Skocz do zawartości

PSX Extreme #147


Rekomendowane odpowiedzi

Wątpie by Marcin nadal uważał, że gra zasługuje na 9 (obiektywnie na pewno nie zasługuje tak na marginesie). Ale przyzna się do tego? Nie.

 

Przeczytaj dokładnie tekst, do którego się odnosisz. Nie dość, że się przyznałem, to jeszcze napisałem, na jaką aktualnie ocenę FIFA 10 wg mnie zasługuje. Stoi jak byk :) (nie mam numeru pod ręką, ale chyba mi tego Ściera z tekstu nie usunął).

 

Wogóle co to za poroniony pomysł pisać recenzje gier bez trybu multiplayer? Przecież multi niejednokrotnie decyduje o wartości całej gry!

 

To pomysł, do którego stosuje się... hm, 100% pism i site'ów? W nielicznych przypadkach mamy możliwość sprawdzenia multi przed premierą. Gdyby nagle wszyscy zaczęli recenzować gry po premierze, byłoby jeszcze gorzej (bo czytelnik chce werdyktu najwcześniej jak to możliwe, z czym chyba się zgodzisz), dlatego redakcje przyjęły zasady mniejszego zła. A my jako jedyni mamy odwagę w niektórych przypadkach (jak właśnie FIFA 10) napisać miesiąc później, co do gry wniósł tryb multi.

 

Myslę, że to działa na zasadzie: "musimy mieć recenzję w tym miesiącu, bo przecież konkurencja ma, jak my jej nie zamiścimy to czytelnicy kupią konkurencję"

 

Niekoniecznie, przeczytaj wstępniak Ściery. Jeśli bycie pierwszym ma się odbyć kosztem jakości materiału, my w to nie wchodzimy. W specyficznych przypadkach, jak piłki nożne, potrzeba naprawdę dużo czasu na granie. Dla mnie FIFA 10 to obecnie 9- - po sprawdzeniu multi. Nie możemy co miesiąc rewidować ocen. Nie oceniam innych, ale każda ocena powyżej 9 pokazuje, że komuś zachwiały się proporcje, z czym zapewne się zgodzisz.

 

A, i zamiast "konkurencja" wolimy "inne pismo na rynku", tak jest bardziej adekwatnie ;)

Odnośnik do komentarza

kali - 9+ dla heavenly sword . okami 9 - tych przyladow mozna i mnozyc w nieskonczonosc... Nie mowcie mi to o gustach bo od tego sa blogi - litosci

Nie zapominaj, ze recenzja to tylko i wylacznie opinia danej osoby o grze, wiec nie ma mozliwosci pominiecia 'gustu' - nie istnieje cos takiego jak obiektywna recka.

 

Lucek na starcie dostał FM3? fiufiu gratulacje i powodzenia życzę

Dzieki :) z tego co widze na forum, to chyba nawet sie spodobalo czytelnikom, uff.

BTW widziales, ze dostalo Ci sie w dziale listy?

Odnośnik do komentarza

Lucek - "Nie zapominaj, ze recenzja to tylko i wylacznie opinia danej osoby o grze, wiec nie ma mozliwosci pominiecia 'gustu' - nie istnieje cos takiego jak obiektywna recka."

 

Tak, tylko ze dalej chyba nie rozumiesz co mam na mysli - przykladowo hiv piszac o grach samochodowych powinien w kazdej recenzji starac sie byc jak najbardziej "obiektywny" w obrebie tego gatunku, zeby pozniej nie wypisywac takich bredni, ze np grafa w NFS jest lepsza niz w Dirt2 - litosci. No i jeszcze chlopaczyna pisze ze poplyna z nowym NFS i sie cieszy... hello! plywac to sobie mozna na blogach albo basenie, a jesli takie macie podejscie do pisania o grach to sprowadzacie sie do poziomu stron typu zwariowanegry.pl, janekigierki.pl gdzie kazdy moze byc recenzentem i sie na tym znac... troche profesjonalizmu. nie staram sie nikomu dopiec tylko mowie jak wyglada sprawa...

Edytowane przez dekiel
Odnośnik do komentarza

Wątpie by Marcin nadal uważał, że gra zasługuje na 9 (obiektywnie na pewno nie zasługuje tak na marginesie). Ale przyzna się do tego? Nie.

 

Przeczytaj dokładnie tekst, do którego się odnosisz. Nie dość, że się przyznałem, to jeszcze napisałem, na jaką aktualnie ocenę FIFA 10 wg mnie zasługuje. Stoi jak byk :) (nie mam numeru pod ręką, ale chyba mi tego Ściera z tekstu nie usunął).

 

Wogóle co to za poroniony pomysł pisać recenzje gier bez trybu multiplayer? Przecież multi niejednokrotnie decyduje o wartości całej gry!

 

To pomysł, do którego stosuje się... hm, 100% pism i site'ów? W nielicznych przypadkach mamy możliwość sprawdzenia multi przed premierą. Gdyby nagle wszyscy zaczęli recenzować gry po premierze, byłoby jeszcze gorzej (bo czytelnik chce werdyktu najwcześniej jak to możliwe, z czym chyba się zgodzisz), dlatego redakcje przyjęły zasady mniejszego zła. A my jako jedyni mamy odwagę w niektórych przypadkach (jak właśnie FIFA 10) napisać miesiąc później, co do gry wniósł tryb multi.

 

Myslę, że to działa na zasadzie: "musimy mieć recenzję w tym miesiącu, bo przecież konkurencja ma, jak my jej nie zamiścimy to czytelnicy kupią konkurencję"

 

Niekoniecznie, przeczytaj wstępniak Ściery. Jeśli bycie pierwszym ma się odbyć kosztem jakości materiału, my w to nie wchodzimy. W specyficznych przypadkach, jak piłki nożne, potrzeba naprawdę dużo czasu na granie. Dla mnie FIFA 10 to obecnie 9- - po sprawdzeniu multi. Nie możemy co miesiąc rewidować ocen. Nie oceniam innych, ale każda ocena powyżej 9 pokazuje, że komuś zachwiały się proporcje, z czym zapewne się zgodzisz.

 

A, i zamiast "konkurencja" wolimy "inne pismo na rynku", tak jest bardziej adekwatnie ;)

 

 

Ściera wyciął ci te "dziewięć minus" :P

 

Co byście powiedzieli by w przypadku gier, do oceny których potrzeba dużo czasu na ogranie (bijatyki, sportowe) stosować "werdykt beta"?

 

Kiedyś coś takiego było praktykowane (Tekken 4 i kali, który zarzekł się, że nie ocni dopóty nie rozegra 1000 walk- szacun Maciek;-) , mogłoby wrócić- recenzent sugerowałby ocenę, zastrzegając, że może się zmienić o oczko w górę lub w dół.

 

ktoś tu powuiedział coś o "konkurencji";-) moim zdaniem żadna to konkurencja, PE deklasuje ją o kilka leveli (cena- ilość stron, jjakośc papieru, poziom recenzentów). Z ekipy konkurencji cenię 4 osoby: Gulka, Marcela, oraz Banana 9pisze jeszcze tem?) oraz Grabarza.

Odnośnik do komentarza

Gratuluje Luckowi dobrej recenzji - udany debiut i tekst przyjemnie się czyta, ciekawi mnie tylko czy to nie przypadek, że HIV po kontrowersyjnych recenzjach DIRT 2 i Shifta nie dostał właśnie Forzy, zresztą nawet jeśli to wyszło lepiej (ramka z wytłumaczeniem) - przynajmniej ocena pokrywa się ze zdaniem przytłaczającej części graczy z tych którzy już grali w Forzę, a nie tak jak z NFSem, gdzie znalezienie dobrej opinii o grze graniczyło z cudem (poza recenzjami w necie/prasie). 

Odnośnik do komentarza

A ja zgdzam się z Kalim jeśli chodzi o minus przy ocenie Uncharted 2. Nie zaprzeczam, gra jest genialna, piękna, mega grywalna, po prostu cud, miód i orzeszki. Jednak nie da się zaprzeczyć, że tak jak jest napisane w recenzji, praktycznie wszelkie nowinki dotyczą kwestii technicznych. To dopasiona do granic możliwości "jedynka" - tylko tyle i aż tyle :) Nawet broni niespecjalnie dodali nowych, chyba, że coś zmieni się dalej, ale jestem już w połowie gry zatem nie podejrzewam :)

 

ciekawe co powiesz jak skończysz? :rolleyes:

 

dla mnie plusów i minusów nie powinno być w ocenach, albo coś jest grą na 10 albo nie jest, trzeba się jasno określić no, ten minus przy Uncharted mnie zirytował prawie tak mocno jak kiedys ocena Stara dla Shadow of the Colossus (zdaje się 9=, kapelusznik naprawdę przegiął pałe wtedy :pinch: )

 

najlepiej jakbyście ponownie zrobili ramke z kryteriami oceny, od jakiej cyferki zaczyna się dobra gra - 6? 7?

 

ktoś chwalił TopMixer, jezu jak dobrze że już tego nie ma, gdyby powstało pismo Bravo Konsole, pewnie serwowałoby taki właśnie szrot

Odnośnik do komentarza

Okładki są super, choć wolałabym tę z Brutal Legend;p. Coś dziwnego stało się Nathanowi z tą wyciągniętą ręką. Wydaje mi się, że powinna być większa bo czasem jak tak na niego spoglądam to sprawia wrażenie, że się urodził z niedorozwiniętą łapką Oo

 

Totalny opad szczeny zaliczyłam, kiedy spojrzałam na hyde park a tam co? UŚMIECHNIĘTY Butcher z Eye Petem na ręku Oo. Szok. Nie to żebym czytała wasz magazyn od początku ale jak go zbieram już jakieś 3 lata to nie przypominam sobie Butchera z inną miną niż taką straszną:D. Nawet na Extreme Party wyglądał groźnie. Widocznie EyePet odkrywa w graczach ich drugą twarz:).

Odnośnik do komentarza

Lucek na starcie dostał FM3? fiufiu gratulacje i powodzenia życzę

Dzieki :) z tego co widze na forum, to chyba nawet sie spodobalo czytelnikom, uff.

BTW widziales, ze dostalo Ci sie w dziale listy?

 

chodzi ci o kwestię tego żołnierza? doprawdy jestem zdruzgotany;]

 

Butch, durniejesz na starość, popierdółką się podniecasz

Odnośnik do komentarza

ale przeciez to jest to samo co Nintendogsy, Pet Pals czy inne gry ze spuscizny Tamagochi. Bardziej zaawansowane - fakt, ale nadal po(pipi)kowe. Po 2 tygodniach sie znudzi tak jak reszta.

 

Dorosłym pewnie szybciej niż dzieciom:). Pamiętam ile godzin spędziłam z moim Tamagochi kiedy byłam w podstawówce:).

Odnośnik do komentarza

W koncu ludzie zaczeli zauwazac pewne "niedociagnieca" w ocenach bo momentami co niektorzy wypisuja w PE to po prostu masakra - zastanawiam sie czemu Sciera nie reaguje na niektore bełkoty redaktorow i nie wzywa ich central na dywanik. Bo jako ktos kto kupuje magazyn chce przeczytac o grze w maksymalnie obiektywny sposob, a w PE widze ze kazdy sobie rzepke skrobie... A to jest wrecz dramatyczne! No i do tego jeszcze nigdy nie czytalem zeby jakis z redaktowow przyznal sie do tego ze rzeczywiscie przesadzil z ocena itd. tylko idzie w zaparte - maksymalne tchórzostwo!

Ale masz problem. Każdy ma swoje zdanie o grze, a dopóki na rynku będzie więcej niż 1 konsola i więcej niż 1 gra, będą się pojawiały takie wpisy jak Twoje. Lubisz po prostu jakąś konsolę lub grę bardziej i dla Ciebie taka gra ma dafaultowo + 1 w ocenie i na odwrót w grach/konsolach, których nie lubisz. Przecież musi tak być, że opinie się różnią. Ty chciałbyś chyba, żeby wszystkie oceny dla gier były identyczne na całym świecie i u każdego gracza. Gdyby wszystko było takie samo, to nie byłoby niczego. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza

A ja zgdzam się z Kalim jeśli chodzi o minus przy ocenie Uncharted 2. Nie zaprzeczam, gra jest genialna, piękna, mega grywalna, po prostu cud, miód i orzeszki. Jednak nie da się zaprzeczyć, że tak jak jest napisane w recenzji, praktycznie wszelkie nowinki dotyczą kwestii technicznych. To dopasiona do granic możliwości "jedynka" - tylko tyle i aż tyle :) Nawet broni niespecjalnie dodali nowych, chyba, że coś zmieni się dalej, ale jestem już w połowie gry zatem nie podejrzewam :)

 

ciekawe co powiesz jak skończysz? :rolleyes:

 

dla mnie plusów i minusów nie powinno być w ocenach, albo coś jest grą na 10 albo nie jest, trzeba się jasno określić no, ten minus przy Uncharted mnie zirytował prawie tak mocno jak kiedys ocena Stara dla Shadow of the Colossus (zdaje się 9=, kapelusznik naprawdę przegiął pałe wtedy :pinch: )

 

najlepiej jakbyście ponownie zrobili ramke z kryteriami oceny, od jakiej cyferki zaczyna się dobra gra - 6? 7?

 

ktoś chwalił TopMixer, jezu jak dobrze że już tego nie ma, gdyby powstało pismo Bravo Konsole, pewnie serwowałoby taki właśnie szrot

 

popieram!

bawią się w jakieś plusy i minusy jakby im tęskno za szkołą było :blush:

skoro jest taka szeroka skala ocen ( od 1 do 10 ) to po cholerę jakieś dodatkowe symbole matematyczne

niech se zrobią jak w szkole podstawowej od jedynki do szóstki to se będą mogli operować plusikami i minusikami jak nauczyciele

tudzież w drugą stronę jak niektóre portale mają skalę od 0 do 100 :turned:

a tak to mamy U2: -10, MGS 4: -10, GTA 4: -10 - takie dziewicze podejście: chciałby ale się boi :verymad:

to albo macie odwagę wystawić 10 albo nie! proste.

Albo już wszyscy tak 'zezgredzieli', że nie ma szans na metamorfoze. Może weźmie to wszystko Ściera za ryj i potrząśnie trochę tym czasopismem :diablo:

Odnośnik do komentarza

ale przeciez to jest to samo co Nintendogsy, Pet Pals czy inne gry ze spuscizny Tamagochi. Bardziej zaawansowane - fakt, ale nadal po(pipi)kowe. Po 2 tygodniach sie znudzi tak jak reszta.

Nom. A biorąc pod uwagę, że 90% gier single-player po max. 8-10 h. zabawy trafia na półkę i się kurzy (albo leci na Allegro), to EyePet jest faktycznie wybitną "popierdółką"... :whistling:

 

@diabeu

starość tu nie ma nic do rzeczy... po prostu bawi mnie każdy kawałek dobrego softu - a za taki uważam EyePeta. Od konsol oczekuję dobrej zabawy - nieważne czy to Modern Warfare, Brutal Legend, Rock Band czy EyePet. Z fanów plastikowych instrumentów też się śmiejesz? To równie dobrze mógłbyś polewać z fragowania wirtualnych postaci, kręcenia kółkiem przed TV czy każdego innego gatunku. Interaktywna rozrywka ma wiele twarzy, a o gustach się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza

Nie no nie mogę, ile jeszcze będzie tej dyskusji o minusie dla Uncharted 2... Ludziska, czy ten minus to tak wielki problem? Ta gra obiektywnie na dychę nie zasługuje i stąd ten minus. A nie dlatego, że się boimy wystawić "dychę". Osobiście nie wiem, czy bym nie dał jej 9+ raczej... serio 10- to bardzo wysoka ocena, a pełna dycha z wielu względów byłaby nieobiektywna, bo Uncharted 2 nie jest idealny i można wymienić całkiem sporo minusów (często drobnych, ale jednak), że wspomnę o kilku:

 

- bardzo kiepskie AI przeciwników (zwłaszcza w muzeum);

- czasem nieprzemyślane lokacje - głównie w kontekście "gdzie iść dalej" (założę się, że nie raz wpadliście w przepaść, bo nie wiedzieliście gdzie skoczyć);

- babole (trafiły mi się 2x i niestety, ale z wpływem na gameplay);

- schematyczność (strzelanie, główkowanie, skakanie - i tak w kółko - owszem, fajne... ale czegoś brakowało - weźmy np. jazdę na skuterze wodnym z jedynki, czemu tutaj tego nie było?);

- momentami nierówność (kanały i muzeum prezentowały się średniawo w stosunku do reszty);

- i jeszcze kilka minusików, które zachowam dla siebie.

 

Uncharted 2 jest świetny i te minusy nie przesłaniają jego wielkości, ale... nie wszystkich wciągnął na maksa. Poza tym nie da się zaprzeczyć, że fabuła od połowy gry mocno siada... Graficznie cud, miód, orzeszki, ale sam gameplay... no w sumie to samo, co w jedynce... Minus musi być :).

Odnośnik do komentarza

Oczywiście już miałeś z nią do czynienia i wiesz na pewno, że to popierdółka, którą nie można się podniecać? ;)

 

a czy muszę zagrać by wiedzieć że czochranie małpy mnie nie interesuje i ma dla mnie znikomą wartość rozrywkową?

eye toy znudził mnie to 2 dniach, tak za(pipi)ista zabawa to była, uuuhuuuuuuuuuuu!!!!!! normalnie szał pał

jak ktoś mieszka w betonia a ma zdrową chcicę na zwierzaczka to może to coś mu jakoś zrekompensuje pieska czy kotka, ja bym już wolał kupić rybki

istnieje duża szansa mój syn by pewnie to zlał po kilku dniach, dzieciaki szybko zmieniają zainteresowania, a jak coś nie idzie po ich myśli to potrafią (pipi)nąć tematem momentalnie - patrz jak na tym korzystają producenci zabawek - (pipi)lion mutacji pokemonów itp.

 

Butch, jeśli za kwartał nadal będziesz z pasją i zaangażowaniem w to "grał" to wypluję słowo "popierdółka", oczywiście opinii o tym nie zmienię

"o gustach się nie dyskutuje" to o czym jeśli można wiedzieć? bo w sumie to wg. moich kalkulacji to zostaje pogoda

dyskutować jak najbardziej (bo niby co tu na forum uprawiamy?), kłócić się nie ma sensu

nie śmieję się z fanów małpiszona, śmiać to się mogę z fanatyków jrpg - bo to pocieszna rasa jest (CLOUD!!!!!KEFKAAAAAAAAAAAA!!!!!JAKIŚINNYZGŁUPIMFRYZEM!!!!!!!!!!!!! o czajniczek, kilym!!!!!)

 

dystans mam, opinię mam, wyrażam ją;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...