Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się nowe PS3 podoba. Ładnie to upchnęli.Całokształt odbioru jest kwestią gustu. Linux - hmm korzysta z tego pewnie 1-2% posiadaczy PS3 więc wielkiej szkody nie będzie.

Zamieniłbym się nawet dzisiaj gdyby...gdyby nie to, że nie pogram w Valkyrie Profile z PS2.

 

EDIT:

 

Polecam obejrzeć filmik z GT5 gdzie pięknie rozpada się Subaru Impreza ;)

Nie wiem co powiedzieć na taki postęp...

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

A ja cos o cenie. Koledzy wczesniej pisali o pulapie cenowym 1400-1600 dla slimki. Rozumiem ze taka cene zasugerował SCEP ?

Jak sie nie myle, ps3 fat w dniu premiery kosztował 2499, a w MM sprzedawali za 2200 (moge pokazac paragon).

Szczerze to uwazam, ze cena ( poza oddziałami SONY, gdzie zawsze jest drozej ) bedzie w okolicy 1250 pln, co imo jest cena przystepna ;)

Odnośnik do komentarza

Incognitos - no mam nadzieję, że na tym forum.

 

Korzystam z linuxa na PS3 i nie chciałbym stracić tej opcji.

 

Wkurza mnie natomiast myślenie ludzi pokroju da$io, że skoro mało ludzi korzysta z jakiejś opcji, to można ją usunąć. W ogóle nie rozumiem posunięcia Sony. Przecież opcja instalacji Linuxa NIC ich nie kosztuje. Słownie nic.

Odnośnik do komentarza

To nie jest prawda ze linux nic ich nie kosztuje.

 

Jest to jedna z funkcji PS3, musi wiec byc nad nia nadzor. Co wiecej jest to funka ktora umozliwia uruchamianie programow trzecich, trzeba wiec trzymac reke na pulsie i patrzec czy nikt nie naduzywa.

 

Z mojego punktu widzenia linux byl/jest dla sony zbednym balastem. Jest to ciekawa funkcja z ktorej niektorzy korzystaja, ale wymaga pewnych nakladow, najwyrazniej bylo na tyle malo popularne ze oplacalo sie funkcje te calkowicie wyciac w pien niz pilnowac czy wszystko bedzie ok.

 

Tak ja to widze, i nie znaczy to ze pochwalam...

Odnośnik do komentarza

A ja to widze tak:

Jak przeciętny uzytkownik, który na co dzień przegląda web, korzysta z komunikatorow itp. uruchomi czasem jakiegos divixa, może przy pomocy zainstalowanego systemu operacyjnego shackować ps3??

Odp. nie moze bo nie posiada odpowiedniej wiedzy.

Będa "chcieli" to złamią ps3, złamali już psx'a ps2 xa x360 to teraz kolej przyjdzie na ps3, a z tego co wiem to tylko ps2 pozwalał legalnie odpalić inny os, wiec tym bardziej nie jest on potrzebny do hackingu. Dodatkowo, część ludzi którzy tworzyli "scene" przejdzie, do "podziemi" bo linux nie bedzie już oficjalnie wspierany na ps3 z nowym firmware.

Edytowane przez pajacyk
Odnośnik do komentarza

Ale zawsze tak bylo-PSX ladniejsze od PSOne,PS2 od PSTwo,PSP od PSPGo,a teraz wyjezdzaja z takim czyms.Design pierwszej wersji z chromem jest najladniejszy,a moze to tylko moje odczucie. Jakbym nie mial,wybralbym zapewne starsza wersje.

Ponoć wykastrują też i grube z OtherOS wraz z nowym fw...
nie slyszalem jeszcze,ale nawet jesli maja to zrobic,nic nie poradzimy :( Edytowane przez Ken Marinaris
Odnośnik do komentarza

Trzcina - otóż, nie masz racji :).

 

Sony nie nadzoruje linuxa już od premiery. Jedyne co Sony zrobiło w tej kwestii, to zablokowanie pełnego wsparcia RSXa, Ramu oraz zostawili jedynie włączone 2 rdzenie. Dzięki tym zabezpieczeniom, nie da się nic shackować. Scena już w pocie czoła knuje nad tym od listopada 2006 i NIC nie wyknuła. Tego się po prostu nie da zrobić.

 

Poza tym, rozwój Linuxa pozostawili całkowicie scenie. Jedyne co się udało scenie osiągnąć, to zoptymalizować yellow doga i dodać parę miłych bajerów.

 

I zostaje kwestia logiki - skoro w fatach zostaje ta opcja, to gdyby jakiś nadzór był, musiałby nadal pozostać. W końcu 23 miliony grubasów już sprzedali.

 

Myślę, że powód jest o wiele prostszy, ba, taki sam jak to zawsze z Sony bywa - widzimisie. Sony często widzi różne misie ;).

Odnośnik do komentarza

Heh, bardzo mozliwe ze i tak wlasnie jest :)

 

Przy czym nie mamy pewnosci czy linux w fatach pozostanie, byc moze nowy firmware usunie te opcje. Byc moze powodem jest obawa o hackowanie, byc moze nigdy nic nie zhackowali bo sony jednak trzymalo reke na pulsie, nie wiem szczerze mowiac jak jest naprawde :P

 

Wiem jednak ze 'downgrade' ktory sie pojawil wraz z nowa cena, nie szkodzi w zaden sposob temu w czym konsola jest/powinna byc najlepsza... Niestety nie mozna miec wszystkiego :P

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, teraz dzięki temu sprzedaż ruszy z kopa, ALE, uważam, że usuwanie opcji, które ich nic nie kosztują za lekko głupie. :)

 

Przecież nawet jeżeli 2% instaluje linuxa, to przecież nikt nikogo do tego nie zmusza. Niech sobie opcja jest - kto chce niech sobie instaluje. To zawsze może parę tysięcy użytkowników skusić do kupna PS3, niż do np. 360.

 

Chciałem sobie zamienić mojego fata na slima, ze względu na lepszy wygląd, rozmiar i pobór prądu (bardzo dla mnie ważne), ale skoro nie ma linuxa, to chyba sobie podaruję. Dobrze, że przynajmniej wymianę dysku zostawili.

Odnośnik do komentarza
Niestety nie mozna miec wszystkiego :P

A mozna bylo....przy premierze PS3 - wersja 60gb miala kompatybilnosc, linuxa, 4 sloty usb i slot na karte pamieci (i jako bajer chromowana przednia czesc obudowy - swietnie to wyglada).

Damn you, SONY !

 

to nie wszystko bo

był jeszcze SACD

a do tego jeszcze podczas wkładania płyty do napędu lub po wyjęciu z napędu- płyta ładnie się obracał przed wessaniem

a i plastik u góry też można było wymienić bo był zdejmowany.

Edytowane przez goggy
Odnośnik do komentarza

Ach, to była konsola. Dałem za nią 600 Euro 31 lipca 2007 roku. Piękna była. ^_^ ^_^

 

ale ja głupi byłem, że za kasę dałem sobie ją wymienić na wykastrowaną 80 GB wersję. Dzisiaj tego żałuję.

 

Brakuje mi dzisiaj 4 USB, czytnika kart, kompatybilności i tego połysku.

 

Szkoda, że Sony jej chociaż w małych ilościach już nie produkuje. Przecież mogliby zrobić jakąś edycję dla kolekcjonerów, która miałaby właśnie wszystkie te stare funkcje za np. 500 euro, a jej nakład wyniósłby 50 tysięcy konsol na cały świat.

Odnośnik do komentarza

Musiałbym upaść na głowę, aby kupić konsolę za 600 euro, a potem za 400, żeby kupić ją tylko do grania.

 

Tak, to linuxa też. Kiedyś tu był temat "dlaczego kupicie PS3" - tam dużo osób dawało mnóstwo powodów.

 

Moimi był linux, BD, dużo kodeków do filmów, darmowy online, parę innych mniej ważnych funkcji no i dla dwóch gier - F1 i Killzone 2 (kij z tym, że KZ2 wyszedł dopiero dwa lata później). :P

Odnośnik do komentarza
Moimi był linux, BD, dużo kodeków do filmów, darmowy online, parę innych mniej ważnych funkcji no i dla dwóch gier - F1 i Killzone 2 (kij z tym, że KZ2 wyszedł dopiero dwa lata później)
.

Teraz sie nie dziwie dlaczego takie tematy to twoj zywiol :lol:.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...