Skocz do zawartości

PSX Extreme #147


Rekomendowane odpowiedzi

 

To tylko potwierdza co już dawno zauważyłem w PE recenzje exów na x360 piszą normalni gracze bądź są to normalne recenzje zaś na ps3 piszą je fanatycy albo ktoś dobrze posmaruje tam

 

No bo ciekawe jest że poza h3, too human, ng2, girsach, banjo wszystkie exy na kloca są oceniane słabiej niż ich średnia zaś na ps3 prawie wszystkie exy są oceniane wyżej/znacznie wyżej niż ich średnia, z tego co pamiętam i z nowego pe:

 

ocena pe /// średnia

kz2 9+ /// 90%

motorstorm 9 /// 83%

motorstorm 2 9- /// 82%

heavenly sword 9+ /// 81%

trine 9- /// 82%

eyepet 9- /// 72%

lair 7 /// 57%

resistance 2 9+ /// 88%

 

oczywiście nie chodzi mi o to że średnia gry ma być wyrocznią do wystawienia oceny w PE tylko jak widzę na gamerankings coś na ps3 z np: 80% to już wiem że w pe dostanie 9 :potter:

 

No toś wywęszył spisek, hohoho. Faktycznie - Sony nam płaci i to grubą kapuchę za oceny - sam ostatnio wymieniałem koła w moim Ferrari. A tak poważnie - o tym, że PE jest obiektywne świadczy chyba najlepiej fakt, że posiadacze Sony sądzą dokładnie coś odwrotnego. Prześledź sobie wątki z poprzednich numerów, ile było narzekania na faworyzowanie X360, że redakcja to fanboje konsoli Microsoftu, itd.. Wystarczy wspomnieć o sławetnej ocenie 10 dla Halo3.

 

Jeśli chodzi natomiast o Metacritics, to argumentacja ta nie ma o tyle sensu, że w średniej brane są pod uwagę całkowicie idiotyczne i oderwane od realiów oceny z magazynu np. Edge i jemu podobnych (mocno zaniżane). Oceny są sprawą ogólnie indywidualną, więc każdy ma prawo do własnego zdania. Ale faktem niezaprzeczalnym jest, że w ostatnim czasie pojawiło się sporo bardzo udanych produkcji na PS3. Również ma na to wpływ pewnie to, kto pisze recenzję, bo o ocenie często decydują gusta piszącego, ale tu powracamy do kwestii indywidualizmu - zresztą sam bym ocenił niektóre z tych gier inaczej (często nawet niżej - ale przecież oceny innych członków redakcji masz w "3 groszach" i pod oceniaczką). Ogólnie w PE oceny na pewno nie są zawyżane - często wręcz są obniżane po wewnętrznych dyskusjach i na jakieś nieobiektywne akcje nikt by sobie nie pozwolił.

 

Zauważ też jedną istotną rzecz - w PE dane gry recenzują zwykle osoby wkręcone w klimaty danych gier, każdy się raczej w czymś specjalizuje. Podczas gdy w innych wydawnictwach niektórzy recenzują totalnie wszystko, nawet gatunki, które im nie podchodzą . Przecież jak nie kręcą Cię klimaty w stylu EyePet, to choćby ta gra dostała 10, to i tak jej nie kupisz. Z kolei nie nasza wina, że na MS tego rodzaju gier na razie nie ma (będzie Milo na X360, to może zarobi nawet 10, pod warunkiem, że "złotousty" spełni swoje obietnice). I w obronę wezmę może jeszcze Lair - gra specyficzna - niektórzy dają jej 8, inni 5. Nie każdemu przypasiło sterowanie (mnie np. bardzo odpowiadało)... Ogólnie oceny to temat rzeka dlatego nie ma sensu sugerować się samą oceną, tylko lepiej czytać recenzje.

Odnośnik do komentarza

@ural - napisałem że średnia gier nie jest wyrocznią dla wystawiania ocen w pe :potter: ale od czasu 8- dla mgs2 wygląda jakby magazyn bał się postawić jakąś kontrowersyjną ocenę dla gry na ps3.

 

Zgredzi pewnie tak mówią w PE ,,co my tutaj mamy...? o nowa gra na ps3 zobacz co tam na metacritic dostaje i dodaj do tego + 10% żeby nas fani nie zjedli, wiesz tak dla świętego spokoju ''

 

Zauważ też jedną istotną rzecz - w PE dane gry recenzują zwykle osoby wkręcone w klimaty danych gier

 

chyba nie powiesz że Butcher jest wkręcony w klimaty eyepet :P jego recka mnie zaciekawiła do kupna gry ale patrze na inne recki to opinie znacząco się różnią w ,,za(pipi)istości tej produkcji''

 

No i przede wszystkim to częste rzucanie z rękawa samymi 9, można odnieść wrażenie że połowa gier w pe to masakratory :P a tak nie jest

 

ps. oczywiście zapomniałem o nintendo które tak samo wygląda mi na pokrzywdzone w kwestii oceniania gier, jakie było moje zdziwienie jak metriod prime, zelda ww czy residenty na GC zgarniały oceny od 8+ do 9+ .

 

aha jeszcze jedna kwestia piszesz że edge zaniża oceny a ile ocen jest zawyżony/sponsorowanych ? to widać ostatnio po IGN

Edytowane przez bigdaddy
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

in plus obecność zgrentgena, podoba mi się idea dyskusji na temat jakiegoś trendu/kontrowersyjnego szpila; felietony Zaxa - nie jestem jakimś zagorzałym miłośnikiem erpegów, ale czytając peany nt. fabuły deesowej Valkyrii aż zachciało mi się w to pyknąć ;]

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

bigdaddy - ile jeszcze będziesz wylewał tutaj swoich gorzkich żali ??? Boli że Sony wydaje lepsze gry niż M$ czy co? Gry poprostu na tyle zasługują i tyle, a że tobie się oceny nie podobają to twoja sprawa...

 

Recenzja Lucka fm3 bardzo mi się podobała, mam nadzieję że tez napiszesz recke z GT5 :)

Edytowane przez Merson
Odnośnik do komentarza

Wielka wojna byla ze iPhone to konsola, a juz drugi miesiac nic o nim nie ma, to po co to cale gadanie?

Gdzie jest mikser? Po co zaczynacie cos, co po dwoch numerach znika :(

 

Nie ma, bo teraz jest sezon. Priorytetem sa gry premierowe.

 

sciera

A myślałem, że wywojowałem wywalenie komórek z pisma o grach konsolowych...

 

offtop Czy mi się wydaje, czy forum zmienia się w imageboard ? O_o

Odnośnik do komentarza

No, Lucek obyś częściej pisał w PE bo bardzo przyjemnie się czyta twoja reckę Forzy 3. Apel do Ściery - daj Lucjanowi więcej tekstów do napisania, bo chłopak zasługuje! :P

 

HIV nie zrecenzował Forzy :ohmy: w szoku jestem

Całe szczęście bo rzygam tym gościem i jego "recenzjami".

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Również ma na to wpływ pewnie to, kto pisze recenzję, bo o ocenie często decydują gusta piszącego, ale tu powracamy do kwestii indywidualizmu - zresztą sam bym ocenił niektóre z tych gier inaczej (często nawet niżej - ale przecież oceny innych członków redakcji masz w "3 groszach" i pod oceniaczką).

 

a gucio prawda, tak Panu powiem. ja nie rozumiem dlaczego dla recenzenta takiego Uncharted 2 było ciężko spytać przechodzącego obok HIVa czy innego Myszaqa czy podoba mu się co widzi i jaką ocene wystawiłby po pierwszym wrażeniu. W FORZY podobnie - żadnych 3 groszy. W NFSS cała jedna mini recka (ta gra nie zasługuje na 9, choćby nie wiem co i wali mnie indywidualność preferencji recenzenta oraz jego faza podczas szpilania). Kurde, uważam, że przy wystawianiu ocen na poziomie 9-10 to obowiązkowe powinny się znaleźć w recenzji z 3 '3 groszówki' i to najlepiej napisane przez ludzi, którzy przykładowo nie jarają się danym gatunkiem. wszystko w celach zwiekszenia obiektywizmu oraz obniżenia wystąpienia rozczarowań po zakupie ('wtf, gra dostała 11/10 w PE ok Kaliego to musi być dobra a ten SUPER NINJA FIGHTER 3D PLUS nie jest!?')

 

ogólnie - więcej '3 groszówek' !

Odnośnik do komentarza

chyba nie powiesz że Butcher jest wkręcony w klimaty eyepet :P jego recka mnie zaciekawiła do kupna gry ale patrze na inne recki to opinie znacząco się różnią w ,,za(pipi)istości tej produkcji''

W tym właśnie sęk, że się wkręciłem w EyePeta :P Jeśli recka EP to za mało aby to wyczaić, przeczytaj Wstępniak Ściery albo mój mój HP i wszystko jasne.

Muszę też poprzeć Urala w jednej kwestii, która często umyka czytelnikom, a powtarzana była niejednokrotnie na łamach pisma i forum: w PE staramy się, aby grę z danego gatunku recenzował człowiek, który ma nie tyle chociaż lekko blade pojęcie o czym pisze, ale ma przegląd rynku w danym temacie, jest pasjonatem określonych gier. Naprawdę - recki nie są przydzielane "z kapelusza", wedle wolnego czasu danych zgRedów czy widzimisię Ściery. Są tytuły, o które walczy kilku zgRedów do recenzji, są też takie, o których z góry wiadomo, kto powinien je pisać (np. piłki - Koso, bijatyki, przygodówki - Kali, RPG - Zax, itd.). Oczywiście nasze zainteresowania wybiegają poza jeden gatunek, ale zawsze jest tematyka, w której czujemy się najlepiej - i chyba ma to znaczenie dla profesjonalizmu danej recenzji, czyż nie?

Szczerze mówiąc, gdy czytałem recenzję EyePeta na Eurogamer (6/10) to miałem wrażenie, że koleś oderwał się od fragowania w Killzone 2, bo mu na biurko ktoś podrzucił EyePeta do recenzji. Jego argumenty są tak często z dupy wzięte, jakby facet po raz pierwszy miał do czynienia z grą na kamerę. Pod koniec recenzji pisze, że chociaż już ukończył tekst, dalej nie wie, jak wykonać fotkę swojej twarzy z EPetem, za którą jest nagroda :blink: Dziwne - bo ja dostałem DWIE różne nagrody, wykonując TRZY próbne zdjęcia na potrzeby Hyde Parku. Przez cały tekst narzeka, że niektóre zadania mają zbyt mało instrukcji i nie wiadomo co robić. Nosz qwa - po to mamy wirtualne stworzenie, aby się z nim bawić i eksperymentować, a 99% zabaw jest prosta jak budowa cepa i można wpaść na zasady w ciągu kilkunastu sekund. Wystarczy otworzyć swój skostniały, wypełniony schematami umysł i wyjść poza standardy. Ale skoro coś jest trudniejsze niż wciskanie "Fire", rzucanie granatów i napieranie przed siebie, to najwyraźniej ograniczonym jednostkom może sprawiać problemy. Stąd 6/10 mnie nie dziwi, ale imo jest po prostu dla tej gry krzywdzące.

I ostatnia kwestia (ponownie) - 3groszówki. Staramy się, aby jak najwięcej recenzji miało ten dodatek, ale czasami po prostu się NIE DA - poprzez problemy natury logistycznej czy technicznej (kody na debuga, napięte terminy, odległości od redakcji, itd.). Warto też mieć na uwadze cykl i sposób powstawania pisma - terminy tekstów, składu, druku. Wszystko to wypada o wiele dni wcześniej, niż magiczny "20-ty", którego dostajecie magazyn do rąk. Czasami dostęp do kodu czy egzemplarza gry ma jedynie człowiek piszący reckę, ma czas na przeoranie gry, napisanie tekstu i oddanie do redakcji - tyle. Nie ma możliwości, aby ten JEDEN egzemplarz gry/kodu obgrał ktoś inny na tyle, żeby napisać w miarę obiektywne 3-grosze. Wolicie brednie wyssane z palca, na zasadzie "Kali dał 10- to ja dam 6"?? Tylko po co ?

Edytowane przez Butcher
Odnośnik do komentarza

Co do wypowiedzi Urala, to wszystko byłoby fajnie, gdybe te "3 grosze" faktycznie były stałymi gośćmi podczas recek, a tak nie jest. Ja rozumiem, że nie zawsze jest czas, żeby 2-3 osoby w redakcji mogły pograć w dany tytuł, ale w przypadku "dużych" tytułow, powinniście się bardziej spiąć w tej kwestii. W ogóle wolałbym(fochy), żeby wprowadzono system oceniania a'la Famitsu (kilku recenzentów i średnia), wtedy gusta i guściki jakoś by się zacierały, a skrajne oceny (jak np. ostatnio napiętnowane recki HIVa), nie miały by miejsca.

 

Edit. Butcher, nie można jakoś zgrać się ze sobą w czasie i np. we dwóch obczaić nowego NFSa? Odległości itp. to problem, ale to podobno Wasza pasja i chleb, ludzie do pracy/szkoły pokonują większe dystanse.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

O co wam chodzi z oceną NFS:Shift?

 

Jedyne z czym się zgodzę, to z przesadzoną oceną za grafikę. W porównaniu z taką Forzą widać różnicę klas...

 

Ale ocena 9 nie koniecznie jest przesadzona, nie ma co się spinać, ze NFS dostał taką samą notę jak Forza

 

Jak wiecie NFS to arcade (z lekką nutką symulacji w tle) Forza aspiruje do miana symulatora. Użyję porównania: to jak kategoria lekka i ciężka w boxie. Nie porównujemy BEZPOŚREDNIO pięsciarzy (gdyż wlaczą w innych kategoriach wagowych) ale oceniamy ich w swojej klasie. I wg Hiva w klasie arcadów NFS zasłużył na 9. Wg mnie to bardzo możliwe, choć grałem tylko w demo.

 

A co do krytyki, jakoby exclusiwy na PS3 były fanbojsko oceniane to:

 

1 dwa tytuły gier, wymienione przez jakiegoś "dedektywa" oceniał Kali (Heavenly Sword i ..nie pamiętam drugiej gry;-) . Kali to sympatyczny ludek, bardzo pozytywny i oceniający wg swojej skali. Dajcie mu rysowaną bijatykę na X 360, oceni wam z miejsca w p-rzedziale -9 - 9+ (bo dychy mu nie pozwolą przyznać)

 

 

2 Butcher niejaki, każdemu Halo ładuje maksymalne niemal noty nie bacząc na archaizmy (grafika, zniszczalne otoczenie a konkretnie jego brak) a te właśnie archaizmy przeszkadzają mu w MGS4. To nie jest atak na Butchera (rozumię- kocha Halo i tyle;-) ale zobrazownie faktu, że "dedektyw" nagiłął fakty, wybierająć te, które udowadiały jego tezę.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

. Kali to sympatyczny ludek, bardzo pozytywny i oceniający wg swojej skali. Dajcie mu rysowaną bijatykę na X 360, oceni wam z miejsca w p-rzedziale -9 - 9+ (bo dychy mu nie pozwolą przyznać)

 

 

2 Butcher (...) (rozumię- kocha Halo i tyle;)

 

Rozumiem fascynacje i ukierunkowanie pewnych osób, na dany gatunek/serię (Koso -MGS, Kali- wszystko co robi duże (pipi)UT! Butcher-wiadomo co...), ale to jest właśnie powód, by trochę te oceny "znormalizować", bo nie każdy fan FPSów ślini się na wieść o nowym Halo. Dlatego czasami oddanie pewnej gry, powiedzmy EyePeta, (RÓWNIEŻ!) w ręce osoby, która jej "odpowiednio" nie doceni nie byłoby takie złe. Nie chodzi mi tutaj o łączenie skrajnych ocen, ale o unikanie fanbojskich (edit. powodowanych głównie emocjami) werdyktów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

2 Butcher niejaki, każdemu Halo ładuje maksymalne niemal noty nie bacząc na archaizmy

Nom. Zwłaszcza Halo 3: ODST - jako najnowsze "dzieło Bungie" defaultowo dostało ode mnie dychę, zanim zagrałem... :whistling:

 

@pajgi:

Trochę nie kumam. Ja - fan FPS-ów i gier akcji - napisałem reckę EyePeta. Czyli opisałem swoje wrażenia nt. produktu z zupełnie innej bajki, niż tradycyjnie grywam i uwielbiam. I to też źle? Kto jeszcze powinien wtrącić 3 grosze? Myślisz, że recenzja moich córek albo żony byłaby bardziej obiektywna? :) Chyba większego kontrastu w tej materii nie dało się znaleźć... no, może Myq dałby radę ;)

Eurogamera podałem jako przykład imo dyletanctwa - jak (właśnie takie skrajne osoby o których piszesz) mogą wykrzywiać obraz niektórych produkcji. I wcale nie uważam, że z korzyścią dla odbiorców, którzy oczekują fachowych opinii...

Odnośnik do komentarza

2 Butcher niejaki, każdemu Halo ładuje maksymalne niemal noty nie bacząc na archaizmy

Nom. Zwłaszcza Halo 3: ODST - jako najnowsze "dzieło Bungie" defaultowo dostało ode mnie dychę, zanim zagrałem... :whistling:

 

 

 

Ale cię korciło by dać 10, przyznaj się :P (a przynajmniej 9)

 

Nie no, żartuję. Nevermind

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Myszaqa zostaw, bo pewnie na potrzeby recki, przebrałby się za tego futrzaka i zamiast screenów z gry, wstawiłby swoje zdjęcia.

Butcher, facet z Eurogamera uważa inaczej, bo ma INNY gust niż Ty. To kto ma rację? Nawet zostawiając niedołęstwo umysłowe tego gościa, bo przecież mogłaby to recenzować osoba która doskonale kuma o co chodzi,ale nie koniecznie ją to bawi. Macie paru rozumnych ludków w redakcji, którzy nie koniecznie muszą lubić EyePete (żeby nie był, że mnie boli ta gra, to tylko przykład), ich zdanie na temat tej gry też by nie było takie złe.

Odnośnik do komentarza

W koncu ludzie zaczeli zauwazac pewne "niedociagnieca" w ocenach bo momentami co niektorzy wypisuja w PE to po prostu masakra - zastanawiam sie czemu Sciera nie reaguje na niektore bełkoty redaktorow i nie wzywa ich central na dywanik. Bo jako ktos kto kupuje magazyn chce przeczytac o grze w maksymalnie obiektywny sposob, a w PE widze ze kazdy sobie rzepke skrobie... A to jest wrecz dramatyczne! No i do tego jeszcze nigdy nie czytalem zeby jakis z redaktowow przyznal sie do tego ze rzeczywiscie przesadzil z ocena itd. tylko idzie w zaparte - maksymalne tchórzostwo!

Edytowane przez dekiel
Odnośnik do komentarza

@pajgi - dobry pomysł z systemem oceniania jak w famitsu, chociaż w pe czasem pojawiały się wspólne recki :whistling:

Może to jest właśnie problem że dane gatunki oceniają ludzie maksymalnie wkręceni w dany gatunek.

 

A co do krytyki, jakoby exclusiwy na PS3 były fanbojsko oceniane to:

 

1 dwa tytuły gier, wymienione przez jakiegoś "dedektywa" oceniał Kali (Heavenly Sword i ..nie pamiętam drugiej gry;-) . Kali to sympatyczny ludek, bardzo pozytywny i oceniający wg swojej skali. Dajcie mu rysowaną bijatykę na X 360, oceni wam z miejsca w p-rzedziale -9 - 9+ (bo dychy mu nie pozwolą przyznać)

 

 

2 Butcher niejaki, każdemu Halo ładuje maksymalne niemal noty nie bacząc na archaizmy (grafika, zniszczalne otoczenie a konkretnie jego brak) a te właśnie archaizmy przeszkadzają mu w MGS4. To nie jest atak na Butchera (rozumię- kocha Halo i tyle;-) ale zobrazownie faktu, że "dedektyw" nagiłął fakty, wybierająć te, które udowadiały jego tezę.

 

akurat halo z 10 to jeden z 4/5 przykładów na x360 zaś HS to jeden z masy przykładów na ps3.

Poza tym odst jakoś nawet 9 nie dostało, więc co do Butchera ta teoria się nie zgadza.

 

ps, dobry przykład czystej/obiektywnej recenzji to recka fm3 od Lucka.

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza

@pajgi - dobry pomysł z systemem oceniania jak w famitsu, chociaż w pe czasem pojawiały się wspólne recki :whistling:

 

 

Nie chodzi mi o wspólne recki.

Można to zrobić tak:

Zostańmy przy jednym recenzencie, który poci się nad tekstem. Na końcu można dodać jedynie kilka uwag innych zgRedów(w jakieś ramce), np. co z powyższego tekstu kłóci się z ich opinią, ew. że popierają w całej rozciągłości itp. Potem następuje ocena, która jest średnią wystawionych przez zgRedów, ale żeby było wiadomo co, kto wystawił.

Nie będzie to ocena obiektywna, bo nie ma czegoś takiego, ale pomoże wykluczyć skrajne opinie na temat danej gry. Nie chodzi o to, by taki system wprowadzić w przypadku każdego krapa, ale przy okazji oczekiwanych i dużych premier.

Taki system oceniania mógłby chociaż trochę ograniczyć konsolowe wojenki

Odnośnik do komentarza

Większość czytelników ma dostęp do neta a tam multum stron, portali , średnich ocen , wykresów , zinów , strzałek , plusów , minusów i innego dziadostwa. Nie rozumiem o co całe to halo i traktowanie PE jak wyrocznię- kupić czy nie kupić , zagrać czy olać dany tytuł . Ja PE już od dawna nie kupuję dla ocen czy newsów bo nie licząc kilku recenzji w których faktycznie wystrzelili kilkanaście dni przed resztą i ocenili jakiś szlagier to do tego 20 większość z nas dawno już wie co dana gra prezentuje ;)

Odnośnik do komentarza

Bardzo rzadko nie zgadzam sie z ocenami z PE, choc musz przyznac, ze na oceny np Kaliego nalezy nalozyc pewna poprawke ;] Tak sie sklada, ze Butcher jest jednym z moich ulubionych recenzentow (razem z Kosem) bjego recenzje sa ciekawe, ladnie napisane i dajace duzo informacji. HIV to dla mnie oldskulowy klimat PE, lubie jego recki, ale bardziej jako tworczosc, niz opiniotworcze medium. Przyznam szczerze, ze od dluzszego czasu omijam Myszaqa, gdyz jegoe tworczosc jest dla mnie slaba, w swych sztywnych ramach nie ewoluowala od wielu lat. Marcin za gnoja kochalem Twoje recki, ale teraz nie moge ich zdzierzyc ;/

Odnośnik do komentarza

W koncu ludzie zaczeli zauwazac pewne "niedociagnieca" w ocenach bo momentami co niektorzy wypisuja w PE to po prostu masakra - zastanawiam sie czemu Sciera nie reaguje na niektore bełkoty redaktorow i nie wzywa ich central na dywanik. Bo jako ktos kto kupuje magazyn chce przeczytac o grze w maksymalnie obiektywny sposob, a w PE widze ze kazdy sobie rzepke skrobie... A to jest wrecz dramatyczne! No i do tego jeszcze nigdy nie czytalem zeby jakis z redaktowow przyznal sie do tego ze rzeczywiscie przesadzil z ocena itd. tylko idzie w zaparte - maksymalne tchórzostwo!

 

 

Mocne słowa, niestety jest w nich trochę prawdy:/

 

Najbardziej kłuje w oczy to, że cięzko się co niektórym przyznać do błędu. Każdy je popełnia ale umiejętność przyznania się do nich znamionuje wielkość jednostki.

 

Na przykładzie Fify 10. Koso wystawia ocenę 9. W treście recenzji nie wymienia praktycznie żadnych wad. Poznaniak zna się na konsolowym futbolu, sprawa zapewne rozchodzi się o zbyt krótki czas gry. W najnowszym PE wychodzi suplement do recenzji Fify. Koso pisze: "wychodza kolejne błędy i niedociągnięcia...".

 

 

Ale JAKIE TO JUŻ WSPOMNIEĆ NIE ZAMIERZA. Wątpie by Marcin nadal uważał, że gra zasługuje na 9 (obiektywnie na pewno nie zasługuje tak na marginesie). Ale przyzna się do tego? Nie. Nie wiem czy to jego decyzja, czy Ściera uznał, że tak nie wolno, bo magazyn straci na wiarygodności. A pomysleliście, że któryś z waszych czytelników jeszcze nie kupił Fify i wacha się czy to zrobić? W sieci wyławia sprzeczne informacje, ufa PE, czeka na test Fify w multi...ale sobie o wadach gry nie poczyta, bo przecież stracilibyście image, gdybyście przyznali się do błędu

 

ALE MYLICIE SIĘ< BO STAŁOBY SIĘ DOKŁADNIE ODWROTNIE

 

 

Wogóle co to za poroniony pomysł pisać recenzje gier bez trybu multiplayer? Przecież multi niejednokrotnie decyduje o wartości całej gry!

 

Myslę, że to działa na zasadzie: "musimy mieć recenzję w tym miesiącu, bo przecież konkurencja ma, jak my jej nie zamiścimy to czytelnicy kupią konkurencję"

 

Może i kupią. Ale pomyslcie (znów na przykładzie Fify): Neo + daje jej 9,4 (tez nie wymienia wad) wy recenzujecie ten nr później. Recenzja jest obiektywna, recenzent poznał grę. Czytelnicy to nie masa kretynów (w większości) zyskalibyście w dłuższej perspektywie.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z chris85, bo i tak 90% czytelników Waszego pisma wie o danej grze praktycznie wszystko, jeszcze zanim pojawi się nowy numer Extremea. Biorąc pod uwagę powyższe wypowiedzi, zgadzam się i z Orsonem, bo jak chcecie konkurować z Neo, to nie wcześniejszymi reckami gier, tylko bardziej rzetelnymi reckami gier :). To czy nie można i popracować nad systemem ocen, tak przy okazji ;). Ja chcę jakości, a nie ilości, a z tym pierwszym jest ostatnio tak sobie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Amen :rolleyes:

Wiadomo każdy ma inny gust, a co za tym idzie swego "ulubieńca".

 

Nie chcę i nie lubię słodzić, ale nie da się... jak zwykle zawartość syci - uzupełnia braki w treści interesujących mnie gier - Assassin's Creed 2, Resident Evil: The Darkside Chronicles, to co lubię najbardziej, a na oceny dobrze jest przymknąć oko :wink:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...