Skocz do zawartości

PSX Extreme #148


Rekomendowane odpowiedzi

okladka_pe_148.jpg

 



Cena 7,99

 

 

 

Numer dostępny od 20.11 (piątek)

 

 

Tym razem również krótko. Numer trafił już do kolporterów. Prenumerata została już również wysłana.

Feni

 

W redakcji panuje prawdziwa szajba. W ostatnim tygodniu wszyscy recenzenci nagle oddali swoje teksty i zaczęła się istna głupawka z wyciąganiem screenów, korektą wydruków, pisaniem ?trzygroszówek?. W największym zamieszaniu pojawił się Butcher, który wrócił z londyńskiego EA Winter Showcase z wrażeniami po testach nowego Army of Two, Dante's Inferno i The Saboteur. Mamy dla Was dużą porcję informacji.

 

Werdykty dla Call of Duty Modern Warfare 2 oraz Assassin's Creed 2, a na dokładkę Tekken 6, Ratchet & Clank: A Crack In Time, Dragon Age: Początek, GTA: Episodes from Liberty City... i mógłbym tu wymienić jeszcze kilka innych tytułów. Najmocniejszy numer tego roku? Zaryzykuję stwierdzenie, że tak. Zresztą nie można się dziwić, skoro mamy IV kwartał - sezon premier. Spoglądam w kalendarz. Do końca 2009 roku został miesiąc, Mikołaj jeszcze nie zaczął świątecznej ofensywy i w związku z tym jestem zdziwiony, że w moim notesie zostało dosłownie kilka tytułów czekających na zrecenzowanie do końca roku. Mam tu na myśli przede wszystkim konsole stacjonarne, nie licząc masy casualowych produkcji dedykowanych Wii i DS-owi (mówię Wam, takie tytuły, że mózg staje!). Światełkiem w tunelu jest całkiem obiecujący I kwartał 2010, który już od stycznia zapewni nam solidne granie. Tymczasem żegnam się z Wami, przypominając, że następny numer PE, jako podkładka pod wigilijny talerz, pojawi się 18 grudnia. Życzę miłej lektury i udanych zakupów. [sciera@psxextreme.pl]

 

 

 

CO NOWEGO

ENSLAVED

EPIC MICKEY

MASS EFFECT 2

SKATE 3

 

 

PLAYTESTY

ARMY OF TWO: THE 40TH DAY

BAYONETTA

DANTE'S INFERNO

DARK VOID

JAMES CAMERON'S AVATAR: THE GAME

SABOTEUR, THE

 

 

HARDKOR

GRACZPOSPOLITA

KREATYWNA IMPOTENCJA

OD GRACZA DLA GRACZY

OKIEM MANIAKA

PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE

W SŁUŻBIE KONSOL

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI: NES

TO BYŁO GRANE

 

 

WARTE UWAGI

FILMOGRA

GRANIE DLA BOGACZY

KONKURS ASSASSIN'S CREED II

REGION FILMOWY

RZECZ O BANOWANIU

TESTY: LOGITECH WIRELESS DRUM/GUITAR CONTROLLER

WYWIADY

 

 

RECENZJE

 

PS2

DISNEY SING IT: POP HITS

 

PS3

ASSASSIN'S CREED II

BORDERLANDS

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 2

DISNEY SING IT: POP HITS

DJ HERO

DRAGON AGE: POCZĄTEK

NBA 2K10

NHL 2K10

OPERATION FLASHPOINT: DR

PRO EVOLUTION SOCCER 2010

RATCHET & CLANK: A CRACK IN TIME

TEKKEN 6

WWE SMACKDOWN VS. RAW 2010

 

X360

ASSASSIN'S CREED II

BORDERLANDS

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 2

DJ HERO

DRAGON AGE: POCZĄTEK

GTA: EPISODES FROM LIBERTY CITY

MAGNACARTA II

NBA 2K10

NHL 2K10

OPERATION FLASHPOINT: DR

PRO EVOLUTION SOCCER 2010

SECTION 8

TEKKEN 6

WWE SMACKDOWN VS. RAW 2010

 

Wii

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE - RE

DISNEY SING IT: POP HITS

 

POCKET

GTA: CHINATOWN WARS

HALF-MINUTE HERO

INVIZIMALS

LITTLEBIGPLANET

MARIO & SONIC ATOWG

SPACE INVADERS EXTREME 2

WALK WITH ME!

 

Roczna prywata



roczek_m.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziś zaliczam wizytę u dentysty by poddać się katuszom leczenia kanałowego. Sprawę osładza mi jutrzejsza premiera numeru, który jest wypchany textami, które mnie interesują. Szkoda, że nie ma podsumowania roku (głosowania na grę roku)...Okładka wypasiona. Czekam.

 

 

 

PS NIE SPOJLUJCIE OCEN BŁAGAM WAS.

Odnośnik do komentarza

Kilka gorzkich słów muszę wstukać. Nie będą one dotyczyć nowego nr (ten przejrzałem pobieżnie, jest "świeżo zakupiony) ale DOSTĘPNOŚCI PISMA.

 

 

FATALNEJ FATALNEJ MEGA K>U>RW.a FATALNEJ dostępności.

 

 

Mieszkam w Nowym Sączu. Nie jest to metropolia pokroju WWA, czy KRK, tym niemniej miasto liczące ponad 100 000 mieszkanców nie jest jakąś zabitą wsią.

 

Zazwyczaj PE kupuję w "takim jednym kiosku". Dziś jednak zmuszony byłem załatwić kilka spraw w innej części miasta. Pogoda ładna, perspektywa spacerku, połączona z zakupem PE (no i odfajkowaniem kilku spraw) wydawała się milusia. Zaparkowałem auto, i ruszyłem po PE. Pierwszy kioski- nie ma. Drugi kioski- nie ma. Trzeci kiosk-nie ma. Czwarty kioski- nie ma. Piąty kioski nie ma.

 

 

I tak obskoczyłem 14 kiosków i W ŻADNYM KU.R>W>A ŻADNYM nie mieli PE. Pytałem czy dostają wogóle pismo, i w 2 na 14 dostają ale nie ma (w jednym powiedziano mi, że "dostają czasem").

 

 

 

Na te 14 kiosków CD ACTION był w 13!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

NEO + było w 4.

 

 

PE w żadnym, kur.w.w żadnym, słownie zero. (wku.r.wiony jestem serio). Przebijałem się w korkach przez całe miasto, od kiosku do kiosku (jakoś spacer mnie już nie bawił) w poszukiwaniu PE. Znalazłem. Kupiłem. ALe nie mogę się pozbyć wrażenia, że szybciej i łatwiej kupiłbym kokainę niż swe ulubione pismo.

 

 

Fenix pewnie napisze coś w stylu: "nie wiesz jak proces dystrybucji wygląda od kuchni, nie znasz sie". Nie znam się, racja. Ale jako konsument wypowiadam słowa krytyki. Mam do tego prawo.

 

Wypiłem kawkę, spaliłem fajkę, Emocję trochę opadły. Nr przeglądnięty, pęka w szwach od znakomitych recenzji, pisanych przez ludzi znających się na rzeczy (to bardzo cenię u was- bijatyki recenzjuję Mutti i Kali, goście którzy zjedli na nich zęby, piłki Koso- maniak footballu, wyścigi Hiv, samochodowy fetyszysta).

 

 

A mimo wszystko WY SIĘ NIE ROZWIJACIE. Odkąd pamiętam liczba stron wynosi 100. Stosujecie błędną strategię- chwalicie się, że cena wynosi 8 zł i nie zmienia się od dawna. Nie jestem rumunem, którego nie stać by zapłacić RAZ W MIESIĄCU 10 zł za pismo- gdyby oferowało 130 stron. I założę się, że 99 ,9 % czytelników PE ,wydatek 2 zł więcej w skali miesiąca nie zrobiłby różnicy. Wszak ktoś kto gra (drogie hobby) nie jest kloszardem, ani też raczej nie żyje na granicy ubustwa.

 

O kwesti dostępności pisze wyżej...

 

 

Maxyma, że "kto stoi w miejscu ten się cofa" jest wam chyba znana doskonale. Kiedyś Ściera napisał(odpowiadając na pytanie czego się boi): "boję się, że kiedyś nie będzie PE". Kiedyś nie będzie, nic wieczne nie jest. Ale to kiedyś może być albo "Później, dużo później" lub też "bliżej niż dalej". Warto się zastanowić.

 

Skoro wśród pism konsolowych nie macie poważnej konkurencji, wzorujcie się na CD ACTION (nie mówię tu o poziomie textów, chociaż oni też piszą spox) ale o cenie, liczbie stron. Pismo dodaje płytę z pełnymi wersjami (w najbliższym nr będzie DMC 4!!!!) , nierzadko wrzuci jakąś "książeczkę", ma 150 stron a kosztuje 15 zł. W tej kwestii daleko PE to "pecetowej gazetki". Oczywiście nie chodzi mi o to, żebyście dodawali jakąś grę (konsole to inne realia) ale...zresztą chyba wnioski potraficie wyciągnąć. Fenix to kumaty jegomość, do niego się zwracam najbardziej (Ściera to "marzyciel- oderwany od realiów";-) w tej kwestii. Sebastianie Kajdanie;-) , dużo jest do zrobienia....

 

Swe żale wykrzyczałem.

 

 

Gratuluję nr, i dziękuje wam za niego. Mimo krytycznych słów powyżej, chciałbym powiedzieć "fajnie, że jesteście". A krytyka, którą tu przelewam, jest po to abyście byli nadal.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...