Skocz do zawartości

PSX Extreme #148


Rekomendowane odpowiedzi

 

O, podbijam. Podnieście cenę o kilka zeta (myślę, że nikt się nie obrazi) i dajcie więcej stron, więcej dobrych recenzji :-)

 

 

 

Podnieście cenę, podnieście. Jeśli chodzi o szatę graficzną i ilość tekstu, to rzeczywiście CDAction prezentuje się dużo lepiej, nie mówiąc już o czasopismach zagranicznych (np. Edge).

Jeśli chodzi o nowego PSXa to numer grudniowy najlepszy w roku, a i okładka daje radę.

 

 

Cene up do 10zł dodając z 30 stron więcej jak to było w tamtym roku chyba 2 numery takie były po 130 stron, o 2 zeta nikt nie zbiednieje :whistling:

 

Numer najlepszy w tym roku :D

 

 

Widzicie? O tym mówiłem- ludzie chcą więcej stron, kosztem 2-3 zł podwyżki ceny. Uwierzcie panowie decydenci, czytelnicy PE to nie rumunki z pod koscioła czy innego supermarketu, 2 zł to nie jest dla nich kolosalna suma.

 

Ile to już czasu PE ma 100 stron?

 

 

Odpowiedź: stanowczo zbyt długo.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Tak z ciekawości się spytam, czemu od jakiegoś czasu informacja o pojawieniu się nowego numeru w kioskach na stronie gry-online.pl ukazuje się z dużym opóźnieniem ?

Dla osób, które czekają na gazetę - pozostaje jedyny sposób logowania się na forum, a nie zawsze jest na to czas / miejsce (praca / net w komórce itp). Kiedyś na ww. portalu info pojawiało się wcześniej.

Pomijam spekulacje, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę :) Ale jakiś newsletter by się przydał.

Odnośnik do komentarza

Jedna z najlepszych okladek jakie widzialem, jesli chodzi o psx. Zawartosc zapowiada sie ciekawie.

Co sie tyczy podwyzki ceny gazety to jestem za. Zaczyna mnie to juz wkurzac, ze pomalu co druga strona poswiecona jest na reklame sklepow i tym podobnych bzdetow. Zamiast tego chcialbym widziec regularnie kaciki rpg i bijatyk, wiecej recenzji, publicystyki itp.

Jak bede chcial widziec reklamy to puszcze sobie telewizor. Podwyzka ceny PSX Extreme z pewnoscia wplynelaby pozytywnie na jego jakosc.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Piszecie "więcej recenzji". To akurat mnie dziwi bo recenzjowane są wszystkie WARTE ZACHODU gry.

 

Ale dłuższe recenzje to już jak najbardziej! No bo popatrzcie- w tym numerze recka Rachet'a ma tylko dwie strony. Niby nie mało ale gra na 9 zasługuje na więcej (ps oddupczyć się od Hiva, rachet to doskonały platformer).

 

 

Ps kiedyś było coś takiego jak "zgredzi unpluged". Były to "ramki", gdzie każdy ze zgredów odpowiadał na pytaia w stylu "ulubiony film, książka, największy sukces". Myśle, że należałoby przedstawić "nowy narybek". Bp to chyba dlatego wydaja mi się tacy bezosobowi- nic nie wiem o nich, nie wiem właściwie kim są.

Odnośnik do komentarza

W żadnym wypadku nie zasługujący na ocenę 10 za grafikę. Wygląda tak samo jak Tools of Destruction jak nie gorzej, wydany dwa lata temu. Zresztą oceny Hiv-a to od jakiegoś czasu parodia, loteria (Nfs, Dirt2) teraz 10 za grafikę dla Ratcheta. Recki jego czyta się dobrze, niestety zawarta w nich prawda ma kiepskie odzwierciedlenie w rzeczywistości. Pamiętam jak chwalił multi w Girsach drugich. Gdzie na początku ledwo dało się grać, wyszukać mecz itd.

 

Numer bez dwóch zdań należał do Kosa jeżeli chodzi o recenzje. Po przeczytaniu jego recek, człowiek nie ma żadnych pytań odnośnie danej gry. Wszystko co chciałby wiedzieć, wyjaśnić, nie jest pewny; po Koso(wym) materiale już wie. Najlepszy przykład to recenzja Pes-a 2010 cały czas nie byłem pewny czy kupić czy nie, teraz nareszcie już wiem. Co najważniejsze w jego pracach nie ma przekłamań w ocenach; są adekwatne do recenzji i do rzeczywistości. Czego niestety nie ma u Hiva od jakiegoś czasu.

 

Pomijam i wybaczam, małą pomyłkę w recenzji The Ballad of Gay Tony. W sumie to nawet dwie :wink: .

Odnośnik do komentarza

Recenzja Tekkena 6 wymiata! Komentarze typu : ""Krawędzie na wszystkich obiektach w grze są tak poszarpane, że można rozciąć sobie oko, dostać zakażenia i umrzeć"" albo ""Dodatkowo po oczach wali z pełnej rury jakaś poświata nałożona chyba zupełnie na pałę - żeby coś świeciło, żeby coś się działo" wymiatają! Dawno się tak nie ubawiłem czytając recenzję. No ale cóż taka smutna prawda o T6. Jako gra jest świetny, ale jako Tekken słabiutki. Szkoda.

 

A widzę, że fanbojów M$ zabolało to, że autor tekstu o banowaniu Xboxów wymienił kilka zalet PS3 :yes:

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

10 za grafikę dla Ratcheta?

8 za grafikę dla MW2 ?

 

No ja już odnośnie poprzedniego numeru pisałem że w PE dla ocen dla PS3 jest bonusowy rabat :potter: zawsze w górę ponad średnią ocen tych gier....heh

 

I jak to jest z ocenieniem grafiki u Hiva bo rok temu przy recenzji najładniejszej gry na x360 - geow 2 napisał że jedynie czemu nie może dać 10 za grafikę to dlatego że gra chodzi w 30fps za to 3mc później dla kz2 daje 10 który też śmiga w 30fps....

 

ps. i nie chodzi mi o to że pokrzywdzony został mw2, (bo tu się można zgodzić) chodzi mi o te śmieszne 10 dla ratcheta :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

a propo recenzji LBP na PSP, Majk nie napisał ani słowa o tym na czym ta gra polega, wymienił tylko czym się różni względem wersji na PS3, a ja nie grałem w wersje na PS3 i nie wiem w dalszym ciagu o co chodzi w tej grze

 

Polecam zatem m.in. lekturę PE#135 czy też poradnika nr #12 - łącznie na recenzje, zapowiedzi, specyfikę zabawy i niuanse edytora poświeciliśmy na naszych łamach blisko 20 stron. Ciężko było to przeoczyć i głupio się powtarzać.

Edytowane przez Majk
Odnośnik do komentarza

Jedno natomiast jest od pewnego czasu irytujace. Mianowicie jakosc screenshotow. Wygladaja strasznie bajkowo....w poprzednim numerze te z trzeciej Forzy nijak sie mialy do wygladu gry.

 

ale co bylo nie tak z tymi screenami z forzy? :(

 

Jeśli się nie mylę to chodziło o to że na żywo Forza 3 lepiej wyglada niż na obrazkach w PSX Ex. Ale to raczej nie wina gazety - ta gra już ma taką specyficzną grafikę że skrzydła rozwija tylko na pełnej ostrości w pełnej rozdzielczości i siłą rzeczy na malutkich screenach w gazecie wygląda inaczej. Swoją droga nawet na "normalnych" screenach porównujących z Forza 2 (np. w serwisie Eurogamer) jakoś nie wydaje się byc jakaś rewelacyjna a na żywo jednak robi bardzo dobre wrażenie. Niektóre gry już tak mają. Uncharted moim zdaniem też lepiej duzo wygląda na żywo (ostre tekstury chociażby) kiedy taki HS na żywo wyglądał 100 razy gorzej niż na obrazkach...

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie skończcie offtopop na temat banów. Po to redakcja zakłada temat o nowym numerze pisma, by poznać opinię czytelników na temat pisma (i wyciągnąć odpowiednie wnioski) a wasza opinia na temat polityki MS i banowania iksów raczej mało ich obchodzi. Temat imo ciekawy ale nie w tym miejscu!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Przepraszam, że w tym miejscu się zapytam ale to nic :whistling: : KIEDY PORADNIK?????? Wyszło tyle killerów, tyle mega za(pipi)istych gier a ostatni PORADNIK był wieki temu? Dawać nowy nr!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Jedno natomiast jest od pewnego czasu irytujace. Mianowicie jakosc screenshotow. Wygladaja strasznie bajkowo....w poprzednim numerze te z trzeciej Forzy nijak sie mialy do wygladu gry.

 

ale co bylo nie tak z tymi screenami z forzy? :(

Według mnie screeny z recenzji był świetne, bo przedstawiały normalną grę, a za to te z playtastu mi się nie podobają,, bo są wyciągnięte z jakiś filmików, czy replayów, a takich nie lubię. Pozdo.
Odnośnik do komentarza

Panowie skończcie offtopop na temat banów. Po to redakcja zakłada temat o nowym numerze pisma, by poznać opinię czytelników na temat pisma (i wyciągnąć odpowiednie wnioski) a wasza opinia na temat polityki MS i banowania iksów raczej mało ich obchodzi. Temat imo ciekawy ale nie w tym miejscu!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Przepraszam, że w tym miejscu się zapytam ale to nic :whistling: : KIEDY PORADNIK?????? Wyszło tyle killerów, tyle mega za(pipi)istych gier a ostatni PORADNIK był wieki temu? Dawać nowy nr!!!!!!!

 

Orson, nie mam czasu wyczyscic tego tematu. Musialbym mase postow wydzielic do odrebnego tematu. Nie zrobie tego ale tez i nie wiem czy zaloze za miesiac kolejny temat o nowym numerze. Szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza

Orson, nie mam czasu wyczyscic tego tematu. Musialbym mase postow wydzielic do odrebnego tematu. Nie zrobie tego ale tez i nie wiem czy zaloze za miesiac kolejny temat o nowym numerze. Szkoda czasu.

 

Feniu, założyć informacyjnie możesz, ale bez możliwości komentowania. Każdy, w tym i ja, lubi poczytać zapowiedź co ciekawego przeczytać będzie można.

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej Fenix, twórz tematy o kolejnych numerach, ale faktycznie niegłupio byłoby go zamknąć po umieszczeniu pierwszego posta. Przeglądam te tematy od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że schemat powtarza się bardzo często.

 

Mianowicie: wychodzi zapowiedź nowego numeru -  "ale fajna/z(pipi)ana okładka" albo "ale numer wypasiony/do dupy", potem nastaje czas kiedy numer wychodzi do sklepów "w mieście xxx, nie ma PSXa a byłem już w 20 kioskach, do dupy z tą dostępnością" "a ja kupiłem w empiku i już mam". Teraz czas na podjarkę numerem i pytania odnośnie ocen poszczególnych gier. Kiedy już większość przeczyta dany numer przechodzimy do punktu kulminacyjnego - "ale beznadziejnie Shift 9, do dupy z recenzja HIVa, Ratchet 10 za grafike co on robi" "Ale tekst od banowaniu to jakiś fanboj pisał" i następuje wylewanie żali na poszczególne teksty. Jest to przynajmniej dla mnie nużące i faktycznie nie ma sensu co miesiąc powtarzać ten schemat.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej Fenix, twórz tematy o kolejnych numerach, ale faktycznie niegłupio byłoby go zamknąć po umieszczeniu pierwszego posta. Przeglądam te tematy od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że schemat powtarza się bardzo często.

 

Mianowicie: wychodzi zapowiedź nowego numeru -  "ale fajna/z(pipi)ana okładka" albo "ale numer wypasiony/do dupy", potem nastaje czas kiedy numer wychodzi do sklepów "w mieście xxx, nie ma PSXa a byłem już w 20 kioskach, do dupy z tą dostępnością" "a ja kupiłem w empiku i już mam". Teraz czas na podjarkę numerem i pytania odnośnie ocen poszczególnych gier. Kiedy już większość przeczyta dany numer przechodzimy do punktu kulminacyjnego - "ale beznadziejnie Shift 9, do dupy z recenzja HIVa, Ratchet 10 za grafike co on robi" "Ale tekst od banowaniu to jakiś fanboj pisał" i następuje wylewanie żali na poszczególne teksty. Jest to przynajmniej dla mnie nużące i faktycznie nie ma sensu co miesiąc powtarzać ten schemat.

 

A co innego chcialbys zobaczyc w tym temacie, fakt ocenianie okladek i pisanie gdzie sie nr kupilo jest slabe, ale to jest temat do narzekania na oceny, wylewania zali na poszczegolne teksty, tyle zeby to cos za soba nislo,. Mysle, ze zasady powinny byc klarowne i za pisanie "siema kupilem PE dzisiaj w kiosku ruchy" czy "ladna okladka" (sa do tego osobne tematy) powinno byc bezwzglednie karane warnem.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Czyli mam rozumieć, że rozmowy o nowym numerze mają się sprowadzać do:

- "genialna okładka"

- "do dupy okładka"

- "fajny numer, już kupiłem i czytam"

- "nigdzie nie ma, ale szukam dalej"

 

Rozmawialiśmy o artykule w czasopiśmie. Nie o tym, czy bany są dobre, złe, napędzają klientów, nie napędzają, o poglądach autora, czy nie. Rozmawialiśmy o bardzo kontrowersyjnym (IMO) artykule w nowym numerze PE. O tym jak autor do niego podszedł i o jego metodach przy pisaniu. Ktoś tam napisał, że kogoś coś zabolało. Ten ktoś albo nie potrafi czytać, albo wyciągać wniosków z tego co czyta. Wsio

Odnośnik do komentarza

Wrażenia po lekturze nowego numeru:

- Pierwszy raz podobała mi się recenzja Zax'a (choć nie do końca ;) ),

- Koso fachowo podszedł do PES'a, widać, że wie o czym pisze,

- nijaka recka Ratchet'a, po jednokrotnej lekturze nie byłem pewien czy do końca ją przeczytałem i dopiero wyświechtany slogan o "grafice niczym render Pixar'a" pomógł mi się odnaleźć :P,

- ciekawa ocena poczynań Nintendo autorstwa Mazzi'ego :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...