Skocz do zawartości

PSX Extreme #148


Rekomendowane odpowiedzi

Nr nie kupiłem, bo już dawno nie kupuje PSX'a i ten numer doskonale mi przypomniał dlaczego tego nie robię. To że PSX'a wspiera PS3 zauważyłem już dawno, szkoda że nie zachowują prywatnie tego dla siebie, na szczęście nie wszyscy tak robią i są recki które są napisane konkretnie z dobrą oceną. Z spojrzeniem pod kątem ludzi a nie własnego widzi mi się, tu nikogo nie obchodzi czyjeś zdanie, reckę pisze się dla ludzi a nie dla siebie, ocena ma być obiektywna. Rozumiem że osoba, która piszę recenzje ma prawo napisać co jej przeszkadza, ale musi też spojrzeć na to z drugiej strony że to co jemu przeszkadza nie koniecznie przeszkadza komuś i z tego powodu nie należy obniżać oceny czy też jej podnosić.

 

 

I jak to jest z ocenieniem grafiki u Hiva bo rok temu przy recenzji najładniejszej gry na x360 - geow 2 napisał że jedynie czemu nie może dać 10 za grafikę to dlatego że gra chodzi w 30fps za to 3mc później dla kz2 daje 10 który też śmiga w 30fps....

 

 

Fajnie zauważone, Hiv lubi zaprzeczać sam sobie, raz pisze tak raz tak, nie on jeden ma z tym problem, niestety.

 

8 za grafikę dla MW2 to za mało, 10 za grafikę Ratcheta to zdecydowanie za dużo, no i jeszcze ten konsolometr na X wyszła jedna gierka więcej ale i tak ma taką samą ocenę na konsolometrze co PS3. Fajnie że GTA wreszcie dostało 7 za grafikę bo na taką ocenę ta gra zasługiwała od samego początku.

 

Na koniec napiszę kilka słów o artykule banów na XBL'u i o bzdurach które są tam wypisane :biggrin: Niestety mam masą znajomych którzy mieli przerobionego iXa dostali bana i co zrobili ? Poszli kupili drugiego iXa, a nie PS3, nie wiem ile M$ zarabia na sprzedanej konsoli, ale wydaje mi się że to sprzedaż gier przynosi im lepsze zyski, a to że ludzi pójdą kupią drugi raz X wpływa na wzrost cyferki sprzedanych konsol. Dlaczego ludzie kupią drugi raz X'a ? odpowiedz jest banalna, szkoda że nie dla redaktora piszącego artykuł. Kolejną rzeczą jest dysk twardy, który jest przypisany do płyty głównej Xbox'a, więc normalną rzeczą jest to, że gdy dysk przepniemy do innego iX'a musimy przywrócić profil i zainstalować raz jeszcze wszystkie gry, jedyne co działa to save'y, tematy z gier i gamepicki trzeba chyba raz jeszcze ściągnąć ale tego nie jestem pewien. Podam dwa przykłady gdy dostałem konsole z serwisu z nową płytą, musiałem przywrócić profil i zainstalować raz jeszcze wszystkie gry dlatego że i profil i gry były przypisane do starej płyty. Drugi przykład to kolega, który nie miał XBL'a zdobył kilka Archivmentów, przyszedł z dyskiem i chciał je sobie zaktualizować na mojej konsoli, nie udało mu się to bo konsola od razu kazała przywrócić profil a zdobyte archivmenty przepadły. Także to nie winna bana, tylko głupiego rozwiązania M$, na szczęście savy działają normalnie, po za tym kara jakaś musi być :tongue:

 

@Ural

Skryptom mówię nie = nie podoba mi się żadna nowa gra, bo każda nowa gra na tym jedzie.

 

I tyle, dziękuje za uwagę, Polska prasa konsolowa mocno spadła w ostatnich latach.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Ja mam w sumie tylko jedno pytanie:

 

Co stalo sie z koncowka ostatniego listu??

Z przykroscia przyznaje ze to najwiekszy "bubel" jesli chodzi o PE, to co jest najsmutniejsze to fakt ze takie wpadki zdarzają się Wam stosunkowo czesto.

Zlikwidujcie jedną stronę z reklamami i załóżcie nowy dział " Końcówki tekstów" LOL ;)

Odnośnik do komentarza

Ja mam w sumie tylko jedno pytanie:

 

Co stalo sie z koncowka ostatniego listu??

Z przykroscia przyznaje ze to najwiekszy "bubel" jesli chodzi o PE, to co jest najsmutniejsze to fakt ze takie wpadki zdarzają się Wam stosunkowo czesto.

Zlikwidujcie jedną stronę z reklamami i załóżcie nowy dział " Końcówki tekstów" LOL ;)

 

Racja taki błędy nie powinny zdarzać się w PE,Urwana końcówka listu to spore niedopatrzenie.Chociaż takiemu tłustemu numerowi można wszystko wybaczyć :D

Odnośnik do komentarza

Ja mam w sumie tylko jedno pytanie:

 

Co stalo sie z koncowka ostatniego listu??

Z przykroscia przyznaje ze to najwiekszy "bubel" jesli chodzi o PE, to co jest najsmutniejsze to fakt ze takie wpadki zdarzają się Wam stosunkowo czesto.

Zlikwidujcie jedną stronę z reklamami i załóżcie nowy dział " Końcówki tekstów" LOL ;)

 

Racja taki błędy nie powinny zdarzać się w PE,Urwana końcówka listu to spore niedopatrzenie.Chociaż takiemu tłustemu numerowi można wszystko wybaczyć :D

 

Wypadek przy pracy, ucięło chyba jeden wyraz. Przepraszamy.

 

"Przesiadka z 32 na 42? (lub więcej) zafunduje Ci niesamowite doznania. Uncharted 2 na takim szkiełku to niemal orgazm."

 

 

sciera

Odnośnik do komentarza

...z innej beczki

 

a mnie najbardziej cieszy powrót Kleja

w końcu ktoś(pewnie kto ma czas) zauważył, że z komiksami w PE przez jakiś czas

było coś nie tak... :ninja:

 

powróciła mi chęć przeglądania pisma w drodze do domu z pracy, pzdr

 

taaa, wcześniej były raz lepsze a raz gorsze a teraz są same beznadziejne

Odnośnik do komentarza

...z innej beczki

 

a mnie najbardziej cieszy powrót Kleja

w końcu ktoś(pewnie kto ma czas) zauważył, że z komiksami w PE przez jakiś czas

było coś nie tak... :ninja:

 

powróciła mi chęć przeglądania pisma w drodze do domu z pracy, pzdr

 

taaa, wcześniej były raz lepsze a raz gorsze a teraz są same beznadziejne

 

Diabeu, a czy tobie w ogóle coś się w PE podoba? :) Ostatnio sam kwas w postach od Ciebie.

Może zorganizujecie wielką akcje mikołajkową: "co się w PE podoba?" ? :P Proszę, choć kilka postów. Diabeu zacznie (ale z wykluczeniem okładki, bo o niej już wiem). Nie dajcie się prosić, może chociaż jakiś jeden screen się podoba? Albo wyraz, zdanie, cały akapit... ups, przesadziłem.

 

sciera

Odnośnik do komentarza

Czemu od kilku numerów nie ma Kącika Bijatyk i opisu kolejnych postaci do SF4?

 

Bo Kali nie wyrabial sie z tym czasowo, a od jakiegos czasu to juz jest musztarda po obiedzie - za kilka miesiecy wychodzi nowy SSFIV.

 

sciera

 

Czyli mam rozumieć, że po wyjściu SSF4, wszystkie postaci zostaną bardzo dokładnie opisane w nowym numerze poradnika? Byłoby miło...

Odnośnik do komentarza

Jest szansa na powrót shivy? Recenzje gier sportowych i kącik sportowy w jego wykonaniu to było coś :thumbsup: koso i jego recenzje to jakis żart :teehee:

 

Nie gadaj, Koso to profi gosc. Na powrot Shivy nie ma co liczyc.

 

Generalnie PE czytuje mi sie b. fachowo (jetem starym czytelnikiem- od PE#1) ale mam jedno "ale" :). Otoz brakuje mi w pismie takiego "rozkminiania" gier jak dawniej. Ot recka jakiegos tytulu i koniec kropka, zapominamy o nim. Owszem jest "Zrentgen" od czasu do czasu ale to sa opinie Szanownych Redaktorow. Chodzi mi m.in. o krotkie opisy, porady czy zaniedbane ostatnio kaciki tematyczne- taktyki graczy (sportowe), czasy (wyscigi), sekrety, tajemnice (przygodowki) itd. Nie ma tej podjary jak dawniej, gdzie recenzowany hit ciagnal sie w PE przez nastepny rok (albo i dluzej vide Tekken 3 :teehee: ). Czy gry staly sie plytkie i Gracze nie maja problemu z zaliczeniem wszystkich trofeow w "jedna noc" czy moze winien jest internet?

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

...z innej beczki

 

a mnie najbardziej cieszy powrót Kleja

w końcu ktoś(pewnie kto ma czas) zauważył, że z komiksami w PE przez jakiś czas

było coś nie tak... :ninja:

 

powróciła mi chęć przeglądania pisma w drodze do domu z pracy, pzdr

 

taaa, wcześniej były raz lepsze a raz gorsze a teraz są same beznadziejne

 

Diabeu, a czy tobie w ogóle coś się w PE podoba? :) Ostatnio sam kwas w postach od Ciebie.

Może zorganizujecie wielką akcje mikołajkową: "co się w PE podoba?" ? :P Proszę, choć kilka postów. Diabeu zacznie (ale z wykluczeniem okładki, bo o niej już wiem). Nie dajcie się prosić, może chociaż jakiś jeden screen się podoba? Albo wyraz, zdanie, cały akapit... ups, przesadziłem.

 

sciera

 

 

Ściera, Ty marudniku jeden :D gdyby nam się PE nie podobało nie odwiedzalibysmy tego forum a już na pewno nie pisalibyśmy w tym dziale. Logiczne c'nie?

 

Powiem sczerze, że będe z Wami do końca mych dni (albo dni PE;-). Kupuję pismo od nr 10 (nie pamiętam, spyro na okładce), kocham ten magazyn i nie opuściłem ŻADNEGO nr (gdy przebywałem za granicą rodzina dostała misję zakupu kolejnych nr pisma). Przywiązałem się do Was ot co :P Dlaczego marudzę czasami?

 

Bo chciałbym by PE było JESZCZE LEPSZE! By miało 150 stron (czas najwyższy!). By nie zdarzały się kwiatki w stylu "recenzja mini ninjas na pół strony, czy oceniony na 9 Rachet and Clank- liczący TYLKO dwie stronnice).

 

 

Co do krytyki Kosa, pragnę się nie zgodzić. Wg mnie jest to najlepszy recenzent PE w obecnym momencie (tak na marginesie- MYSZU nie odchodź please, mało cię strasznie w PE)

 

 

A teraz powie mi ktoś, dlaczego NIE MA NOWEGO PORADNIKA? Szkoła grania do Fify by się przydała (przesiadłem się z PESa przy edycji 09 i wciąż jestem nie dość zaawansowany :P ) , wyszło tyle ciekawych gier, które aż proszą się o solucję. Róbcie ten poradnik lenie!!! 8)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Nr wporzadku, najtlustszy w tym roku. Jak zwykle najlepiej czyta sie Butchera i Kosa, ktorzy sa czolowka writerow PE, zawsze ciekawie i wyczerpujaco. Szkoda, ze Mutti rzadko pisze, bo rowniez prezentuje niezmiernie wysoki poziom. Reszta wporzadku. Dajcie wiecej komiksow Kleja.

Odnośnik do komentarza

Dwie uwagi po przewertowaniu pisma:

 

 

- Ktomaczas może spokojnie przejść na emeryturę, dzisiejsze komiksy Kleja są słabiutkie

 

- nota za grafikę w oceniaczce Chinatown Wars na PSP to najzabawniejsza ocena w historii PE (zaraz obok dziesiątki dla Halo:3), oby więcej żartów na tak wysokim poziomie ;)

Odnośnik do komentarza

Dwie uwagi po przewertowaniu pisma:

 

 

- Ktomaczas może spokojnie przejść na emeryturę, dzisiejsze komiksy Kleja są słabiutkie

 

 

Niebawem odezwe sie w sprawie szerszej opinii nt. nowego numeru bo brak czasy i grypa mnie dobijaja, aczkolwiek nie sposob sie nie zgodzic z userem Kazuo, ze owszem kreska i styl rysowania Kleja to czysty talent zas same scenariusze sa zwyczajnie slabiutkie w tym numerze. Mozna narzekac i nie podsunac chlopakowi jakiegos pomyslu aczkolwiek naprawde dno, w pamieci mam stare komiksy, przesaczone "glupawym" klimatem i kontrowersja na sto dziesiec procent. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.