Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dzieki technologi mozemy miec fajnego dragon balla w 1080p

Wiesz nawet DB/DBZ w 1080p zjada tego nowego średniaka. Akurat stare anime tworzone jeszcze na celuloidach strasznie dużo zyskują jeśli chodzi o jakość obrazu po wydaniu ich na Blu-ray. Wystarczy zobaczyć GitSa,Patlabor,Gundamy czy choćby Gunbustera. Wtedy ograniczał ich nośnik i technika wyświetlania ale sam materiał już był przygotowany w świetnej jakości.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Filmy i seriale animowane dalej rysowane są ręcznie na kartkach. Niestety potem wszystko jest skanowane i kolorowane w programach graficznych przez co traci swój urok. Z tego powodu porządnie zremasterowane anime z 35mm zawsze będzie jakością obrazu górować nad cyfrówkami.

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że kiedyś taki DB był przecież też tłuczony taśmowo przez kilka różnych zespołów i to w czasach kiedy nie było internetu do przesłania gotowych materiałów w kilka minut. Do tego malowanie farbami trwało o wiele dłużej, niż kilka kliknięć myszką + musiało to jeszcze z dzień poleżeć żeby wyschnąć. Oczywiście dziwnie wyglądające postacie i miejscami lipna animacja się zdarzały, ale nie na taką skalę.

 

 

Zrzut z Dragon Ball Z jakiego amerykanie zaczęli wydawać na BD w oryginale, lecz stwierdzili, że im się nie opłaca. Ziarno jest dosyć mocno wyraziste, ponieważ większość tasiemców z tamtych lat tworzono na 16mm. Ludzie woleli wygładzone (pozbawione detali) i obcięte do 16:9 wydania.

 

Ny2OgYKs.jpg

 

 

Tu z kolei zremasterowany kadr z BD Giant Robo. Całość według studia zeskanowano do 4K i pewnie tak zostanie w przyszłości wydane, kiedy 1080p będzie przeżytkiem. Wszystkie nierówności kreski i jej grubość, ślady maźnięć farbą, widać w tym ludzką rękę, a nie bezpłciowego photoshopa.

 

giant_robo_BD_43.png

 

Bizon co prawda ma rację pod względem animacji, bo nie ma tu żadnej wymówki i ogranicza ją jedynie talent animatora.

Edytowane przez Zarathustra
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Do czego to doszło, że niedługo znienawidzone GT będzie tym nienajgrszym dragonbalem

Przypomnijcie mi proszę, bo wieki już minęły, co właściwie było nie tak z GT?

 

Ok, było to coś innego niż ładowanie mocy przez 20 odcinków z zetki, ale gdy tak próbuję wrócić pamięcią, to GT tragiczny przecież nie był. Gdzieś tak przez połowę serii starano się chyba powrócić do korzeni serii, z małym Goku i nieco luźną, wręcz absurdalną przygodą w poszukiwaniu kuleczek. Do tego wreszcie pokuszono się o "silną" główną postać żeńską, która nie miała świecić cyckami, ani dodawać wyłącznie do slapsticku niczym jakaś Bulma w poprzednikach. Tylko z Trunksa (pipi) wyszła, a szkoda, bo jako gimbus go lubiłem.

 

No i opening był za(pipi)isty.

 

Z drugiej strony przyznaję, że pamiętam niewiele, więc może coś szczególnego wymazałem z pamięci.

Odnośnik do komentarza

Ja nie wspominam dobrze GT bo w proporcji 9/10 to kazdy odcinek to byla ku pa totalnego go wna z bachorami, nie dosc ze nieciekawe to sie jeszcze dluzylo. Fajnie mi sie ogladalo dopiero pod koniec z "bejbim" i potem ze smokami a tak to gunwo obesrane.

 

Ale z drugiej strony mam sentyment, bo u nas chyba dopiero koncyli Ztke w telewizji, a ja dostalem japonskiego dragon ball final bout na psxa i przypadkowo udalo mi sie odkryc walke z SSJ4 Goku i przez tydzien koledzy w szkole nie wierzyli az ktoregos weekendu tak katowalismy giere ze znowu sie udalo, chyba trzeba bylo bez straty zycia przejsc wszystkich aby sie odkryla z nim walka. Wtedy to byla mega podjarka, do internetu bylismy podpieci ISDNami w domu 128kbps, nikt o SSJ4 nie slyszal i bylo wielkie zamieszanie wsrod kolegow, wiekszosc oczywiscie gadala ze fejk a jak zaczal leciec DB GT i sie malpiszon przemienil to bylo oh my focking god this shit cant be real no way

 

dobre czasy

Odnośnik do komentarza

No... wszystko.

 

Goku został zamieniony w dziecko, co może było fajne przez... jeden odcinek, jednak zepsuło całą resztę. Po prostu pokazano fucka wszystkim, którzy razem z Goku dorastali i byli świadkami rozwijania się jego charakteru. Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy, jak odjęty o odlewu Goku Goten przytula się do swojego zmartwychstałego taty, po prostu czuliśmy upływ tych lat. W GT chcieliśmy więcej Goku jako mentora i potężnego wojownika a dostaliśmy dzieciaka, który bardzo mocno się opalił... 

 

Po za tym, twórcy uczynili Goku centrum całej historii, co nie jest samo w sobie złym pomysłem, ale mocno z tym przesadzili. Właściwie żadna inna postać nie jest w stanie w jakikolwiek sposób wpłynąć na bieg historii oprócz niego. Goku jest tak niewyobrażalnie silny w tej serii, że Gohan, Vegeta, Buu, Ubub (który miał przecież go zastąpić!) mogą mu co najwyżej sandały czyścić. 

 

No i wąsy Vegety. To najgorsza rzecz jaka spotkała tą animacyjną porażkę... 

Odnośnik do komentarza

 

Do czego to doszło, że niedługo znienawidzone GT będzie tym nienajgrszym dragonbalem

Przypomnijcie mi proszę, bo wieki już minęły, co właściwie było nie tak z GT?

 

Ok, było to coś innego niż ładowanie mocy przez 20 odcinków z zetki, ale gdy tak próbuję wrócić pamięcią, to GT tragiczny przecież nie był. Gdzieś tak przez połowę serii starano się chyba powrócić do korzeni serii, z małym Goku i nieco luźną, wręcz absurdalną przygodą w poszukiwaniu kuleczek. Do tego wreszcie pokuszono się o "silną" główną postać żeńską, która nie miała świecić cyckami, ani dodawać wyłącznie do slapsticku niczym jakaś Bulma w poprzednikach. Tylko z Trunksa (pipi) wyszła, a szkoda, bo jako gimbus go lubiłem.

 

No i opening był za(pipi)isty.

 

Z drugiej strony przyznaję, że pamiętam niewiele, więc może coś szczególnego wymazałem z pamięci.

 

 

YOTPRjD.png

Odnośnik do komentarza

Aha panowie, polecam sie zaznajomić w internecie z: Dragon Ball-Z-Kai-GT-Movies Music Collection [45DISC][FLAC}[ZIP]

Dragon Ball-Z-Kai-GT-Movies Music Collection [45DISC][FLAC}[ZIP]

Dragon Ball
Dragon Ball Z
Dragon Ball Z Kai
Dragon Ball Z Movies
Dragon Ball GT
45 DISC

1994 - Dragon Ball - 5 DISC
2008 - Dragon Ball Z - Complete Song BOXSET - 13 DISC
2009 - Dragon Ball Kai - Original Soundtrack I - 1 DISC
2009 - Dragon Ball Kai - Original Soundtrack II I - 1 DISC
2010 - Dragon Ball Kai - Original Soundtrack III I - 1 DISC
2010/2013 - Dragon Ball Z - Movies - 14 DISC
2011 - Dragon Ball Kai - Complete Song BOXSET - 1 DISC
2013 - Dragon Ball Z - 20th Century - 1 DISC
BONUS - Dragon Ball GT & other Singles - 8 DISC 

FORMAT.......................: ZIP
AUDIO........................: FLAC
ARTWORK......................: YES
SIZE.........................: 13.1 G
DISCs........................: 45 DISC

 ╔╝╦═══════════════════════════════════════════════════════════════╦╚╗
 ╚╬╝        PLEASE SEED  -  PLEASE SHARE  -  PLEASE UPLOAD         ╚╬╝
  ╚═════════════════════════════════════════════════════════════════╝	

Odnośnik do komentarza

z GT zawsze uwielbiałem finałową genki damę :obama:

zwłaszcza początek, jak leci theme z openingu i Goku unosi się z uśmieszkiem na ustach krzyczącym "no masz przeyebane smoczku, hehe"

https://www.youtube.com/watch?v=I1ucKN2aiWk


no i oczywiście GT miało 100000000000000x lepsze zakończenie niż zetka


https://www.youtube.com/watch?v=frG6Pf0SgvU

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GT, zwany również Goku Time, to przede wszystkim zmarnowany potencjał, na papierze, praktycznie wszystkie sagi wyglądają super, niestety spartolono wykonanie, za dużo Goku, no i walki zredukowano do pocisków Ki  (Do tego Goku był debilem, widział, że pociski nic nie robią Super 17, to walił dalej) Do tego dziwny koncept, goście, którzy jedną pięścią są w stanie rozwalać planety, musza się ukrywać przed byle strażnikami, na fanfiction można znaleźć GT Revised, i jest to GT zrobione dobrze :) Niestety, na razie pracę są wstrzymane  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...