Skocz do zawartości

Minione 4 lata... w polskim hh


Rekomendowane odpowiedzi

Człowiek, który chciał ukraść alfabet i 27 w porównaniu do Eterni i Opowieści o tym, co tu się dzieje naprawdę to jak (pipi) do diamentów. W ogóle mi nie podchodzi ten nowy Eldo (po 2005). Nie pytaj o nią jeszcze nie sprawdziłem. OSTRy poza Tabasko i Jazzurekcji nie przemawia do mnie. A WWO i Witam Was w Rzeczywistości to takie same (pipi) jak Będę brał cię w aucie -_- Litości. Życie na kredycie podobnie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A według mnie taki z Ciebie znawca crunku jak i g-funku, czyli (pipi).owy.

Dalej jestem zdania, ze płyta 2cztery7 tylko ZAWIERAŁA g-funk, stricte g-funkowa nie byla. Bylo pare elementow i tak dalej - piszczaly, spiew, charakterystyczne sample i tak dalej; no ale dalej to nie to. Porównaj :

i

http://www.youtube.com/watch?v=YV877B15nmg...feature=related

Kurde, mozna napisac ze druga plyta 2cztery7 jest bardziej g-funkowa od pierwszej, ale to nadal nie jest to, czym powinien byc g-funk.

I propo crunku, to ptp wlasnie wykonuje ten crunk i robi to w miare dobrze, jednakze sama stylistyka, prostota, braki w technice i tak dalej sprowadzaja ich na niziny rapu. No i te fity ulicznikow, geez ;| W ogole nie podoba mi sie, wole jareckiego dla beki posluchac, pastiszowym stylem przebija jakichs buczerow i innych typow.

 

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem czemu tak dowalacie sie do HG. Wiem ze to "rap dla gimbusow" ale maja kawalki naprawde kultowe (dla mnie beda to "To jest to" "Styl Warszawskich Ulic" i "Czas dokonac Wyboru")

Aha i cos dla "hejterow" ktorzy nie slyszeli najnowszego albumu i sie wypowiadaja: Posluchajcie kawalkow "Droga" "63 dni chwaly" i "Wlasnie tak". jesli one wam nie przypasza to faktycznie mozecie hejtowac z czystym sercem.

Odnośnik do komentarza

Mi one nie pasza. Przeciez oni sa totalnymi no-skillami i bilon powinien serio zajac wychowywaniem sie dzieci, a wilku odwiedzic porzadny salon dentystyczny. Wiekszosc undergroundowcow jedzie hg na kazdej plaszczyznie, moze wykluczajac bity, bo jednak wiekszosci undegroundowych producentow troche brakuje do bitmejkerow z 'legala'.

Odnośnik do komentarza

Mi one nie pasza. Przeciez oni sa totalnymi no-skillami i bilon powinien serio zajac wychowywaniem sie dzieci, a wilku odwiedzic porzadny salon dentystyczny. Wiekszosc undergroundowcow jedzie hg na kazdej plaszczyznie, moze wykluczajac bity, bo jednak wiekszosci undegroundowych producentow troche brakuje do bitmejkerow z 'legala'.

Racja, tylko underground.

Odnośnik do komentarza

postanowiłem sobie odświeżyć trochę polski HH....

 

Ale od początku, skończyłem słuchać HH na kalibrze 44 i Paktofonice, czasem zapuszczę sobie O.S.T.R ale to rzadko.

No i ostatnio przeglądam internet i patrze wszędzie jakieś "JP na 100%" myślę sobie co to za (pipi), ale nie było czasu poszukać tego dokładnie, dopiero teraz wszedłem sobie zobaczyć czego się teraz słucha i.... o matko przeżyłem ciężki szok... co to (pipi) jest?

nie powiecie mi chyba że teraz polski hip hop tak wygląda? gdzie się podziały teksty z "Kinematografii" i "Księgi Tajemniczej Prolog"? gdzie jest bit?? bo to co słuchałem to jakieś Disco było i to takie z manieczek pod poznaniem...

 

czy tylko Adam Ostrowski coś jeszcze w tym temacie robi?

Odnośnik do komentarza

A co takiego on robi?

KTP to był charakterystyczny cedek z konkretnego podgatunku jakieś dobre 13 lat temu. Teraz by takie coś się nie sprzedało w dużym nakładzie bo Rap ma być skoczny, dla wszystkich. Taki substytut Disco-Polo (patrząc po koncertach). To czego nie kapuje to czepianie się bitów.To co miałem (nie)przyjemnosć usłyszeć było na całkiem solidnym poziomie i Lil Wayne czy inny Kanye jakby na tym wywijał to ludzie by krzyczeli że hit.

Odnośnik do komentarza

No ale znowu zaczyna się sprawa uogólniania. "Co się dzieje z rapem, kiedyś był K44, teraz jest Firma", tak jakby nic innego wtedy ani teraz nie istniało. K44, choć świetni, to są troszkę zbyt gloryfikowani, szczególnie przez ludzi mających mniej do czynienia z polskim rapem.

Ciężko będzie trafić w Twoje gusta, norbiteos, wnioskuję z posta. Sprawdź Eldokę, może płyty Pezeta z Noonem.

Odnośnik do komentarza

kotlet ale masz 100% racji - dlaczego porównałem świetnych starych wykonawców do tego młodego gówna? bo o tym młodym gównie słysze cały czas. a to jakies demotywatory a to wszedzie na scianach bazgroły JP na 100% az w koncu wpisałem w google zeby sprawdzic o co chodzi no i te tatuaże z tym badziewnych logiem JP ktore widze u małolatow pod blokiem.

Jak już mówiłem z hh miałem przerwę bardzo długa i poza OSTR którego słucham niemal od samych początków ponieważ mieszkałem na aleksandrowskiej 100 3 bloki dalej od Adama jakieś 20lat mojego życia czuje niemal że emocjonalna więź z jego piosenkami.

 

Pezet i eldo kojarzą mi się z stara jak świat bitwą płocką i cienkimi jak barszcz "obrońcami tytułów" osobiście zawsze wolałem Tedego (ale tego starego tedego do płytki SPORT) i gib gibon skład, jakoś mi zawsze było bliżej do takich klimatów luźniejszych i zabawnych :) ale to kwestia gustów.

 

 

edit: posłuchałem sobie dzisiaj trochę i mogę powiedzieć ze to hemp gru tez ssie, FISH wymiata jak dla mnie i lece dalej słuchać, może wyczaje coś jeszcze cos mi podejdzie.

Edytowane przez norbiteos
Odnośnik do komentarza

Posprawdzaj to co ludzie proponowali w tym temacie na wcześniejszych stronach. Duża część z tego trzyma przynajmniej dobry poziom, chociaż oczywiście są i niezłe badziewia, ale trzeba szukać ;)

 

Aha, jeszcze jeżeli chodzi o podziemie to polecam ten temat: http://www.psxextreme.info/topic/76871-polskie-najlepsze-i-warte-uwagi-nielegale/

Dużo dobrego rapu. Co prawda jeszcze by się sporo znalazło, ale zawsze to nie będziesz musiał sam latać i szukać ;]

Edytowane przez Robak
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...