Skocz do zawartości

Dead Space 2


Danonek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ostatnia próba trybu Hardcore. Jak padnę i nie dojdę do 5 rozdziału to wywalam grę z dysku.

 

Boję się walki z tripodem, sali z exploderami i pociągu szczególnie. Ammo mało, wszystkiego mało, stazy mało..l.

 

Nie próbowałeś wystarczająco mocno albo też nie siedziałeś dość długo nad tym trofeum. Na każde trzeba zapracować więc do roboty leniu ;)

Odnośnik do komentarza

Drugi sejw jak najpozniej, najlepiej tuz przed ishimura (przed jatka w magazynie ze stalkerami).

 

Plasma cuttera opchnij jak tylko bedziesz mial mozliwosc kupic Line Gun. To to samo tylko lepsze ;)

 

Zacytuje sam siebie sprzed paru stron:

 

 

 

 

Plasma cutter - podstawowa broń w pierwszych chapterach, nie upgradować nic w tej broni gdyż się nie opłaca. Szybko zostanie zastąpiony przez Line Gun i Rippera. Najlepiej odłożyć go zupełnie w 4 chapterze a amunicję sprzedawać.

Line Gun - podstawowa broń w grze i bodajże pierwszy zakup po znalezieniu schematu - po 3 albo 4 upgradeach alt fire bierze każdego wroga na 1 hit (przydatne na Brute'ów, i Tripody w dalszej częsci gry). Primary fire jest poprostu ulepszoną wersją Plasma cuttera - ponadto amunicji do niego jest pełno.

Ripper - najbardziej ekonomiczna i uniwersalna broń w grze, upgradować w pierwszej kolejności duration, NIE ulepszać alt fire gdyż nie używa się go prawie wcale. Używając rippera na wszystkie stada "dzieciaków" (claw kittens) można używając jednego ostrza zapchać sobie inventory dropami.

Detonator - bardzo ekonomiczna broń, do tego możliwość "zabezpieczania" lokacji, a więc minimalizuje ryzyko każdej walki. Przed ulepszeniem capacity należy wystrzelać i zebrać wszystkie miny - darmowe ammo. No i jazda windą z tripodami to bułka z masłem z użyciem Detonatora.

Contact beam - tą broń należy kupić jak najszybciej i zbierać amunicję do niej - końcowka gry czyli od jazdy buldożerem aż do ostatniego bossa to pikuś z w pełni ulepszonym CB - alt fire jest nieoceniony na końcowe "korytarze", a ostatni boss pada od chyba 6 strzałów z primary nie mogąc nic zrobić. Przejście gry od buldożera do końca z odpowiednio użytym CB to 30 minut max.

Na HC dropy są takie jak na survivalist. Grając rozsądnie większość rzeczy można sprzedawać w sklepie, zostawiając przy sobie jedynie 1 apteczkę, i 1 stack amunicji do Line guna/ Rippera. Za całą kasę kupujemy Power Nody.
Należy się pozbyć nawyku przeładowywania broni po każdym strzale - ammo uzupełniać wykonując upgrade capacity dla każdej broni. Nie jest to konieczne ale można w ten sposób zyskać kilka "darmowych" Power nodes (ja się często zapominałem ;p)

W miarę możliwości przygotowujemy każde pomieszczenie przed walką, ustawiając miny, zbiorniki ze stazą czy wybuchające itd Należy pamiętać, że można łapać stazą kwas Pukerów i odrzucać go - zabija każdego przeciwnika na 1 hit.

Grając tym sposobem, gra jest bezpieczna i bezstresowa, pod koniec gry mamy ulepszone prawie wszystkie bronie (ja miałem wymaksowany Line gun, Contact Beam, Detonator, Rippera bez alt fire) i max HP, stazy, zakupiony Advanced suit). Do tego kilka dużych apteczek i kilka stacków amunicji do CB w sejfie na końcowy sprint.

 

 

 

Edytowane przez smoo
Odnośnik do komentarza

Fajny sposób mam na decontamination room. Zabijasz początkowe packi, a jak zostanie jeden to stazujesz go jak jest równololegle z tym prostokątem na środku, biegniesz na drugą stronę prostokąta i biegasz od niego do tyłu. Pack próbuje przeskoczyć przez prostokąt a kolejne potwory się nie spawnują. Wystarczy poczekać do końca procesu. Warto ryzykować?

 

Aha, na pewno zainwestuję w Force Gun, gdyż w finałowej walce świetnie się sprawdza na czarne the Pack.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Wiem o tym glitchu z decon. room ale nie probowalem go robic - za duze ryzyko :) Walki z Ellie sobie nie przypominam nawet, wiec na pewno nie jest trudna ;p

 

Na YT jest jeden walkthrough godny uwagi imo, w ktorym gosc rozwala gre na czynniki pierwsze w trybie HC- MajorSlack.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Oj, pamiętasz tę walkę na pewno.

 

To walka po tym, gdy ustawiamy panele słoneczne - następnie lecimy w przestrzeni i musimy unikać skał i innych przeszkód. Potem efektownie spadamy, znajdujemy sklepik i po przejściu przez drzwi jesteśmy na dość otwartym terenie w dodatku w próżni. Ellie mówi że otworzy drzwi i do tego czasu musimy przetrwać.

 

Wszystko co najgorsze - sporo the Pack, czarne slashery, czarne pukery, wieeele leaperów. Masakra.

 

Tu jest ta walka:

 

http://www.youtube.com/watch?v=shWZWZZ7FJM

 

Zaczyna się od 11 minuty i 16 sekundy.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj druga próba. Ten tryb to masakra. Kasy mało - kupiłem w 5 rozdziale rippera, potem przed przedszkolem line guna, a przed windą z tripodami pulse rifle (spanikowany byłem, chciałem granatnikiem zrzucać tripody). Miałem tylko 3 małe apteczki i mało ammo do pulse rifle - niestety, padłem pod koniec jazdy. Jasna cholera. Chapter 7 to chyba najgorszy rozdział w tej grze na hardcore.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj kolejne 2 deady. Walka z tormentorem przez mój głupi błąd, bo miałem rippera i niezdążyłem zmienić na cuttera. Potem 6 chapter i sala z początkowych rozdziałów. Duużo leaperów i pregnantów. Myślałem że zabiłem wszystkie, bo wczoraj grałem, a one się losowo spawnują. Wszedłem w sklepik i bum, czwarty pregnant bam bam, insta kill...

Odnośnik do komentarza

ILE jeszcze razy napiszesz o tym swoim przejsciu? Czlowieku, zalicz gre na Hardcore i potem napisz jednego duzego posta, gdzie wylejesz swoje emocje na klawiature, a nie graj z wlaczonym forum i jak tylko padniesz to lecisz cos napisac. Temat sie stal przez ciebie nie do zniesienia, walisz post pod postem bez opamietania.

 

Nie chcialbym byc twoim sasiadem w erze PS2 gdzie przychodzilbys do mnie za kazdym razem jak padniesz sie wyplakac w rekaw.

 

Bez urazy, to nic osobistego, ale ogarnij sie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...