Skocz do zawartości

Darksiders: Wrath of War


Scorp1on

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystkie popierdółki musisz zebrać zanim

 

 

Azazel pośle cię na walkę z Abaddonem

 

 

Gra nie robi Clear Save'a, nie ma NG+ i nie ma free-roamingu po końcowym bossie, co ma sens patrząc na fabułę i zakończenie.

Panowie to jak to jest po zakończeniu? W poradnikach na necie czytałem, że można po przejściu gry wrócić i pozbierać brakujące pierdółki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

wczoraj dorwalem wreszcie gre.

ok 10% za mna (3h, znaczy sie, hehe) i powiem jedno - duch Nintendo splynal na Xboxa. Hallelujah! czuje sie jakbym gral w lekko slasherowa Zelde. nawet patetnt z odebraniem mocy, broni i umiejetnosci bohaterowi jest w stylu N. jeszcze tylko brakuje typowo Nintendowych boss'ow - takich jak w zeldzie czy metroidzie - ale moze to jeszcze przedemna?

Odnośnik do komentarza

gra jest znakomita. to już trzeci nowy IP obok Batman AA i Borderlands, który bije na głowę gejmplejem takie tuzy jak pożal się boże przehypowany Assassin's Creed 2, Resident-nie-z-tej-epoki-Evil 5 czy odtwórczy acz niesamowicie efekciarski COD MW2.

zdecydowanie potrzeba nam więcej tak świeżych tytułów. ta gra jest piękna.

 

za mną ok 6h gry. jestem przed 2 dużym bossem i chcę więcej.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra

wczoraj dorwalem wreszcie gre.

ok 10% za mna (3h, znaczy sie, hehe) i powiem jedno - duch Nintendo splynal na Xboxa. Hallelujah! czuje sie jakbym gral w lekko slasherowa Zelde. nawet patetnt z odebraniem mocy, broni i umiejetnosci bohaterowi jest w stylu N. jeszcze tylko brakuje typowo Nintendowych boss'ow - takich jak w zeldzie czy metroidzie - ale moze to jeszcze przedemna?

 

 

Powiem Ci, że wszystko przed Tobą.

Gra jest kwintesencją dobrej zabawy, poza tym, długość gry przypomina dobry oldskool, natomiast mechanizmy są zaczerpnięciami z najlepszych patentów różnych produkcji, zachowując przy tym swój własny oryginalny klimat.

 

Nawiązania są oczywiste:

 

Mamy (na co zwróciłeś uwagę) świat w postaci krain jak w Zeldzie, czy Metroid, mamy podwójną rzeczywistość, podobnie jak w Soul reaver, czy Metroid 2, mamy konia i pustynię, a także giganty, jak w Shadow of the Colossus, mamy nawet zagadki rodem z Portala, czy etapy strzeleckie przywodzące na myśl (mi przynajmniej) Gears of War (etap z wyrzutnią zdalnie detonowanych rakiet, gdzie siekamy całe hordy aniołów)

 

Podobają mi się także nawiązania do biblijnej Apokalipsy wg. świętego Jana, a raczej fabularnego twistu, luźno na niej opartego. Z rolą bohatera postawionego na barykadzie walki dobra ze złem.

 

 

 

Jeśli chodzi o mechanikę, to grze nie można niczego zarzucić, może poza dosyć wolno poprowadzonym początkiem, gdzie nie mamy innej broni białej, oprócz miecza i słabym pierwszym bossem (do bólu ograna mechanika: unikaj ciosów i poczekaj aż duży cię czymś rzuci, w tym przypadku autem, a potem sam tym w niego rzuć), jednak im dalej tym lepiej.

 

Satysfakcjonujący też jest czas rozgrywki, a także dobrze rozlokowane secretsy (czego np. bardzo brakowało mi u Dante'go).

 

Można się co prawda przyczepić do grafiki, jednak trzeba wziąć pod uwagę uwolniona kamerę, a także rozmiar przedstawionego świata. Dobre są efekty graficzne, a także różne filtry nakładane na obiekty czy elementy otoczenia.

 

Przypadła mi także do gustu postać drugoplanowa, śledzącego nas demona (świetny voice-acting).

Edytowane przez Kasandra
Odnośnik do komentarza

chyba, ze masz na mysli miejsce gdzie na srodku kreci sie most. tam gdzie na scianie jest zwykla bomba wybuchajaca.

tez sie z tym glowilem, ale nagle doznalem olsnienia ;)

 

musisz ulozyc sciezke z bomb zapalanych. tak ze 4 sztuki. 3 na scianie i jedna na czerwonej skale. jak wysadzis te na scianie to inne zapala sie od niej.

 

 

 

demo Darksiders na Live. link do zakolejkowania:

http://marketplace.xbox.com/en-GB/games/media/66acd000-77fe-1000-9115-d802545107e6/?did=0ddf0001-0000-4000-8000-000054518853&bt=0&sb=1&mt=4&gu=66acd000-77fe-1000-9115-d802545107e6&p=1&of=6

podobno jest cala Twilight Cathedral, wiec okolo 1,5h grania.

az sam obadam wersje demo, zeby zobaczyc jak to wypadlo.

 

a przy okazji ciekawostka.

na stronie Xbox Live Darksiders ma rating pegi 16+ (dzialam na stronie UK)

a na moim pudelku jak byk widnieje *18*. gre mam w wersji europejskiej.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

wydawalo mi sie, ze to jakis marginalny problem.

u siebie nie zauwazylem tego problemu. patcha raczej nie bylo.

 

EDIT

faktycznie poczytalem, ze problem istnieje.

obecnie jak kupujesz nowa gre w dniu premiery to najczesciej zasysa Ci patch po odpaleniu ;)

jakis pewnie byl, a czy zalatwil sprawe tearingu? pewnie tak, skoro ja go nie mam.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Gram wlasnie i jest ciezko na najwyzszym poziomie trudnosci, znaczy sie spore bydlaki sprawiaja klopoty. Dla mnie graficznie fajnie, klimat siwtny, tylko ze design czasem za bardzo ociera sie o klockowe twory z Warcrafta. Dobra pozycja, ale wolalbym next genowego Soul Reaver'a, ktorego to Darksiders jest tak jakby suplementem.

Odnośnik do komentarza

Zawod z mojej strony. Za duzo eksploracji, szukania (pipi), przelanczania dzwigni itd. Sam system walki dretwy, do takiego NG nie ma nawet startu. No i hybiony pomysl z wracaniem by dostac sie do miejsc wczesniej niedostepnych w danej lokacji z uzyciem nowego ficzera. Zaden to slasher, tylko action adventure. Odpadam.

Odnośnik do komentarza

Nie lubisz action-adventure? Zacytuję kolegę z poprzedniej strony:

 

powiem jedno - duch Nintendo splynal na Xboxa. Hallelujah! czuje sie jakbym gral w lekko slasherowa Zelde. nawet patetnt z odebraniem mocy, broni i umiejetnosci bohaterowi jest w stylu N.

 

Dla mnie Darksiders to póki co czołówka najlepszych gier 2010. Długa, z zagadkami i bajerami. Tak mnie wciągnęło że calaka zrobiłem. No ale jak ktoś szuka slashera to się zawiedzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...