze, Sporo momentów też ma swoją siłę nie w animacji, co właśnie w seiyuu, muzyce i reżyserii scen.

Dałem takie linki, bo normalnych więcej niż dwóch na post nie mozna wrzucic ._.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, może po prostu te wszystkie złe wrażenia wynikające ze słabej kreski i animacji, jakiś kolorowych napisów itd. się skumulowały i mój mózg stwierdził, że głos też jest (pipi)owy ;] W sumie teraz jak obejrzałem walkę z Blueno to wydaje się być ok. Resztę filmików też pewnie łyknę, ale nie dzisiaj (czas). Dzięki za linki ;)

Odnośnik do komentarza

No generalnie OP technicznie jest najsłabiej wykonanym tasiemcem. Im lepsza manga, tym gorsze anime, tak to wygląda jak patrzę na 'wielką trójcę' :D Chociaż OP głównie cierpi na ślamazarne tempo i przeciąganie - to jest najgorsze. Niemniej Luffy vs Lucci to jest must watch, najlepiej zrobiona walka w całym anime, reszta genialnych scen, to generalnie 2-3 minutowe wyskoki, które można obejrzeć na YT. Aczkolwiek czego anime nie można odmówić to klimat i głosy postaci, która zjadają na śniadanie wszystkie inne tasiemce.

 

Mam nadzieje, że kiedyś się doczekamy rimejku, albo chociaż One Piece Kai(to to pewniak raczej)

Odnośnik do komentarza

przecież dopiero w środy wychodzą, czyli jutro bedzie :P

 

Nie 700 :P To anime można spokojnie jakieś o jakieś 60% skondensować. Obecnie idą 1 chap na odcinek lub nawet mniej + czasami fillery. A tak naprawdę na te NAJBARDZIEJ przegadane odcinki powinny pójść 2 chapy, odcinki z delikatną akcją po 2.5, a na te z akcją nawet 3 mogłyby być. I mówie o obecnych chapterach. Kiedyś 3 chapy to powienie być standard. .Alabasta przecież miała 2 chapy na odcinek średnio, a i tak można by tam to sporo skrócić. Walki na east blue miały po 3 chapy na odcinek, a i tak nie było to jakieś mega dynamiczne, więc ze zdolnym reżyserem by nawet ze 4 upchneli..

 

Także zakładając, że OP potrwa z 1200 chapterów to spokojnie do 450-500 się to upchnie. A gdyby chcieli nawet lekko przerobić i pucinać pewne mało istotne elementy to nawet w 400 by się zamknęli.

East Blue można zamknąć w 30 odcinkach. Baroque works w 50(zacznając od laboona). Skypia + jaya ze 40, CP9 z 50, TB 20, SA z 10-15. ID z 15, MF z 10. FI z 20. Wszystko się da :P I jak OP będzie dalej coraz bardziej popularne to dlaczego mieliby nie zrobic, kiedy pół Japonii się rzuci na oglądanie czegoś takiego, bo mangi już nie będzie :P

Odnośnik do komentarza

Normalnie chapter wychodzą w środy, ale z okazji święta w Japonii była przerwa. I zawsze jak Jump ma przerwe(a nie Oda) to chapter wycieka wcześniej. Czyli zamiast w ostatnią środę, wyszedł wcześniej w niedziele :P I następny będzie jutro. Zamiast dwóch tygodni czekania, mieliśmy to rozłożone na 2x po półtora xD

 

Nie wiem czy skumałeś, w każdym razie next chapter jutro xd i zawsze w środy

Odnośnik do komentarza

farmer, zacząłeś już tę mangę czytać wreszcie :D?

Jeszcze nie... jakoś nie chcę sobie anime psuć. Zacznę oglądać zaje*istą kreskę w mandze to może mi anime zbrzydnąć, a tego nie chcę hłe hłe.

 

 

 

Luffy vs Blueno (końcówka)

http://www.youtube.com/watch?v=jAFbEhTeo6U

 

Luffy vs Lucci jest spoko, animacja w kratke, raz świetna, raz przeciętna, więc ciężko wybrać, najlepiej obejrzyj sobie całość, finał roz(pipi)ia zarówno animacyjnie jak i emocjononalnie:

 

http://www.youtube.com/watch?v=pXzumyOblG4

 

37 min oglądanie XD, trochę dużo. Początek ucięty, ale już sobie daruj, ale to obejrzyj, choćby dla samego finału. Zrób to for me :*

 

 

Akurat jestem w powtórkach na walce Lucci'ego i Słomka i jest ostro. Gear Secando to najlepsza wg mnie technika Mugiwara. Tu po prostu jest moc w każdym ciosie. Zarąbista sprawa.

Ogólnie to w arc'u Water 7 i Enies Lobby wk*rwia mnie (w anime), że 1/3 odcinka to opening z powtórkami z poprzednich co powoduje pewien niedosyt bo już się wkręcasz w akcję, a tu "to be continue" wyskakuje.

Odnośnik do komentarza

Nie chcesz czytać mangi bo popsujesz sobie anime?

 

Ty psujesz sobie mangę oglądając anime :P Tak jakbyś wybrał granie w pełną irytujących bugów betę jakiejś gry, zamiast pełną wersje bez bez nich :P

Tak trzymaj Dahaka. Jeszcze trochę i się "złamię" :D . Gdybym teraz nawet zaczął czytać mangę to anime i tak bym oglądał. Z pewnością zachwycałbym się kreską Ody ale anime przestałaby mi dawać taką satysfakcję z oglądania jak teraz. Taki przypadek mam z Naruto.

 

 

Dokładnie. I czemu Luffy to jakiś Mugiwara w anime? Skąd to się wzięło?

Z tego co wiem oznacza słomkowy kapelusz.

Odnośnik do komentarza

mugiwara to po japońsku straw hat

 

kolejne słowo jak shichibukai, nakama, yonkou, które fani lubią w oryginale :P

 

farmer - ja anime tez oglądam dalej i wcale się nim nie znudziłem. W mandze po prostu poszczególne chaptery mają większe "pierd.olnięcie" podczas najlepszych scen (np haki pare odc temu, czy wejście słomianych)

Porównaj sobie jak to w anime wyglądało, a jak w mandze:

One_Piece_553_12.jpgone-piece-2509833.jpg

Przy chapterze to były mokre majty i wszyscy się jarali tym kadrem, bo jest za(pipi)isty, a w anime to było "aha spoko"

 

Ale np. wejście luffiego z kopem na hodiego już było mocarne i za(pipi)iste, ale mimo tego, że mange znałem i wiedziałem co się stanie to i tak jarałem się strasznie. Także jak odcinek anime jest dobry to i tak mimo wszystko będzie się podobać i będzie się oglądać z przyjemnością. Przynajmniej ja tak mam.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Ty się będziesz jarać wszystkim co jest z OP związane, więc nie jesteś obiektywny ;]

 

Wiadomo, że manga bardziej epicka. Choćby dlatego, że jest mniejszy kadr = bardziej upchnięte postacie = większy Luffy w proporcji do statku = EPIC SHIT!

 

Mangi w ogóle są za(pipi)iste, bo zazwyczaj na koniec chaptera autor daje jakiś kosmiczny kadr przy którym czytelnik robi "o (pipi)a" i czeka z kisielem (kiślem?) w gaciach do następnego tygodnia. Ale mogłyby być 2 chapy tygodniowo noooo. Dobrze, że przynajmniej śledzę 4 mangi naraz więc jak już przychodzi ta środa/czwartek to mam jaranko na cały dzień ;)

Odnośnik do komentarza

A tam. Pomimo tego, że 3/4 ostatnich odcinków oceniłem mega negatywnie, to i tak zawsze rano w niedziele pierwsze co robie to ściągam epa w HD i oglądam. Czasami nawet drugi raz na drugi dzień, jak odcinek nie jest tragiczny :P OP ma to do siebie, że wcale nie wymaga za(pipi)istej animacji, żeby przyciągnąc w wersji animowanej. Takie Naruto z kolei to się ogląda tylko dla walk, bo jak widziałeś już mange, to w reszcie odcinków nie masz czego szukać. OP choćby dla humoru, który potrafi być świetnie przeniesiony na anime, czy nawet niektórych zwykłych scen, które po prostu chce się zobaczyć w ruchu. Także Farmer nie bój żaby, czytaj. Nie męcz się już z tą mega słabą wyspą ryboludzi, skończ to i zacznij nowego arca, który jest super. Ja w Naruto po przerzuceniu się na mangę też przestałem oglądac anime, w OP nigdy w życiu i to nawet jeszcze zanim stałem się super mega fanem :P

 

Manga to jest jednak "to".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...