Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to i tak za długo sobie każą czekać (inni producenci to już w ogóle w kulki lecą). Moim kolejnym telefonem będzie pewnie przyszły nexus, może zaczną dawać slot na microsd.

 

microsd to chyba jest juz standard w telefonach

 

Gdzieś czytałem że Nexusy (jako seria urządzeń) nie będą miały SD bo tak sobie życzy Google. Chodzi o "chmurę" i o to, że to są urządzenia które "nie potrzebują" fizycznych nośników. Czytałem to dość dawno (przy premierze pierwszego Nexuasa) i nie mogę teraz tego znaleźć ale patrząc na to, że żadne urządzenie firmowane tą nazwą nie ma wejścia na karty to wydaje się to prawdą.

Odnośnik do komentarza

Gdzieś czytałem że Nexusy (jako seria urządzeń) nie będą miały SD bo tak sobie życzy Google. Chodzi o "chmurę" i o to, że to są urządzenia które "nie potrzebują" fizycznych nośników.

 

I to dla Yano jest ok, Google jest wspaniałe :) Tylko jak Apple tak twierdzi to jest zła i chciwa korporacja ograniczająca użytkowników na siłę.

Odnośnik do komentarza

pewnie że czytałem - wał pierwszej klasy :) a to pokazuje jak super zarządzany, pilnowany i przygotowywany jest sklep Andka :)

 

Co Ty brałeś? Sklep na Androida NIGDY nie był, nie miał być i niech broń Boże nie będzie pilnowany (tzn. to nie do końca prawda, ale teoretycznie można w nim dowolną aplikację umieścić). Przecież właśnie o to chodzi O_o!

 

Doedukuj się trochę zanim zaczniesz hejtować ;/.

 

Raven - dziala ci i9300 bez problemow i lagow w menu chocby przy wchodzeniu w liste kontaktow? Jesli tak to podaj na jakim romie siedzisz, kernel itp.

 

Działa, ale ja jestem na CM10, yebać ten Samsungowy soft :D. Na SGS2 naprawdę lubiłem TouchWiz, ale na SGS3 nie był już ani taki przyjemny, ani tak lekki.

Odnośnik do komentarza

Raven - dziala ci i9300 bez problemow i lagow w menu chocby przy wchodzeniu w liste kontaktow? Jesli tak to podaj na jakim romie siedzisz, kernel itp.

 

Działa, ale ja jestem na CM10, yebać ten Samsungowy soft :D. Na SGS2 naprawdę lubiłem TouchWiz, ale na SGS3 nie był już ani taki przyjemny, ani tak lekki.

 

A ja cały czas jadę na samsungowym i działa naprawdę dobrze. Jakieś minimalne lagi czasami są, ale to naprawdę rzadko i bardzo małe.

Odnośnik do komentarza

pewnie że czytałem - wał pierwszej klasy :) a to pokazuje jak super zarządzany, pilnowany i przygotowywany jest sklep Andka :)

 

Co Ty brałeś? Sklep na Androida NIGDY nie był, nie miał być i niech broń Boże nie będzie pilnowany (tzn. to nie do końca prawda, ale teoretycznie można w nim dowolną aplikację umieścić). Przecież właśnie o to chodzi O_o!

 

Doedukuj się trochę zanim zaczniesz hejtować ;/.

 

@raven, to nie ten temat, odpowiem w -->iOS vs Android vs Windows

Odnośnik do komentarza

Działa, ale ja jestem na CM10, yebać ten Samsungowy soft :D. Na SGS2 naprawdę lubiłem TouchWiz, ale na SGS3 nie był już ani taki przyjemny, ani tak lekki.

 

Jakies linki do instalek? Jak to na cm10 zainstalowac bo ja laik jestem.

 

I co mam zainstalowac zebi mi na operze mini dzialal flash. Wchodze na tvn meteo chce prognoze 16 dniowa i grrrrr... :[

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Działa, ale ja jestem na CM10, yebać ten Samsungowy soft :D. Na SGS2 naprawdę lubiłem TouchWiz, ale na SGS3 nie był już ani taki przyjemny, ani tak lekki.

 

Jakies linki do instalek? Jak to na cm10 zainstalowac bo ja laik jestem.

 

I co mam zainstalowac zebi mi na operze mini dzialal flash. Wchodze na tvn meteo chce prognoze 16 dniowa i grrrrr... :[

 

Jak lubisz samsungowy soft zainstaluj sobie Omegę (modowany soft Samsunga)

 

http://kitchen.indieroms.net/blog/?page_id=763

 

Wersję 32.1 sobie wrzuć - wersja 33.1 jest oparta na Andku 4.1.2 i jeszcze ma jakieś bugi - wersja 32.1 jest oparta na andku 4.1.1 i działa ZAYEBIŚCIE ;-) U mnie telefon przyspieszył i dodatkowo pozbyłem się jakiś dziwnych problemów z wychodzeniem przeglądarek nagle do głównego ekranu (na 4.0.4 Samsungowym i Omedze miałem takie jaja). Oczywiście, trzeba sobie zrobić backup oraz... najlepiej zrobić Full Wipe czyli usunąć 2 partycje cache'owe i sformatować partycje SYSTEM (jak nie formatowałem to zawsze coś dziwnego się działo, ja po prostu polecam takie wrzucanie i pewnie ktoś ze mną się tu nie będzie zgadzał). Omega KAŻDA jaką wrzucałem działała mi lepiej niż zwykły Samsungowy soft a w ogóle Jelly Bean dostał jakiegoś kopa bo wyraźnie plynniej chodzi. Jestem bardzo zadowolony :-)

 

Oczywiście - root i Custom Recovery jest wymagane wcześniej jeśli jesteś na romie oryginalnym.

 

Jak coś - wal na PRIV to ci coś doradzę jeśli chcesz (oczywiście w temacie Omegi - innych nie stosowałem, Raven pewnie ci doradzi w sprawie CM10).

 

A TERAZ pytanie do Ravena :D Jak ci działa CM10? Jak stabilność, gry (jeśli w ogóle grasz), prędkość? Jakieś problemy w ogóle masz? Aparat? Słuchawki?

Odnośnik do komentarza

Moze głupie pytanie, ale czy na androidzie lokakizacja na mapach jakos inaczej sie odbywa niz w ios? Na iPhonie lokalizowalo mnie w sekunde a tu czasem w ogóle nie lapie. Moze cos z fonem? Ale przy wlaczonym gps przy oknie zlapalo od razu

Odnośnik do komentarza

To jedno - a drugie to nie wiem czemu, ale 90% nieoficjalnych softów ma takiego fixa: "instant gps fixing" - NIE WIEM czym to jest spowodowane ale mogę potwierdzić że po zmianie romu na taki który owego fixa czy pseudo-fixa ma - jest lepiej (u mnie na SGS3). Aczkolwiek na sofcie oryginalnym tragedii nie było również.

 

Oczywiście - w pomieszczeniach jest słabo więc cudów się nie spodziewaj - lokalizuje cię satelita przy gpsie więc tunele, budynki, garaże to przeszkody a jak piszesz "koło okna" to zakładam że gdzieś w budynku to robisz.

 

P.S. Przy usługach lokalizacji też można ustawić żeby używał android sieci komórkowej.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
A TERAZ pytanie do Ravena :D Jak ci działa CM10? Jak stabilność, gry (jeśli w ogóle grasz), prędkość? Jakieś problemy w ogóle masz? Aparat? Słuchawki?

 

Stabilność? Ogólnie to są nightly, więc nie powinno być idealnie pod tym względem. Ale jest :). Wszystko zawsze działało idealnie, żadnych resetów, błędów, bugów, nic. Śmiga ślicznie. Raz tylko trafiłem na nightly, gdzie podobno nie było wibracji przy połączeniu, ale podejrzewam następnego dnia było to naprawione.

Prędkość? Zapier,dala. Serio, szybciej się nie da. 60 fps animacje, żadnych ścinek, wszystko jest natychmiastowe. Android dogonił iPhone'a pod tym względem, naprawdę.

Gry? Nie wiem, czy CM10 ma sterowniki do Exynosa takie, jakie ma Samsung. Dead Trigger śmigało w full detalach, choć zdarzały się spadki animacji (a na sofcie Samsunga chyba nie było). Riptide GP ultra-płynne, Dungeon Village działa, Granny Smith też, więcej do szczęścia mi nie potrzeba :P. Nie gram w gry na telefonie. Tak na oko jest jakieś 80-90% wydajności, więc i tak zaje,biście ;).

Aparat? Przyznaję bez bicia, tutaj jest dużo gorzej. Samsung nie udostępnia kodu źródłowego swojej aplikacji od aparatu, więc to, co jest w CM10 nie wykorzystuje w 100% możliwości sprzętu. Jest po prostu poprawnie, ale do zdjęć robionych na sofcie Samsunga brakuje bardzo dużo. A o bajerach zapomnij. To jest jedyna (i całkiem spora) wada przejścia z softu Samsunga na CM10 w mojej opinii.

 

Problemów żadnych. Używam tego już ponad miesiąc i powiem Wam, że jest gicio.

 

Poradnik jak to wgrać od zera już się robi :).

Odnośnik do komentarza

Aparat? Przyznaję bez bicia, tutaj jest dużo gorzej. Samsung nie udostępnia kodu źródłowego swojej aplikacji od aparatu, więc to, co jest w CM10 nie wykorzystuje w 100% możliwości sprzętu. Jest po prostu poprawnie, ale do zdjęć robionych na sofcie Samsunga brakuje bardzo dużo. A o bajerach zapomnij. To jest jedyna (i całkiem spora) wada przejścia z softu Samsunga na CM10 w mojej opinii.

 

Szkoda :( Gdyby nie to, to faktycznie bym sobie tego CM10 sprawdził.

Odnośnik do komentarza

To wada rzeczywiście.

 

Mam pytanie do ludzi na Samsungowych softach lub pochodnych - czy przy zdjęciach z ledem macie delikatnie niebieskie zdjęcia? Jakby kolor flasha nie był biały?

 

Raven - można znaleźć romy przerobione z Samsungowych bez Touch Wiza. Miałbyś wszystkie sterowniki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...