Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Rootujesz tablet, ściągasz jakiś eksplorer plików z rootem np. ES File Manager, Root Explorer, Solid Explorer, cokolwiek, otwierasz build.prop (w /system) i zmieniasz kilka linijek. Prościej się chyba nie da ;).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzieki, ale doczytalem ze trace gwarancje i ogolnie niesie ta akcja spore ryzyku ze cos sie z(pipi)ie. Poczekam na aktualizacje.

 

Propaganda. Ciezko jest uwalic telefon na amen, niemal zawsze mozna go postawic na nogi. Custom romy powinny byc czyms normalnym jak skiny do go ex launchera. Co do gwarancji - nie slyszalem zeby ktoremus ze znajomych odmowiono gwarancji z powodu roota.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

kupujesz/robisz wtyczke jig (kasuje licznik flashy)

do tego zmieniasz region telefonu na XEO (potrzebujesz do tego root telefonu i root explorer + edytor hex)

Zmieniasz za pomoca kodu w telefonie bootloader na XEO (wtedy kasuje sie wszystko i nie masz roota )

Wgrywasz najnowszy soft dostepny na region xeo (nie brandowany jest XEO )

 

tyle.

Jak cos padnie (malo rawdopodobne, chyba ze wyswietlacz... badz FPC Board - tel sam sie wlancza po wlozeniu baterii bez przycisniecia power, osoby slysza dziwne echo podczas rozmowy etc... to jest uszkodzone FPCB, bardzo czesta usterka, w serwisie wpakuja Ci FPCB 1.4 - najnowsze ) to wgrasz brandowany soft, zmienisz region, bootloader, odpalasz tel w trybie download z wtyczka. No i sladu nie ma, moze isc na serwis.

Tylko to moze Ci pasc. Wiec nie moj sie

Odnośnik do komentarza

Dobra, tego juz za wiele - ten telefon zaczyna mnie juz w(pipi)iac.

 

Mam Galaxy S2 i od jakiegos czasu notorycznie mi sie restartuje / zawiesza, co w(pipi)ia niesamowicie kiedy np zawiesi sie w nocy, kiedy nie jest uzytkowany (nie ma to jak zaspac, bo (pipi)any telefon ci sie zawiesi w nocy).

 

Co z tym zrobic? Soft jaki mam to android 4.0.4

 

Jak trzeba bedzie robic roota / wgrywac jakis custom rom czy co, a rozwiaze to moj problem to niech bedzie i to (do tej pory nie chcialem sie w to bawic - po prostu nie mialem ochoty w to wnikac, ale teraz miarka sie przebrala; jeszcze pare razy mi sie ten szajs zawiesi a chyba wezme mlotek i roz(pipi)e ten telefon).

Odnośnik do komentarza

Lucek, zwijaj sie na forum android.com.pl, serio. Jak wgrasz najnowszy soft, ( nie ma go na region XEO ) to aktualizacja foa juz nie ebdzie dzialac, mozesz tylko na swoj region wgrac, jak mas tel z orange, tmobile etc... wgrasz odinem soft na region xeo (nie brandowany) ota tez nie dziala, chlopie wiem co pisze.

Odnośnik do komentarza

Lucek, zwijaj sie na forum android.com.pl, serio. Jak wgrasz najnowszy soft, ( nie ma go na region XEO ) to aktualizacja foa juz nie ebdzie dzialac, mozesz tylko na swoj region wgrac, jak mas tel z orange, tmobile etc... wgrasz odinem soft na region xeo (nie brandowany) ota tez nie dziala, chlopie wiem co pisze.

jak wysle ci swoj telefon to mi to zrobisz?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam jeden, za(pipi)iście wielki problem z moim telefonem, Samsungiem Galaxy Gio. Od początku.

 

Kiedyś zaczął mega wolno działać. Przed tym wszystkim system jak i ustawienia były stockowe, nic nie zmieniane. Zainstalowałem recovery z cyanogen moda, żeby pousuwać sobie cache i ogólnie wszystko poczyścić. Na początku zdawało to zadanie, po factory resecie zainstalowałem sobie Go Launchera, żeby wszystko ładnie wyglądało itp.

 

Niestety, parę miesięcy później telefon zaczął wariować z pamięcią. Pomimo wolnego 20 mb pamięci nie umiał zainstalować prostej aktualizacji aplikacji ważącej ze 3 mega. Zacząłem się dziwić, dlaczego tak jest. Wywaliłem wszystkie zbędne aplikacje, zrootowałem telefon (superuser) i porobiłem porządki. Niestety nic nie podziałało. Pozostałem z systemem i 14 niezainstalowanymi aktualizacjami.

 

Dzisiaj sobie powiedziałem, że tak być nie może. Problem musiał istnieć gdzieś w systemie, dlatego zrobiłem całkowity format i zainstalowałem cyanogen moda ics 10. Ekran bootowania moda loopował się w nieskończoność. Wywaliłem zatem 10 i zainstalowałem wersję stabilniejszą, czyli 9. Ku mojemu zaskoczeniu pokazał się komunikat - Encryption unsuccessful (czy coś takiego). Poniżej było napisane, żeby zrobić Factory Reset całości aby dalej telefon mógł działać, co też uczyniłem. Bez skutku. Sformatowałem kartę SD i ponownie zainstalowałem dziewiątkę. To samo. Po zainstalowaniu CM7 widnieje tylko napis ANDROID, nic więcej.

 

Mam nadzieję, że nie zbrickowałem sobie telefonu do końca. Dałoby się coś z tym zrobić? Nigdy nie używałem takich programów jak Odin itp. Wszystko instalowałem z recovery CM. Od czego najlepiej byłoby zacząć?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...