Skocz do zawartości

PSX Extreme #147


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #147 RECENZJA U2! Widzę że wprowadziłem spore zamieszanie pisząc że gra nie dostała 10/10 a nie wspominając że dostała 10- ! Przepraszam za zamieszanie. Chodziło mi o to, że dla mnie ten MINUS jest na wyrost. Bo że niby podobna do części pierwszej i takie tam... ale popatrzmy przez pryzmat innych produkcji: Uncharted 2 - podniecali się wszyscy od momentu pokazania pierwszego zwiastuna (chodzi również o ludzi z redakcji PSX Extreme) a na grywalnym demie kończąc a teraz kiedy jest okazja wystawić maksymalną ocenę grze naprawdę przełomowej to się boją. TO na co trzymają tą 10...?? Bo patrząc na takie kryteria, wyje.any w kosmos Modern Warfare 2 jeszcze mniej wniesie do gatunku nie wspominając Assassin'a 2 ... Rozumiem, że żaden seqel ani prequel nie ma szans na 10 e PSXie... Szkoda tych gier za dużo nie mamy. Zwłaszcza takiego pokroju (takiej jakości) jak wczśniej wspomniane. Recenzenci z PSX'a nie bójcie się tych 10 - te gry to są system sellery czy jak wy je se tam nazywacie :) Absolutna 10 DYCHA kto się ze mną zgadza. Dźwięk 9/10..?! Przy naszym rodzimym dubbingu (jeden z najlepszych jak do tej pory) + sam dźwięk, efekty które nadają też grze wspomnianej filmowości... majstersztyk. Ale może grają w redakcji na jakichś głośnikach stereo od ruskich z pamiętnych lat 90 kiedy naszych wschodnich braci było sporo w Polszy. W końcu to 'extrimowcy '. Szkoda...

Odnośnik do komentarza

W kiosku w którym kupowałem poza #147 z okładką z motywem z Uncharted był... 134. numer :biggrin: Jutro zabieram się za lekturę.

a nie mogę się doczekać fotek mojego pokoju.
Masz je pewnie gdzieś na dysku u siebie, poszukaj ;)

 

To że mam je na HDD to oczywiste...ale nvm....bo w tym miesiącu mój HC Room zagościł na łamach PSXa....;)

Razi mnie tylko ten tragiczny podpis...."Szymon z Kielc napisał...." powinno być "Spox_2 napisał..." ( HIV poprosze o małą wzmiankę w #148 PSX'ie )

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

okładkę mam z u2 co mi zresztą wisi, jak siedzę na kiblu to nie gapie się w okładkę tylko czytam. Smugglera byście kiedyś powiększyli, jest od niedawna a bardzo fajne rzeczy wynajdujecie. Ew. podzielcie się linkaczem z którego macie te rzeczy to bym sobie poczytał.

Odnośnik do komentarza

W myśl zasady, że krytyka bywa cenniejsza niż pochwały- wytknę to, co mi nie leży:

 

 

- recenzja NG 2 na tylko jedną stronę. Zamiast tego np text o tym jak to DS stał się mekką rpg. Nie mam nic przeciwko DS, (nie zarzucam też nic samemu felietonowi, wybrałem go jako przykład), ale felietony nie mogą zabierać miejsca recenzjom. Wniosek- jeśli miesiąc obfituje w dobre gry, to poświęcajcie im miejsce, rezygnując z publicystyki (na tę przyjdzie czas w sezonie ogórkowym)

 

- recenzja Uncharted czy Brutal Legend. Po co wrzucacie screeny tak duże i w takiej ilości? Rozumię, że text musi być opatrzony kilkoma (aby przyjemniej się czytało) ale bez przesady (a przesada jest zbyt duża, przynajmniej wg mnie). Powiem w swoim imieniu (bo masy nie upoważniły mnie doprzemowy w swoim imieniu;-) : PE kupuję regularnie. Ale mylicie się jeśli myślicie, że celem nadrzędnym są newsy, czy recenzje. Prasa drukowana pod tym względem dostała "nokdałna" od netu. W sieci mam gameplay (Youtube), recenzje i newsy- NA BIEŻACO, a nie raz w miesiącu. PE kupują by POCZYTAĆ texty na poziomie, pośmiac się z humoru w nich zawartego itp. Ale wiem jedno- nie kupuję po to by OBCZAIĆ SCREENY. Konkluzja- mniej, mniej screenów.

 

 

Tradycyjnie ponarzekałem, ale nr jak zwykle zresztą na poziomie. Trochę mim o wszystko szkoda, że nie macie konkurencji (NEO to nie ta liga) bo bylibyście pewnie jeszcze lepsi

Odnośnik do komentarza

no właśnie z tymi ocenami po 9 dla nfs i fm3 wychodzi niesprawiedliwie :potter:

 

To tylko potwierdza co już dawno zauważyłem w PE recenzje exów na x360 piszą normalni gracze bądź są to normalne recenzje zaś na ps3 piszą je fanatycy albo ktoś dobrze posmaruje tam :teehee:

 

No bo ciekawe jest że poza h3, too human, ng2, girsach, banjo wszystkie exy na kloca są oceniane słabiej niż ich średnia zaś na ps3 prawie wszystkie exy są oceniane wyżej/znacznie wyżej niż ich średnia, z tego co pamiętam i z nowego pe:

 

ocena pe /// średnia

kz2 9+ /// 90%

motorstorm 9 /// 83%

motorstorm 2 9- /// 82%

heavenly sword 9+ /// 81%

trine 9- /// 82%

eyepet 9- /// 72%

lair 7 /// 57%

resistance 2 9+ /// 88%

 

oczywiście nie chodzi mi o to że średnia gry ma być wyrocznią do wystawienia oceny w PE tylko jak widzę na gamerankings coś na ps3 z np: 80% to już wiem że w pe dostanie 9 :potter:

Edytowane przez bigdaddy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja zgdzam się z Kalim jeśli chodzi o minus przy ocenie Uncharted 2. Nie zaprzeczam, gra jest genialna, piękna, mega grywalna, po prostu cud, miód i orzeszki. Jednak nie da się zaprzeczyć, że tak jak jest napisane w recenzji, praktycznie wszelkie nowinki dotyczą kwestii technicznych. To dopasiona do granic możliwości "jedynka" - tylko tyle i aż tyle :) Nawet broni niespecjalnie dodali nowych, chyba, że coś zmieni się dalej, ale jestem już w połowie gry zatem nie podejrzewam :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...