Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pytania plus odpowiedzi (rozmowa z Panem Johnem Kollerem szefem Sony d/s marketingu ps3)

m.in.

- wsteczna kompatybilność

- kwestia linuxa

- pytanie o zmiane loga

- o technologie wykonania płyty

 

Dla mnie wystarczajaco dużo aby zrozumieć że sony ma w nosie opinię uzytkowników nt zmian w czarnulce.

Na pytanie o kompatybilność wsteczną Pan John Koller odpowiada, że wiekszość uzytkowników ps3 zakupiło swoje Ps3 dla rzecz jasna gier nowej genreacji konsol oraz filmów blu-ray - no i nie ma w tym nic nie normalnego. No bo chyba nikt z nas nie kupił ps3 dla gier z ps2 czy psx'a. Ale argumetując tym nie możność wprowadzenia wstecznej kompatybilości to dla mnie Absurd przez duze A. Wystarczy popatrzeć na dyskusje na forach nt wprowadzania kolejnych firmware i pytania użytkowników "Czy może wprowadzili wsteczną kopatybilność powtarzane do bólu z każdym nowym upem firmware'u. Osobiście nie mam kumpla, który posiada ps3 i nie chciałby zagrac w jakiś tytuł z psx czy ps2ki na swojej czarnulce.

 

A odpowiedz na pytanie nt usunięcia linuxa ze slima

Że niby mieli kilka powodów. ze chcą iść do przodu z systemem który teraz maja. To jakieś bajki dla potłuczonych.

A co z pracą którą wykonali fixstars ci od ydl, Sony Linux Team, IBM, support - Inne distra, oraz wielu niezliczonych urzytkowników home developerów - wszystko dla przestarzałego już sprzętu .Nóż w plecy, Tak sie nie traktuje współpracowników. Blame You Sony.

 

P.S sry zapomniałem prawie podać linki do żródła ;P

 

http://arstechnica.com/gaming/news/2009/08...aystation-3.ars

http://www.yellowdog-board.com/viewtopic.php?f=19&t=6652

Edytowane przez pajacyk
Odnośnik do komentarza

co mozliwosci dalszego uzywania linuxa na fatach, mysle ze to Wam ostatecznie rozwieje wszelkie watpliwosci - wypowiedz Johna Kollera wszystko wyjasnia:

Why was the ability to install Linux removed from the system?

"There are a couple of reasons. We felt we wanted to move forward with the OS we have now. If anyone wants to use previous models and change the OS, they can do so." Koller said. "We wanted to standardize our OS."

zrodlo

Odnośnik do komentarza
nie slyszalem jeszcze,ale nawet jesli maja to zrobic,nic nie poradzimy :(

 

Zapewne zwolennicy linuksa zaraz mnie zaszlachtują, ale ja w tym widzę plus. ;D Może scena się w końcu weźmie za exploitowanie, a nie rasteryzery... Chciałbym dożyć chwili kiedy moja PS3 zamieni się w centrum multimedialne, na wzór np. XBMC.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
nie slyszalem jeszcze,ale nawet jesli maja to zrobic,nic nie poradzimy :(

 

Zapewne zwolennicy linuksa zaraz mnie zaszlachtują, ale ja w tym widzę plus. ;D Może scena się w końcu weźmie za exploitowanie, a nie rasteryzery...

 

Dokładnie to samo przyszło mi namyśl.

 

Może sony specjalnie wywaliło OtherOS żeby zmobilizować scenę do "łamania" ich konsoli XD :P.

Odnośnik do komentarza

hmmm zastanawiam się nad kupnem ps3 od jej premiery (w międzyczasie cykając na x360 i poketach), i teraz zastanawiam się jeszcze intensywniej którą opcję wybrać...czy grubasa czy przy atakować slim...

Psx i Ps2 miałem lekko około roku po premierze owych konsolek więc zawsze miałem pierwsze modele, dopiero pod koniec żywota ich czytników wymieniłem na PSone i PS2slim....

Teraz nie wiem czy trzymać się tradycji :P.... chyba znowu się wstrzymam z zakupem i poczekam na opinie nt slima :P

Odnośnik do komentarza

zawsze najlepiej kupowac jest co najnowsze z prostej przyczyny

 

stare wersje odchodza w zapomneinie, serwis i czesci zamienne ciezko dostepne i tym samym beda robily sie drogie

a nowe to co jest produkowane na bierzaco jest zazwyczaj latwo dostepne i tansze, tak jest wlasnie z PS2 i z PS3 zapewne tez tak bedzie....

 

chyba ze Ci potrzebny ten linux i wyglad slima jest nie do zaakceptowania...

 

z tym wstrzymywaniem to w sprzecie mzoe to trwac wiecznosc, ciagle cos nowego bedzie wychodzic po to by pobudzac rynek sprzedazy wiec na to nie patrz, chcesz grac na PS3 to kupuj i juz...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

siusiam na linuxa, konsole mam tylko do grania reszta mnie nie interesuje, wygląd też bez znaczenia, nie kupuje sprzętu żeby go podziwiać tylko żeby grać....

 

Wydaje mi się że jak wrócę z urlopu to zwiedzę sklepy i wybiorę którąś PS3, którą zobaczymy, może ze względu na slim polecą ceny zwykłej lub będą dorzucać gry(na amazonie jest np ps3 80gb +gra i BR terminator za 249Ł) chociaż to też po mnie spływa bo i tak jedyna co mam w głowie to PS3(model bez znaczenia) + oba motorstormy :P Nie ma pośpiechu tak czy inaczej bo póki słońce za oknem(chociaż w UK to przeważnie pada:/...) wolę inaczej się relaksować niż przed TV :)

Odnośnik do komentarza
Może sony specjalnie wywaliło OtherOS żeby zmobilizować scenę do "łamania" ich konsoli XD :P.

 

Jakby tego chcieli są miliony inny sposobów - ale nie chcą, bo i kto by chciał znięchęcać developerów do pisania gier na PS3? ;]

 

siusiam na linuxa, konsole mam tylko do grania reszta mnie nie interesuje

 

Hmm tylko, że OtherOS != Linuks, to bramka dla dowolnego softu - ograniczonego nieco, ale jednak. Dobrym tego przykładem jest np. SwissKnife czy ten zapowiadany kombajn (nazwy nie pamiętam; Megacośtam ;]). Zawsze istnieje też prawdopodobieństwo, że powstanie w przyszłości jakiś exploit wykorzystujący lukę w tym. Kto to wie.

 

No chyba, że jesteś jednym z tych casuali, którzy używają konsoli tylko do celów przewidzianych przez producenta (joke ;]).

Odnośnik do komentarza
(...)

Jedyne co Sony zrobiło w tej kwestii, to zablokowanie pełnego wsparcia RSXa, Ramu oraz zostawili jedynie włączone 2 rdzenie. Dzięki tym zabezpieczeniom, nie da się nic shackować. Scena już w pocie czoła knuje nad tym od listopada 2006 i NIC nie wyknuła. Tego się po prostu nie da zrobić.

(...)

 

Mały błąd. Dostępny jest procesor PPE oraz 6 rdzeni SPE, siódmy robi wirtualizację (czyli to coś, co blokuje pełny dostęp do sprzętu i obniża wydajność).

Odnośnik do komentarza
dla maniakow sprzetu audio jest to argument niezaprzeczalny :)

tylko znow pytanie czy to kwestia programowa czy sprzetowa, jak programowa to moga pryz jakims firmware to dac i fatowi :)

mi się wydaje,że to będzie jedna z funkcji softu 3.0 bo sobie jakoś nie wyobrażam,że na potrzeby slimki technicy coś grzebali przy podzespołach odpowiedzialnych za dźwięk w PS3.

 

slimka i ff13 jako wyłączność w japonii i chyba w ich kraju tylko ryby nie będą tego brały :P

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Moze tak byc, ze slimka ma jakis uklad odpowiedzialny za dekodowanie dzwieku takiego nie innego i niekoniecznie firmware musi sie tym zajmowac. Niestety wcale Sony nie musi chciec wrzucic tego do softu. Przeciez usprawnianie emulacji PS2 juz dawno zostalo porzucone w kolejnych iteracjach firmware'u, mimo ze wciaz sporo starych Fatboyow zdolnych do tego jest tu i tam... Dzis interesuje ich sprzedaz nowych konsol a nie usprawnianie starych.

Odnośnik do komentarza

wlasnie wynikaloby ze tu ukladu nie potrzeba zadnego bo ma niedekodowac, wiec tez nie widze problemu

chociaz nie wiem z czego wynika to ze PS3 do tej pory musiala DTSHDMA 7.1 zamieniac na 5.1, mogliby przepuscic to bez dekodowania jak juz, a tak nie jest, moze chodzi o jakies certyfikaty...

kij wie na czym to wszsytko ma polegac, ale w tym linku to chyba pisalo ze to PRZYSZLOSC, wiec chyba na starcie w slimie nie bedzie od reki tej opcji, zobaczymy, ja juz sie napalilem na sprzedaz fata by kupic slimke :) tylko z tego powodu :)

Odnośnik do komentarza

Przy okazji pojawienia sie odchudzonej wersji konsoli (ktora dla mnie pod wzgledem wygladu jest jak najbardziej ok) warto wspomniec, ze pojawila sie informacja nt. wstecznej kompatybilnosci PS3 z PS2. Jeden z dyrektorów koncernu Sony powiedzial, ze wsteczna kompatybilnosc juz nie powroci i sprawa jest zamknieta. Oto zrodlo: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/To_juz...roci-22976.html

Odnośnik do komentarza
wlasnie wynikaloby ze tu ukladu nie potrzeba zadnego bo ma niedekodowac, wiec tez nie widze problemu

chociaz nie wiem z czego wynika to ze PS3 do tej pory musiala DTSHDMA 7.1 zamieniac na 5.1, mogliby przepuscic to bez dekodowania jak juz, a tak nie jest, moze chodzi o jakies certyfikaty...

kij wie na czym to wszsytko ma polegac, ale w tym linku to chyba pisalo ze to PRZYSZLOSC, wiec chyba na starcie w slimie nie bedzie od reki tej opcji, zobaczymy, ja juz sie napalilem na sprzedaz fata by kupic slimke :) tylko z tego powodu :)

Ponoc roznica polega na tym, ze w Slimie umieszczono nowszy chipset HDMI, dlatego czyta Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio. Z drugiej strony, obecne wersje rowniez posiadaja mozliwosc odtworzenia tych formatow. Wystarczy w konsoli ustawic wyjscie na LPCM. Tak naprawde jedyna roznica polega na tym, ze w przypadku Slima na wyswietlaczu naszego amplitunera wyswietli sie ladnie obecnie odtwarzany dzwiek. W przypadku grubasa, nic sie nie pojawi, ale dzwiek bedzie odbierany i prawidlowo wysylany do poszczegolnych glosnikow. Jakosc dzwieku LPCM jest ponoc taka sama jak w przypadku Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio.

 

Zrodlo:

http://news.cnet.com/8301-17938_105-103147...tag=mncol;title

Odnośnik do komentarza
wlasnie wynikaloby ze tu ukladu nie potrzeba zadnego bo ma niedekodowac, wiec tez nie widze problemu

chociaz nie wiem z czego wynika to ze PS3 do tej pory musiala DTSHDMA 7.1 zamieniac na 5.1, mogliby przepuscic to bez dekodowania jak juz, a tak nie jest, moze chodzi o jakies certyfikaty...

kij wie na czym to wszsytko ma polegac, ale w tym linku to chyba pisalo ze to PRZYSZLOSC, wiec chyba na starcie w slimie nie bedzie od reki tej opcji, zobaczymy, ja juz sie napalilem na sprzedaz fata by kupic slimke :) tylko z tego powodu :)

Ponoc roznica polega na tym, ze w Slimie umieszczono nowszy chipset HDMI, dlatego czyta Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio. Z drugiej strony, obecne wersje rowniez posiadaja mozliwosc odtworzenia tych formatow. Wystarczy w konsoli ustawic wyjscie na LPCM. Tak naprawde jedyna roznica polega na tym, ze w przypadku Slima na wyswietlaczu naszego amplitunera wyswietli sie ladnie obecnie odtwarzany dzwiek. W przypadku grubasa, nic sie nie pojawi, ale dzwiek bedzie odbierany i prawidlowo wysylany do poszczegolnych glosnikow. Jakosc dzwieku LPCM jest ponoc taka sama jak w przypadku Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio.

 

Zrodlo:

http://news.cnet.com/8301-17938_105-103147...tag=mncol;title

 

Nie jestem pewien czy DTS MA jest w ogole dekodowane do LPC 7.1. Obawiam sie ze tylko do 5.1 badz DTS.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...