Skocz do zawartości

Banowanie z Xbox Live da sie uniknąć ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko nawet Microsoft Polska coś gadał na FunDay'u o przeróbkach, ale ich (i policji) jedynym argumentem było, to że zmodyfikowana konsola MOŻE służyć do odpalania nielegalnych kopii. Za posiadanie noża w kuchni też powinni karać, bo może posłużyć jako narzędzie zbrodni. Jestem tylko ciekawy jak to wszystko ma się do blokowania dysków twardych, bo to oddzielne akcesorium i dlaczego oni w nie ingerują. Ok, konsole mam przerobioną, ale dysk jest czysty. Może niedługo jakieś mądre głowy wymyślą blokadę telewizora, na którym gramy.

 

Technicznie, to dyskowi nic nie robią, a jedynie konsoli, której odbiera się część opcji współpracy z dyskiem.

Odnośnik do komentarza

Co do dysków, to jakiś czas temu niektórzy jechali po lukku jak po szmacie, bo robił GS'a na piratach i miał czelność protestować przeciw zerowaniu (które nic z przeróbką nie miało wspólnego). Teraz ludzie dostają za przeróbkę bana i są niezadowoleni, że dysk też stracił na funkcjonalności. Gdzie tamci krzykacze?

Odnośnik do komentarza

Oj kolego, chyba coś Ci się pomyliło. Jeśli do mnie pijesz, to ja nie płaczę, że mam bana, że mam profil uszkodzony. Nie zakładam tematu na każdym forum, nie wylewam łez jaki to MS niedobry. Liczyłem się z tym i nie jestem zaskoczony. GS-a mam głęboko w D, tylko ciekawi mnie cały proces blokowania akcesoriów, a nie samej konsoli.

Odnośnik do komentarza

Chodziło raczej o to gdzie podziali się ludzie którzy przyszli kiedyś wylać na lukka wiadro pomyj, co nie było trudne bo nawet nie próbował polemizować, a teraz kiedy niektórzy "banici" zdają się być niezadowoleni z niektórych aspektów bana jest cisza.

Oni teraz na forach pisza posty ze MS to zrobil niezgodnie z prawem i maja pisac do rzecznika,itp. Smiech na sali mowiac krotko.

Odnośnik do komentarza

Sprawdz i nam powiedz

Hahaha. Dokładnie. Sprawdź i daj znać jak sprawa wygląda ;). A tak poważnie, ja nie jestem wielkim fanem online/multiplayer, więc sytuacja nie jest dla mnie jakoś wyjątkowo bolesna.

Dziwne jest moim zdaniem banowanie konsol za zmianę firmware'u. Przecież to że nie mam oryginalnego, tylko przykładowo iXtreme1.51, nie znaczy że muszę grać na piratach. Zresztą, jeśli kupię sprzęt to chyba mam prawo robić z nim co mi się podoba? Przykładowo pomazać obudowę kredkami. Czemu nie? Co innego gwarancja - sprzęt był otwierany, być może spowodowałem uszkodzenie mechaniczne. Zrozumiałym jest utrata gwarki. Jeśli nie ma dowodu UŻYTKOWANIA pirackiego oprogramowania, to wydaje mi się że banowanie konsol za sam firmware jest ździebko nieuczciwe. Rzekłem! ;)

 

A po co przerabia się konsolę? Żeby używać jakiegoś homebrew? Nie, przecież na xboxa360 nie występuje, więc przerabia się konsolę po to by grać na "kopiach zapasowych" i sprawa jasna.

Odnośnik do komentarza

Chodziło raczej o to gdzie podziali się ludzie którzy przyszli kiedyś wylać na lukka wiadro pomyj, co nie było trudne bo nawet nie próbował polemizować, a teraz kiedy niektórzy "banici" zdają się być niezadowoleni z niektórych aspektów bana jest cisza.

Oni teraz na forach pisza posty ze MS to zrobil niezgodnie z prawem i maja pisac do rzecznika,itp. Smiech na sali mowiac krotko.

 

Jeśli to prawda, to beka taka sama jak przy lukk'u.

Odnośnik do komentarza

Chodziło raczej o to gdzie podziali się ludzie którzy przyszli kiedyś wylać na lukka wiadro pomyj, co nie było trudne bo nawet nie próbował polemizować, a teraz kiedy niektórzy "banici" zdają się być niezadowoleni z niektórych aspektów bana jest cisza.

Jesli tacy ludzie kopali lukka to trudno o wieksza hipokryzje...

Odnośnik do komentarza

bypa

 

ale modyfikacja firmware to wg umowy z m$ to samo co modyfikacja czegoś w konsoli. wg prawa podobnie.

 

No dobra, więc powtarzam. Zrozumiała jest utrata gwarancji. Absolutnie niezrozumiały jest ban na XL. Oczywiście to tylko moje skromne zdanie, a logika często nie pokrywa się z rzeczywistością, kiedy w grę wchodzą wielkie koncerny i olbrzymie pieniądze.

Odnośnik do komentarza

Zebyscie wiedzieli jak myslec o calej tej kwestii.

 

Gdy kupujesz konsole, kupujesz sam hardware. Z tym mozesz robic co chcesz - mozesz sobie Xboxa oklejac, wiercic, lutowac co chcesz.

 

Ale...

 

Software dzierzawisz, nie masz do niego zadnych praw poza posiadaniem nosnika (w tym przypadku jest to sam Xbox, gry itd.). Wszelkie prawa posiada wydawaca - Microsoft. Niestety oznacza to tyle, ze uzytkownik jest w tej kwestii zdany na laske i nielaske wydawcy, w tym kary za naduzycia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pojawilo sie ostatnio zastrzezenie co do banow. Ludzie chca zwrotu kase za niewykorzystana subskrypcje. I powinni miec do tego prawo.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...