Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ubijanie Apek zabiera czasem więcj niż daje, apka musi się ponownie odpalić więc zużywa moc procka i baterię. Chodzi mi o takie apki które trzymają swoje procesy a których tak nie zabijesz jak np Xposed (ktory mimo wszystko troszkę mocy zabiera), zewnętrzne download managery, Google Plus, wszystko co się z czymś synchronizuje itp itd. To są prawdziwi zamulacze. Google Search zamula i non stop coś indeksuje. Ja odkąd NIE UŻYWAM google plus i search to mi telefon zjada do 1% jak leży na stole na godzinę. Wcześniej 5-7% potrafił jak NIC nie robiłem. Teraz z googla mam Play, Translate i Gmail - to wszystko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o torrenty - to nie masz przypadkiem ustawionego bittorrenta jako domyślne zakończenie akcji po odpaleniu pliku .torrent? Właśnie spróbowałem pobrać pliki .torrent dla Ubuntu przez Chrome i normalnie się pobrało właśnie jako plik.

Odnośnik do komentarza

Kurde, irytuje mnie, że Amerykanie prawie zawsze wszystko mają szybciej.. Gry, filmy, książki czy aktualizacje... Od paru dni wisi już Kitkat 4.4.3 do Moto G dla wersji retail US, a Europa jak zwykle musi kilkanaście dni poczekać. Nie zmienia on zbyt wiele, ale kilka ficzerów jest fajnych. Nowy dialer bo ten z 4.4.2 jakoś mi nie leży zupełnie, do tego można wywalić nazwę operatora ze status bara co też jest bardzo fajną opcją. Minimalizm jest git 

Odnośnik do komentarza

I znowu kawałek AOSP wyciągnięty przez Google. Tym razem EMAIL. Pewnie będzie jak z innymi składnikami takimi jak np. search. W momencie wypuszczenia do sklepu developing AOSP danego składnika się zatrzymuje jeśli chodzi o programistów Google'a a że oni jednak napędzają rozwój widać bardzo. To jak AOSP search wygląda w porównaniu do Google'a jest przykładem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pytanie? Czy ktoś inny jeszcze twierdzi, że KitKat jest zje.bany z tym swoim statusbarem? W poprzedniej wersji było OK, ale nie - kolorki muszą się zgadzać, więc teraz na ekranie głównym nie widać czy jestem podłączony z internetem (tylko z siecią WiFi, więc jak coś się walnie i z jakichś powodów nie będzie miała dostępu do internetu, to nie widać tego na pierwszy rzut oka). Jak otwieram statusbara, to widzę notyfikacje. Ale żeby na przykład coś włączyć/wyłaczyć, to muszę wejść w jeszcze inne menu, w którym mam te przełączniki. No chyba, że to efekt przejścia z CM na Paranoida, ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pierwszą Xperię Z. Soft 4.3 zrootowany tak, że mam jakieś dualrecovery, nie wiem sam o co chodzi, ale wgrałem już zrootowany, gotowy soft. 4.3 i teraz mam na karcie jakieś dziwne foldery dualrecovery.

Widzę, że jest już soft 4.4.4 i chciałbym apdejtować, tylko, czy ja czasem nie stracę programów i sejwów w grach? Na iOsie, co wychodzi nowy soft, to raz dwa się pobiera i ok, a tu kiedyś straciłem sejwy z gierki w którą grałem rok (bloons td 5). W ogolę zastanawiam się, czy mieć tego roota, tyle z nim zachodu :confused:

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

No wiesz, przy modyfikacji jest różnie, na iOS jak masz jaila to też nie jest różowo. Na xpieriach jest kupa zachodzi z tego co ja widziałem, najlepiej to jest na pewno otworzyć bootloader i wgrywać romy jako zipy robiąć backup wcześniej. No i jak masz roota to możesz każdej apki zrobić kopię przy pomocy np Titanium Backup, zapisać to gdzie chcesz i możesz to potem odtwarzać nawet na różnych telefonach i chodzi. Także zrób kopię tego na czym ci zależy.

 

Generalnie - jak nie masz roota (czy jaila który też jest rootem) o twoje urządzenie dba producent. Jak masz - dbasz ty. Fair trade jak dla mnie.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Po pol roku uzywania LG4X HD P880 (ktorego chwalilem jako szbki) plakac mi sie chce od obecnego stanu zamulenia androida. 3 otwarte karty stockowej przegladarki + proba przejscia do launchera (button 'home') i system lezy na 10 sekund. Bez restartu 2x dziennie nie da sie uzywac.

 

Doraznie jednak pomoglo:

- launcher Nova zamiast tego od LG

- Chrome zamiast stock browsera.

 

Trochę odżył po tym zabiegu, smiga szybko gdy na zmiane wchodze do neta/na pulpit/do appek

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

No i się zepsuło. XPERIA T

 

Robiłem dzisiaj kilka krótszych filmików, komórka się wyłączyła. Potem włączyłem, po odpaleniu aparatu, wyłączyła się znowu. Próbowałem tak kilka razy, potem się poddałem. Następnie podłączyłem ją do power-banku, i wtedy udało mi się ją na chwilę włączyć ale zaraz potem znowu padła (bateria jest naładowana). Po odłączeniu power banku, telefon ciągle próbuje się włączyć, potem się wyłącza i znowu się włącza (napis XPERIA, falujące kolory itd). Teraz podłączyłem do komputera, udało mi się zrobić z niego kopię zapasową, ale znowu wariuje i zaczął się wyłączać, nawet na kablu.

 

Jakiekolwiek pomysły? Wcześniej nic nie wskazywało na to, że coś ma się zepsuć.

XPERIA T, android 4.1.2, root. Dystrybucja orange, simlock zdjęty poprzez kontakt z orange.

Edytowane przez Szwed
Odnośnik do komentarza

No to serwis niestety. Pewnie wymienią gnidę. Dziwne objawy. Aczkolwiek nie mam Sony, ciężko się konkretnie ustosunkować. Mimo wszystko, mimo że ludzie tu się rozpływali to zdania o Sony są "takie se" z tych które słyszę.

 

Nie ma zewnętrznego programu sony który pozwala wgrać soft przez jakieś bootowanie w innym trybie? Samsung, LG, Nexus mają takie rzeczy. Nie miałem sony ale pewnie też jest takie coś.

 

EDIT: Tu jest jakiś artykuł po angielsku jak użyć flashtool do xperii. Narzędzie sony, trzeba wejść do Download Mode. Jeśli w nim się będzie wyłaczał to telefon jest na amen raczej uwalony (albo coś sprzętowo) więc zostaje ci serwis.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Orientuje się ktoś z Was jaka może być przyczyna, ze nie mogę skonfigurować swojej poczty w telefonie. Próbowałem ręcznie konfigurować i to samo. Telefon LG L70. Poczta na o2. Na moim poprzednim telefonie nie było z tym problemu. Jeśli to nie ten topić to pogoncie mnie stad

Edytowane przez S_600
Odnośnik do komentarza

Jaki wprowadzasz login? Sprawdź czy jak posiadasz adres@mailowy.com to czy zadziała samo adres jako login, cały mail itp. Może tu tkwi problem? Server to z tego co widzę poczta.o2.pl

 

Zobaczcie czy jakis inny program pocztowy na andka nie będzie miał problemów jak np aquamail albo k-9 mail. Tak w ogóle to chyba ta dyskusja powinna trafić do działu Android.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...