Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Magic 32A nie jest chyba złym wyborem (niech Was bozia strzeże przed zakupem 32B, dzisiaj to już zabytek).

Polecam Spicę, też bardzo dobry fonik (ale trzeba pogrzebać, by wycisnąć z niego o wiele lepsze działanie niż ma po wyjęciu z pudełka).

No to teraz wytłumacz mi co to jest 32A i dlaczego ten z literką B jest zabytkiem. ;) Mam Magica z wgranym menu od Hero i jak się okaże, że to właśnie ten mój jest wersją zabytkową to nie przeżyję tego :)

 

32B to G1 bez klawiatury QWERTY.

32A posiada bodajże 100 MB RAMu więcej (a wierz mi, to robi gigantyczną różnicę) i ma procek bodajże taki sam jak w Hero.

 

ja mam w i5700 1.6 androida i nie moge np wprost wyslac plików brzez bluethoth na lapka :)

czy tez 1.6 nie obsluguje niektorych kodowan wifi przez co na uczelni nie mam neta co mnie wkurza :D

 

Na Spicę nigdy nie było 1.6, możesz mieć 1.5 albo 2.1, ew. alpha 2.2 gdzie nic nie działa.

 

Różnica między 1.5-1.6 a 2.1-2.2 (myślnik, gdyż IMO te wersje są bardzo blisko siebie, choć Donut jeszcze żyje, Cupcake już nie) jest taka, że na 2.1 działa jakaś część aplikacji, która na 1.6 nie rusza. Nie jest tego wiele, ale często są to naprawdę dobre kawałki kodu, jak LauncherPro.

 

Ja wielkiej różnicy nie widzę, przesiadłem się na 1.6 ostatnio na moim G1 i oprócz kilku braków mam same zalety, a mianowicie szybkość i stabilność.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zgadzam się, Android daje ciała na polu gier i nie zanosi się na wielką poprawę. Niby Gameloft, EA wydają nowe produkcje na Androida, ale ze względu na mnogość modeli telefonów i wersji systemu na różnych modelach bywa naprawdę różnie ;/. iPhone to zdecydowanie, zdecydowanie lepszy wybór do gier.

 

A jak naprawdę chcesz spróbować Androida i komfortowo grać w to, co jest na rynku, chyba warto brać Milestone - Snapdragon + układ graficzny taki jak w iPhonie 3GS gwarantuje płynność każdej gry. Chyba najlepszy telefon z Androidem do gier.

Odnośnik do komentarza

Nigdy G1 nie dostanie 2.1, pamięć ROM nie zmieści Eclaira. Musieli by SPL zmienić. Zresztą jak ktoś chce to już od pół roku ma 2.1, a od sierpnia 2.2 ;).

 

G2 już dawno dostało aktualizację, że tak późno do Twojej mamy dotarło O_o..

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

mam jakis dziwny problem dzisiaj z Marketem. Zadnej aplikacji nie moge pobrac, klikam zainstaluj i mam informacje "pobieranie nie powiodlo sie, sprobuj ponownie" Ktos wie o co chodzi ?

 

Ustawienia Aplikacje Zarządzaj aplikacjami Usługa Market Usuń aktualizacje - u mnie to pomoglo !

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Moje appsy na andka:

 

webi's Apps on the GT-I5700

 

Phone: Samsung Galaxy Spica

56 wszystkich, 49 bezpłatnych (87%), 7 płatnych (12%), 79MB total size, $34.46 total price

 

 

 

View this Android app list on AppBrain

 

 

 

 

Samsunga kupiłem lekko "na pałę", jedyne co słyszałem o androidzie to to że jest to ciekawa alternatywa dla wynalazków apple. Bardzo pozytywnie zaskoczyłem się mozliwościami telefonu i tego małego linucha hehe. Galaxy jest jednym z tańszych modeli opartych na androidzie a jednocześnie jednym z modeli z których to można wycisnąć 300% normy :) Należy przede wszystkim wywalić aplikacje samsunga i zastąpić lepszymi i wydajniejszymi z marketu. Mojemu wgrałem najnowszy kernel,   zrootowałem  i wgrałem samdroida. Wbrew pozorom jest to szybka operacja i nijak nie da się "zbrikować" fona na amen. Nie dość że działa duzo płynniej i szybciej niż na fabrycznym oprogramowaniu to dorobił się mnóstwa ciekawych dodatków jak np. ekran multitouch (kwestia wgrania z karty sd, romu ze sterami).

 

Jeśli ktoś szuka multimedialnego telefonu z pokaźnymi mozliwosciami organizacyjno-biurowymi (kalendarze, pakiety do odczytu i edycji a'la office, stawianie serwerów, itd. itp.) to sprzęt oparty na androidzie będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Choć faktycznie do gier 3D nie nadaje się wcale... hehe

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość konstant

ktos wie jak znalezc angry birds na android market?

ponoc jest pelna wersja a ja znalezc nie moge.

 

I jak tam sie placi?

doliczaja do rachunku czy jak?

 

 

Jaki masz telefon?

AB powinno normlanie sie wyszukiwac, chyba ze twoj tel. nie obsluguje tej gry - wtedy bedzie ona niewidoczna.

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

ktos wie jak znalezc angry birds na android market?

ponoc jest pelna wersja a ja znalezc nie moge.

 

I jak tam sie placi?

doliczaja do rachunku czy jak?

 

 

Jaki masz telefon?

AB powinno normlanie sie wyszukiwac, chyba ze twoj tel. nie obsluguje tej gry - wtedy bedzie ona niewidoczna.

galaxy i5700

Odnośnik do komentarza

I jak tam sie placi?

doliczaja do rachunku czy jak?

musisz mieć konto na Google Checkout - jeśli posiadasz PP to możesz skorzystać z tej samej karty płatniczej

rejestrujesz się a następnie klikasz buy i to wszystko. masz później 24h na sprawdzenie aplikacji i jeśli Ci się nie spodoba to dostajesz zwrot środków na konto (działa, sprawdzałem - chcialem refund za RoboDefense)

Odnośnik do komentarza

powiedzcie mi - jak to jest z platnymi aplikacjami w momencie aktualizacji telefonu. Np. przeszedlem dzisiaj na Android 2.1 ze swoja Xperia i wsyztsko musialem instalowac od nowa. Czy w markecie jest jakas historia zakupow, jak na Xie ? Czy jak kupie np Xbox 360 Live, przeinstaluje nastepnym razem system, bede musial zaplacic za to jesczez raz?

Odnośnik do komentarza

wszystko jest podciągnięte pod Twoje konto Google Checkout więc nawet jeśli zmienisz telefon to wszystko zostaje w pamięci konta

 

dodatkowo jeśli masz zamiar żonglować romami albo ciągle przywracać ustawienia fabryczne to warto zakupić Titanium Backup - ghost do robienia kopii zapasowych wszystkiego na telefonie (od kontaktów przez wiadomości sms aż po listę programów i ustawienia takowych)

Odnośnik do komentarza

Dzieki ! a mam do tego jakis dostep online, by sprawdzic co kupilem ?

 

Jeszcze jedno pytanie - co sie stalo z wiadomosciami MMS po aktualizacji Xperi ? Chodzi mi o to, ze teraz, by wiadomosc sie skonwertowala na MMS nalezy dolaczyc zdjecie, film, dzwiek, w starym androidzie wystarczylo dopisac temat wiadomosci, badz po 3 sms'ach sam ja zamienial. Any suggestions ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Od środy mam telefon z Androidem [GT540] i nawet jestem zadowolony, chociaż daleko mu do intuicyjności z iOS. 

 

Mam pytanie - co daje zrootowanie telefonu? Będę to musiał zrobić, bo widzę, że nie ma innej możliwości, żeby usunąć dźwięk 'shuttera' podczas robienia zdjęć, a zastanawia mnie, co jeszcze ciekawego może mi to przynieść.

 

 

Odnośnik do komentarza

Radzę poszukać na własną rekę. Umiejętność niezbędna, jeśli chcesz wykorzystać nielimitowaną władzę nad swoim telefonem i przy okazji nie wku***ać doświadczonych userów widzących to samo pytanie po raz setny.

Odnośnik do komentarza

^^^ z samym marketem raczej nie ale obecnie większość i tak korzysta z AppBrain przy pomocy którego synchronizujesz listę z ich stroną (i swoim kontem gmail)

 

 

^^ to jest właśnie złe w andro - jest za dużo telefonów i za duży rozstrzał jakościowy. Przez coś takiego ludzie wyrabiają sobie opinie opierając się na budżetówkach, które nijak mają się do telefonów z przedziału iPhone. Mialem do czynienia z kilkoma aparatami z niższej półki cenowej i ichni andro to nie jest to samo co ten na Galaxy, Desire czy Droid (szybkość działania, rozwiązania, alternatywny UI).

rootując telefon dostajesz dostęp do funkcji superuser czyli możliwości odpalania aplikacji niepodpisanych i takich, które ingerują w jądro systemu

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.