Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie wynikaloby ze tu ukladu nie potrzeba zadnego bo ma niedekodowac, wiec tez nie widze problemu

chociaz nie wiem z czego wynika to ze PS3 do tej pory musiala DTSHDMA 7.1 zamieniac na 5.1, mogliby przepuscic to bez dekodowania jak juz, a tak nie jest, moze chodzi o jakies certyfikaty...

kij wie na czym to wszsytko ma polegac, ale w tym linku to chyba pisalo ze to PRZYSZLOSC, wiec chyba na starcie w slimie nie bedzie od reki tej opcji, zobaczymy, ja juz sie napalilem na sprzedaz fata by kupic slimke :) tylko z tego powodu :)

Ponoc roznica polega na tym, ze w Slimie umieszczono nowszy chipset HDMI, dlatego czyta Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio. Z drugiej strony, obecne wersje rowniez posiadaja mozliwosc odtworzenia tych formatow. Wystarczy w konsoli ustawic wyjscie na LPCM. Tak naprawde jedyna roznica polega na tym, ze w przypadku Slima na wyswietlaczu naszego amplitunera wyswietli sie ladnie obecnie odtwarzany dzwiek. W przypadku grubasa, nic sie nie pojawi, ale dzwiek bedzie odbierany i prawidlowo wysylany do poszczegolnych glosnikow. Jakosc dzwieku LPCM jest ponoc taka sama jak w przypadku Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio.

 

Zrodlo:

http://news.cnet.com/8301-17938_105-103147...tag=mncol;title

 

Nie jestem pewien czy DTS MA jest w ogole dekodowane do LPC 7.1. Obawiam sie ze tylko do 5.1 badz DTS.

Przyznam sie szczeze, ze nie wiem do konca jak to wyglada w przypadku PS3, ale czytajac ten temat http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27062&page=2 wychodzi na to, ze nie powinno byc najmniejszych problemow ( czytajac 2 pierwsze strony, calosci nie czytalem ).

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
Ponoc roznica polega na tym, ze w Slimie umieszczono nowszy chipset HDMI, dlatego czyta Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio. Z drugiej strony, obecne wersje rowniez posiadaja mozliwosc odtworzenia tych formatow. Wystarczy w konsoli ustawic wyjscie na LPCM. Tak naprawde jedyna roznica polega na tym, ze w przypadku Slima na wyswietlaczu naszego amplitunera wyswietli sie ladnie obecnie odtwarzany dzwiek. W przypadku grubasa, nic sie nie pojawi, ale dzwiek bedzie odbierany i prawidlowo wysylany do poszczegolnych glosnikow. Jakosc dzwieku LPCM jest ponoc taka sama jak w przypadku Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio.

 

Zrodlo:

http://news.cnet.com/8301-17938_105-103147...tag=mncol;title

byla juz o tym rozmowa w temacie 5.1 PS3, to wszystko wiemy i to co tam ktos na hdtv.com.pl pisal tez juz obgadywalismy i niektóre stwierdzenia prostowalismy...

LPCM to zdekodowany wielokanalowy dzwiek, a co zdekoduje ten TrueHD i DTS-HDMA czy PS3 czy amplituner to na jedno wychodzi, ale akurat dla mnie liczy sie fakt ze sie pojawi w ampli tryb dekodowania przez apmlituner :)

faktu ze DTS-HDMA tylko w 5.1 nie da sie przeskoczyc, czyli ze 7.1 dekoduje i mixuje do 5.1, w przypadku slimki i tego co ma byc, takiej sytuacji nie bedzie

 

nie wiem tez skad niby masz informacje o jakims nowym chipsecie (zgadujac w ciemno mozna sobie tak strzelac, bo zapewne wiekszosc ukladow bedzie zmieniona, ale nie koniecznie o jakis nowych mozliwosciach), ktory to cos ma wiecej czytac niz fat (podaj zrodlo), skoro fat to czyta tylko chodzi o to by tego nie dekodowal tylko przepuszczal, tu nie potrzeba zadnej filozofii, ma tylko przeslac dalej tak samo jak to robi z DTS i DD (chyba ze ma ten chip jakies dziwne ograniczenia ze nie przewiduje takiej opcji jak przepuszczenie tych rodzajow sygnalu to rzeczywiscie moga go wywalic na rzecz innego, nie koniecznie lepszego czy nowszego bo przepuszczanie tych sygnalow to zadna nowosc, praktycznie kazdy stacjonarny HDDVD czy BR taka opcje ma...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Ponoc roznica polega na tym, ze w Slimie umieszczono nowszy chipset HDMI, dlatego czyta Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio. Z drugiej strony, obecne wersje rowniez posiadaja mozliwosc odtworzenia tych formatow. Wystarczy w konsoli ustawic wyjscie na LPCM. Tak naprawde jedyna roznica polega na tym, ze w przypadku Slima na wyswietlaczu naszego amplitunera wyswietli sie ladnie obecnie odtwarzany dzwiek. W przypadku grubasa, nic sie nie pojawi, ale dzwiek bedzie odbierany i prawidlowo wysylany do poszczegolnych glosnikow. Jakosc dzwieku LPCM jest ponoc taka sama jak w przypadku Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio.

 

Zrodlo:

http://news.cnet.com/8301-17938_105-103147...tag=mncol;title

byla juz o tym rozmowa w temacie 5.1 PS3, to wszystko wiemy i to co tam ktos na hdtv.com.pl pisal tez juz obgadywalismy i niektóre stwierdzenia prostowalismy...

LPCM to zdekodowany wielokanalowy dzwiek, a co zdekoduje ten TrueHD i DTS-HDMA czy PS3 czy amplituner to na jedno wychodzi, ale akurat dla mnie liczy sie fakt ze sie pojawi w ampli tryb dekodowania przez apmlituner :)

faktu ze DTS-HDMA tylko w 5.1 nie da sie przeskoczyc, czyli ze 7.1 dekoduje i mixuje do 5.1, w przypadku slimki i tego co ma byc, takiej sytuacji nie bedzie

 

nie wiem tez skad niby masz informacje o jakims nowym chipsecie (zgadujac w ciemno mozna sobie tak strzelac, bo zapewne wiekszosc ukladow bedzie zmieniona, ale nie koniecznie o jakis nowych mozliwosciach), ktory to cos ma wiecej czytac niz fat (podaj zrodlo), skoro fat to czyta tylko chodzi o to by tego nie dekodowal tylko przepuszczal, tu nie potrzeba zadnej filozofii, ma tylko przeslac dalej tak samo jak to robi z DTS i DD (chyba ze ma ten chip jakies dziwne ograniczenia ze nie przewiduje takiej opcji jak przepuszczenie tych rodzajow sygnalu to rzeczywiscie moga go wywalic na rzecz innego, nie koniecznie lepszego czy nowszego bo przepuszczanie tych sygnalow to zadna nowosc, praktycznie kazdy stacjonarny HDDVD czy BR taka opcje ma...

Odnosnie chipsetu to wzmianke o nim znalazlem tutaj: http://www.engadget.com/2009/08/21/ps3-sli...-audio-at-last/ oraz tutaj http://news.cnet.com/8301-17938_105-103147...tag=mncol;title . Niestety nie wiem na ile jest to prawda.

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
Odnosnie chipsetu to wzmianke o nim znalazlem tutaj: http://www.engadget.com/2009/08/21/ps3-sli...-audio-at-last/ oraz tutaj http://news.cnet.com/8301-17938_105-103147...tag=mncol;title . Niestety nie wiem na ile jest to prawda.

tak tylko tam jest potwierdzone bo przetestowane ze slimka juz przepuszcza, ale nie ma informacji ze na fatach np. przy nowym firmware jest niemozliwe daniej takiej opcji i juz nie bedzie nigdy... czekamy na firmware 3.0 co przyniesie...jesli to rzeczywiscie bedzie sprawa hardware to nic sie nie zrobi...

Odnośnik do komentarza
No i doczekałem się PS3 Slim za normalną cenę !!! Ogromny , rysujący się i kurzący fat mnie odstraszał . Na święta biorę slimkę , pewnie będą promocje z grami hehe

nie liczyłbym.

dzisiaj zaliczyłem turne po sklepach w okolicy. Aby sprawdzić czy jak się maja ceny po konferencji i zapowiedzi "Slima"

Electro world-> elektryzująca cena 1700 za fata

Saturn -> 1499 za fata + 3 gry

MM --> 1599 + 3 gry

Empik -> 1449+3 gry

 

wiec jak widać wszędzie ceny takie same, ba MM nawet podniósł! Dziwne ze Empik najtańszy ( te 3 gry wszędzie to samo )

co do ps3 slim

 

to w MM cena na start 1699 ( tak mnie powiedzieli dziś )

w empiku ok 1550.

a w sony center max 1799 więcej nie.

 

Wiec witamy w Polsce takim kraju na końcu świata...

Odnośnik do komentarza
Jakim cudem Empik ma najtaniej? Odkąd pamiętam oni zawsze zawyżali ceny, nawet jak byłem kilka miesięcy temu w jednym z tych sklepów w Łodzi to była wystawiona NG Sigma za 229 zł. :lol:

w empiku dzisiaj znalazlem z 2-3 opakowania killzone 2 wydanie kolekcjonerskie ;)

wiec chyba im to nie schodzi :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...