Skocz do zawartości

PSX Extreme #147


Rekomendowane odpowiedzi

System oceniania był jednak lepszy za czasów "dążenia do utopii", przynajmniej odnosiło to jakieś skutki, bo byle co (ał) nie dostawało dychy.

 

Mialem nie odpowiadac, ale jak widze ze piszecie nieprawde, to musze prostowac. Wcale pod pojeciem "utopii" nie mialem na mysli startych czasow i bardziej rygorystycznego systemu oceniania. Musialbym tu znowu napisac, co mialem na mysli, ale... dzis mam wyjatkowo przekichany dzien, i darujcie, nie bede sie produkowal.

 

Aha, i prosze, nie piszcie prowokujacych tekstow pokroju "phii co ja się będę przejmował jakimiś uwagami, olewam je jak i tych, którzy je wypisują bo to nie czytelnicy są od proponowania zmian w piśmie a ja i moi "zaufani doradcy", bo to nieprawda. Ja po prostu za duzo juz na ten temat napisalem i nie bede kazdemu z osobna tlumaczyl, ze pewnych rzczey sie nie da przeskoczyc. Ale rozumiem Was i nie rzucam miesem, bo kiedys pewnie takie same kawalki bym pisal, bedac zupelnie nieswiadomy jak wygladaja realia. Ale boli, gdy ktos zarzuca mi, ze robimy cos zle z lenistwa (...), ze mam w nosie czytelnika itp. Prosze o wiecej wyrozumialosci, niektore rzeczy wcale nie wygladaja tak jak myslicie. Uwagi mimo wszystko sa mile widziane, dopoki nie nabieraja innego wydzwieku.

 

sciera

Edytowane przez Mr_Sciera
Odnośnik do komentarza

Mialem nie odpowiadac, ale jak widze ze piszecie nieprawde, to musze prostowac. Wcale pod pojeciem "utopii" nie mialem na mysli startych czasow i bardziej rygorystycznego systemu oceniania. Musialbym tu znowu napisac, co mialem na mysli, ale... dzis mam wyjatkowo przekichany dzien, i darujcie, nie bede sie produkowal.

 

sciera

 

Nie ważne co miałeś na myśli i czemu teraz jest tak jak jest, fakty na pewno są takie, że kiedyś Wasz system oceniania sprawdzał się po prostu lepiej. Te wszystkie przesadnie zawyżone oceny (tak, znowu piję tutaj do tych nieszczęsnych dziesiątek) świadczą o tym najlepiej.

Odnośnik do komentarza

Aha, i prosze, nie piszcie prowokujacych tekstow pokroju "phii co ja się będę przejmował jakimiś uwagami, olewam je jak i tych, którzy je wypisują bo to nie czytelnicy są od proponowania zmian w piśmie a ja i moi "zaufani doradcy", bo to nieprawda.

Mógłbyś sie do mnie zwrócić skoro wiesz, że to ja napisałem? Jak odnosisz się do wypowiedzi innych osób to cytujesz daną wypowiedź i komentarz kierujesz do danej osoby. Skoro wiesz, że cytat jest mojego autorstwa to skieruj odpowiedź do mnie a nie "do ludu".

 

Ja po prostu za duzo juz na ten temat napisalem i nie bede kazdemu z osobna tlumaczyl, ze pewnych rzczey sie nie da przeskoczyc. Ale rozumiem Was i nie rzucam miesem, bo kiedys pewnie takie same kawalki bym pisal, bedac zupelnie nieswiadomy jak wygladaja realia. Ale boli, gdy ktos zarzuca mi, ze robimy cos zle z lenistwa (...), ze mam w nosie czytelnika itp. Prosze o wiecej wyrozumialosci, niektore rzeczy wcale nie wygladaja tak jak myslicie. Uwagi mimo wszystko sa mile widziane, dopoki nie nabieraja innego wydzwieku.

OK w pełni rozumiem twoja frustrację ale takie odniosłem wrażenie po przeczytaniu tekstu: "Nie chce mi się odpowiadać na wasze posty".

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Gooral a ty dalej swoje. Gdybysmy (wszyscy userzy forum) pisali do konkretnych osob, to bysmy uzywali do tego PW. Poniewaz piszemy o tematach, ktore moga dotyczyc wieksza ilosc osob to mozna uzywac takiej formy. Kieruj, cytuj, rob... czujesz sie bagatelizowany, wyobcowany :)?

Ok, korzystajac ze swoich praw prosze o powrot do tematu a nie publiczne dowartosciowywanie sie czy uzurpowanie sobie prawa do pouczania innych z netykiety czy tez Regulaminu (ktory tutaj jest tworem nadrzedny).

Odnośnik do komentarza

Gooral a ty dalej swoje. Gdybysmy (wszyscy userzy forum) pisali do konkretnych osob, to bysmy uzywali do tego PW. Poniewaz piszemy o tematach, ktore moga dotyczyc wieksza ilosc osob to mozna uzywac takiej formy. Kieruj, cytuj, rob... czujesz sie bagatelizowany, wyobcowany :)?

Ok, korzystajac ze swoich praw prosze o powrot do tematu a nie publiczne dowartosciowywanie sie czy uzurpowanie sobie prawa do pouczania innych z netykiety czy tez Regulaminu (ktory tutaj jest tworem nadrzedny).

No pewnie ;) Po raz pierwszy się tak poczułem jak ściera użył formy mnogiej zamiast ad persona.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

No właśnie, to ja przecież cały czas domagam się gorszej oceny dla Uncharted. W następnym numerze może pojawić się jakieś sprostowanie ze strony Kaliego, najlepiej od razu z dołączonymi przeprosinami za wprowadzanie graczy w błąd :thumbsup: .

 

 

tak, robię sobie jaja

 

 

Może zmieńmy temat. Jako, że jeszcze nie zdążyłem dokładnie przeryć nowego numeru to napiszę chociaż, że fajnom macie okładke w tym miesiącu.

Odnośnik do komentarza

To my mamy jakiś dokument z opisem zasad przyznawania ocen? :woot: Gdzie???

 

No dobra żartuję!!! Ciekawe kto się skapnie, że żartuję, bo to dam białą czcionką, a co! I będę miał bekę z tych, co dadzą się wkręcić... .A tych dokumentów tyle jest, komu by się chciało czytać ;(. To nie wina Ściery, tylko moja, bo ja nie czytam jego maili :(. Nie bijcie się już :*.

Odnośnik do komentarza

Bredzisz chłopie. Bredzisz. Ale czego innego się po tobie spodziewać. To nie ja chcę gorszej oceny dla Uncharted i widać to w postach na forum. W tym temacie również. STFU więc i nie zabieraj głosu jeśli chcesz mnie bezpodstawnie oczerniać.

 

Skoro maly prztyczek w nos to oczernianie to nie wiem jak Ty chlopie zyjesz w spoleczenstwie ;) Smieszy mnie to wasze czepianie sie o oceny i tyle. Gra dostala 10 - i nie widze tutaj zadnej kotrowersji. Co do postow na forum to zauwazylem ze ludziom glownie ten minusik przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza

 

No dobra żartuję!!! Ciekawe kto się skapnie, że żartuję, bo to dam białą czcionką, a co! I będę miał bekę z tych, co dadzą się wkręcić... .A tych dokumentów tyle jest, komu by się chciało czytać ;(. To nie wina Ściery, tylko moja, bo ja nie czytam jego maili sad.gif. Nie bijcie się już :*.

 

 

Ej, ale tu jest też ciemny skin którego wiele osób używa ;]

 

 

 

 

 

Czemu zmieniliście kwadracik na końcu tekstu na kropkę?

PE się stacza ermm.gif

Odnośnik do komentarza

Numer bardzo sympatyczny. Zwłaszcza recka Brutal Legend nakłoniła mnie do kupna tej gry i nie żałuję tej decyzji. :)

 

Tak naprawdę jedynie debiutancka recka FM3 w wykonaniu Lucka mnie BARDZO rozczarowała. Dużo wodolejstwa, mało konkretów (szczególnie na temat dostępnych aut), niepotrzebne ciągłe odwoływanie się do wersji demo. No i dwa kffiatki, przy których ryknąłem śmiechem:

 

"Muszę przyznać, że po cofnięciu czasu zaskoczeniem było dla mnie to, że przeciwnicy również kombinują, jak uniknąć błedów popełnionych przy poprzednim podejściu."

 

i

 

"wszystkich eventów jest 220, po kilka wyścigów każdy. To więcej, niż oferują dzisiejsze gry RPG - nic dziwnego, że gra zajmuje 2 płyty." ROTFL & LOL co ma liczba eventów do rozmiarów gry? równie dobrze mogłoby ich być 1000 czy 10000, bo sprawa się ogranicza do zrobienia prostej graficzki pokazującej się w oknie wyboru, wybrania torów i ustalenia wymagań w kwestii samochodów (taka i taka klasa o takiej mocy i takim typie napędu)

 

 

Odnośnik do komentarza

Ściera w Hyde Park'u piszesz:

"Mieliśmy wybór - zrobić recenzję Uncharted 2 do poprzedniego PE po 2 dniach grania lub po całomiesięcznym teście, ale na końcu stawki. Mówi się trudno, czasami nie możemy być ze wszystkim pierwsi :)."

Więc się pytam, gdzie opinie pozostałych zgredów? Mieliście podobno miesiąc na testowanie gry, czyli przez ten czas mogło grę ograć kilka osób. Sama recka jest ok, jednak wolałbym poznać też opinię pozostałych osób, a nie tylko Kaliego, który jara się crapami pokroju Stormrise.

Odnośnik do komentarza

Ściera w Hyde Park'u piszesz:

"Mieliśmy wybór - zrobić recenzję Uncharted 2 do poprzedniego PE po 2 dniach grania lub po całomiesięcznym teście, ale na końcu stawki. Mówi się trudno, czasami nie możemy być ze wszystkim pierwsi :)."

Więc się pytam, gdzie opinie pozostałych zgredów? Mieliście podobno miesiąc na testowanie gry, czyli przez ten czas mogło grę ograć kilka osób. Sama recka jest ok, jednak wolałbym poznać też opinię pozostałych osób, a nie tylko Kaliego, który jara się crapami pokroju Stormrise.

Popieram! Przy kazdej recenzj Kaliego powinny byc tez oceny innych osob, bo juz zbyt wiele razy przejechalem sie na jego notach.

Odnośnik do komentarza

Ściera w Hyde Park'u piszesz:

"Mieliśmy wybór - zrobić recenzję Uncharted 2 do poprzedniego PE po 2 dniach grania lub po całomiesięcznym teście, ale na końcu stawki. Mówi się trudno, czasami nie możemy być ze wszystkim pierwsi :)."

Więc się pytam, gdzie opinie pozostałych zgredów? Mieliście podobno miesiąc na testowanie gry, czyli przez ten czas mogło grę ograć kilka osób. Sama recka jest ok, jednak wolałbym poznać też opinię pozostałych osób, a nie tylko Kaliego, który jara się crapami pokroju Stormrise.

 

Fakt, ale to Kali powinien powiedzieć, czemu nie oddał płyty i pisał reckę tak długo, że... się spóźnił :). To jest LOL. Szkoda, że był tylko jeden kod.

 

sciera

Odnośnik do komentarza

Ściera w Hyde Park'u piszesz:

"Mieliśmy wybór - zrobić recenzję Uncharted 2 do poprzedniego PE po 2 dniach grania lub po całomiesięcznym teście, ale na końcu stawki. Mówi się trudno, czasami nie możemy być ze wszystkim pierwsi :)."

Więc się pytam, gdzie opinie pozostałych zgredów? Mieliście podobno miesiąc na testowanie gry, czyli przez ten czas mogło grę ograć kilka osób. Sama recka jest ok, jednak wolałbym poznać też opinię pozostałych osób, a nie tylko Kaliego, który jara się crapami pokroju Stormrise.

Popieram! Przy kazdej recenzj Kaliego powinny byc tez oceny innych osob, bo juz zbyt wiele razy przejechalem sie na jego notach.

 

 

Jestem za. Nota Kaliego zawsze mogłaby wtedy posłużyć jako ciekawostka.

 

Bez przesady z tą nagonką na Kaliego!!!! Nie biorę jego ocen pod uwagę w przypadku bijatyk 2D (zresztą nie przepadam za bijatykami tak, że...), inne gry ocenia w miarę obiektywnie (oprócz tych jego ukochanych serii jak Romance of Three Kingdoms czy coś traktujące o mechach).Ma to swoje plusy i minusy ale osobiście powiem, że super czyta mi się recki Kaliego- bo bije z nich entuzjazm i pasja, aż człowiekowi poprawia się nastrój;-)

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o to, że dla mnie ten MINUS jest na wyrost. Bo że niby podobna do części pierwszej i takie tam...

 

Gra jest zbyt odtwórcza. Ocena w PE pokrywa się ze średnią światową.

 

Recenzenci z PSX'a nie bójcie się tych 10 - te gry to są system sellery czy jak wy je se tam nazywacie :) (...) Ale może grają w redakcji na jakichś głośnikach stereo od ruskich z pamiętnych lat 90 kiedy naszych wschodnich braci było sporo w Polszy. W końcu to 'extrimowcy '. Szkoda...

 

System nagłaśniający mam taki, że jak odpaliłem sobie na nim ponownie Dead Space, to dałem sobie spokój w połowie gry - nerwowo nie wytrzymywałem:).

 

a gucio prawda, tak Panu powiem. ja nie rozumiem dlaczego dla recenzenta takiego Uncharted 2 było ciężko spytać przechodzącego obok HIVa czy innego Myszaqa czy podoba mu się co widzi i jaką ocene wystawiłby po pierwszym wrażeniu.

 

Hiv przechadza się z jakieś 250 km ode mnie, Myszaq ponad 300 km. Krzyczałem, darłem się ile płuca dały, próbowałem, ale nie dałem rady - naprawdę ciężko było spytać o ocenę.

 

kali - 9+ dla heavenly sword . okami 9 - tych przyladow mozna i mnozyc w nieskonczonosc... Nie mowcie mi to o gustach bo od tego sa blogi - litosci

 

Heavenly Sword będę bronił do końca swoich dni i ocenę wciąż podtrzymuje - to dla mnie jedna z najlepszych gier na tej generacji sprzętu. A w dodatku, w momencie, kiedy wychodziła, swoją oprawą i konwencją filmową kasowała wszelką konkurencję. Wspaniała, mocno udzielająca się historia, kapitalne dialogi i świetnie nakreślone postacie - a wszystko ubrane w szaty bijatyki chodzonej (gatunek przeze mnie uwielbiany) stojącej na bardzo wysokim poziomie.

 

Okami zaś = 39/40, czy też 40/40 w Famitsu, w rankingach zbiorczych to jedna z gier o najwyższej średniej ocen ever. Wystawianie bijatykom 2D ocen "9+" to jakiś relikt przeszłości i stereotyp, z którym nie jestem w stanie walczyć - chociaż bijatyki 2D już praktycznie nie wychodzą. Pomijając BlazBlue, którego oceniłem niżej, niż np. IGN, przyjrzyj się i jak chcesz, ładnie tu czarno na białym wypisz, jakie oceny otrzymywały ode mnie bijatyki 2D na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

 

Co do innych tytułów - przyznaje się, w przeciągu ponad 12 lat pracy (kilkaset recenzji), zdarzyło mi się kilka razy przesadzić z notą (ostatnio StormRise). Jednak już od długiego czasu wystawiam bardziej stonowane oceny i nie mam sobie tutaj nic do zarzucenia - a jeżeli ktoś coś ma, to poproszę o konkrety.

 

Mam po prostu nieco inne gusta - nie popuszczam z powodu pojawienia się kolejnego "Call of Duty" (MW2 jeszcze nie testowałem, ale WAW to dla mnie w porywach 8-), a w wystawianiu ocen staram się za bardzo nie sugerować kwestią tego, "czy gra trafia to do mainstreamu".

 

]Fakt, ale to Kali powinien powiedzieć, czemu nie oddał płyty i pisał reckę tak długo, że... się spóźnił :). To jest LOL. Szkoda, że był tylko jeden kod.

 

Przemku, nie dość, że kłamiesz, to czy aby na pewno chcesz wywlekać na forum różne rzeczy z lochów i zaplecza? Dziwnym trafem U2 trafiło do mnie wraz z test kitem od HIVa... Terminu, kiedy dokładnie otrzymałem grę zdradzać nie będę.

Odnośnik do komentarza

Coś czuję, że mała burza wisi w powietrzu (Kali vs Ściera)

 

Oj, w grubym błędzie jesteś:). Ze Ściera zbyt dużo się już przeszło, by jakieś wojny wywoływać - docinki są na porządku dziennym, a jak nawet wybuchają kłótnie, to nawet wyzwiska idą w sympatycznym tonie:).

 

 

To milusio :good:

 

Już niedługo nowy nr, sporo mocarnych recenzji się szykuje, czekam z niecierpliwością :whistling:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...