Skocz do zawartości

PSX Extreme #147


Rekomendowane odpowiedzi

A ja zgdzam się z Kalim jeśli chodzi o minus przy ocenie Uncharted 2. Nie zaprzeczam, gra jest genialna, piękna, mega grywalna, po prostu cud, miód i orzeszki. Jednak nie da się zaprzeczyć, że tak jak jest napisane w recenzji, praktycznie wszelkie nowinki dotyczą kwestii technicznych. To dopasiona do granic możliwości "jedynka" - tylko tyle i aż tyle :) Nawet broni niespecjalnie dodali nowych, chyba, że coś zmieni się dalej, ale jestem już w połowie gry zatem nie podejrzewam :)

 

ciekawe co powiesz jak skończysz? :rolleyes:

 

dla mnie plusów i minusów nie powinno być w ocenach, albo coś jest grą na 10 albo nie jest, trzeba się jasno określić no, ten minus przy Uncharted mnie zirytował prawie tak mocno jak kiedys ocena Stara dla Shadow of the Colossus (zdaje się 9=, kapelusznik naprawdę przegiął pałe wtedy :pinch: )

 

najlepiej jakbyście ponownie zrobili ramke z kryteriami oceny, od jakiej cyferki zaczyna się dobra gra - 6? 7?

 

ktoś chwalił TopMixer, jezu jak dobrze że już tego nie ma, gdyby powstało pismo Bravo Konsole, pewnie serwowałoby taki właśnie szrot

 

popieram!

bawią się w jakieś plusy i minusy jakby im tęskno za szkołą było :blush:

skoro jest taka szeroka skala ocen ( od 1 do 10 ) to po cholerę jakieś dodatkowe symbole matematyczne

niech se zrobią jak w szkole podstawowej od jedynki do szóstki to se będą mogli operować plusikami i minusikami jak nauczyciele

tudzież w drugą stronę jak niektóre portale mają skalę od 0 do 100 :turned:

a tak to mamy U2: -10, MGS 4: -10, GTA 4: -10 - takie dziewicze podejście: chciałby ale się boi :verymad:

to albo macie odwagę wystawić 10 albo nie! proste.

Albo już wszyscy tak 'zezgredzieli', że nie ma szans na metamorfoze. Może weźmie to wszystko Ściera za ryj i potrząśnie trochę tym czasopismem :diablo:

Zamiast minusów i plusów mogliby wprowadzić dziesiętne. Zamiast głupiego 10- które nie wiadomo co oznacza przy porównaniu z takim choćby 9+ mogliby dawać 9.5 i nie byłoby sprawy. No ale to jest PE. Jak ściera i kilku innych takiego systemu oceniania nie zaakceptuje to tego w reckach nie uświadczymy. A najlepiej by było jakby system oceniania był tak rozbudowany jak w Clicku.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Zamiast minusów i plusów mogliby wprowadzić dziesiętne. Zamiast głupiego 10- które nie wiadomo co oznacza przy porównaniu z takim choćby 9+ mogliby dawać 9.5 i nie byłoby sprawy. No ale to jest PE. Jak ściera i kilku innych takiego systemu oceniania nie zaakceptuje to tego w reckach nie uświadczymy. A najlepiej by było jakby system oceniania był tak rozbudowany jak w Clicku.

 

Yhm, i podpowiedz nam, gdzie jest teraz Click...?

Odnośnik do komentarza

 

a czy muszę zagrać by wiedzieć że czochranie małpy mnie nie interesuje i ma dla mnie znikomą wartość rozrywkową?

[...]

dystans mam, opinię mam, wyrażam ją;]

 

Jasne, tylko że to co dla Ciebie jest popierdółką dla kogoś innego może być bardzo grywalnym kawałkiem kodu, nawet jeżeli zabawa polega na drapaniu kota za uchem czy rzucaniu pieskowi wibratora do aportowania (oczywiście w odniesieniu do EyePet'a jest to mocne uproszczenie). Dla mnie na przykład pierdołowate jest LittleBigPlanet, jednak nie twierdzę, że jest niegrywalne, ba, jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy się tym podniecają i bynajmniej nie sądzę, że przez granie w to durnieją. Poza tym tak naprawdę nigdy nie możesz być do końca pewny czy dany tytuł jednak Ci nie przypadnie do gustu dopóki w niego nie zagrasz, wiem z autopsji.

 

Sorry za mały OT.

Edytowane przez Kazuo
Odnośnik do komentarza

skoro jest taka szeroka skala ocen ( od 1 do 10 ) to po cholerę jakieś dodatkowe symbole matematyczne

niech se zrobią jak w szkole podstawowej od jedynki do szóstki to se będą mogli operować plusikami i minusikami jak nauczyciele

tudzież w drugą stronę jak niektóre portale mają skalę od 0 do 100 :turned:

a tak to mamy U2: -10, MGS 4: -10, GTA 4: -10 - takie dziewicze podejście: chciałby ale się boi :verymad:

 

A 9,5, 9,8, 9,9 jak byś sklasyfikował? Dokładnie tak samo - "chciałby postawić 10, ale się boi". Inna sprawa, że to bardzo ograniczone myślenie. Gra dostaje u nas 10- wówczas, gdy na 10 nie zasługuje. To ocena jak każda inna.

 

to albo macie odwagę wystawić 10 albo nie! proste.

 

To nie kwestia odwagi. MGS4 czy GTA IV na 10 nie zasłużyły, więc dostały mniej. 10- to nie jest dycha. To dycha z minusem. Raczej proste do pojęcia.

 

A dziewięć z plusem czym jest w porónaniu do dychy z minusem? Przy ocenianiu gier stosowanie szkolnego systemu mija się z celem. Albo dziesiętne części pomiędzy pełnymi liczbami albo nic. Takie jest moje zdanie na ten temat.

 

A mogłoby się wydawać, że 9 lat nauczania podstawowego tego akurat może nauczyć - rozróżniania 3+ od 4- i 4+ od 5- :)

 

PS: Jakże klarowne byłoby ocenienie Uncharted 2 na 9.6 a Fallouta 3 na 9.5. każdy by wiedział dokładnie czym różnią się oceny tych obydwu tytułów ale na dziś dzień mamy U2 (10-) a F3 (9+) i absolutnie gó.wno wynika z tych ocen. No chyba, że waszym celm jest to aby nic nie wynikało z ocen wystawianych grom na łamach PE to chylę czoła bo zdecydowanie ten efekt osiągneliście.

 

Zaprzeczasz sam sobie. Nie rozumiesz różnicy między 9+ a 10-, a rozumiesz między 9.5 a 9.6? To wypisz proszę dokładnie, czym charakteryzuje się gra na 9.5, a czym gra na 9.6. I od razu na 9.3, 9.4 i 9.7 poproszę.

 

edit: sorry, cytaty poprawione

Odnośnik do komentarza

Coś ty nagrzebał przy cytowaniu, że nie moje wypowiedzi są moim nickiem sygnowane? :)

 

To nie kwestia odwagi. MGS4 czy GTA IV na 10 nie zasłużyły, więc dostały mniej. 10- to nie jest dycha. To dycha z minusem. Raczej proste do pojęcia.

A dziewięć z plusem czym jest w porównaniu do dychy z minusem? Przy ocenianiu gier stosowanie szkolnego systemu mija się z celem. Albo dziesiętne części pomiędzy pełnymi liczbami albo nic. Takie jest moje zdanie na ten temat.

 

PS: Jakże klarowne byłoby ocenienie Uncharted 2 na 9.6 a Fallouta 3 na 9.5. każdy by wiedział dokładnie czym różnią się oceny tych obydwu tytułów ale na dziś dzień mamy U2 (10-) a F3 (9+) i absolutnie gó.wno wynika z tych ocen. No chyba, że waszym celem jest to aby nic nie wynikało z ocen wystawianych grom na łamach PE to chylę czoła bo zdecydowanie ten efekt osiągneliście.

 

Zaprzeczasz sam sobie. Nie rozumiesz różnicy między 9+ a 10-, a rozumiesz między 9.5 a 9.6? To wypisz proszę dokładnie, czym charakteryzuje się gra na 9.5, a czym gra na 9.6. I od razu na 9.3, 9.4 i 9.7 poproszę.

To nie jest kwestia braku rozumienia przeze mnie różnic pomiędzy tymi ocenami (Bo różnice są mi znane ale nie o to przecież chodzi prawda). To kwestia tego jaki system oceniania widziałbym w PE. Do mnie nie przemawia stawianie grom 10 z ewentualnym minusem (Lub 9 z ewentualnym plusem) i nie muszę tobie udowadniać różnic pomiędzy ocenami 9.4, 9.5 a 9.6 bo te różnice zawierają się w częściach dziesiętnych wypisanych po kropce. I o wiele dokładniej potrafią ocenić dany tytuł niż skala szkolna. O zwięszkeniu lub zmniejszeniu takiej oceny o jeden pkt dziesiętny mogą decydować różne elementy jak słaba oprawa graficzna, niedociągnięcia w sferze technicznej, długość gry, różne wady zaniżające grywalność danego tytułu itp. Moim zdaniem nie jest problemem przestawienie oceniaczki na system dziesiętny tylko przekonanie Was, redaktorów piszących do PE aby się do tego systemu stosowali. I myślę, że Ty jesteś jednym z tych, których niezwykle ciężko byłoby przekonać do takiej zmiany.

 

Patrząc na nasze podwórko Neo Plus stosuje taki system oceniania, a za granicą Gamespot, IGN i wiele innych branżowych pism czy portali internetowych więc nie proponuję niczego nietrafionego (jak w przypadku skomplikowanego systemu z nieistniejącego Clicka). BTW clickowy system mi przypasił bo dzięki niemu już z recki dowiedziałem się w liczbach co ciekawego ma Fallout do zaoferowania. Ale to tylko moje zdanie i wiem, że nie każdy chce patrzeć na niezrozumiałe skomplikowane tabelki pod koniec czytania recki.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Sam generalnie nie mam nic do tych plusów i minusów, z jednym, małym wyjątkiem, którym to jest ocena "10". "10" w odniesieniu do gry wideo kojarzy mi się z tytułem w pewnym sensie przełomowym, na pewno genialnym i pozbawionym jakichkolwiek większych wad. "-" przy dziesiątce automatycznie daje znać, że dany tytuł taki genialny jednak nie jest, pozbawiony wad tym bardziej i tym samym deklasuje go jako grę na "10". Bo albo coś zrywa totalnie beret z głowy, albo nie zrywa go w ogóle. "-" wyklucza ocenę 10, takie jest moje zdanie.

 

A, że większość gier, które w PE dostały dychę w ogóle na nią nie zasługuje (MGS:4, GTA:4, właśnie Uncharted:2) to już swoja drogą. Chyba wolałem Wasz starszy system oceniania (w sensie ten surowszy, który stosowaliście do gier na dwie poprzednie generacje konsol).

Odnośnik do komentarza

Sam generalnie nie mam nic do tych plusów i minusów, z jednym, małym wyjątkiem, którym to jest ocena "10". "10" w odniesieniu do gry wideo kojarzy mi się z tytułem w pewnym sensie przełomowym, na pewno genialnym i pozbawionym jakichkolwiek większych wad. "-" przy dziesiątce automatycznie daje znać, że dany tytuł taki genialny jednak nie jest, pozbawiony wad tym bardziej i tym samym deklasuje go jako grę na "10". Bo albo coś zrywa totalnie beret z głowy, albo nie zrywa go w ogóle. "-" wyklucza ocenę 10, takie jest moje zdanie.

 

A, że większość gier, które w PE dostały dychę w ogóle na nią nie zasługuje (MGS:4, GTA:4, właśnie Uncharted:2) to już swoja drogą. Chyba wolałem Wasz starszy system oceniania (w sensie ten surowszy, który stosowaliście do gier na dwie poprzednie generacje konsol).

Odnośnie pogrubionego - DOKŁADNIE.

Odnośnik do komentarza

 

a czy muszę zagrać by wiedzieć że czochranie małpy mnie nie interesuje i ma dla mnie znikomą wartość rozrywkową?

[...]

dystans mam, opinię mam, wyrażam ją;]

 

Jasne, tylko że to co dla Ciebie jest popierdółką dla kogoś innego może być bardzo grywalnym kawałkiem kodu, nawet jeżeli zabawa polega na drapaniu kota za uchem czy rzucaniu pieskowi wibratora do aportowania (oczywiście w odniesieniu do EyePet'a jest to mocne uproszczenie). Dla mnie na przykład pierdołowate jest LittleBigPlanet, jednak nie twierdzę, że jest niegrywalne, ba, jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy się tym podniecają i bynajmniej nie sądzę, że przez granie w to durnieją. Poza tym tak naprawdę nigdy nie możesz być do końca pewny czy dany tytuł jednak Ci nie przypadnie do gustu dopóki w niego nie zagrasz, wiem z autopsji.

 

Sorry za mały OT.

 

ależ oczywiście, jednego kręcą rude z wielkim cycem a drugiego skrzyżowania w godzinach szczytu

nie mam PE pod ręką i nie pamiętam czy eyepet dostał jakąś ocenę, jeśli tak to dla mnie to error, powinna być "oceniona" tak jak Kilu pojechał z Flipnote Studio (czy jak to się zwie)

dla mnie to nie jest stricte gra, raczej program użytkowy do zastosowania z dziećmi

 

uwierz mi, czochranie małpki to kompletnie nie moja bajeczka

 

co do dysputy o ocenie typu 10 to jest taki temat, chyba nawet w tym dziale (o ile do graczpospolitej nie poleciał)

Odnośnik do komentarza

Nie no nie mogę, ile jeszcze będzie tej dyskusji o minusie dla Uncharted 2... Ludziska, czy ten minus to tak wielki problem? Ta gra obiektywnie na dychę nie zasługuje i stąd ten minus. A nie dlatego, że się boimy wystawić "dychę". Osobiście nie wiem, czy bym nie dał jej 9+ raczej... serio 10- to bardzo wysoka ocena, a pełna dycha z wielu względów byłaby nieobiektywna, bo Uncharted 2 nie jest idealny i można wymienić całkiem sporo minusów (często drobnych, ale jednak), że wspomnę o kilku:

 

- bardzo kiepskie AI przeciwników (zwłaszcza w muzeum);

- czasem nieprzemyślane lokacje - głównie w kontekście "gdzie iść dalej" (założę się, że nie raz wpadliście w przepaść, bo nie wiedzieliście gdzie skoczyć);

- babole (trafiły mi się 2x i niestety, ale z wpływem na gameplay);

- schematyczność (strzelanie, główkowanie, skakanie - i tak w kółko - owszem, fajne... ale czegoś brakowało - weźmy np. jazdę na skuterze wodnym z jedynki, czemu tutaj tego nie było?);

- momentami nierówność (kanały i muzeum prezentowały się średniawo w stosunku do reszty);

- i jeszcze kilka minusików, które zachowam dla siebie.

 

Uncharted 2 jest świetny i te minusy nie przesłaniają jego wielkości, ale... nie wszystkich wciągnął na maksa. Poza tym nie da się zaprzeczyć, że fabuła od połowy gry mocno siada... Graficznie cud, miód, orzeszki, ale sam gameplay... no w sumie to samo, co w jedynce... Minus musi być :).

 

Uralu czy ci nie ... chłopie, to co ty wypisałeś można zastosować w każdej grze i u(pipi)ć ją bardzo szybko! schematyczność ??! nie, w Zeldzie nie było schematyczności, w MGS na psone też nie w ff7 też nie, matko patrzcie a tutaj jest :whistling:

kanały i muzeum ... a co ty chciałeś w tych kanałach???? sztuczne góry, mega szczury, polskie podziemie...???

no tak w muzeum powinni być kolesie z MGS 4 i Snake do eliminacji - to by było AI ... super właśnie tego wszystkiego brakuje

 

co do ocen, faktycznie nie ma co się rozpisywać.. są to subiektywne składowe recenzenta więc nikt na to nie ma wpływu ( no może ktoś z redakcji)

w dobie netu każdy sobie może sprawdzić oceny pism, portali jak i również czytelników choćby na www.gamerankings.com

 

co do gry Uncharted 2 słowa recenzenta: 'Fantastyczna przygoda, która absolutnie pochłonie dosłownie każdego. Wzór do naśladowania."

KALI respect :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Co do tej jazdy na skutrzete to tutaj sie nie zgodze w bo U2 dostalismy rownie duzo takich atrakcji.. Pociag, przeskakiwanie po samochodach, stealth itp. Faktem jest ze mogli dac jakas jazde na nartach czy cos bo warunki do tego idelane:D Nie wiem kto sie czepia tego minusa ja tez bym grze dal 10 - albo 9+ wlasnie za niektore slabsze lokacje takie jak muzeum.. Nie zmienia to faktu ze obok poprzedniej czesci i MGSa to najlepsza gra generacji i jedna z lepszych w ogole :)

Odnośnik do komentarza

Co do tej jazdy na skutrzete to tutaj sie nie zgodze w bo U2 dostalismy rownie duzo takich atrakcji.. Pociag, przeskakiwanie po samochodach, stealth itp. Faktem jest ze mogli dac jakas jazde na nartach czy cos bo warunki do tego idelane:D Nie wiem kto sie czepia tego minusa ja tez bym grze dal 10 - albo 9+ wlasnie za niektore slabsze lokacje takie jak muzeum.. Nie zmienia to faktu ze obok poprzedniej czesci i MGSa to najlepsza gra generacji i jedna z lepszych w ogole :)

 

No właśnie nie do końca - w pierwszej części była jazda na skuterze i bodaj na paralotni (dawno grałem, nie pamiętam) - w każdym razie czymś sterowaliśmy, była to jakaś odskocznia. A skakanie po ciężarówkach, to wciąż skakanie... Zabrakło mi takich szalonych akcji właśnie. Pociąg to już był w GoW i w K2 (lepszy imo), ale to już mniejsza... mi brakowało trochę odejść od typowego gameplayu, czyli właśnie od skakania po skałkach (pociągach, ciężarówkach, itd. - bez różnicy), strzelania i główkowania. Dało się upchać więcej - czemu my nie prowadziliśmy ani razu jeepa? Albo nie pilotowaliśmy jakiegoś samolotu, a bo ja wiem... Były też akcje gdzie trzeba było coś zrobić precyzyjnie i Drake... robił to automatycznie. A aż prosiło się o jakąś mini-gierkę wtedy, a nie żeby robiła to za nas konsola. W ogóle wkurza mnie też totalna rezygnacja z sensorów ruchu. Chodzenie po kłodach, to teraz po prostu casual do sześcianu, bo chyba nawet nie da się z nich spaść (mnie się przez całą grę nie udało). A wracając do AI (zarzut Picia), no cóż - strażnicy w muzeum są po prostu debilami i nie wygląda to tak w każdej grze, wierz mi ;). Nie wiem niektórzy strasznie idealizują Uncharted 2. Owszem, świetna gra, ale poczytajcie sobie zasady wedle których przyznajemy oceny - dychę otrzymują gry innowacyjne i rewolucyjne - a gdzie w U2 rewolucja i innowacja? Grafika? Grafika nie jest najważniejsza. Zresztą dzięki oprawie, rozmachowi i całej tej reszcie dostał "dychę", bo za sam gameplay na dychę na pewno ta gra nie zasługuje :) (tylko na 9+). Ale dość, niepotrzebnie dałem się wciągnąć w tę dyskusję... Świetna giera i spieramy się o jakąś bzdurę. Dla mnie na PS3 numer 2 po Killzone 2, któremu z kolei bym dyszkę dał bez zająknięcia :) (i bez minusa :]).

 

A i jeszcze jedno do Picia - teraz jesteś pochłonięty gierką i człowiek często jest pod wrażeniem i idealizuje a z perspektywy dostrzega jednak te minusy - zobaczymy, czy nie zmienisz za parę tygodni zdania ;).

 

I dodam, że mam ochotę poczochrać EyePeta ;)

Odnośnik do komentarza

Owszem, świetna gra, ale poczytajcie sobie zasady wedle których przyznajemy oceny - dychę otrzymują gry innowacyjne i rewolucyjne - a gdzie w U2 rewolucja i innowacja?

 

Ural, ale Ty mówisz o starych zasadach oceniania, gdzie gra na 10 miala byc innowacyjna (ciezko o gre innowacyjna i jeszcze wybitna, taka ktora podoba sie wszystkim - i dlatego odeszlismy od tego punktu). Zajrzyj do odpowiedniego, nowego pliku a sie przekonasz :).

 

Uzywajmy skrotu SI (nie AI), przynajmniej bedzie to analogiczne do pisowni w PE. To tez zostalo zmienione jakis czas temu (niektorzy dalej nie pamietaja i dostaje teksty z "AI" :) ).

 

Nie chce sie mieszac w dyskusje, bo juz chyba za stary jestem, zbyt duza nad tym myslalem i dawno zrozumialem ze:

- utopią (glownie pod katem organizacyjno-logistycznym) jest bliski idealu system oceniania, oparty o duza ilosc recenzentow/testerow.

- kazda ocena jest ocena na swoj sposob subiektywna, mozna tylko starac sie oceniac obiektywnie, na zasadzie przyznawania oceny bliskiej sredniej (sa od tego odpowiednie serwisy), ale przeciez nie o to chodzi, zeby pisac pod publike. Nasze werdykty sa autorskie, a ja ze swojej strony staram sie zeby wystawiala je odpowiednia osoba. Jesli ktos sie nie zgadza z recenzentem (co jest normalne), niech poszuka innej recenzji, ktora bedzie odpowiadala jego gustom. Nic nie poradze, ze czasami same starania nie wystarczaja zeby trafic w sam srodek. I dlatego ciekawie sie robi, gdy nie wszyscy trafiaja, bo przeciez, to byloby takie nudne.

 

Kazdą recenzje, nie tylko te w PE, nalezy traktowac jako jedna z wielu opinii o grze. W PE dajemy Wam te przewage, ze sklad autorow jest staly (80% z nich pisze od co najmniej 5-7lat a kilku od 12!) i przez ten pryzmat mozecie "filtrowac" sobie wrazenia zawarte w tekscie.

 

sciera

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzajmy już :confused: . Ural też człowiek, a z tego co już zostało napisane, widać, że ocenianie danej gry, to sprawa indywidualnych preferencji, a więc i sam system ocen, więc daj już spokój <_< . Czepianie się dla samego czepiania...

 

P.S. Ja bym tam dążył do utopii :blush:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

LOL.....to ludzie, którzy z wami współprcują nie wiedzą jaka oceniaczka obowiązuje aktulnie?

 

Gratulacje lecą dla Przemysława Ścierskiego.

 

Dzieki, to jest tez powod, dla ktorego nie bawie sie w odpisywanie na forum, bo i po co mam walczyc ze sztabem "czytelnikow-prawnikow" szukajacych jakiegos haka. Strata czasu.

 

A Ural pewnie nie zapamietal tej zmiany, bo nie ma (jeszcze nie ma) okazji pisac gier podchodzacych pod 10. Jakby taka dostal, to by szybko zweryfikowal swoje niedoinformowanie, po kilku pomocniczych pytaniach z mojej strony, ktore zawsze zadaje przed oddaniem tekstu z wysoka ocena, wieksza niz 8+ (kali to wie najlepiej :D ).

 

sciera

 

Nie przesadzajmy już :confused: . Ural też człowiek, a z tego co już zostało napisane, widać, że ocenianie danej gry, to sprawa indywidualnych preferencji, a więc i sam system ocen, więc daj już spokój <_< . Czepianie się dla samego czepiania...

 

P.S. Ja bym tam dążył do utopii :blush:

 

To byś szybko zatonął (chociazby finansowo, ale z kilku innych powdow tez). Kiedys tez bylem takim idealista teoretykiem. Wystarczy miesiac, zeby zweryfikowac 50% pogladow, kolejne 30-40% po roku tez ulega zmianie. Przekonali sie o tym pewnie nie tylko chlopaki z Egarde. Przynajmniej sprobowali i wiedza (choc nie wszystko).

 

BEZ ODBIORU.

 

sciera

Edytowane przez Mr_Sciera
Odnośnik do komentarza

LOL.....to ludzie, którzy z wami współprcują nie wiedzą jaka oceniaczka obowiązuje aktulnie?

 

Gratulacje lecą dla Przemysława Ścierskiego.

 

Dzieki, to jest tez powod, dla ktorego nie bawie sie w odpisywanie na forum, bo i po co mam walczyc ze sztabem "czyteknikow-prawnikow" szukajacych jakiegos haka. Strata czasu.

 

A

sciera

 

 

Zadne SZUKANIE haka. Tłumaczysz swojemu pracownikowi (było nie było) , że stosuje się dio NIEAKTUALNEJ oceniaczki. Publicznie żeby było śmieszniej.

 

 

Oznacza to, że "konkurencja" nie jest traktowana przez was poważnie.

Nie dziwię się w sumie, ale sprzydałaby się, oj taaaa. Oddech swego oponenta na karku potrafi zmobilizowąć oj taaaaa

Odnośnik do komentarza

A mi się nie podoba takie podejście do czytelników jak ten fragment poniżej.

 

Dzieki, to jest tez powod, dla ktorego nie bawie sie w odpisywanie na forum, bo i po co mam walczyc ze sztabem "czyteknikow-prawnikow" szukajacych jakiegos haka. Strata czasu.

 

Każdego kto co kokolwiek skrytykuje lub zasugeruje jakąś zmianę tak pogardliwie sobie w duchu nazywasz panie Ściero? To jest reakcja w typu: phii co ja się będę przejmował jakimiś uwagami, olewam je jak i tych, którzy je wypisują bo to nie czytelnicy są od proponowania zmian w piśmie a ja i moi "zaufani doradcy".

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

System oceniania był jednak lepszy za czasów "dążenia do utopii", przynajmniej odnosiło to jakieś skutki, bo byle co (ał) nie dostawało dychy. Najwyraźniej co poniektórzy autorzy dają się ponieść przesadnemu subiektywizmowi przy wystawianiu not, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby nagle, za sprawą kolejnej generacji konsol gry stały się takie zajebiste. Kali gdyby mógł to pewnie co drugiej bijatyce 2D wystawiałby dziesiątkę, Myszaq podobnie z każdą następną częścią GTA, a Koso wszystkim grom rozwalankowo-szpiegowskim, w których głównemu bohaterowi na imię David. Ja rozumiem, podnieta i te sprawy, ale ludzie, naprawdę przesadzacie z tymi dychami, żonglujecie nimi jak by była to jakaś "marna" 9. Pamiętam stare, dobre czasy kiedy takim geniuszom jak Halo, Vice City czy GoW nie udawało się zdobyć najwyższej oceny, albo jaki był szok po osiągnięciu jej przez San Andreas. No, ale wtedy jeszcze zarówno ta nota jak i w ogóle cały Wasz system ocenienia jeszcze coś znaczyły. Dzisiaj otwieram stronę z MGS4, grą która pod mało jakim względem umywa się do Snake Eater'a i myślę "aha, kolejna dycha, fajnie".

Odnośnik do komentarza

Każdego kto co kokolwiek skrytykuje lub zasugeruje jakąś zmianę tak pogardliwie sobie w duchu nazywasz panie Ściero?

 

Mataczysz ;P i to celowo skupiajac sie na sprawach drugorzednych. Dobrze wiesz, o co chodzilo Scierze. Prowadzimy taka a nie inna polityke. Ural przedstawil swoja wiedze. Sciera ja zweryfikowal a calosc to i tak akademicka wymiana zdan bo Ural 10tek nie pisze. Przyjeta polityka oceniania zostala przez nas wypracowana latami pracy. Sprawdza sie i nie zmieni tego negatywne postrzeganie przez promil czytelnikow. Dyskusja na ten temat ze strony Sciery to faktycznie strata czasu. Ja rowniez w wielu tematach nie wypowiadam sie bo nie widze w tym sensu a poza tym mam ciekawsze zajecia. To chyba normalne, co nie? Nie oburzaj sie za to, bo uczestnictwo w forum to sprawa dobrowolna. Nikt, wlacznie ze Sciera nie ma obowiazku uczestniczyc w dyskusjach. Zwlaszcza, ze temat byl juz wielokrotnie walkowany.

To jest temat opiniujacy nowy numer. Kazdy post czytamy. Wnioski odpowiednie wyciagamy, choc o tym nie piszemy. Nikt za krytyke skrzywdzony nie zostal. To chyba normalne, co nie?

Nie traktujemy powaznie konkurencji? Alez traktujemy, ale jak juz wczesniej napisalem wolimy okreslenie "inne pisma branzowe na rynku" ^_^

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.