Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy ta informacja o niemozliwosci zainstalowania linuxa w SLIM to pewne? jak to jest ograniczone, sprzetowo czy przez system-programowo?

moze to taka sama niepotwierdzona i bledna plotka jak wczesniej o tym dysku ze na stale 120GB niewymienny....

 

jesli to bedzie programowe moze okazac sie ze nowe firmware bedzie pozbawialo wszystkich konsol takiej opcji, bo to by bylo dziwne ze do slima inne fimrware i do fata inne...

 

Sadze ze masz racje co do zmiany. Przypuszczam ze bedzie to zmiana w najnowszym firmware... no bo nei za bardzo wyobrazam sobie jak sprzetowo mogliby to zmienic, skoro sprawa tyczy sie softu na dysku.

 

 

Odnośnik do komentarza

ta informacje to my juz wiemy ze pisza ze nie bedzie mozlwiosci instalacji innych systemow czyli glownie linuxa, tylko z czego to ograniczenie wynika, bo w tedy bedzie pytanie czy mozna to obejsc :) i drugie przewrotne czy czasami nie szykuja sie do zmian we wszystkich kosnolach by taka opcje wylaczyc przy przyszlych firmware...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

pytanie tylko czy instalacja firmware 3.0 będzie wymagana na siłę, nie mam jeszcze ps3 więc niewiem jak to jest.. Bo jeśli by zablokowali instalacje linuxa w nowym firmwarze a z tego co piszą ludzie nie wnosi on jakiś ogromnych zmian szczególnie w Polsce to można by było sobie go darować i cieszyć sie linuxem..

 

Ficuś to dopiero teraz by sie obudzili że jest to zagrożenie dla konsoli?:)

Odnośnik do komentarza

a jak Wy okreslacie co jest wieksze od drugiej rzeczy?

 

tu to mozna jedynie objetosciowo to zmierzyc (to wtedy wladowac konsole do wody owiniete folia by wyparły tyle wody jaka maja objetosc), czego nie widzialem by ktos robil

lub wagowo, a tu PS3 slim z tego co pisza to 3,5kg, a X0 ok 3,1kg

 

w poprzedniej generacji to chyba X1 byl najwiekszy-najciezszy

 

Nie wiem jakim prawem niektórzy to Slimem nazywają. :P

Zamiast kompleksowo zmniejszyć gabaryty wygląda jakby ją tylko pod walec podłożyli. I cóż za niekonsekwencja w doborze plastiku - z wierzchu chropowaty, a tam gdzie akurat się ją dotyka połysk "palcujący". <_<

zapewne nie bylo tak radykalnych zmian jak w PS2, na moje oko to wyglada na to iz w nowej technologii plyty mniej sie grzaly i nie wymagaly juz takiego poteznego chlodzenia wiec zmniejszyli uklad radiatorow i wiatraka co zaowocowalo tym ze mogli splaszczyc bardziej, dodatkowo jakby ktos zobaczyl FATa to z gory miejsca ma troche i jak do tego bardziej splaszczyc naped BR to zyskuje sie sporo miejsca by ja splaszczyc jeszcze

wiec to nie jest typowa SLIM jaka zrobili z PS2, a reorganizacja miejsca w samej konsoli i zapewne zmiana chlodzenia...

jesli teraz nazwali to SLIM to chyba juz wiecej miniaturyzacji nie przewiduja...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Slim trochę węższy i sporo niższy.

 

Nie mogą już tak zmniejszyć jak PS2 bo każde PS3 ma jeszcze dodatkowo dysk twardy wmontowany i zasilacz dodatkowo, w PS2 Slim wbudowany zasilacz pojawił się dopiero w ostatniej rewizji Slim, tak to zawsze był zewnętrzny, więc można śmiało powiedzieć, że gdyby PS2 Slim miała od początku wbudowany zasilacz i dysk twardy to pewnie gabarytami byłaby zbliżona do PS3 Slim.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Juchy: No ale musowy dysk i zasilacz musisz gdzieś wsadzić, a przez to poniżej pewnej granicy nie zmniejszysz konsoli, wyobraź sobie teraz jakby do PS2 Slim musieli wsadzić dysk, konsola musiałaby być wtedy albo sporo wyższa, albo szersza tego nie przeskoczysz :) I jeszcze ten zasilacz z większym poborem prądu musi być większy niż ten co ostatnio dali do PS2 Slim. Do tego dochodzi duży pobór prądu i wydzielanie ciepła, do "naleśnika" nie wsadzą żeby nie zagotować, bo jakaś znośna cyrkulacja musi być.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

jaki zasilacz o wiekszej mocy?

zasilacz jest o mniejszej mocy, a hdd jest taki jaki byl

 

nie powiecie mi ze to co zrobili w PS2 to nie bylo imponujace i patrzac na to co teraz to inne bajki?

ps-Two.jpg

 

trzeba sie trzymac nazewnictwa Sony, czyli jest to po prostu PS3 w nowej formie, PS3 slim moze jeszcze przed nami...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Zgadza się, mi chodziło o zasilacz PS3 Slim względem zasialacza PS2 SLim, ten pierwszy jest pewnie większych gabarytów niż ten co dopiero teraz montują do środka PS2 Slim - wcześniej były na zewnątrz ja sam mam kostkę 12cm x 3cm x 5cm jakby to wsadzili do PS2 Slim to nie byłaby już taka mała + jakby jeszcze miała dysk wmontowany. Piszecie trochę tak jakby zasilacz do PS2 Slim i dysk 2.5' były wielkości guzika :-p A tylko dlatego, że tych elementów nie było w konsoli PS2 Slim mogła być taka mała od samego początku, w końcu co wywalili z PS2 Fat że tak zmalała, między innymi możliwość wmontowania dysku (tedy był chyba 3.5'). Zasilacz w PS2Slim zaczęli montować dopiero chyba rok temu. Niech by teraz z tego PS3 Slim wyrzucili dysk i zasilacz to sporo pewnie by się jeszcze konsola zmniejszyła.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
:o

 

Czy sa jakies dobre strony posiadania linuxa na PS3? Powaznie sie pytam... Czy jest jakis dobry powod zeby instalowac linuxa na PS3 zamiast na PC?

 

Jasne, ze sa.

Juz prawie od roku da sie w normalny sposob pracowac na linuxie pod ps3.

Codziennie korzystam z komikatora kadu (odpowiednik gg dla wina)

Do tego dochodzi zarzadanie muzyka w latwy sposob.

Torrenty. divxy dc++ - gdzie mam transfery do 20 MB/sek - i jak mi zabiora linuxa z mojej ps3 to chyba je oddam jako niezgodne opisem towaru czy cos takiego i zarzadam kasy spowrotem ;)

Usuniecie Otheros z ps3 to noz w lecy dla calej sceny opensource na ps3 ;////

Ludzie poswiecali swoj wolny czas na masterowanie linuxa na ps3 tworzyli programy, biblioteki i to wszystko za free.

BLAME you sony

...

podsumowujac "z multimedialnego kombajna jakim byla ps3 60 gb zostala kosiareczka do trawy" pzdr Andrzej ;)

 

usnieto

- obsluge kart SD...

- wsteczna kompatybilnosc

- zmniejszyli ilosc portow USB z 4 do 2

- a teraz wywalaja otheros

 

Pytanie za 100 punktow

Po co komu teraz myszka i klawa pod ps3 ? ;)

 

@Juchy

ani troche sie z toba nie zgadzam ze linux na ps3 to ciekawostka

 

Odnośnik do komentarza

dla mnie to nie zrozumiales pytania

przeczytaj je jeszcze raz, "jaki jest powod by instalowac linuxa na PS3 ZAMIAST na PC"

 

komunikatora nie mozna zainstalowac na linuxie w PC?

muzyka nie mozna zarzadzac na PC?

torrenty nie chodza na linuxie PC?

 

to co mozna na linuxie w PC mozna i na linuxie w PS3, a zapewne znajdzie sie wiele rzeczy ktore mozna na linuxie w PC o ktorych na PS3 mozna pomarzyć...

piszemy o sytuacji ze PCta to masz i masz na czym zainstalowac linuxa...majac PCta linux dla mnie jest ciekawostka na PS3 i nawet nie korci mnie instalacja na PS3 go...

 

PS>

na pewno kastrowanie konsoli dla nas nie jest niczym dobrym, ale jesli to ma sie odbywać po to by cena konsoli spadła to jest uzasadnione, jesli nie to nie jest, tak jak ktos napisał, najwyraźniej wywalenie mozliwosci instalacji linuxa to nie oszczędności, a zamkniecie furtki dla hackerow...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
dla mnie to nie zrozumiales pytania

przeczytaj je jeszcze raz, "jaki jest powod by instalowac linuxa na PS3 ZAMIAST na PC"

 

komunikatora nie mozna zainstalowac na linuxie w PC?

muzyka nie mozna zarzadzac na PC?

torrenty nie chodza na linuxie PC?

 

dlatego ze PC z windowsem od microsoftu wywalilem z domu ponad rok temu na rzecz linuxa na ps3 a sony teraz wycina takie numery

sry za brak ogonkow pisane z ps3

 

EDIT:

Juchy lepiej zmien nick na Juchy Jasnowidz

Edytowane przez pajacyk
Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie z Juchym.

 

Przykro mi ze pozbyles sie PC z windowsem na rzecz PS3 z linuxem (powaznie... przykro mi, co prawda ani troche tego nie rozumiem, ale to bez znaczenia), ale to niczego nie zmienia.

 

I absolutnie nie masz racji mowiac ze linux w ps3 to cos wiecej niz ciekawostka. To jest TYLKO I WYLACZNIE ciekawostka.

 

Generalnie to jest komiczna sytuacja, wieksozsc posiadaczy konsoli chce jak najwiekszego uproszczenia swojego sprzetu, odgradzjac sie tym calkowicie od tego co sie dzieje na rynku PC, ale ty probujesz nam powiedziec ze to nie jest ciekawostka... Rozumiem ze DLA CIEBIE nie jest, ale 95% posiadaczy nawet nie zwroci na to uwagi.

 

To ze ja jadam kanapki z maslem orzechowym i smalcem, nie czyni z tego potrawy narodowej... prawda?

 

Odnośnik do komentarza
Zgadzam sie z Juchym.

 

Przykro mi ze pozbyles sie PC z windowsem na rzecz PS3 z linuxem (powaznie... przykro mi, co prawda ani troche tego nie rozumiem, ale to bez znaczenia), ale to niczego nie zmienia.

 

I absolutnie nie masz racji mowiac ze linux w ps3 to cos wiecej niz ciekawostka. To jest TYLKO I WYLACZNIE ciekawostka.

 

Generalnie to jest komiczna sytuacja, wieksozsc posiadaczy konsoli chce jak najwiekszego uproszczenia swojego sprzetu, odgradzjac sie tym calkowicie od tego co sie dzieje na rynku PC, ale ty probujesz nam powiedziec ze to nie jest ciekawostka... Rozumiem ze DLA CIEBIE nie jest, ale 95% posiadaczy nawet nie zwroci na to uwagi.

 

To ze ja jadam kanapki z maslem orzechowym i smalcem, nie czyni z tego potrawy narodowej... prawda?

 

A mi jest przykro ze piszesz takie rzeczy nie znajac mozliwosci swojej konsoli, a teraz nam sie je jeszcze odbiera.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.